Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Problem z Cewkami/Świecami/Cylindrem

  1. #1
    Awatar kot
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Hiszpania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14

    Problem z Cewkami/Świecami/Cylindrem

    Witam Panowie !

    Mimo że nie jestem już nowym użytkownikiem forum - wybaczcie mój nieprofesjonalny język w opisie tego problemu. Na forum nie znalazłem rzecz jasna rozwiązania mojej sprawy dlatego też zwracam się do was

    No to po kolei:

    Będąc ostatnio w trasie silnik zaczął wydawać bardzo nieprzyjemne dźwięki, coś w stylu terkotania. Zanim dojechałem do domu wyraźny był już spadek mocy, doładowanie dochodziło średnio do zaledwie 0.3. Podczas jazdy dźwięk pojawia się tylko przy przyśpieszaniu, lub wysokich obrotach ( od około 2000 ). Samochód trafił do pierwszego mechanika - diagnoza - świece/ problem z zapłonem. Świece zostały wymienione na nowe co niestety nie rozwiązało problemu. Zamiana cewek miejscami nie rozwiązywała problemu, nawet po założeniu jednej nowej cewki. Mechanik poddał się mówiąc że muszę zabrać samochód do Aso, tak więc z Gibraltaru samochód trafił do mechanika w Hiszpanii, i tu dopiero w miarę nakreślono mi problem. Mechanik twierdzi ( i chyba niestety ma rację ) że nie działają dwa pierwsze cylindry, a dokładniej że działają w ok. 50%. Po wypięciu 1 i/lub 2giej cewki nie ma gwałtownych zmian w pracy silnika, po wypięciu 3ciej i/lub 4tej cewki samochodem zaczyna trząść. Zakładam w tym momencie że ani cewki ani świece nie są problemem, czy może mieć to jakiś związek z przewodami ? Niedawno w samochodzie był robiony program, śmiem podejrzewać że też może być przyczyną problemu. Nie mam niestety starych świec żeby sfotografować ich stan. Mechanik na dzień dobry zawołał 1500 Euro + zobaczymy co znajdziemy po rozłożeniu silnika. Co gorsza ma im to zająć miesiąc czasu ? Na początku września planowałem przyjechać do Polski i w tym momencie trip stoi pod znakiem zapytania. Sam mechanik twierdzi że mógłbym tak jechać ale ponad 4k w zepsutym aucie nie brzmi dla mnie jak dobry pomysł. Proszę o jakiekolwiek wskazówki i z góry dziękuje.

    Pozdrawiam,
    kot

  2. #2
    Awatar Viri
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Siedlce
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    :))
    Rocznik
    1989
    Kolor
    FlipFlop
    Posty
    404
    A jaki to program... samochod był strojony czy to chip box "zrob to sam" z allegro czy innej strony dedykowany do TT?

  3. #3
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Podejrzewam, że nie masz dostępu do VAGa. W takim przypadku organoleptycznie sprawdzić czy jest iskra i ciśnienie sprężania do sprawdzenia.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #4
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    no i mozna by jeszcze wtryski poprzekładać ?

  5. #5
    Awatar kot
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Hiszpania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Czesc !

    Niestety nie mam pewnosci co to za program, nie wiem na wet czy to przypadkiem nie jakies gowno typu box, ale kosztowal okolo E400 co daje mi nadzieje ze jednak byl strojony pod to autko. Pracuje nad dostepem do vaga, jesli mi sie uda to ogarnac to wrzuce jak najszybciej na forum bledy ktore wywala. Jesli chodzi o iskre to wszystko gra, postaram sie jeszcze sprawdzic cisnienie. Postaram sie tez sprawdzic wtryski.

    Ktos sugerowal mi ze moglo dojsc do uszkodzenia uszczelki pod glowica miedzy 1 i 2gim cylindrem, czy to mozliwa opcja i tym samym popularna w tetkach ?

    Dzieki za pomoc.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zapomnialem dodac jedna, byc moze kluczowa informacje. Po odpaleniu samochodu z tylu silnika po rozgrzaniu przez chwile unosi sie bilay dym. Nie wiem czy ma to jakis zwiazek poniewaz zauwazylem ostatnio ze mam minimalny wyciek oleju z pod pokrywy zaworow i byc moze to ten olej po rozgrzaniu powoduje taki efekt. Miala to byc nastepna rzecz do wymiany ( uszczelka ) ale aktualnie jest wiekszy problem

  6. #6
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Może nie popularne, ale jak w każdym aucie może puścić. Dym też mógłby to sugerować. Sprawdzisz ciśnienie sprężania to coś sie powinno rozjaśnic.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #7
    Awatar kot
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Hiszpania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Niestety złe wieści, na pierwszym i drugim cylindrze prawie nie trzyma ciśnienia Niestety zostało mi mało czasu przed wyjazdem do Polski a właśnie dostałem takiego maila od mechanika :

    " I've got bad news I'm afraid, I'm not going to be able to do your car.
    I have done some research and they pretty much never blow head gaskets, so I think your car may be suffering from a timing belt issue and possible bent valves. This is a much bigger thing to put right and Joe and I can't have your car in our workshop for days and days while we fix it and I can't give you the time it needs.
    Also, the general feeling is a mechanic shouldn't consider working on one of these engines without access to an Audi diagnostic machine.
    I'm really sorry to have wasted your time as I know you don't have much of it, but your car really needs to be in a workshop for a number of days. "

    Jakieś pomysły w tym układzie ? I co najważniejsze czy gdyby teoretycznie nie ruszać auta to są jakieś szanse na to żeby wrócić na kołach ?

    Dzięki.

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W zasadzie prosisz nas abyśmy wróżyli z fusów

    Nie wiadomo jakie jest ciśnienie na poszczególnych cylindrach , czy i ile oleju / płyny chłodniczego ubywa itd itp ...

    Ja bym nie wracał takim autem taki kawał drogi bo bardziej sobie cenie własny komfort i poczucie bezpieczeństwa niż parę setek $
    Teoretycznie są szanse że mogło by Ci się udać objechać z zapasem oleju ? płynu w bagażniku i rezerwowymi $ w kieszeni na wypadek jak silnik jednak zejdzie .. Nie mniej jednak na władne ryzyko , nie chcę abyś wywnioskował że polecam to wyjście ..

    Jeśli jest tak jak pisze mechanik to i tak masz głowicę do remontu , tak więc jak będzie ona ściągnięta to ocenisz stan tłoków i cylindrów i ewentualnie zrobisz dodatkowy remont ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Kup caly silnik jak tak Ci sie spieszy. Jak nie planujesz tuningow to kup slupek AUM, wsadz swoj osprzet i jedz We wroclawiu jest keden taki warty uwagi za ok 1300-1400zl

  10. #10
    Awatar kot
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Hiszpania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Number 1 cylinder - 3 bar, 2 - 5 bar, 3 - 7.8 bar and 4 - 9.5 bar , takie informacje dostalem od mechanika.

    Jesli chodzi o olej i plyn chlodniczy to technicznie rzecz biorac nie zauwazylem zadnych znaczacych ubytkow. Wprawdzie nie przejechalem wiecej niz 200 - 300 km odkad zauwazylem problem wiec ciezko tak naprawde ocenic jak auto zachowa sie w trasie. Nie zauwazylem tez oleju w zbiorniku na plyn chlodniczy, bagnet tez wydaje sie czysty wiec raczej olej nie wymieszal sie z plynem chlodniczym. Jedyne co mnie martwi to to ze po bardzo krotkeij przejazdzce pojawil sie ''majonez'' pod zaworem oleju. Z tego co czytalem tak jednak moze sie zdarzyc na krotkim dystansie. Z wydechu nie wylatuje bialy dym ani nic podobnego. Staram sie zalatwic vaga, moze to by troche rozjasnilo ...

    Dzieki.

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Sprezanie masakra, ale biorac pod uwage ze 1.8t ma mocny slupek, twoja glowica to szmelc i jest to dobra wiadomosc, w pl sprawa do ogarniecia w kosztach do ok 1500 zl na tip top.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    1500zl? Szykuj sie na 2k, albo 3 jesli od razu wymienosz rozrzad i napinacz...

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W razie co możemy zrobić taką głowicę tu w PL w tej kwocie na korpusie AUQ, jak by co P.W.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Kondensator przykrecony miedzy cewkami
    Przez matikte w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •