Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: Short shifter

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Bez sensu tykac skrzynie. Generalnie przerabia sie elementy na skrzyni. Ja w obu autach mam juz dawno i dzialaja bez zarzutu. Mam opcje z regulacja.

  2. #17

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Short shifter założony, ale efekt to porażka! Drążek wygląda jak w pół ułamany, nie stoi centralnie w środku a jest przesunięty do dołu, przy zmianie biegów na 2 i R guma robi fałdy i co najgorsze teraz żeby wrzucić wsteczny trzeba drążek podciągać zamiast wciskać. I wcale nie odczuwam aby skok przy zmianie biegu był krótszy, jedyny plus to taki, że drążek teraz chodzi niezwykle płynnie. Załamany jestem, najchętniej to bym wrócił do serii, ale to znowu będą stówki dla mechaników za przekładanie.
    Z resztą zobaczcie sami: http://imgur.com/a/Xl1e7

  3. #18
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Aluminiowy pierscien pod galka nie wyglada na ori.. ogolnie ma sa kra... nie zniosl bym tego i przedewszystkim nie odebralbym auta.

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja wrzucalem fotke swoich patentow. Poza tym jest opcja powrotu do serii.
    drazek oczywiscie jest w fabrycznym miejscu.

  5. #20

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Pawel-2005 przeszukałem wszystkie tematy na forum zawierające frazę short shifter i nigdzie niestety nie znalazłem opisu ani fotek montażu, a uwierz szukałem ambitnie bo nawet temat o Twoim samochodzie wertowałem. Mówisz, że montowałeś to miałbym prośbę abyś pokrótce napisał czy shifter powinien wejść od góry czy trzeba kombinować także od dołu, czy po zamontowaniu go gałka jest przesunięta do tyłu zamiast być wycentrowana jak w ori no i największy mankament to czy naprawdę bieg wsteczny po tej modyfikacji musi być podnoszony? Sytuacja wygląda tak, że w poniedziałek dopiero będę się rozliczał z warsztatem za tę usługę i będę wdzięczny jeśli zechcesz się podzielić wiedzą czy zostało to wykonane poprawnie. Na moje amatorskie oko to to jest lipa straszna, ale może tak musi być? Twoje wskazówki przekazałbym mechanikom, a w najgorszym razie miałbym argumenty na powrót do serii po może mniejszym koszcie w ramach niepoprawnie wykonanego montażu.

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Powrot do serii to chyba najlepsza opcja.
    sa 2 opcje zmiany .
    Jedna aby ruch na lewarku przod tyl byl krotszy(mam ta opcje).
    Druga ruch lewarka lewo-prawo i tego nie robilem.
    te opcje sie nie wykluczaja ale ja nie chce ryzykowac wbicia 3 ki zamiast np 5 biegu.
    Wykrecasz element ktory jest na tej pionowej osi skrzyni ktora sie kreci albo podnosi. Tam skracasz ramie i to tyle
    Jak cos to moge Ci to ogarnac jakbys mial problem.
    potem synchrobizacja linek (jest opisana na forum)
    I cieszyc sie tym wynalazkiem

  7. #22

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Dzięki za odpowiedź. Efekt złego pierwszego wrażenia po montażu mam już za sobą. Usiadłem na spokojnie, pomyślałem, pokombinowałem i mam pomysł jak doprowadzić lewarek do godnego wyglądu wizualnego - będę potrzebował tylko paru drobiazgów i wolnego czasu na weekendzie. Powrót do serii zamierzałem ALE całą sobotę jeździłem testować short shifter, na placu urządzałem sobie starty i wrzutki 1-2-3, później jeszcze sprawdziłem starty w warunkach codziennych (spod świateł ) i biegi wchodzą tak bajecznie płynnie i szybko, że short shifter zostaje. Podnoszony ręczny przeboleję i się przyzwyczaję.

Podobne wątki

  1. Męska Rzecz 2016 Katowice-short info
    Przez delleto w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 00:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •