Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem. Mam Seata Exeo z 2010 roku i mam problem ze stacyjką. Nie chce mi się oddawać auta na gwarancję, bo zbyt długo im to zajmie i tylko połamią plastiki. Problem polega na tym, że praktycznie zawsze bardzo ciężko jest przekręcić stacyjkę nawet do 1 pozycji, jest jakby zacięta całkowicie. Pomaga kilkukrotne włożenie i wyciągnięcie kluczyka i tym samym próba przekręcenia - w końcu uda się (lekko!) przekręcić stacyjkę. Problem nasila się jak auto jest mocno nagrzane na słońcu. Nie wiem, czy próbować "psiknąć" tam jakiegoś smaru? Jeśli nie to pewnie trzeba będzie się dobrać do stacyjki i stąd kolejne pytanie - czy są tam jakieś specjalne śruby albo inne zabezpieczenia na które mogę napotkać? Nigdy nie rozbierałem stacyjki stąd moje pytanie. Pozdroo

EDIT: Oczywiście za rady, sprawdź, czy nie masz zablokowanej kierownicy z góry dziękuję

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Jakby ktoś napisał, w jaki sposób wyjąć wkład stacyjki to będę wdzięczny. Wiem coś o jakimś druciku, który trzeba włożyć w dziurkę i niby wychodzi wkład (przy kluczyku przekręconym w pozycję zapłonu).