Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 295

Wątek: Biały Dziubkowóz MK2 z szerokimi perspektywami - By Asik'son

  1. #121
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Miejsca z tyłu jest wystarczająco, warunkiem tylko jest wzrost do 170cm. Co zresztą udowodniłeś

  2. #122
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Profi robota ze słupkami.
    Zastanawiam się jedynie, czy otwory nie są zbytnio skierowane do osi pojazdu? Pytam, bo zbytnio się nie znam, a człowiek uczy się całe życie ( jeśli chce ).

  3. #123
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wrażenia akustyczne będą musiał być konkretne Odnośnie dzieci to na co dzień wożę swojego syna z tyłu i daje radę. Nawet żuczek raz siedział u mnie z tyłu i się zmieścił

  4. #124
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    A u mnie w SL'u kiedyś z tyłu szwagier jechał. Z 50 km.

  5. #125
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Zabiłeś mi klina z tym tweeterem w słupku:/ Też będę zmieniał audio tylko chciałem zostać jak najbardziej w orygnale i teraz nie wiem, w mk1 wysokotonowe są w drzwiach ale da się tak włożyć żeby były skierowane w odpowiednie miejsce. Sygnał z ori radia będziesz puszczał przez line out a do Clariona na AUX?

  6. #126
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez PAHO Zobacz posta
    Zabiłeś mi klina z tym tweeterem w słupku:/ Też będę zmieniał audio tylko chciałem zostać jak najbardziej w orygnale i teraz nie wiem, w mk1 wysokotonowe są w drzwiach ale da się tak włożyć żeby były skierowane w odpowiednie miejsce. Sygnał z ori radia będziesz puszczał przez line out a do Clariona na AUX?
    Pewnie sie da je jakoś sensowniej ukierunkować, nie wiem jak są oryginalnie. Nie wiem jak bardzo powaznie traktujesz audio, ale oryginalne miejsca na tweeter w mk1 to nie jest najlepsze rozwiazanie ze wzgledu na wysokość... Jeśli chcesz tylko poprawić granie to wystarczy,natomiast jesli patrzysz przyszlosciowo(choroba postępuje) i chcesz zrobić coś wiecej niż tylko poprawić granie, czyli jakiś piecyk, tłumienie chociażby dekarką to pomyśl o zabudowie w slupkach albo montaż na taśme dwustronną tweetera NA DESCE w rogu(miedzy szyba a slupkiem). Są takie specjalne obudowy np Hertza która umożliwą ci taki montaż bez ingerencji żywicy w słupki

    Co do sygnału to ten problem jeszcze nie został rozwiazany. Są 2 opcje - albo z ori radia/rnse wyciągamy światłowód do procka albo opcja nr2 dużo łatwiejsza - wyciagamy sygnał po HIGH LEVELu czyli zwyczajnie z kabli głosnikowych z radia na RCA za pomocą zwyklego adaptera z allegro za 18zl

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Profi robota ze słupkami.
    Zastanawiam się jedynie, czy otwory nie są zbytnio skierowane do osi pojazdu? Pytam, bo zbytnio się nie znam, a człowiek uczy się całe życie ( jeśli chce ).
    Kwestia ustawień to kwestia indywidualna ,zależna od bardzo wielu czynników takich jak :
    -akustyka pojazdu
    -budowa,kształt,konstrukcja słupka,wielkość(ogólne możliwosci i potencjał zabudowy)
    -wysokość głowy słuchacza
    -elementy które mogą powodować odbicia(kierownica,daszek zegarów)
    -rodzaju przetwornika/ów (głosników)
    -zamiarów (czyli np. osiągniecie mega głębokiej sceny kosztem jej szerokości i na odwrót lub tym podobne)
    -pomiarów zachowania głosnika(wykres całego pasma 20kz-20khz) w zależności od jego ustawien(kątów) względem słuchacza

    To tyle w kwesti profi instalek natomiast najbardziej uniwersalne rowiazanie ktore sprawdza sie w 90% przypadków i zadowoli wiekszosc to ustawienie na tzw 3 głowe czyli ustawienie głosników tak aby obie osie spotykały sie nad dzwignią hamulca ręcznego. Jeśli chodzi o ukierunkowanie góra-dół - tutaj najlepiej samemu ustawić pod siebie czyli zrobic montaż prowizorke na jakieś miekkniej/cienkiej blaszce i zmieniać co jakiś czas ustawienia, az do m omentu osiagniecia najlepszych dla was ustawień. Jeśli ktoś ma gumowe uszy to może w ogole nie słyszec roznicy w niewielkich zmianach katów. W takim wypadku najlepiej zrobić setup na 3cią głowe i problem z glowy.... . Do tego jeszcze dochodzi głosnik jaki chcecie zainstalować. Niektóre są bardo kierunkowe ,inne mniej. Dla niektórych odchył rzedu 30stopni od ucha spowoduje spor utrate szczegółu, dla innego mniej. Wszysko rozbija się te o klase tweeterów....
    Ostatnio edytowane przez asikson ; 24-01-2014 o 00:19

  7. #127
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    I teraz zasób mojej wiedzy uległ sensownemu powiększeniu.
    Jak już pisałem wcześniej, bardzo jestem ciekaw efektu finalnego, z którym mam nadzieję zapoznać się najpóźniej na zlocie.

  8. #128
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Pewnie sie da je jakoś sensowniej ukierunkować, nie wiem jak są oryginalnie. Nie wiem jak bardzo powaznie traktujesz audio, ale oryginalne miejsca na tweeter w mk1 to nie jest najlepsze rozwiazanie ze wzgledu na wysokość... Jeśli chcesz tylko poprawić granie to wystarczy,natomiast jesli patrzysz przyszlosciowo(choroba postępuje) i chcesz zrobić coś wiecej niż tylko poprawić granie, czyli jakiś piecyk, tłumienie chociażby dekarką to pomyśl o zabudowie w slupkach albo montaż na taśme dwustronną tweetera NA DESCE w rogu(miedzy szyba a slupkiem). Są takie specjalne obudowy np Hertza która umożliwą ci taki montaż bez ingerencji żywicy w słupki

    Co do sygnału to ten problem jeszcze nie został rozwiazany. Są 2 opcje - albo z ori radia/rnse wyciągamy światłowód do procka albo opcja nr2 dużo łatwiejsza - wyciagamy sygnał po HIGH LEVELu czyli zwyczajnie z kabli głosnikowych z radia na RCA za pomocą zwyklego adaptera z allegro za 18zl
    Źle mnie zrozumiałeś siedzę w car audio już jakieś 6 lat i robiłem już audio w kilku swoich samochodach i nie było to wkładanie aktywnej tuby marki dibiesi , wiem z czym się wiąże niskie montowanie tweeterów o przyklejaniu ich do deski na taśmie dwustronnej się nie wypowiem, co do doczepiania adapterów Hertz-a też zestaw już mam i jest to West Coast Customs marki Orion i mają zajebiste ramki z identycznymi dziurkami jak w na gałce zmiany biegów i w nawiewach więc pasują idealnie.Chodziło mi tylko o za i przeciw w konfrontacji między dźwiękiem a seryjnym wyglądem auta, które niedługo będzie young timerem Ale masz absolutną rację sam sobie muszę odpowiedzieć na pytanie czy stawiam na dźwięk czy na wygląd seryjny i w tej kwestii nikt mi nie doradzi.

    Co do tych adapterów z high input to chyba tylko żeby mieć jakieś tam komunikaty z radia bo mam nadzieję że na tych zawodach nie chcesz przez to puszczać muzyki bo delikatnie mówiąc zostaniesz wyśmiany. Odnośnie światłowodu to jest profi tylko czy jesteś pewien że twój Clarion ma takie wejście a RNS ma wyjście światłowodowe? Nie da się przekodować radia tak jak starych Concert-ów tak żeby puszczało sygnał low input oddzielnym wyjściem z tyłu radia i wtedy aux w Clarku?

  9. #129
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Ja mam magika tu u siebie na miejscu wyciaga optyka z kazdego odtwarzacza czy to tt czy bmw m3 2014...

    Co do high input to oczywiscie ze nie na zawody bo pod tym beda szly tylko i wylacznie komendy z navi na centralny glosnik w podszybiu wiec w zupelnosci wystarczy. Jezeli bedzie po optyku to bede mial mozliwosc wykorzystania seryjnej zmieniarki celem posluchania sobie jakis "popowych mp3-ek".

    Do clarka swiatlowod nie podejdzie ale docelowo ma byc procek h700/701 a w nim nie bedzie z tym problemu.

    Zle Cie zrozumialem bo potraktowalem twoj post jako pytanie. Nie twierdze ze kolega nie siedzi w temacie.
    Slupki sa jakie sa , a to glownie za spraww sredniaka wymagal komory dlatego takie wielkie buły wyszly

  10. #130
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Nie no jak dla mnie słupki profeska i tak jest ok tym bardziej że są właśnie średniaki w każdym razie zastanawiam się również nad jakąś jednostką w schowku u mnie wpadł by Alpine 9811 japońska klasa, zresztą pewnie wiesz Przerabiałem CLARION DXZ-948RMP radio kozak ale brzmieniowo mi nie pasował, najprawdopodobniej przez mój setup, w każdym razie Alpina zgrała się lepiej. Kurde że nie mam garażu już bym leciał ogarniać napaliłem się jak arab na kurs pilotażu

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ew zastanowię się nad typowym procesorem dsp

  11. #131
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    dla mnie dsp to obowiązek , no ale co kto lubi
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #132
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Panowie, jest szansa ze w czwartek/paiatek cos zagra

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeszcze nie zagrało bo robią sie zwrotnice ale , jest szansa ze jutro coś odpali. Slupeksy zamontowane, pierscionki przepolerowane siedza juz w gniazdkach razem z glosnikami)




    montaz jednostki+naprawa schowka który byl uszkodzony(oo czym nie wiedzialem) gdyz nie działało tzw. wolne opadanie... Udalo sie posklejac i zarowka sie swieci


    ten kwasiak robi jutro OUT! zastapi go zelówka AGM hollywooda



    pomiary i przymiarka to zabudowy czyli gdzie i jak upchac tu piece aby miały dobre odprowadzenie ciepła i zeby bagaznik pomniejszył sie minimalnie....


    kulfony z bliska przed polerka pierscieni. MIało byc nawiazanie do nawiewów i chyba nawet troche jest


    jw


    wpadly mocniejsze ledy



    modyfikacja ori jednostki i wyciaganie zasilania i sterowania do jednostki sterujacej a co za tym idzie - wzmacniaczy


    i jeszcze jedno z perspektywy kierownika


    jw.



  13. #133
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ładnie to wygląda, widać, że profi robota.
    Ale nawiew na szyby jest w tej opcji nieaktualny?

  14. #134
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Widok ogólny jak sala koncertowa, i tak zapewne zabrzmi
    Troszkę wielkie te "kolumny", ale pewnie można się przyzwyczaić, designem jednak są świetnie dopasowane.

  15. #135
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Profeska Chciał bym to usłyszeć

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2018, 16:07
  2. Simon - biały Roadster 2.0 TFSI
    Przez Simon w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 21:55
  3. Biały dym z wydechu
    Przez BartoszIE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •