Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 295

Wątek: Biały Dziubkowóz MK2 z szerokimi perspektywami - By Asik'son

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Coś tam zasłaniać zasłaniają. ale wpływ na widoczność ma to taki jak wiosenny liśc za wycieraczką. Jest to moje 3-cie autko z 3-way'owymi słupkami i jakos nie zauwazylem zeby to przeskadzalo w codziennej jezdzie. Kwestia przezwyczajenia
    Jeśli ktos nie ma wyobrazenia,tak to bedzie wyglądac - np. w moim poprzednim aucie:



    a tak MNIEJ WIECEj bedzie to wygladac niebawem w TT(sredniak bedzie nieco wiekszy i pierscienie beda stozkowe i szersze(nawiazanie do nawiewow)




    Hmm, ile powodów tyle odpowiedzi
    To ze miejsca jest mało i trza by było "pruć" całą deche to jedno, a akustyka to drugie...
    Zamysł tego projektu jest taki ze Robert,czyli człowiek który bedzie stroił ten system chce mnie wystawić na mistrzostwa europy w klasie MAXI(Do 5k EUR) ale zobaczymy najpierw co pokaza eliminacje polski przed sezonem Konkurencja jest spora i naprawde trzeba sie mocno napocić aby szarpnąć sie na jakieś sesnsowne miejsce. Ale wracając do miejsca montażu:
    Montaż tweeterów np w podszybiu(gra z odbicia) czy gdzieś koło klamek(np passat) przy poważnych systemach nie ma sensu ze wzgledu na fakt iż głosniki wysokotonowe są są mocno kierunkowe, co oznacza ze każdy stopien odchylenia od ucha to utrata szczegółow. Nie mówiać juz o niechcianych odbiciach na które w autach nie mamy wpływu.
    Do tego my zdecydowalismy sie na 3-waya- czyli sysytem 3 drozny(woofer-sredniak-tweeter) oparty na klasycznym glosniku sredniotonowym(nie kopułka jak mialo to miejsce na powyższych fotkach) .Kopułka ma to do siebie ze sama ma w sobie juz komore i nie trzeba nic dorabiać,wystarczy tylko zamocować głosnik i gra, natomiast przetworniki które będa u mnie potrzebuja komory min 0,5/0,6litra, dlatego wyszły takie Kulfony




    Mysle ze na spocie bedzie bedzie mozliwosc odsłuchania auta o ile będzie kolega bo ja na 99% tak. Pole widzenie zostało naprawde minimalnie zmniejszone.



    dobrze kombinujesz ale ja ,jak juz wszesniej napisałem -zrezygnowałem z systemu 2-way czyli woofer+tweeter w słupku na rzecz 3 waya czyli syystemu powiekszonego o tzw. mida czyli średniaka. Dzieki temu uzyskujemy głebszą scene(wokal na masce) kosztem weższej sceny.

    Arttur, NAJLEPSZE efekty akustyczne uzyskuje sie wtedy gdy osoba która ukierunkowywuje przetworniki(w słupkach) ma o tym pojecie i dobre ucho co i tak prawie zawsze oznacza montaż na wysokości ucha słuchacza ustawiane na tzw. 3 głowe - czyli przeciecie nad dzwignią recznego..


    Generalnie z tego co widze to temat CAR AUDIO na forum jest martwy i nic prawie sie nie dzieje, a szkoda, bo to fantastyczna pasja (jak dla mnie lepsze niż mechaniczne modyfikacje jednostek).
    Jesli kogos temat interesuje i planuje coś porobić w aucie, zapraszam na forum strefacaraudio.pl (mam nadzeje ze za kryptoreklame bana nie dostane )

    Zeby zrobić fajne granie w aucie, nie trzeba na poczatek tysiecy, uwierzcie. Moj pierwszy system audio w moim pierwszym aucie(graty kolekcjonowałem gdy jeszcze nie miałem auta) kosztował mniej niż tysiac zloty(prawie wszystko uzywki i samodzielny montaż) a moge się założyć ze zagrał lepiej niz bose w TT mk1/2. WIedza, czytać czytać i jeszcze raz czytać...



    Jutro slupki idą to tapicera. Dzis nie zdazylem bo brakło szpachli i musiałem jechac do ciastoramy...

    W przyszlym tygodniu jak znajdzie sie czas zabieramy sie za montaż jednostki z prockiem w schowku...

    PS.

    Kolega mi dzis wytoczyl piekne pierscienie na CNC. trzeba tylko przepolerowac

    http://imageshack.us/a/img841/962/6xle.jpg

    asikson - pare pytań odnosnie setupu audio

    jaka jednostka ? planujesz pozostać przy seryjnej , bo rozumiem ze niekoniecznie ?
    Jesli nieseryjna to wpada jakis oldskul z dsp? , jakie wzmacniacze , pasywka czy aktywka ?
    Pozdr!

    ps w foce miales 9812, pasywka czy aktywka byla ?
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  2. #2
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    asikson - pare pytań odnosnie setupu audio

    jaka jednostka ? planujesz pozostać przy seryjnej , bo rozumiem ze niekoniecznie ?
    Jesli nieseryjna to wpada jakis oldskul z dsp? , jakie wzmacniacze , pasywka czy aktywka ?
    Pozdr!


    ps w foce miales 9812, pasywka czy aktywka byla ?


    Jednostka seryjna zostaje,pozniej zastapi ja RNSE z nawigacja i jets to osobna instalacja na osobne glosniki,

    Ja mialem 9833r, teraz mam clariona 958 z fajnym prockiem, czasowkami itp...to kultowe radio, troche leciwe ale brzmienie-kosa... procek tez niczego sobie pozwala uciac sredniaka od dolu bardzo nisko np 630hz co w moim przypadku bedzie przydatne

    Foka nie moja - kolegi - moja mazda ciut wyzej.

    w tym setupie pelna pasywna na mundorfach miedzy tweeter-sredniak , a woofer i sub aktywnie z jednostki.

    jak juz wspomnialem,ori jednostka(docelowo rnse) zostaje a clarek leci do schowka i wyprowadzam z niego sterowanie na kiere...
    Dodatkowo, z ori jednostki bedzie wyprowadzony sygnał po swiatlowodzie dzieki czemu bede mogl spiac oba sysytemy na raz i odtwarzac jakies lipne plyty z napedu w rnsie czy zmienniarce..

    PS.

    Jutro chyba jade odebrac slupki od tapicera

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Po tym opisie czekam na efekt finalny w postaci wizji i fonii.

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Czyli opuszczany ekran na przedniej szybie?

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ależ nie, miałem na myśli to, że z chęcią zobaczę i posłucham gotową zabudowę audio.

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    5??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    82
    Tu się w zupełności zgodzę z Arttur-em. Lubię car-audio i kiedyś samo zbudowałem kompletny system na 2 ohm-wych głośnikach SPL. Ale teraz w pierwszej kolejności parametry auta a audio może kiedyś. Ma po prostu coś grać. Ale fakt łądnie wygląda Twój zestaw i jestem ciekawy jaki będzie efekt końcowy. Mam nadzieję że kiedyś będzie okazja odsłuchania tego

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja też lubię i nawet trochę pobawiłem się hi-fi ale w drugim aucie, bo TT wdg. mnie to średnie auto do modyfikacji car audio, a bardziej jest co poprawiać mechanicznie, no ale co komu się tam podoba, więc nie ma co porównywać co jest lepsze od drugiego, bo zaraz zostaniesz zasypany postami o tym iż nie masz racji.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Inna sprawa, że w cabrio nie poszalejesz z Car Audio tak czy inaczej trzymamy kciuki za projekt bo będzie to zapewne najlepsze audio na forum

  9. #9
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    A ja wlasnie mialem zaproponowac dobra jednostke do schowka + wyprowadzic sygnal z rnse/seryjnej jednostki dla niepozornosci calego audio.

    Co do jednostek to przerobiłem wiekszosc dostepnych na polskim rynku, zostalem przy dex-p99r , pewnie kojarzysz.
    clarek dobry wybór = duzo przyjemniej brzmi od alpajna ktory mocno ostrzy gore w moim odczuciu.

    Czym to stado bedziesz pędził ? Są juz jakies typy?

    BTW genesisa five channel mam do sprzedania... lezy i sie kurzy...mialem ich cale stadko, teraz gienek 5 sie kurzy a u mnie w wozie przod pedzi 240qx w aktywce.
    ps chyba jedyny temat na forum gdzie mozna cos ciekawego poogladac jesli chodzi o instalke ca.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  10. #10
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    tak, dexa sluchalem wiele razy,dobry kolega mial go dlugo w mondeo...

    Piecy to ja narazie tez mam nadto,musze to powyprzedawać bo z 12sztuk jak nic lezy i zbiera kurz

    Alpine graja dosc spcyficznie,nieco ostrzą ale fajny detal jest (jak na moje ucho)

    Ten system bede pedził dwoma CELESTRAMI(wloska robota)
    http://www.celestra.it/eng/products.html

    FA4075X oraz na 2 suby FA2150 . Nowki funkle, mam je w dobrych cenach w ramach wystartowania na zawodach

    Gienki juz przerabialem ale kiedys kryzys mnie dopadł i wszystkie kolega zabrał w dobrych pieniadzach... Pieknie chodziły, prawie jak lampy To jeszcze nimi CDM54 pedzilem i morela MT23 na górze. Na dole R6 ciety na 50hz. To byl setup.. zajebisty i tani... Mam go w calosci wlacznie ze zwrotkami i nie sprzedaje z nadzieją ze sprzedam passata i wciągne dla mojej drugiej 0,5l, Mazde 3 MPS - wtedy wsadze tam caly setup z mojego poprzedniego auta...

  11. #11
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    No i to jest dobry pomysl.
    Mt23 piekna sprawa, ja swego czasu cwiczylem setup z audio development i zgrywalo sie to nieziemsko.
    wszystko fajnie, a co z subem ? niech zgadne ? cos lekkiego pokroju mds czy raczej cos ciezkiego ze stajni re i bedzie duuuuzo miecha ?
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #12
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    a widzisz,jak mt23 to twoje granie to ja mialem nawet cos lepszego bo zmodyfikowana wersje tego tweetera, lepszy detal,nieco ostrzejsza gora,dynamiczniejsza no i lżejsza a do tego cenowo taniej wychodziło. Wszystko pod nazwą PHASE AUDIO. Znajomy zamowil u chinczyków 1000sztuk teego tweetera tylko zmodyfikowal go po swojemu. NIestety nie potrafił sprzedać i tak sie buja juz pare lat z tym a prawda jest taka ze bije mt23 jesli chodzi o detal...

    Co do suba to pewnie nie znasz. SWANS HIVI CD
    To taka wyrosnieta 10calówka, ma ok11 w rzeczywistosci. lepszego suba w zyciu nie sluchalem, mds nie przypadl mi nigdy do gustu...

    TO jest glosnik który naprawde gra z polotem, potrafi pokazac pazur i co dla mnie wazne to to ze potrafi naprawde nisko zejść nie zamulajac przy tym...
    Tak mi sie spodobal ze kupilem druga sztuke i mam zamiar wozić dwa(do jazzu nie ma potrzeby ale czasami lubie jakies electro,DB,dance a tam jeb*** i kopyto są mile widziane...Buduje zestaw uniwersalny który bedzie pod typowo pod SQL'a ale jak podkręce to pokaze pazurrr.. GRRR

    Mialem juz rozne przetworniki w bagaju,a w pewnym momencie nawet 2x600w w 2ohmach od JL AUDIO w D-klasie ale ju troche wyrosłem z takiego "łubu-duuu"... Na chwile obecną lubie jebnąć bassem , ale jakoś cisnienie i choinka ze swiatel podczas jazdy mnie nie kreci zbytnio.

  13. #13
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Na czym polegał mod mt23 ? Chetnie bym potestował jesli znajomemu zalegaja.

    Suba nie znam, niszowa sprawa Swego czasu mialem emphasera 12' ex12t3 pędzone Ground Zero GZHA 2350X - wypychało szyby z auta, zawsze chciałem mieć masakratora , ale jak szybko go nabyłem tak szybko sprzedałem, pewnie wiesz dlaczego .

    Co do suba testowałem dziesiątki jak nie setki.. i tylko jeden spowodował że zapamietałem go na dłuuuugo - Focal polyglass 27v ze starej serii niedopobicia pod wieloma wzgledami, niestety praktycznie nie do zdobycia w obecnej chwili na rynku wtórnym. Do SQ idealny.
    http://www.carreview.com/cat/car-aud...9_1808crx.aspx


    Tymczasem powodzenia w budowaniu ca, będę śledzić.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #14
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Miejsca z tyłu jest wystarczająco, warunkiem tylko jest wzrost do 170cm. Co zresztą udowodniłeś

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Profi robota ze słupkami.
    Zastanawiam się jedynie, czy otwory nie są zbytnio skierowane do osi pojazdu? Pytam, bo zbytnio się nie znam, a człowiek uczy się całe życie ( jeśli chce ).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2018, 16:07
  2. Simon - biały Roadster 2.0 TFSI
    Przez Simon w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 21:55
  3. Biały dym z wydechu
    Przez BartoszIE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •