Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokaż wyniki od 286 do 295 z 295

Wątek: Biały Dziubkowóz MK2 z szerokimi perspektywami - By Asik'son

  1. #286
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Tak masz racje . Dzis mierzylem i ma 355mm. Nie wiem czy sie grzeja ale nowy taki zestaw przy dzisiejszych kursach walut kosztuje jakies chore pieniadze ok 15 000 zl. Wiec za te pieniadze mozna szukac ceramiki.. jak bym tyle dal i cos by mi sie mialo przegrzewac to chyba bym wyszedl z siebie...
    tak jak podejrzewałem technologia technologią ale 7kg a 12kg to za duża różnica jeśli nie mamy doczynienia np z ceramiką. Seryjne sa bardzo grube i masywne ale ma to swoje plusy np takie ,że mogę hamować ile wlezie a ich szybko nie pognę.
    Niestety takie cudowne super zestawy czesto rozczarowują bo mam zestaw brembo 328mm która ma właśnie takie tarcze o jakich pisał Arttur. grube tarcze ale w środku duże wentylacje. Efekt taki ze po rozgrzaniu biją masakrycznie ;/ Na zimno sa równe a po rozgrzaniu jest koszmar. Cena samych tarcz to 1800zł sztuka także generalnie dramat także trzeba przetestować i dopiero oceniać ile ten zestaw jest warty bo nie wszystko co jest drogie jest dobre...

  2. #287
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Głownie chodziło o to że tarcze Stasis-a są dużo lżejsze nawet od wyczynowej konkurencji więc wydało mi się trochę nieodpowiednie kwestionowanie ich wagi porównując do seryjnej tarczy z TTRS .
    Dlatego więc zdecydowałem że wyjaśnię o co chodzi
    To że tarcze okazały się o 15mm mniejsze nie zmienia wiele bo i tak jest to dobry wynik skoro seryjne ( idąc tym tokiem porównawczym ) 334mm z odlewanym aluminiowym dzwonem warzą 10kg /sztuka .
    Równie dobrze można by zapytać dlaczego tarcza 355 waży tyle co seryjna 312 mm i wyraźnie mniej niż 334 z aluminiowym dzwonem
    Szeroki kanał wentylacyjny ma sprawiać że chłodzenie tarczy jest bardziej efektywne i nie nagrzewają się tak szybko, nie osłabia to drastyczne wytrzymałości tarczy a prawdziwa 2- częściowa konstrukcja właśnie ma zapobiegać tendencji do krzywienia się tarcz.
    Wypadało by teraz jeszcze zweryfikować jaka jest grubość tych tarcz (były 28 i 32 mm oraz kanał 14 i 19 mm) i już mamy pełny obraz .

    OT.
    Paweł - Takie objawy jak opisujesz są nieakceptowalne nawet dla taniej chińszczyzny a te zestawy są z sukcesem używane na całym świecie w wielu prawdziwie wyczynowych furach
    Może skonsultuj się z jakimś specem od hamulców lub opisz problem w odpowiednim temacie, być morze burzą mózgów coś się wymyśli bo na pewno coś tam jest ''uwalone''...


    Mimo moich sugestii odpowiedz Pawła na treść zawartą pod OT pojawiła się w tym wątku więc aby nie bałaganić przeniosłem ją do tematu ''Big Brake - dyskusja''..




    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Arttur ; 22-02-2016 o 08:34 Powód: sprzątanie


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #288
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Update:

    forge adapter juz siedzi(jak by ktoś chciał,mam jeszcze 4 sztuki na sprzedaż w dobrej cenie)

    http://www.youtube.com/watch?v=bWfWQ...ature=youtu.be

    http://www.youtube.com/watch?v=7ISQJ...ature=youtu.be

    http://www.youtube.com/watch?v=zi-GJ...ature=youtu.be

    Bardzo fajnie chodzi,super efekt. Można straszyć staruszki na pasach.

    Zdecydowanie polecam

    PS.

    maly gadget:
    Załącznik 5659
    Witaj. Masze jeszcze te adaptery forge do sprzedania? Przegladam wlasnie posty i spodobal mi sie filmik. Jakby co to jestem zainteresowany.

  4. #289
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    PW.
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  5. #290
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Piękne auto.
    Mnie osobiście bardziej robiło jak było białe, ale wiadomo kolor to kwestia indywidualna, a każdy z czasem może się znudzić
    Powiedz mi jak to jest z "równością" folii u Ciebie?
    Jest idealnie gładka czy mimo wszystko widać strukturę folii?
    Bo naoglądałem się już wiele oklejonych aut i w codziennym ruchu i na Raceism'ie itp. i narazie robią mnie tylko matowe.
    W połysku zawszę widzę tą strukturę. Mocniej lub mniej ale nie widziałem jeszcze idealnie gładkiej folii na aucie.
    Jak to jest?
    Czy ja za bardzo się wpatruje?

  6. #291
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez Sodi Zobacz posta
    Piękne auto.
    Mnie osobiście bardziej robiło jak było białe, ale wiadomo kolor to kwestia indywidualna, a każdy z czasem może się znudzić
    Powiedz mi jak to jest z "równością" folii u Ciebie?
    Jest idealnie gładka czy mimo wszystko widać strukturę folii?
    Bo naoglądałem się już wiele oklejonych aut i w codziennym ruchu i na Raceism'ie itp. i narazie robią mnie tylko matowe.
    W połysku zawszę widzę tą strukturę. Mocniej lub mniej ale nie widziałem jeszcze idealnie gładkiej folii na aucie.
    Jak to jest?
    Czy ja za bardzo się wpatruje?
    Niestety folie mają to do siebie, że nawet gdy kładziesz bezbarwną do ochrony lakieru to masz efekt skórki pomarańczy. Czy to folie oracal, arlon, 3m ;/
    Jeśli ktoś bardzo chce mieć perfekcyjnie gładki lustrzany efekt to jedynie lakier i polerka ręką profesjonalisty.

  7. #292
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    A powiedz mi, bo ktoś też pytał, ale nie widziałem odpowiedzi.

    Ogólnie mam ori lakier na TT i szkoda mi to zmieniać, ale chwilami jest pomysł w głowie na zmianę koloru.
    Czy przed oklejeniem folią muszą być usunięte odpryski ze zderzaka przedniego?
    Wiadomo przez paręnaście lat się nazbierało ich trochę.
    Czy musiałbym polakierować zderzak, żeby nie było jakichkolwiek odprysków i dopiero oklejać?

    Akurat folię raczej bym się wybrał matową.

  8. #293
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Przed oklejaniem powierzchnia musi być idealnie gładka szczególnie dla folii matowych (bardziej widać wszelkie niedoskonałości). Dlatego musi być dokładne glinkowanie bo inaczej będzie widać 'kamyczki' pod folia.
    Co do odpryskow to wystarczy szpachla i wyrównanie powierzchni (a może jeszcze podkład - nie pamiętam) ale tylko wtedy jeśli kolor szpachli (albo podkładu) jest podobny do koloru lakieru bo może się zdarzyć że folia (szczególnie jasna) nie przykryje kolorów i będzie widać spod niej różnice.
    To chyba tyle z podstaw

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  9. #294
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    @Sodi

    Tak jak kolega wyżej napisał, generalnie na foli wychodzi wszystko dokładnie tak jak byś lakierował czyli każda kropka, każdy pyłek, rysa, ubytek,odprysk, przy połysku to jeszcze pół biedy ale na macie potrafi to wyglądać słabo bo jednak mat wyciąga wszystko.

    Struktura folii zawsze jest widoczna, tak samo jak tzw cytrynka jest widoczna na autach z salonu, czy to peugeot czy to audi zawsze jest skórka. Dobry detailer zrobi z tego lustro ale przy folii trzeba to zaakceptować chociażmi to kompletnie nie przeszkadza.

    jak masz dużo odprysków na przodzie to wszystko będzie widać, nie gołym okiem ale będzie widać. pomaluj na nowo albo poszpachluj wykończeniową
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  10. #295
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Witsm.

    Niestety szanowne grono pragne poinformowac iz w dniu dzisiejszym tts zmienil wlasciciela czytaj auto zostalo sprzedane tam gdzie je zakupilem czyli Dojczland pomimo wielu prob sprzedazy na polskim rynku nikt nie docenil projektu i nie pofatygowal sie nawet na ogledziny. Moze nowy wlasciciel jak bedzie mial checi zechce sie pochwalic ale to juz zostawiam do indywidualnej decyzji.

    Tak czy inaczej 4 lata spedzone z tt uwazam za udane. Szlaki przetarte.jedyny projekt w europie jak nie na swiecie. Szkoda. Wielka szkoda lae coz.... M2 samo sie nie zakupi.

    Pozdrawiam i dziekuje za cieple slowa przy budowie tego projektu.

    Mysle ze w przyszlym roku bedzie okazja do pochwalenia sie nowym nabytkiem.

    Dziekuje tum samym zegnajac forum

    Administeatora prosze o zamkniecie watku a konto prosze wykasowiac . Oczywiacie zart. Xd
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2018, 16:07
  2. Simon - biały Roadster 2.0 TFSI
    Przez Simon w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 21:55
  3. Biały dym z wydechu
    Przez BartoszIE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •