Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Co to za dźwięki znowu ;]

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75

    Co to za dźwięki znowu ;]

    Witam, slysze od dluzszego czasu dziwne odglosy dochodzace z zawieszenia (przod), bylem na stacji kontroli 1 i 2 i jednoznacznie powiedzieli ze stan zawieszenia idealny..... zreszta wymienialem wszystkie elementy metalowo-gumowe 2000 km temu . Powiedzieli ze jedynie moze to byc lozyska mcpersona, albo przeguby... oddalem samochod do mechanika, ktory wymienil: poduszke amortyzatora i jeszcze jakis element ;] w sumie 230 zl nastepne i co? dalej to samo ;]]] zaczynam sie irytowac. Opis dzwiekow: przy ruszaniu(lekko skrecone kola) slychac takie leciutkie stukniecie, ktore nie wystepuje przy jezdzie, czasami da sie to tez uslyszec przy wpadnieciu w wieksza dziure. Niepokoi mnie tez dzwiek podczas mocnych energicznych skretow kierownica podczas jazdy, slysze jakby jakas sprezyna chodzila. Jezeli chodzi o pompe wspomaganie to wymienilem ja niedawno. Nie wiem czym sa spowodowane te dzwieki, wiem ze na naszych drogach stale sie cos wybija... tym bardziej ze mam dodatkowo utardzone zawieszenie, prosze o opinie i pomoc w rozwiklaniu zagadki :P Pozdrawiam!!!
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Radom
    Posty
    56
    Jeśli byłby to przegub to przy ruszaniu z miejsca na skręconych kołach słyszałbyś taki terkot z częstotliwością uzależnioną od prędkości ruszania. Mogłaby być to jeszcze maglownica ale takie dziwne dzwięki słyszałbyś też ruszając kierownicą na postoju przy uruchomionym silniku. Istnieje też duże prawdopodobieństwo że to może być luz na drążku kierowniczym.
    Trudno oceniać tylko po tekście.
    Pozdro.

  3. #3
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    to co najszybciej pada:
    tuleja stabilizatora
    drążek kier
    sforzeń wachacza
    U mnie był ciekawy przypadek,na drążku stabilizatora są blokady aby tuleje były sztywno pomimo iż na nie idą jeszcze metalowe mocowania.
    Jedna blokada odpadła,cały stabilizator do kosza a obiawy takie:
    nowe tuleje,wszystko ok na 100km później stukanie i nikt nie wie z kąd bo tuleje dopiero co założone.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    28
    Widzę panowie, że mamy wspólny problem. 2 tygodnie temu zakupiłem TT i jak zwykle coś do wymiany - Wymieniłem przednie amortyzatory, sworzeń wahacza, tuleje, końcówkę drążka i cholera nadal przy najechaniu na dziurę lub koleinę denerwujące STUK - nie wiem co mam dalej robić. Na warsztacie powiedzieli, że wszystko jest OK ale przecież nie zmyślam sobie - ten stuk przypomina odgłos jakby wybitego amortyzatora. Pomóżcie panowie bo cholera sam już nie wiem co robić . Nadmienię, że przywieźli mi samochód na 18 calowych kołach - wygląd super ale nie na nasze drogi

  5. #5

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    SILESIA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    41

    liczy się rozmiar wewnetrzny gumyyyyy sprawdzcie !!

    zobaczcie czy mechanik wam dobrał dobre gum stabilizatoraaa bo mi dobrał dupiateee !!
    jak się zamawia części to oni nie patrza dokładnie tylko daja podobne mi daliii z AUDI A3 a sa inne

    rozmiar wewnętrzny 23 mm a ma być 19 mm a tooo wielka różnicaaaaa , najlepiej zmierzyć "FI" drążka stabilizującego

    czasami trzeba patałachów poprawiać

    nie oszczędzać na częściach polecam marke FEBI lub TRW

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez corek
    rozmiar wewnętrzny 23 mm a ma być 19 mm
    sa dwa rodzaje,19 i 20.

Podobne wątki

  1. Znowu wspomaganie :(
    Przez kkamilekk w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-07-2015, 17:15
  2. Kupie TT (znowu) :-)
    Przez snopx w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 15:49
  3. Dziwne dzwieki ??
    Przez michalaudi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 14:21
  4. ZNOWU UKRADLI:(:(:(
    Przez Ergox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-06-2003, 01:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •