Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 46

Wątek: wiatraki chłodnicy

  1. #16
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Co ma do tego termostat, stary. Niektórzy niech lepiej nie doradzają, bo jak czytam głupoty to... nie ważne. W momencie gdy załączy się klima z automatu mają iść wentylatory 1wszym biegiem. Sprawdź na krótko najpierw wentylatory, każdy z osobna i w każdym z nich każdy bieg z osobna. Jeżeli na krótko działają to zajrzyj do modułu wentylatorów. Pomijam oczywistości typu sprawdzenie bezpieczników nad aku. Pozdro.

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    xxx
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    73
    witam, podpinam sie pod temat odnoscie wentylatorow i klimy to u mnie jest tak ,ze przy zalaczonej klimie wentylatory nie startuja na pierwszym biegu tylko co jakis czas wlaczaja sie na full na 2 aby zbic cisnienie , mial ktos podobny przypadek ?

  3. #18
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez belian Zobacz posta
    witam, podpinam sie pod temat odnoscie wentylatorow i klimy to u mnie jest tak ,ze przy zalaczonej klimie wentylatory nie startuja na pierwszym biegu tylko co jakis czas wlaczaja sie na full na 2 aby zbic cisnienie , mial ktos podobny przypadek ?
    Należy sprawdzić pierwszy bieg wentylatorów. Opis na forum. W kostce od czujnika temp w chłodnicy zewrzeć jeden przewód z masą potem drugi z masą. Raz ruszy pierwszy bieg raz drugi. Jak pierwszy nie ruszy to spalony pierwszy bieg wentylatorów.

  4. #19
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    KubaTT
    Termostat wymieniony i temperatura na zegarku wkońcu przekracza 90 stopni (wcześniej nie chciała).

    Jednak wentylator od chłodnicy nie kręci się, od klimy też nie. Dlatego myśle że to wentylatory siadły, chciałbym je sprawdzić na krótko do aku., ale niewiem które przewody spiąć żeby nic nie spalić, są 3 kable. Jeśli ktoś wie niech napisze kolory dwuch do podpięcia (bo - lub + jest chyba obojętny pod który podepniemy?).
    Jak sprawdzić biegi każdy z osobna? Nigdy tego nie robiłem i nie wiem.
    Gdzie jest modół wentylatorów i skąd będe wiedział że jest popsuty?
    Bezpieczniki są dobre na aku.. a w desce jak pisałem nie mam wszystkich (znaczy się są gdziniegdzie puste pola , może niemam full opcji , albo tt tak wyszły z fabryki)


    Jeszcze gdyby to nie pomogło wezmę się za czujnik w chłodnicy , tylko gdzie on jest?
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 09-08-2013 o 16:55

  5. #20
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez marcinb444 Zobacz posta
    KubaTT
    Termostat wymieniony i temperatura na zegarku wkońcu przekracza 90 stopni (wcześniej nie chciała).

    Jednak wentylator od chłodnicy nie kręci się, od klimy też nie. Dlatego myśle że to wentylatory siadły, chciałbym je sprawdzić na krótko do aku., ale niewiem które przewody spiąć żeby nic nie spalić, są 3 kable. Jeśli ktoś wie niech napisze kolory dwuch do podpięcia (bo - lub + jest chyba obojętny pod który podepniemy?).
    Jak sprawdzić biegi każdy z osobna? Nigdy tego nie robiłem i nie wiem.
    Gdzie jest modół wentylatorów i skąd będe wiedział że jest popsuty?
    Bezpieczniki są dobre na aku.. a w desce jak pisałem nie mam wszystkich (znaczy się są gdziniegdzie puste pola , może niemam full opcji , albo tt tak wyszły z fabryki)


    Jeszcze gdyby to nie pomogło wezmę się za czujnik w chłodnicy , tylko gdzie on jest?
    Żeby sprawdzić wiatraki musisz odpiąć właśnie wtyczkę czujnika w chłodnicy. Znajduję się w dolnej części chłodnicy od strony kierowcy. Dostęp jest bardzo kiepski. Trzeba zdemontować osłonę pod silnikiem. Obok czujnika jest kranik do spuszczania płynu chłodniczego. Dalej stosujesz opis który napisałem wcześniej.

  6. #21
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Cytat Zamieszczone przez marcinb444 Zobacz posta
    KubaTT
    Termostat wymieniony i temperatura na zegarku wkońcu przekracza 90 stopni (wcześniej nie chciała).
    Nadal nie wiem, co to ma wspólnego z klimatyzacją...

  7. #22
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Dokladnie , termostat nie ma nic wspolnego z zalaczaniem wentylatorów przy uruchomieniu klimy
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  8. #23
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Dziś posprawdzam wentylatory i czujnik. Widocznie Termostat to inna bajka niepowiązana z wiatrakami , ale napewno był walnięty bo temp.. na zegarku zawieszała się na 90 stopniach.


    Sprawdziłem wentylatory i chodzą oba biegi na każdym.
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 10-08-2013 o 08:40

  9. #24
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Załatw sobie moduł na podmiankę, z tego co pamiętam, to w Golfie IV jest taki sam i zobaczysz wtedy.

  10. #25
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Zanim zabiore się za modół chciałbym zmienić czujnik w chłodnicy.

    Czy wie ktoś gdzie można kupić tanio oryginalny czujnik ten w chłodnicy , wpisuje na allegro i nic nie ma z tego co widziałem we wtyczce to są 3 piny
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 10-08-2013 o 11:51

  11. #26
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jeżeli wentylatory są sprawne to przyczyną będą dwie rzeczy: albo moduł wentylatorów, albo czujnik CIŚNIENIA na przewodach klimatyzacji. Widzę, że ty jesteś mądrzejszy od telewizora i będziesz zmieniał czujnik temp. w chłodnicy to proszę bardzo. Moje rady dla ciebie się skończyły.

  12. #27
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Ojej po prostu natrafiłem na taki temat http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=8061&page=14 i tam wyczytałem jak koledzy z forum inwestowali w moduły i nic to samo było , jeśli cię obraziłem to przepraszam , potrzebuje każdej pomocy.

    Zaraz dam zdięcia poglądowe.
    http://chomikuj.pl/marcinb444/zdj*c4*99cia/TT jest jeszcze filmik ale chyba nie da się obejrzeć
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 10-08-2013 o 12:58

  13. #28
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Niestety po angielsku ale nic innego nie mogłem znaleźć: http://forums.vwvortex.com/showthrea...ng-Fan-and-A-C

  14. #29
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    maciekk dzięki za schemat, ale to chyba będzie moduł , tak jak pisał KubaTT dam foty co znalazłem .



    Moim zdaniem nie powinno tak być, nawet przypomniał mi się stary dziurawy aku..
    http://c.wrzuta.pl/wi9746/23db899100...63459/imag0082
    http://w132.wrzuta.pl/obraz/0mrP4hQfMtE/imag0081

    Jeszcze jedno pytanie. Musi być nowy , czy da się tego reanimować?
    No i jak ktoś ma na handel 1J0 919 506 H to może się dogadamy, bo na allegro są tylko A, B, G, Q


    Mam wreszcie znalazłem , czy wy w 1.8T też macie H

    Założony , działa , podziękowania dla wszystkich pomocnych kolegów , temat do zamknięcia.
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 14-08-2013 o 20:09

  15. #30
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Odgrzeje stary temat ale będzie w temacie od dawien dawna mam problem z 1 biegiem cała reszta jest ok wszystko sprawdziłem... został moduł wentylatorów. Planuję przez zimę sobie kupić żeby na nowy sezon było gitara i teraz pytanie do Was. Czy musi być taki sam jak jest w aucie tzn końcowa literka czy nie ma to znaczenia i może być np K z 224 ? Dodam że nie mam pojecia jaka literka jest u mnie przed zakupem schylę sie pod auto ale pytam orientacyjnie jak ma się z tym sprawa

Podobne wątki

  1. Uszczelka chłodnicy oleju
    Przez Witku w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 19:45
  2. Pytanie co do chłodnicy i wentylatorów.
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 22:58
  3. Wentylator chłodnicy
    Przez RADEK89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 16:00
  4. wąż do chłodnicy
    Przez evert12 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •