Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Podłączenie radia Alpine CDE-103BT i prośba o rady odnbośnie nagłośnienia

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23

    Podłączenie radia Alpine CDE-103BT i prośba o rady odnbośnie nagłośnienia

    Witam wszystkich ponownie,



    Mojego użerania się z nową TT ciąg dalszy. Zauważyłem, że radio nie wyłącza się wraz z wyciągnięciem kluczyka ze stacyjki więc zaprowadziłem je do znajomego mechanika. Ten rzucił następującą diagnozę:


    Działają tylko przednie głośniki
    Nie jest podłączona zmieniarka CD
    Nie ma podłączenia do stacyjki (wyłączanie radia)
    Odbiór stacji radiowych jest przefatalny
    Potrzebna jest jakaś przejściówka, ponieważ nie ma możliwości podłączenia radia do instalacji


    I teraz tak: szukałem wiadomości na tym forum i natknąłem się na wątek Artix'a:

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?t=5405

    Wspomina w nim o szynie Can-Bus, ale wnioskując z rocznika mojego samochodu taki patent nie powinien być potrzebny (2004).


    Moje pytania są następujące:

    - Wyczytałem na tym forum, że system firmowe nagłośnienie jest lipne i można by było je wymienić. Czy macie jakieś sugestie w tym temacie?
    - Jeżeli nie mam systemu BOSE, czy w moim TT jest subwoofer?
    - Co można poradzić z odbiorem stacji radiowych. Dla porównania, w TT łapię jedną stację w Cork (do tego trzeszczy kiedy mija się wyższy murowany budynek albo fontannę...:P ), przy czym w innych samochodach łapie się ich około 8-10. Znalazłem kilka słów na temat anten firmowych w TT, za które robi rzekomo podgrzewacz tylnej szyby i poleca się toto:

    http://www.caraudiodirect.co.uk/con-...o-adaptor.html

    Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
    - i najważniejsza sprawa. Podłączenie radia jako takiego. Na chwilę obecną, jako że nie mam jeszcze fotek "bebechów" (leje), czy ktoś z doświadczenia mógłby mi cosik doradzić? Potrzebny jest adapter canbus czy jakiś inny wynalazek?

    Poniżej wrzucam linka do instrukcji, jeżeli któryś z tutejszych bywalców byłby tak miły i zechciał mi pomóc. Kiedy trochę się rozpogodzi to cyknę parę fotek tylnej ścianki radia i wtyczki, która wychodzi z trzewi samochodu.

    http://support.alpine-usa.com/produc...E-103BT_EN.pdf


    Z góry przepikne dzięki!

  2. #2
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    kupujesz i montujesz takie coś:
    http://allegro.pl/adapter-tylne-glos...409499315.html
    wtedy masz już dźwięk w tylnych głośnikach, ew subie

    do tego to:
    http://allegro.pl/wzmacniacz-separat...423588515.html
    masz aktywny wzmacniacz antenowy

    Zasilanie z kluczyka musi ci zrobić szpec magik elektryk samochodowy bo teraz pamięć i remote masz zmostkowane, stacyjką nie wyłączysz, to powinna być chwila roboty

    Zmieniarki nie podłączysz

    Ja bym kupił Concert II i z głowy, wcale nie gra tak źle, a będziesz miał: zmieniarkę, info na fisie a radio odbierze nie 10 a 15 stacji
    pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23
    Najpierw dołączam kilka fotek.

    To jest wtyczka wychodząca z radio i nie posiadająca podłączenia. To na nią bodajże mechanik wskazywał, że potrzebuje przejścia na gniazdo w TT [EDIT: To wtyczka do podłączenia instalacji iPoda]




    Gniazdo w głębi, nie podłączone




    Tutaj połączenia, które pasują i są podpięte:






    Poniżej kilka luźnych pierdółek, cokolwiek to jest:



    ...i zdjęcie tylnego panelu radia




    Czy mógłbyś potwierdzić PAHO czy w nawiązaniu do sytuacji z moimi kablami nadal te dwa rozwiązania są ok?

    Jeżeli chodzi o podpięcie do stacyjki, sądziłem, że jest to kwestia właśnie odpowiedniej złączki, ale mechanik mi powiedział, że to ogarnie.
    Co do Concert II, u siebie mam obsługę mp3 i usb, na której mi najbardziej zależy, więc raczej nie będę zmieniał.

    No to czekam na potwierdzenie czy wszystko pasuje do kabelków i może jakieś sugestie odnośnie głośników? A, no i czy mam subwoofer w aucie, jeżeli nie mam systemu BOSE. Dzięki za dotychczasowe rady PAHO!
    Ostatnio edytowane przez Bartpabicz ; 18-08-2013 o 12:37

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Tuchola
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    266
    Zamień kabel czerwony z żółtym(czerwony podłącz do żółtego a żółty do czerwonego) i będziesz miał pamięć i wyłączenie radia z wyjęciem kluczyka ze stacyjki.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez RoGaS Zobacz posta
    Zamień kabel czerwony z żółtym(czerwony podłącz do żółtego a żółty do czerwonego) i będziesz miał pamięć i wyłączenie radia z wyjęciem kluczyka ze stacyjki.

    Pozdrawiam
    O, świetne rozwiązanie! Na innym forum, anglojęzycznym, proponują zespolić żółty z czerwonym, ale większość opinii pokrywa się z Twoją, więc spróbuję. Pytanie tylko - skoro kupiłem ten zestaw/adapter polecany przez PAHO, tam również mam zamienić miejscami te kabelki? Dzięki z góry!

    Doszedłem w ogóle do tego, że ta niebieska wtyczka na pierwszym zdjęciu to wtyczka do podpięcia instalacji do iPoda, więc to można w ogóle olać.

    PAHO, kupiłem te dwa zestawy polecane przez Ciebie, więc za jakieś 2-3 tygodnie, jak paczka już dojdzie, będę eksperymentował.

    Pozostaje tylko kwestia samego nagłośnienia - czy polecanie jakiś zestaw żeby wymienić ten standardowy (nie BOSE)? Dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, bardzo mi pomogliście

  6. #6
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Bartpabicz Zobacz posta

    Pozostaje tylko kwestia samego nagłośnienia - czy polecanie jakiś zestaw żeby wymienić ten standardowy (nie BOSE)? Dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, bardzo mi pomogliście
    Generalnie nie obraz sie ale to radio Alpine najwyzszych lotów nie jest ze to tak delikatnie ujme, raczej roznica po zmianie bedzie w brzemieniu niewielka. Zmieni sie na pewno profil brzemienia ale uprzedzam nie oczekuj wodotrysków...
    Jesli chcesz poprawic jakość , zacznij od wytłumienia drzwi,moze byc nawet mata dekarska, ewentuallnie STP,GMS.

    Poszukaj radia jak juz sie uparles na alpine to tylko seria CDA, nie CDE - np tanie dobre 9833/r, z procesorem dzwieku, czasowkami, 3 parami rca(w przyszlosci jak bys chcial jakis piec co bardoz bede polecal), rowniez zwrotnica aktywna pozwala z pozwala z poziomu radia pociąć cale pasmo na poszczegolne glosniki...

    roznica w przetwornikach bose i standard jakas jest natomiast brzmieniowo minimalna. Ni wiem jaka jest roznicach w piecach bo ich nie widzialem, pewnie dodali pare watów wiecej i tyle. na pewno ni jest to roznica godna doplaty pare ty euro w salonie gdy kupujemy nowe auto...

    Glosniki kup sobie jakies 16,5cm woofery, np z zestawu DLS R6A albo kultowe juz Hertze HSK.

    No i tweeter by wypadalo zmienic bo ten oryginalny w mk1 drze jape masakrycznie i do niczego sie nie nadaje, gra dopiero od 7-8khz a woofer gra max do 3-4 ,pomiedzy nie ma nic dlatego srednicy w ogole w TTkach nie ma, tak samo jak w passatach , a4kach itp.
    do 100zl zamienisz tweeter plug n play a zmiane uslyszysz kolosalną od razu. np tweeter z zestawu helix p1 ew. p236. Na koniec najlepiej to aktywką z radia ogarnac co oferuje wspomniana wyzej jednoska alpine 9833.

    to by bylo tyle w kwestii podstawy, jak bys pozmienia przetworniki, wtedy wyapadaloby to zasilic wszystko odrębnym piecem*jakas stara dobra 4 channelka 4x50/40hm spokojnie ci wystarczy.

    Glosniki z tylu najlepiej wywal i sprzedaj albo odlącz...

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Cork, Irlandia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Grafitowy
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Generalnie nie obraz sie ale to radio Alpine najwyzszych lotów nie jest ze to tak delikatnie ujme, raczej roznica po zmianie bedzie w brzemieniu niewielka. Zmieni sie na pewno profil brzemienia ale uprzedzam nie oczekuj wodotrysków...
    Jesli chcesz poprawic jakość , zacznij od wytłumienia drzwi,moze byc nawet mata dekarska, ewentuallnie STP,GMS.

    Poszukaj radia jak juz sie uparles na alpine to tylko seria CDA, nie CDE - np tanie dobre 9833/r, z procesorem dzwieku, czasowkami, 3 parami rca(w przyszlosci jak bys chcial jakis piec co bardoz bede polecal), rowniez zwrotnica aktywna pozwala z pozwala z poziomu radia pociąć cale pasmo na poszczegolne glosniki...

    roznica w przetwornikach bose i standard jakas jest natomiast brzmieniowo minimalna. Ni wiem jaka jest roznicach w piecach bo ich nie widzialem, pewnie dodali pare watów wiecej i tyle. na pewno ni jest to roznica godna doplaty pare ty euro w salonie gdy kupujemy nowe auto...

    Glosniki kup sobie jakies 16,5cm woofery, np z zestawu DLS R6A albo kultowe juz Hertze HSK.

    No i tweeter by wypadalo zmienic bo ten oryginalny w mk1 drze jape masakrycznie i do niczego sie nie nadaje, gra dopiero od 7-8khz a woofer gra max do 3-4 ,pomiedzy nie ma nic dlatego srednicy w ogole w TTkach nie ma, tak samo jak w passatach , a4kach itp.
    do 100zl zamienisz tweeter plug n play a zmiane uslyszysz kolosalną od razu. np tweeter z zestawu helix p1 ew. p236. Na koniec najlepiej to aktywką z radia ogarnac co oferuje wspomniana wyzej jednoska alpine 9833.

    to by bylo tyle w kwestii podstawy, jak bys pozmienia przetworniki, wtedy wyapadaloby to zasilic wszystko odrębnym piecem*jakas stara dobra 4 channelka 4x50/40hm spokojnie ci wystarczy.

    Glosniki z tylu najlepiej wywal i sprzedaj albo odlącz...

    Wow, pełna profeska! Powiem szczerze, że aż tak wyczerpującej odpowiedzi się nie spodziewałem, dlatego też po dwakroć dzięki za rady. Zestaw grający był w zestawie z samochodem, toteż obrażać się nie mam za co Póki co spróbuję zainstalować to, co już zamówiłem, zobaczę jak będzie grać, i jeżeli moje nie-audiofilskie uszy uznają, że to za mało, na pewno wrócę do Twojej wypowiedzi.

    Dzięki serdeczne wszystkim, którzy się wypowiedzieli - Wasze rady są nieocenione. Wątek uważam tym samym za zamknięty - chyba, że będą problemy ze złączkami, ale wtedy na pewno dam znać.

Podobne wątki

  1. Podłączenie urządzenia do plusa po stacyjce.
    Przez w3s w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-12-2021, 13:33
  2. Znajoma kupuje RX8 prośba o rady.
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 12:32
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 10:04
  4. Podłączenie telefonu w TT S-Tronic 2007
    Przez Antonowka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 09:57
  5. Potrzebuje rady
    Przez offsiq w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 18:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •