Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 46 z 46

Wątek: montaż tempomatu

  1. #46
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Na tą chwilę miałbym tylko dwa pytania.
    Czy to co widać na zdjęciu to komplet z elektryki do tempomatu MK1?
    W innym wątku była mowa jeszcze o dolnej obudowie kolumny kierowniczej do MK2. Do MK1 także będzie potrzebna?


    Co do wcześniejszej dyskusji na temat spalania którą czytałem już jakiś czas temu, byłem nią i padającymi tam tezami bardzo zdziwiony
    Dotychczas w każdym samochodzie który miałem z tempomatem, a pierwszym było Scorpio z lat 80-tych, jak bym się nie starał jakbym nie delikatnie nie muskał pedału gazu, to zawsze tempomat robił 1-2l mniej.
    Do dzisiaj nie mogłem sprawdzić jak to się ma do mojej TT-ki bo nie potrafiłem tak szybko przeliczać w głowie galonów na mile i litrów na km aby pracować nad chwilowym spalaniem i wyczucia pedału gazu.
    Dzięki Jerremu dzisiaj mogłem zobaczyć jak to jest, przynajmniej w przypadku mojego auta.
    Zauważyłem, że jeśli chwilowe jest pokazywane na kompie w miarę dokładnie to pedał gazu jest bardzo czuły i jadąc ze stałą prędkością x cofając delikatnie nogę, prędkość była nadal utrzymywana na tym samym poziomie a chwilowe potrafiło spaść nawet o 3 litry, Były dość długie odcinki, gdzie przy 120km/h chwilowe trzymało się na poziomie 6-6,5l
    Kosztowało mnie to na prawdę dużo pracy aby wyczuć ten moment na pedale w którym nie wytraca się prędkości jednocześnie nie zwiększając niepotrzebnie dawki paliwa, co na dłuższej trasie byłoby fizycznie nie do osiągnięcia.
    Może się mylę ale jak wspomniałem wszystkie auta z tempomatem, właśnie ten "punkt" samodzielnie znajdowały bez problemu.
    Co do tezy, że pod górkę tempomat dołoży więcej by utrzymać prędkość, pełna zgoda. Ale nigdy nie jest cały czas pod górkę, więc on pojedzie na prawie zerowym spalaniu z górki w którym to momencie pojawia się poszarpywanie o którym wspominaliście. Właśnie nasza doga w tym momencie dołoży to a jak nie więcej z tej górki zjeżdżając.
    Na poparcie mojej teorii... mój dzisiejszy wynik jazdy mieszanej po Poznaniu, i po rozbudowywanej obwodnicy poznania. Godzina wyjścia to ok 9:30 a powrót widać na zegarku, więc i godziny natężenia ruchu były wypośrodkowane.
    Proszę nie odczytujcie tego testu jako centusia z Wlkp. który patrzy żeby było taniej
    Po prostu zabijałem godziny spędzane w aucie przy okazji się go ucząc.
    Wynik bez tego skupienia nie do osiągnięcia. W przypadku akurat mojego auta uważam, że oprócz wygody i mniejszego zmęczenia
    tempomat jest wstanie zaoszczędzić spore kwoty, które zamiast przepalić będę mógł wsadzić w auto
    Rano wyzerowany licznik i średnie spalanie przy zakupie Late na Orlenie.
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 05-11-2019 o 01:43

Podobne wątki

  1. Montaż tempomatu
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-04-2016, 19:40
  2. Montaz LED bixenon
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 19:34
  3. Montaz anteny cb w MK2
    Przez BLACKOUT TT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 13:45
  4. aktywacja i dezaktywacja tempomatu
    Przez piła w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 07:19
  5. Fotele z MK2 i ich montaż w MK1
    Przez dyzio217 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •