Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Naprawa wydechu - zepsute turbo, mechanik czy oszust?

  1. #1
    Awatar Tomie1986
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Zielona
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    194

    Naprawa wydechu - zepsute turbo

    Witam wszystkich, mam spory problem i prosiłbym o porade.
    Wstawiłem auto do mechanika ponieważ zaczęło pierdzieć z tłumika lecz dzwięk wydobywał się z przedniej części wydechu.
    Rano wstawiłem auto, za kilka godzin miałem do odbioru. Przez telefon mechanik powiedział że do wymiany będzie tłumik drgań układu wydechowego tzn to Nazwa:  20130716_155440.jpg
Wyświetleń: 1054
Rozmiar:  85.1 KB
    i nie byłoby nic dziwnego gdyby nie to że kilka miesięcy temu wymieniał mi w/w tłumik ukł. wyd co jest potwierdzone jego wpisem w książkę. Zmieszałem go troche ale nie to jest najważniejsze. Przed montażem mechanik powiedział że widać pęknięcie na turbo i faktycznie jakaś ryska była. Miał to zmontować i autem miałem wyjechać jednak widziałem że miał mały problem z montażem coś przeszlifował coś stukał i jak już wydawało mi siębyło złożone stwierdził że urwane są dwie szpilki od turbo i trzeba demontować turbo jednak oznajmił że podczas zdejmowania może się rozsypać ponieważ było widać pęknięcie i zaraz powiedział mi że jakby tak się stało ma drugie na sprzedaż prawie nowe
    Nazwa:  20130716_162804.jpg
Wyświetleń: 1090
Rozmiar:  89.2 KB

    to jest to turbo i widoczne szpilki u mnie dwie zostały urwane...

    Moje pytanie czy turbo faktycznie mogło pęknąć? auto nie było upalane od kiedy mam nigdy nie jeździłem do odcinki na żadnym biegu i zawsze po szybszej jeździe lub trasie było studzone kilka minut.

    Czy szpilki mogą się urwać ze starości czy to nieudolność mechanika?
    Oczywiście śmieszne jest to że akurat mają takie drugie. Kazałem im wypchnąć auto z warsztatu i czekać na moją decyzję ale wydaje mi się że skoro zaczęli montować to szpilki musiały się urwać w trakcie montażu więc wg mnie mają to zrobić
    Ostatnio edytowane przez Tomie1986 ; 14-08-2013 o 11:54

  2. #2
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Poczekajmy, aż wypowiedz się specjaliści w tym temacie dodam jednak od siebie, że niedawno przerabiałem wymianę turo i nie wydaje mi się, żeby możliwe było jej uszkodzenie podczas montażu/demontażu. Co do szpilek jak nie chciały śruby iść a gość się zaparł, spieszyło mu się to wydaje mi się, że mógł je po prostu zerwać.

  3. #3
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Przyznam że u mnie mechanik przy montażu nowego DP powiedział że czasami zdarza się ze szpilki można ukrecic i czy licze się z tym, wiec ogolnie cos może być na rzeczy a to czy to oszust czy nie lub czy ukrecily się specjalnie to inna kwestia.

  4. #4
    Awatar Tomie1986
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Zielona
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    194
    jeszcze jedno zasadnicze pytanie czy ta część turbo ze szpilkami jest wymienna czy całe turbo trzeba wymieniać?

  5. #5
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Szpilki się wymienia normalnie wykręcasz stare i na ich miejsce wkręcasz nowe, jak kupiłem uszczelkę pod kolektor to w komplecie były nawet nowe szpilki. Strona gorąca czyli ta cześć która najprawdopodobniej jest pęknięta (a ponoć w tych turbinach jest to normalne jak powiedziało mi kilku gości zajmujących się regeneracja turbosprężarek) również można kupić nowa z tego co pamiętam jak szukałem to kosztowała coś koło 800 zł nowa oczywiście.

  6. #6
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    u mnie w 225 przy modzeniu wydechu, tez dwie szpilki się poddały, i trzeba było wyjmowac turbo i dać nowe szpilki...

    więc jezeli twoje turbo jest ok, to nowe szpiki, i jezdzisz dalej
    Drr

  7. #7
    Awatar Tomie1986
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Zielona
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    194
    z kolei mi wkręcał mechanik że jest to część niewymienna i że całą turbine trzeba wymieniać i że szpilek samych też nie da się wymienić. Ale to zapewne dlatego że chciał mi drugą w całości wcisnąć. Powiedziałem mu żeby wykręcił turbo i pojade z tym do speców od regenaracji

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Tomie1986 Zobacz posta
    Moje pytanie czy turbo faktycznie mogło pęknąć? auto nie było upalane od kiedy mam nigdy nie jeździłem do odcinki na żadnym biegu i zawsze po szybszej jeździe lub trasie było studzone kilka minut.
    Żeliwo niestety ma skłonności do pękania po wielu cyklach temperaturowych i nie jest to jakoś specjalnie nie możliwe aby gorąca muszla turbiny miała pęknięcia . Fakt jest też taki że wiele z tych pęknięć jest tam sobie latami i w niczym nie przeszkadzają jeśli są minimalne i nie mają tendencji do '' rozwoju ''
    Jak jest u Ciebie to trzeba ocenić ale moim zdaniem mając już pęknięcia i turbinę wymontowaną to grzech coś z tym nie zrobić


    Cytat Zamieszczone przez Tomie1986 Zobacz posta
    Czy szpilki mogą się urwać ze starości czy to nieudolność mechanika?
    Oczywiście śmieszne jest to że akurat mają takie drugie. Kazałem im wypchnąć auto z warsztatu i czekać na moją decyzję ale wydaje mi się że skoro zaczęli montować to szpilki musiały się urwać w trakcie montażu więc wg mnie mają to zrobić i mnie nie interesuje jak a kosztem mogą obarczyć tylko siebie
    Szpilki w zasadzie się nie urywają ze starości tylko zostają ukręcone przy demontażu / montażu . Jest wiele rzeczy które może zrobić mechanik aby tego uniknąć ale czasem po prostu się nie da mimo najszczerszych chęci mechanika .
    Biorąc powyższe pod uwagę nie można stwierdzić stanowczo że to wina mechanika ale też nie można tego wykluczyć .


    Cytat Zamieszczone przez Tomie1986 Zobacz posta
    jeszcze jedno zasadnicze pytanie czy ta część turbo ze szpilkami jest wymienna czy całe turbo trzeba wymieniać?
    Zarówno muszla turbiny jak i szpilki są elementami wymienialnymi , jeśli ktoś twierdzi inaczej to albo nie ma zielonego pojęcia o czym mówi albo próbuje Cię naciągnąć .

    Zabierz auto od tego człowieka i jedz do jakiegoś uczciwego mechanika . Nie dość że wciska Ci kit to nawet nie potrafił sprawnie przyspawać tego tłumika ..

    Kup sobie od razu taki zestaw jeśli nie będzie wyciągana turbina a tylko Down Pipe


    Albo taki jak już jednak turbo będzie wyciągnięte ...


    Mechanicy często nie mają w zapasie i na stanie takich części i specyficznych śrub a skręcone byle czym nie wutrzyma za długo

    Dodatkowo jak masz sprawną turbinę bez luzów i szczelną to nie oddawaj do regeneracji bo jest duże ryzyko że popsują .
    Kilku osobom na forum udało się że po regeneracji turbo działa już długi czas ale też częto takie regenerowane padają dość szybko .....






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Arttur ten zestawik to dla wersji 225 a kolega ma 180tkę . Podobne ale szpileczki są 4 a śruby do turbo M10 na klucz 17. Mi się nigdy nie "udało" uwalić szpilki przy turbo ale zawsze korzystam z odrdzewiaczy itp albo jeszcze wszystko przede mną. Śruby do przykręcania turbo w 180tce ( te na klucz 17) zazwyczaj odkręcają się bardzo dobrze i niema z nimi problemu. Śruby od 225 do przykręcania turbo ( te na taki torx zewnętrzny) bardzo często sprawiają problemy i opisywałem to już np w temacie Kwariusz TT gdzie się z nimi bawiłem ze 2 dni ( ale ktoś skręcił to na pastę do wydechów więc gratulacje dla poprzednika).
    Te szpilki oczywiście są do wymiany lecz jeżeli szpilka została uwalona zaraz przy samej muszli to nie będzie łatwo jej wydobyć na aucie. Są takie zestawiki do wykręcania urywanych śrub , mam to ale jakoś nigdy mi to jeszcze nie pomogło bo zrobienie dziurki w uwalonej śrubie ( trwarda i jeszcze po ukręceniu się sama umocniła plastycznie) jest dużym kłopotem dlatego ogólnie jest to wbrew pozorom duży problem. Jak masz możliwość cyknięcia fotki jak to tam wygląda to zapodaj fotki wtedy ocenimy co się da zrobić i czy konieczny jest demontaż :P

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Racja zestaw jest do 225 i do 180 będzie inny , chodziło mi bardziej o ideę

    Specyficznie to będzie taki









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Możliwości wykręcenia urwanej śruby jas kilka i tylko od dostepności zależy jak abedzie użyta.

    Zapewniam tez, ze każdy mechanik będzie robił cuda, by żadna śruba/szpilka sie nie ukęciła, bo dzieki temu doda sobie tylko "bezplatnych" roboczogodzin.
    Sam, niejednokrotnie przerabiałem urwane śruby w czy to w alu czy w żeliwie. Zdaża się prakycznie na codziń
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #12
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    I to uczucie, jak ukręcisz śrubę...bezcenne

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    heheh dokładnie !!!!
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14

    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    18
    Panowie jaki macie sposob na dojscie do turbiny od dolu? Czy w quattro najszybsza metoda bedzie odkrecenie skrzynki rozdzielczej, czy moze np opuszczenie sanek?

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja zawsze wyjmowałem turbo górą. Dołem w Q chyba nie jest to zbyt dobry pomysł ;/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ja zawsze wyjmowałem turbo górą. Dołem w Q chyba nie jest to zbyt dobry pomysł ;/

Podobne wątki

  1. KOMIS- oszust czy uczciwy sprzedawca?
    Przez PiotrekHIT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 17:48
  2. Oszust
    Przez cocolina w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 17:58
  3. Oszust na allegro
    Przez kisseM w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 18:49
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 12:15
  5. Oszust samochodowy
    Przez kilazz w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 01:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •