Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: zawor dv- utrata mocy i muli, falowanie obrotow

  1. #16

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Cytat Zamieszczone przez Przezdziu Zobacz posta
    hehe niezłe porównanie właśnie sprawdziłem swój DV bo po wymianie sondy poprawa znikoma i okazało się, że jest zrąbany... o ile dobrze sprawdziłem? wcisnąłem to coś paluchem na maxa i zatkałem ten mały wlocik i mimo to membrana opadła, o ile dobrze kumam powinna zostać w miejscu ? poza tym jak dmucha w jenda z tych grubszych końcówek to nie da się przedmuchać a w drugą gwiżdże właśnie z tego małego wylotu, dobrze sprawdziłem? mam rację ze uszkodzony DV ?
    z tego co kojarzę po przeszukaniu kiedyś forum w tym wątku to nie powinien puszczać powietrza z żadnej strony.. A po wciśnięciu membranki i zatkaniu palcem, zawsze minmalnie opadnie membranka gdyż zasysa ona ta wartość powietrza, która znajduje się w tym małym, krociotkim kroccu od góry DV.. Ale nigdy do samego dołu.. Wiec wychodzi na to ze DVka jest padaka i proponuje kupić nowke, i to ta lepsza, metalowa.. A nie plastik

    Pozdrawiam

  2. #17
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Mumin Zobacz posta
    z tego co kojarzę po przeszukaniu kiedyś forum w tym wątku to nie powinien puszczać powietrza z żadnej strony.. A po wciśnięciu membranki i zatkaniu palcem, zawsze minmalnie opadnie membranka gdyż zasysa ona ta wartość powietrza, która znajduje się w tym małym, krociotkim kroccu od góry DV.. Ale nigdy do samego dołu.. Wiec wychodzi na to ze DVka jest padaka i proponuje kupić nowke, i to ta lepsza, metalowa.. A nie plastik

    Pozdrawiam
    Masz racje, z tym że ja polecam tylko plastikową z ASO , metalowe zazwyczaj są nieszczelne i cała praca idzie w palnik. ostatnio kolega w 225q wyeksmitował taki metalowy zaworek po tym jak pokazalem mu że przepuszcza (zaworek miał 1miesiac od nowosci) dmuchajac ustami w króciec który łączy się z rurą tłoczącą powietrze za turbo.
    Tylko oryginalna dvka jest w stanie zapewnić prawidłową i bezawaryjną prace. Wszyscy tak chętnie kupują metalowe bo plastikowe są beeee i niby się rozwalają , tylko zauważcie jedną rzecz - 99% ludzi którzy narzekaja na plastikową oryginalna DV wyciągają ją z auta po 10-13latach , przebiegu +200tys km. tak więc nie wiem na jakiej podstawie wyciągają wnioski ze oryginalna dv jest zła
    nowy metalowy dv jeszcze przed założeniem do auta jest nieszczelny , no ale co kto lubi

    drugim forumowym mitem jest sonda lambda , wszyscy wymieniaja a poprawy brak - przykładu nie trzeba daleko szukać - przed ostatni post - nr 15
    no ale co kto lubi
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  3. #18
    Awatar X-K
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    76
    tak wiec panowie kupilem uzywany dv bosha z silnika 2,7 biturbo, zawor zmieniony , no i?
    moja tt odzyla , juz nie ma dzwieku grzechotnika tylko jednostajne psssst
    moc- bez porownania lepsza , jakby 2 razy wiecej
    ponadto falowanie ustalo ,
    a mulenie bylo spowodowane popsutym czujnikiem pedalu sprzegla>>> odpiolem go i jest lux

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Masz racje, z tym że ja polecam tylko plastikową z ASO , metalowe zazwyczaj są nieszczelne i cała praca idzie w palnik. ostatnio kolega w 225q wyeksmitował taki metalowy zaworek po tym jak pokazalem mu że przepuszcza (zaworek miał 1miesiac od nowosci) dmuchajac ustami w króciec który łączy się z rurą tłoczącą powietrze za turbo.
    Tylko oryginalna dvka jest w stanie zapewnić prawidłową i bezawaryjną prace. Wszyscy tak chętnie kupują metalowe bo plastikowe są beeee i niby się rozwalają , tylko zauważcie jedną rzecz - 99% ludzi którzy narzekaja na plastikową oryginalna DV wyciągają ją z auta po 10-13latach , przebiegu +200tys km. tak więc nie wiem na jakiej podstawie wyciągają wnioski ze oryginalna dv jest zła
    nowy metalowy dv jeszcze przed założeniem do auta jest nieszczelny , no ale co kto lubi

    drugim forumowym mitem jest sonda lambda , wszyscy wymieniaja a poprawy brak - przykładu nie trzeba daleko szukać - przed ostatni post - nr 15
    no ale co kto lubi
    Rewelacja czyli wywalamy nasze D.V. i wracamy do serii, myślę że cię kolego trochę poniosło, albo ludzie z którymi masz do czynienia kupują D.V. nie wiadomo jakie i nie wiadomo skąd, myślę że dobra firmowa d.v nie jakiś chiniec czy inny wynalazek będzie lepszym zamiennikiem od ori.
    Racja jeżeli mamy seryjne auto i nie planujemy wielkich zmian, powiedz mi czy ta Bosch utrzyma mi bost 1.5 bara z GT30 do odcinki, jeżeli tak sprzedaje 008 i kupuje Boscha.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Nic mnie nie poniosło takie są fakty kolego
    To że Twoja trzyma boost i nie przepuszcza nie jest wyznacznikiem że wszystkie są dobre ani tego że ktoś kazuje Ci wywalać wasze dvki

    W poprzednim poscie została zawarta czysta rzeczywistosc, ze wszystkich zaworów jakie widziałem co montowali różni ludzie głównie w ttkach (jakos w golfach czy a3ka nie ma już takiego podniecania sie metalowym dv) tylko 1 byla szczelna i sprawna, reszta puszczała bokiem boosta i zawsze konczylo sie wyrzuceniem tego metalowego badziewia i powrót do seryjnej dvki na drugi dzien z pocałowaniem w ręka Pana z ASO bo auto nagle na seryjnej dv zaczyna w osce palic gume z gazu czego wczesniej nie mozna byla uświadczyć , ze nie wspomne tym jak wygladaly logi i spool na metalowym shitcie w porownaniu do dv 710N

    pozatym czym różni się 1.5bara boostu z k03 a 1.5bara z gt30 ? mógłbyś mi wytłumaczyć ?
    czy cisnienie 1.5bara na k03 jest inne niż 1.5bara na gt30 ?
    jakies nowe prawa fizyki się tutaj tworzą na tym forum czy jak to jest ?
    chętnie się dowiem czym fizycznie różni się cisnienie 1.5bara z k03 od 1.5bara z gt30 działajace na tłok zaworu dv
    zamieniam się w słuch.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  6. #21

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Masz racje, z tym że ja polecam tylko plastikową z ASO , metalowe zazwyczaj są nieszczelne i cała praca idzie w palnik. ostatnio kolega w 225q wyeksmitował taki metalowy zaworek po tym jak pokazalem mu że przepuszcza (zaworek miał 1miesiac od nowosci) dmuchajac ustami w króciec który łączy się z rurą tłoczącą powietrze za turbo.
    Tylko oryginalna dvka jest w stanie zapewnić prawidłową i bezawaryjną prace. Wszyscy tak chętnie kupują metalowe bo plastikowe są beeee i niby się rozwalają , tylko zauważcie jedną rzecz - 99% ludzi którzy narzekaja na plastikową oryginalna DV wyciągają ją z auta po 10-13latach , przebiegu +200tys km. tak więc nie wiem na jakiej podstawie wyciągają wnioski ze oryginalna dv jest zła
    nowy metalowy dv jeszcze przed założeniem do auta jest nieszczelny , no ale co kto lubi

    drugim forumowym mitem jest sonda lambda , wszyscy wymieniaja a poprawy brak - przykładu nie trzeba daleko szukać - przed ostatni post - nr 15
    no ale co kto lubi
    dobrze ze kolego o tym mówisz bo mialem chęć na metalowy ale nie pamiętam firmy.. Ale 250zl kosztuje.. A co do lat i przebiegu to masz racje.. O tym nie pomyślałem

  7. #22
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Ja właśnie też przymierzam się do metalowego ale teraz troszkę zwątpiłem

  8. #23
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Nic mnie nie poniosło takie są fakty kolego
    To że Twoja trzyma boost i nie przepuszcza nie jest wyznacznikiem że wszystkie są dobre ani tego że ktoś kazuje Ci wywalać wasze dvki

    W poprzednim poscie została zawarta czysta rzeczywistosc, ze wszystkich zaworów jakie widziałem co montowali różni ludzie głównie w ttkach (jakos w golfach czy a3ka nie ma już takiego podniecania sie metalowym dv) tylko 1 byla szczelna i sprawna, reszta puszczała bokiem boosta i zawsze konczylo sie wyrzuceniem tego metalowego badziewia i powrót do seryjnej dvki na drugi dzien z pocałowaniem w ręka Pana z ASO bo auto nagle na seryjnej dv zaczyna w osce palic gume z gazu czego wczesniej nie mozna byla uświadczyć , ze nie wspomne tym jak wygladaly logi i spool na metalowym shitcie w porownaniu do dv 710N

    pozatym czym różni się 1.5bara boostu z k03 a 1.5bara z gt30 ? mógłbyś mi wytłumaczyć ?
    czy cisnienie 1.5bara na k03 jest inne niż 1.5bara na gt30 ?
    jakies nowe prawa fizyki się tutaj tworzą na tym forum czy jak to jest ?
    chętnie się dowiem czym fizycznie różni się cisnienie 1.5bara z k03 od 1.5bara z gt30 działajace na tłok zaworu dv
    zamieniam się w słuch.
    1,5bara z K03 da się tak?

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Nic mnie nie poniosło takie są fakty kolego
    To że Twoja trzyma boost i nie przepuszcza nie jest wyznacznikiem że wszystkie są dobre ani tego że ktoś kazuje Ci wywalać wasze dvki

    W poprzednim poscie została zawarta czysta rzeczywistosc, ze wszystkich zaworów jakie widziałem co montowali różni ludzie głównie w ttkach (jakos w golfach czy a3ka nie ma już takiego podniecania sie metalowym dv) tylko 1 byla szczelna i sprawna, reszta puszczała bokiem boosta i zawsze konczylo sie wyrzuceniem tego metalowego badziewia i powrót do seryjnej dvki na drugi dzien z pocałowaniem w ręka Pana z ASO bo auto nagle na seryjnej dv zaczyna w osce palic gume z gazu czego wczesniej nie mozna byla uświadczyć , ze nie wspomne tym jak wygladaly logi i spool na metalowym shitcie w porownaniu do dv 710N

    pozatym czym różni się 1.5bara boostu z k03 a 1.5bara z gt30 ? mógłbyś mi wytłumaczyć ?
    czy cisnienie 1.5bara na k03 jest inne niż 1.5bara na gt30 ?
    jakies nowe prawa fizyki się tutaj tworzą na tym forum czy jak to jest ?
    chętnie się dowiem czym fizycznie różni się cisnienie 1.5bara z k03 od 1.5bara z gt30 działajace na tłok zaworu dv
    zamieniam się w słuch.
    Dobrze wiesz o czym mówię i nie bierz mnie tu pod **** chodzi nie chodzi o same wartości bo 2=2 tylko o przepływy i to w jakim zakresie dane turbo może utrzymać zadany boost no bo jak dla ciebie 1.5bara z k-03 to to samo co 1.5bara z GT30 to bierz się do roboty i strugaj z k03 500hp
    Koniec ot.
    Twój post jest tak ogólnikowy że można z niego wywnioskować iż nie istnieje nic lepszego niż 710N.
    Jeżeli miał bym kupić tanie metalowe badziewie faktycznie wolał bym ori, ale nie możesz też wszystkiego sprowadzać do tego co widziałeś, bo mało jeszcze widziałeś, ale wszystko przed tobą
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    ale nie możesz też wszystkiego sprowadzać do tego co widziałeś, bo mało jeszcze widziałeś, ale wszystko przed tobą
    Ja nie twierdze że wszystko widziałem i nawet nie chce widzieć bo jak kilka razy ogladalem te 'projekty' co niektóre na forach to rzygać mi się chce jak kaleczy się te auta

    Ty wiesz wszystko najlepiej, widziałeś zapewne niejedno 1.8T na +700-800km , potrafisz ocenić co kto widział i nie , dlatego szacun dla Ciebie, ja nie potrafie ani nawet bym nie śmiał oceniac forumowiczów tak precyzyjnie jak Ty

    1,5bara z K03 da się tak?
    da się
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #26

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    25
    Ja odrazu zamówiłem ori DV dzisiaj ma przyjść i zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    widzę ,że niektórzy tworzą nowe trendy, seryjne dv są najlepsze , na smicu robimy po 240-250km z k03s , wywalanie n249 to głupota itp.
    Ja miałem metalowego splittera przez 2 lata i przez ten cały czas śmigał bezawaryjnie a w dodatku teraz jeździ u kolegi qba12345 i też mi jakoś nie sygnalizował problemów. Oczywiście zawór nie ma lekko bo u mnie boost nie był seryjny a w tt kolegi dmuchane jest 1.5 bara Seryjna dv już dawno by spłynęła dlatego jak czytam te bzdury to aż myślę czy tematu nie usunąć. Oczywiście fakt jeżeli ktoś kupuje jakaś chinska dv bez żadnego uszczelnienia i to jeszcze używana gdzie nikt jej nie smarował to może i jest nieszczelna albo nawet zatarta.
    Jakby gregor chociaż raz trzymał w ręku dv properfekt to by zmienił zdanie. Są 2 tłoczki i jeden jest z teflonu który daje 100% szczelności przy każdym boost, nawet i 10 BAR!!! w dodatku tłoczek ma rowki i są na nim 2 oringi czego nawet nie ma forge ( chyba ,że ten najnowszy ma). Jak nie wierzycie to sam mam 2 sztuki i wrzucę fotki aby nie uwsteczniać forum gdyż widzę ,że niektórzy czytają te brednie i niestety w to wierzą.

    Nie jest to zmowa z Properem tylko po prostu moja obiektywna opinia. Sam zakupiłem takie DV o wejściu 30mm i mam nadzieję ,że niebawem wleci do mojego auta gdyż zaistniała potrzeba posiadania drugiego zaworu dv . Jestem pewien na 100% że taka seryjna dv by się rozleciała w momencie jak by zobaczyła boost 2 bary dlatego proszę już skończyć wprowadzać innych fanów 1.8t w błąd pisząc iż seryjna jest lepsza od metalowych ( nie mam na myśli produktów made in china albo produktów toczonych w stodole i mirka) . Niestety za seryjną dv nie przemawia ŻADEN argument chyba poza ceną no i nasz kolega któremu się wydaje iż jest ona lepsza od np forga albo dv properfekt.
    Podsumowując jeżeli komuś umarła dv to polecam zakupić taką :

    albo forga ( niestety już inna cena )
    albo seryjną jeżeli kategorycznie szkoda nam dołożyć tych 100zł ( co nie jest chyba aż taką wielką kwotą skoro nas stać na takie auto:P) i jesteśmy pewni że do końca posiadania auta będziemy śmigać serią oszczedzając każdą złotówkę na naszym aucie:P
    lecz jak czytam że 3 opcja jest lepsza niż 1 albo 2 to mi ręce opadają po prostu.......

  13. #28
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Paweł - nigdzie nie napisałem że forge jest gorszy czytajcie ze zrozumieniem ' metalowa dvka' a wiec zawor upustowy w metalowej obudowie i mam tu na myśli głownie , ale nie w 100% te dvki z allegro , łącznie z tą properfekt którą miał kolega zarejestrowany nawet na tym forum i mu puszczała bokiem, wiec niech mi tu nikt nie wmawia że 100% dv zamiennikow będzie 100% szczelne, pozatym pokaż mi te projekty na tym forum gdzie turbo pompuje te wspomniane 2 bary boost ? jakoś nie widze takich aut , wręcz odwrotnie , widzę znajomych którzy pomontowali chińskie badziewie , lataja w 90% na seryjnym booscie 0.7-1bara max i po czasie okazuje się że taka metalowa dvka się nie sprawdza bo okazuje się że nie trzyma doladowania.

    malo tego kolejny przyklad z tego forum że nawet wychwalany forge splitter za 600zl nie daje rady, kolega jest również zarejestrowany na tym forum , może sam opisze jak to wygladało, bo tutaj widzę robi się jakiś dziwny podjazd na fakty z życia wzięte
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeżeli dv jest odpowiednio czysta i przesmarowywana co jakiś czas ( ja swoją na 3 lata używania czyściłem zaledwie raz lub 2 razy) to jej nic nie będzie. Jeżeli ktoś ma to wszystko gdzieś i zawór się zaciera to nawet i "metalowa" zacznie być nieszczelna. Skoro mówisz że statystyki są takie że ktoś gdzieś ma nieszczelne ( na 99% z winy użytkowania albo jakiś no name z allegro) to statystyki na seryjnym dv są takie że 1/3 aut które do mnie przyjeżdża ma rozwalone seryjne dv :P Najczęściej puszczają ciśnienie tym małym króćcem( jedna zielona TT stoi mi pod domem i ma surge czyli kolejny przykład padniętej SERYJNEJ DV ). Jedynie nie jestem przekonany co do hybrydy propera ale to pewnie dlatego ,że miałem doczynienia z jednym z pierwszych sztuk i czasem teflonowy tłoczek potrafił się zaciąć. Myślę ,że ten problem już został opanowany gdyż hybryda działa tak samo jak zwykła dv z tym ze ma dodatkowe ujście :P
    Dla mnie seryjna dv to troszkę "kibel" i jak ktoś twierdzi ,że jest lepsza to znaczy ,że próbuje na siłę uwsteczniać to forum. Jeszcze trochę i przeczytam ,że k03s jest lepsze od gt30 bo szybciej wstaje i auto jest zrywniejsze....

  15. #30
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    jeszcze jeden ostatni juz hint - odczytaj sobie date produkcji z każdej padniętej dvki wtedy ocenimy czy jest to kibel i ile czasu wytrzymal bez smarowania i zadnej obslugi.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. [8N] Falowanie obrotów + dźwięk przy puszczaniu gazu
    Przez grinder w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 10:43
  2. muli i szarpie
    Przez BelfegorTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 15:58
  3. kontrolka CHECK oraz falowanie obrotów
    Przez mariusz-a6 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 09:06
  4. Problem z utrata mocy - przepływomierz
    Przez prooskol w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 07:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •