widzę ,że niektórzy tworzą nowe trendy, seryjne dv są najlepsze , na smicu robimy po 240-250km z k03s , wywalanie n249 to głupota itp.
Ja miałem metalowego splittera przez 2 lata i przez ten cały czas śmigał bezawaryjnie a w dodatku teraz jeździ u kolegi qba12345 i też mi jakoś nie sygnalizował problemów. Oczywiście zawór nie ma lekko bo u mnie boost nie był seryjny a w tt kolegi dmuchane jest 1.5 bara Seryjna dv już dawno by spłynęła dlatego jak czytam te bzdury to aż myślę czy tematu nie usunąć. Oczywiście fakt jeżeli ktoś kupuje jakaś chinska dv bez żadnego uszczelnienia i to jeszcze używana gdzie nikt jej nie smarował to może i jest nieszczelna albo nawet zatarta.
Jakby gregor chociaż raz trzymał w ręku dv properfekt to by zmienił zdanie. Są 2 tłoczki i jeden jest z teflonu który daje 100% szczelności przy każdym boost, nawet i 10 BAR!!! w dodatku tłoczek ma rowki i są na nim 2 oringi czego nawet nie ma forge ( chyba ,że ten najnowszy ma). Jak nie wierzycie to sam mam 2 sztuki i wrzucę fotki aby nie uwsteczniać forum gdyż widzę ,że niektórzy czytają te brednie i niestety w to wierzą.

Nie jest to zmowa z Properem tylko po prostu moja obiektywna opinia. Sam zakupiłem takie DV o wejściu 30mm i mam nadzieję ,że niebawem wleci do mojego auta gdyż zaistniała potrzeba posiadania drugiego zaworu dv . Jestem pewien na 100% że taka seryjna dv by się rozleciała w momencie jak by zobaczyła boost 2 bary dlatego proszę już skończyć wprowadzać innych fanów 1.8t w błąd pisząc iż seryjna jest lepsza od metalowych ( nie mam na myśli produktów made in china albo produktów toczonych w stodole i mirka) . Niestety za seryjną dv nie przemawia ŻADEN argument chyba poza ceną no i nasz kolega któremu się wydaje iż jest ona lepsza od np forga albo dv properfekt.
Podsumowując jeżeli komuś umarła dv to polecam zakupić taką :

albo forga ( niestety już inna cena )
albo seryjną jeżeli kategorycznie szkoda nam dołożyć tych 100zł ( co nie jest chyba aż taką wielką kwotą skoro nas stać na takie auto:P) i jesteśmy pewni że do końca posiadania auta będziemy śmigać serią oszczedzając każdą złotówkę na naszym aucie:P
lecz jak czytam że 3 opcja jest lepsza niż 1 albo 2 to mi ręce opadają po prostu.......