Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z komputerem

  1. #1
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86

    Problem z komputerem

    Witam,

    Spotkała mnie dziś bardzo dziwna i nie miła historia mianowicie odpaliłem autko po kilku chwilach wyjechałem z garażu a następnie na drogę po zmianie biegu na 2 i dodaniu gazu wszystko zgasło silnik również. Na szczęście stało się to kilkanaście metrów od domu więc wepchałem go znów do garażu. Sytuacja wygląda tak, że rozrusznik kręci bez problemu, światła działają, radio gra ale samochód nie odpala FIS nie działa nie jestem również w stanie połączyć się z samochodem przez VAG.
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie mam nadzieje, że to nic poważnego.

    Pozdrawiam,

  2. #2
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    sprawdz wszystkie bezpieczniki w skrzynce po lewej stronie, sprawdz czy mozesz polaczyc sie z absem / klimatyzacja/ licznikiem.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 15:40
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  3. #3
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Hej,

    Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki tak w panelu w samochodzie jak i na akumulatorze wygląda, ze są w porządku nawet wymieniłem kilka na nowe dla pewności. Niestety problem jest taki sam dopiero jutro będę miał dostęp do kompa więc sprawdzę czy można się z innymi blokami skomunikować. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie cały czas nad kierownica świeci się czerwona dioda nie przypominam sobie żeby wcześniej też tak było. Poza tym tak jak pisałem wszystko inne działa centralny zamek, zmieniarka, światła, rozrusznik itd..
    Ostatnio edytowane przez longer ; 11-07-2013 o 18:12

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Seryjnie nie ma w TT żadnej czerwonej diody nad kierownicą ( fotka mile widziana ) więc być może masz jakieś dodatkowe zabezpieczenie które się wysypało ......






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Hej,

    Podpiąłem się VAG'iem i udało mi się połączyć tylko z radiem
    Jeśli chodzi o diodę o której wspomniałem teraz znowu się nie świeci nie wiem co się dzieje w tym samochodzie magia raz szyby działają raz nie tak samo z tymi diodami raz świecą za chwile nie Przeszperałam papiery i znalazłem dokumenty do dodatkowego zabezpieczenia autowatch 436 RLI wraz z kartą serwisową i numerem PIN, więc może rzeczywiście coś jest namieszane z dodatkowym zabezpieczeniem zresztą przy kluczyku mam również dodatkowy pilot na którym pisze HandsFree jest to bardzo prosty pilot posiadający tylko jeden mały przycisk, którego nigdy nie używałem. W internecie nie znalazłem zbyt wiele informacji na ten temat. Chyba nie obejdzie się bez dobrego elektryka ponieważ nie ogarniam już tego

    Dioda na kierownicą:


  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Stawiam na to że masz dodatkowe odcięcie na pilot zbliżeniowy który niestety się wysypał lub bateria zakończyła żywot, pewnie zrobiony jest na odcięcie ECU i dla tego takie jaja, jeżeli w Pl nie ma serwisu tej firmy to pewnie trzeba się dziadostwa pozbyć co nie będzie takie proste, bo nie kazdy chce się podejmować takiej roboty.
    Pewnie ma to jakąś opcję serwisową i da się wyłączyć, ale jak, tego musisz się dowiedzieć.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar longer
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    86
    Hej,

    Problem został rozwiany okazało się, że przyczyna była wyczerpana bateryjka (CR2025 3V) w dodatkowym pilocie przy kluczykach. Musiało być tak jak pisał ZUCZEK w sytuacji gdy bateria się wyczerpała zanikła komunikacja z dodatkowym zabezpieczeniem co poskutkowało natychmiastowym wyłączeniem ECU. Dziękuję wszystkim za pomoc!!

Podobne wątki

  1. Jak się obsługiwać komputerem pokładowym w tt 99?
    Przez ann w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 15:08
  2. problem z komputerem
    Przez Nitr0 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 18:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •