Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: SAI - Secondary Air Injection.

  1. #1
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400

    SAI - Secondary Air Injection.

    Mam 2 pytania.

    1. Nie działa u mnie poprawnie system wstrzykiwania powietrza do spalin, gdyż najprawdopodobniej uszkodzony jest zawór "combi-valve". Jest nieszczelny lub cały czas otwarty (a to znowu może być wina N112, który na rysunku oznaczony jest jako N122)...Czy mogę go poprostu zaślepić tak jak to pokazałem czerwonymi liniami na rysunku poniżej



    2. Według rysunku zawór N112 steruje również jakimś zaworkiem przy turbinie oznaczonym jako "pressure control valve". Co to za zawór? Odpowiedzialny pewnie za kontrolę ciśnienia doładowania... Widać go pod maską?
    Czy przedmuchy na SAI mogą świadczyć o uszkodzonym N112? Jak to sprawdzić?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mozna to rozlaczyc ale nie koniecznie tak jak na rysunku ..
    Combi-valve jsst zamkniety jesli nie dostaje podcisnienia , aby byl caly czas otwarty musi miec caly czas podcisnienie na wezyku sterujacym , za dostawe podcisnienia z kolei odpowiada N112 ..
    Wystarczy ze odepniesz wezyk sterujacy combi-valwe i wtrysku powietrza nie bedzie ..
    Jesli chodzi o 2-gie pytanie to pow jest to w zasadzie wyjasnione .
    N112 ma za zadanie dostarczyc podcisnienie , w moim aucie nie jest podlaczony do zaworu od WG (pressure control valwe) nie widzialem zeby byl podlaczony w imnnych TT i co ciekawe w tym zaworze jest tylko jeden kruciec przeznaczony dla zaworu N75, nie widac go po otwarciu maski i jest on integralna czescia turbiny . Sprawdz po prostu czy wezyk z combi valwe idzie bezposrednio do N112 .

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Właśnie próbowałem rozłączyć wężyk podciśnienia od combi-valve i ..... rozsypał mi się w palcach co ciekawe w takim wypadku teoretycznie zawór powinien być cały czas zamknięty a mi przy wyzszych obrotach rzygał spalinami przez pompę i wąż dochodzący do puszki filtra powietrza

    Czy może być w takim razie uszkodzony ten combi-valve że przepuszcza pomimo że jest teoretycznie zamknięty

    Czy takie przepuszczanie małej ilości spalin może mieć wpływ na moc?

    Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mam nadzieje ze uszczelniles wszystko po tej operacji .
    Jesli masz kilka gumek w takim stanie ze rozsypuja sie w rekach to wlasnie to moze byc przyczyna wiekszosci Twoich problemow
    Nie wykluczone ze combi valwe moze byc uszkodzony w sposob jaki piszesz , zeby sie przekonac odkrec od niego waz od pompy powietrza ( mocowany na 2 srubki) i zobaczysz czy nie wali spalinami ...
    Jesli spaliny dostaja sie do dolotu przez filtr to oczywiscie ze ma to zly wplyw na osiagi auta , tyle ze myslalem ze masz to wypiete z filtra powietrza



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Wężyk skróciłem do miejsca gdzie jeszcze był "świezy" i założyłem spowrotem na zawór.
    Oczywiście że jeżdze z wypiętym wężem z puszki filtra powietrza bo w przeciwnym razie miałbym znowu przepływkę do czyszczenia
    A z tym wpływem na moc chodziło mi o to że jak część spalin przelatuje przez nieszczelny zawór to może sonda lambda dawać zły sygnał

    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli masz wypiety ten koniec co idzie do puszki to nie ma mozliwosci zeby cos sie przedostawalo do dolotu , jesli spaliny jednak uciekaja przez zaworek z ukladu wydechowego to tak jak piszesz moze to oszukiwac sonde lambda ..
    W stanach wielu ludzi wywala po prostu caly ten system wlacznie z pompa , sa nawet do kupienia specjalne zaslepki z uszczelka ktore przykteca sie w miejsce gdzie do bloku wchodzi metalowy waz od combi valwe .
    Poszukam i podam Ci linka nastepnym razem

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    No i chyba ja też będe musiał wypierniczyć cały ten system, bo nie opłaca mi się kupować nowego zaworka combi Zapewne spaliny uszkodziły także pompę... Słyszałem że niektórzy zaślepiają to blachą wyciętą z puszki np po piwie
    Jak coś znajdziesz będę wdzięczny.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Super sprawa, będe musiał nad tym pomyśleć

    Pozdrawiam

    [ Dodano: 1 Lipiec 2008, 20:54 ]
    Heh wreszcie pokazał się błąd:

    16795 - SAI – incorrect flow detected
    P0411 – 35-00

    Zastanawiam się dlaczego dopiero teraz??

    Czego ten błąd może dotyczyć: pompy V101, zaworka N112 czy combi valve?

    Pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    odnowie.... do czego ta mała płytka służy ? ona jest do każdej wersji ? http://www.forgemotorsport.co.uk/con...roduct=FMEGRBP
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  11. #11
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez Nitr0
    odnowie.... do czego ta mała płytka służy ? ona jest do każdej wersji ? http://www.forgemotorsport.co.uk/con...roduct=FMEGRBP
    Ta płytka służy do zaślepienia otworu po usunięciu zaworka COMBI.
    Oczywiście można to zrobić o wiele taniej. Ja np. wyciąłem sobie taką kształtkę z blachy aluminiowej o grubości 1mm i w zupełności wystarcza a co najważniejsze spełnia swoje zadanie

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    ok.... ja widziałem u siebie dziurę właśnie na takie coś i miejsce na 2 śróby .... ale tego Combi nie usówałem.... od początku go nie mam .... to trzeba zaślepić czy nie ?
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  13. #13
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez Nitr0
    ok.... ja widziałem u siebie dziurę właśnie na takie coś i miejsce na 2 śróby .... ale tego Combi nie usówałem.... od początku go nie mam .... to trzeba zaślepić czy nie ?
    Widocznie ktoś już usunął go wcześniej.
    Musisz koniecznie to zaślepić, bo będą Ci z tego waliły spaliny. Może ten ktoś to już zaślepił w inny sposób np. przez zatkanie tej metalowej rurki.
    Posprawdzaj jeszcze wężyki podciśnienia na N112 (o ile jeszcze tam jest). Najlepiej zaślep zaraz na N249 króciec podciśnienia dla N112. A już w ogóle najlepiej zrobisz jak wywalisz też N249 Chociaż z tego co pamiętam to już kiedyś dłubałeś przy tych jak to Artur mawia "zagracaczach"...

    Pozdrawiam

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    dokładnie z N-249 tylko wtyczkami została .... ale ten COMBI jest w każdych silnikach ... ? bo mi się wydaję że u mnie z tej dziury raczej nic nie leci ....

    [ Dodano: 5 Marzec 2009, 21:44 ]
    tak właśnie już sprawdziłem w etce.... COMBI w moim silniku nie występuje tylko tam gdzie odchodzi ten dodatkowy węzyk od puszki filtra powietrza .... w takim razie jak oryginalnie nie było zaślepione to mo,że nie trzeba bo jeszcze zaszkodzi ??!!??!!!
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  15. #15
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Jeżeli COMBI w Twoim silniku nie występuje i nie masz dodatkowego króćca w puszce filtra powietrza, to nic nie musisz zaślepiać. Zostaw tak jak jest.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 09:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •