Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 71

Wątek: Lepsze hamulce w MK2

  1. #1
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015

    Lepsze hamulce w MK2

    Myślę nad poprawą hamowania, jest tu sporo wątków o zmianie tarczy, zacisków, klocków w MK1, ale nie wiem, czy to właściwe też dla MK2. To na czym mi zależy to skrócenie drogi hamowania w sytuacji awaryjnej (czyli zwykłe używanie w mieście, ale czasem maksymalne hamowanie jak coś wyskoczy).

    Czy Waszym zdaniem do takiej potrzeby wystarczy zmiana klocków (na jakie?) czy też powinienem zmienić też zaciski, a może i tarcze? Mam felgi letnie 18" a zimowe 16" (te w razie "musu" bym oczywiście zmienił). Wiadomo, że można wstawić i po dwa zaciski na tarczę, ale też nie planuję wydawać kasy dla szpanu. Co radzicie?

    PS. Zauważyłem np. nowe zaciski i klocki od TTRS za 1800zł (http://allegro.pl/audi-nowe-zaciski-...379952882.html) - czy to jest może właściwe rozwiązanie, czy jest coś lepszego i tańszego?

  2. #2
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    A hamowales wogole w sytuacjach awaryjnych kiedys ? Lekki update hamulca na warunki miejskie wystarcza, hamulce zmienia sie calkowicie tylko ze wzgledow na ich uzytkownie. To ze w miescie zachamujesz mocniej co jaka chwile nie zmeczy hamulcow na tyle , ze cie zawioda. Zmien klocki ,plyn i przewody , a bedziesz naprawde zadowolony jesli nie jezdzisz na codzien po torach Takie moje skromne zdamie
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jeśli zależy ci tylko na hamowaniu awaryjnym w mieście zgadzam się z tym co powiedział lelu. Seryjne hable dają radę. Wstaw nowe klocki, tarcze, płyn i będzie dobrze. Ja u siebie zmieniałem zaciski z 2 powodów: 1) hamowanie przy dużych prędkościach na autostradzie 2) zawsze chciałem mieć takie hamulce

    Odnośnie tych zacisków z aukcji to potrzebowałbyś adaptery + nowe tarcze + nowe klocki. Sprzedawane zaciski nie są oryginalne od TTRS bo te kosztują kilka tys za zacisk w ASO.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Aha, nie uwzględniłem kwestii prędkości... Przyjmijmy wiec, że chodzi mi o hamowanie awaryjne na niemieckiej autostradzie

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zaciski z aukcji wyglądają jednak na oryginalne.
    Do tego odpowiednie tarcze i reszta z powyższych postów i powinno hamować znacznie lepiej.
    Swoją drogą też rozważam zmianę na komplet z RS. Choć ja mam w serii trochę więcej niż ty.

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zgadzam sie z kolegami w miescie seria zdrowa daje rade, zalety brembo poczujesz jedynie na trasie,mozna kilka razy zejsc z 200 do zera i nie robi to na nich wrazenia, jezeli odczuwasz taka potrzebe zadzwon do Pawla zrobi ci taki hebel jaki bedziesz chcial, tel masz na pw.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    A mi sie wydaje, ze jesli te zacicki z aukcji sa ORI to bardzo sie oplaca bo w komplecie masz niby nowe klocki do nich

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Opłaca się, pytanie tylko czy mocowanie będzie pasować czy potrzebne są adaptery? Inna sprawa to w TTRS z tego co kojarzę są 6 tłoczkowe zaciski, te są 4. Być może to są z RS3? Tak czy inaczej ja bym je wziął dla samego designu. Odnośnie większej mocy hamowania obawiam się, że dużej różnicy z 4 tłoczkami w MK2 nie odczuje.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Zgadzam sie z kolegami w miescie seria zdrowa daje rade, zalety brembo poczujesz jedynie na trasie,mozna kilka razy zejsc z 200 do zera i nie robi to na nich wrazenia, jezeli odczuwasz taka potrzebe zadzwon do Pawla zrobi ci taki hebel jaki bedziesz chcial, tel masz na pw.
    Ok, zapomnijcie o tym "mieście" bo focuujecie się chyba na prędkości 80-90 km/h. Przyjmijmy więc awaryjne hamowanie z 260, oraz co kilka miesięcy tor (byłem dziś, pedał na koniec zapadał się w podłogę, ale po poprawie opon wysiądzie wcześniej).

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A ten zestaw jest wart zainteresowania za tą cenę?
    http://allegro.pl/zaciski-klocki-i-t...334530594.html

    Generalnie mogę tyle wydać, ale może jakieś inne będą mocniejsze?

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ten zestaw to takie same 4-tłoczkowe zaciski jak te wcześniej tylko, że dodatkowo masz tutaj tarcze. Jak ty chcesz szaleć na torze + ostro hamować z 260 do 0 to szykuj ok 6 tys zł i w tej cenie będziesz miał

    1. 6 tłoczkowe zaciski Brembo
    2. adaptery
    3. przewody w oplocie
    4. nowy płyn hamulcowy
    5. tarcze + klocki

    Tematów odnośnie hamulców jest baaaardzo dużo (nie ma znaczenia czy MK1 czy MK2 bo zasady hamowania i fizyki są takie same ) i jeśli zależy ci na poprawie skuteczności hamowania to sam zacisk tego nie załatwi, potrzebny jest komplet.

    Jeśli natomiast Twój budżet to max 2 tys zł to polecałbym wymienić tarcze + klocki + przewody w oplocie.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    OK, na razie więc wymienię przewody i płyn. A czy 6-tłoczkowe zaciski wejdą mi w felgi 16" (te chyba zostawię na tor, a drugi komplet na zimę), czy muszą być min 18" (bo w takim przypadku wybiorę raczej 4-tłoczkowe)?

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie wejdą, minimum felgi to 18. Przy 4 tłoczkowych zaciskach minimum felga 17. Dlatego ja swoje zimówki musiałem sprzedać pomimo, że były prawie nowe i kupić nowe 18.
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #13
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    To słabo... jak i tak miałbym zmieniac felgi to już mogą być 18" i zaciski 6-tłoczkowe. Ale to odłożę na przyszłość, bo z wymianą kół zimowych to wyjdzie z 10 tys zł... Zatem zmieniam przewody i płyn i poczekam na dopływ kasy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mogą być takie przewody w oplocie? http://www.racingfactory.pl/przewody...t-id-1872.html

  14. #14
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mogą być takie przewody w oplocie? http://www.racingfactory.pl/przewody...t-id-1872.html
    Audi TT 8J 2003-2006 ????? Proponuje sprawdzić przed zakupem do jakiego modelu te przewody.

  15. #15
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Tak, zauważyłem to już też i wysłałem pytanie.

    Przy okazji odpisał mi sprzedający z pierwszej aukcji, co do liczby zacisków:
    rs3 i ttrs to jest dokaldnie to samo ten sam numer czesci tarcz i zaciskow
    rs6 ma 6tłoczkowe a rs4 ma 8tloczkowe

    To w sumie logiczne bo rs3 i ttrs to podobna masa, ale czy te 8 tłoczków w rs4 to nie jakaś pomyłka?

Podobne wątki

  1. Lepsze hamulce Opel GT
    Przez PiotrekHIT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 20:03
  2. hamulce w TT
    Przez cezek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 23:02
  3. Lepsze brzmienie basu / Przekodowanie radia.
    Przez mLody w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 23:16
  4. Lepsze od Audi TT
    Przez MordaTyMoja84 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 21:33
  5. 6 bieg?w lepsze od 5??? Zamieni? skrzynie???
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 19:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •