Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Głośna praca okolic rozrzadu

  1. #1

    Głośna praca okolic rozrzadu

    Czesc,

    Jakis czas temu zauwazylem specyficzny szum, ktory dochodzi z okolic plastikowej oslony przykrywajacej pasek rozrzadu. Pokazalem to mechanikowi, ktory wymienial mi rozrzad i stwierdzil z usmiechem, ze tak ma byc. Jednak ciezko mi bylo to zaakceptowac. Ten dzwiek kojarzy mi sie ze szmacianym paskiem ktory z duza predkoscią trze wirując dookola almuminowej rurki

    Dzis przejechalem jakies 30km troche szybszym tempem (zazwyczaj wloke sie korkowo) i ten halas znacznie wzrosl - przy dodawaniu gazu na postoju slyszalem go w kabinie Nasilal sie zgodnie z obrotami silnika. Przestraszylem sie i nastepne 30km przejechalem spokojnie i po nich halas wrocil do standardowego nasilenia...

    Moze macie jakis pomysl co to moze byc? Normalne to raczej nie jest, bo nie zmienialoby sie po ostrej jezdzie. Nie chcialbym zerwac paska etc - jestem cienki w mechanice, ale juz wyobrazam sobie ciezko pracujaca rolke, napinacz, czy w ogole panewki, w ktorych lezą walki - moze nie dostaja wystarczajacego smarowania...? Uszczelka pod pokrywą lub okolice na pewno do wymiany bo silnik jest tam troche podwilgocony (moze uszczelniacze, napinacz lancuszka, ...???).

    Dzieki z gory za info!

    Marcin

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Jezeli silnik nie mialby odpowiedniej ilosci oleju zaplalila by ci sie kontrolka cisnienia oleju. Gdybac mozna nieskonczenie dlugo co to moze byc.

    Jezeli chcesz uslyszec czy ktos mial cos podobnego to prosze ciebie bardzo opisze ci jakie moje auta miala dolegliwosci zwiazane z jakims dziwkiem z tych okolic.

    1.Mianowicie jeden przypadek byl nastepujacy byl to dzwiek typowo metaliczny tak jakby luzny lancuch i tak wlasnie sie okazalo ze byl to napinacz lancucha przy walkach rozrzadu.

    2.Jezeli chodzi o kolejny przypadek to byl to podobny odglos jak u ciebie i byla to rolka prowadzaca pasek rozrzadu. Ale ty z tego co pisales miales wymieniony rozrzad.

    Jezli chcialbys uslyszec moja rade to jak najszybciej pojedz do jakiegos pozadnego mechanika a tego u ktorego byles podziekuj natychmiastowo za wspolprace. Przy takich odglosach radzil bym ci jak najszybciej udac sie do Fachowcy ale takiego wlasnie przez duze F ktory ci nie powie po wymiaie rozrzadu i nieustajacym dziwnym odglosie, ze to ma tak byc.


    pozdro i powodzenia w jak najszybszym zlokalizowaniu usterki

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Trudno powiedziec nie slyszacc tych dzwiekow
    Z Twojego opisu wyglada jak padajaca rolka lub napinacz walka .
    Ciekawi mnie jakie czesci zostaly wymienione u tego mechanika .
    Na Twoim miejscu nie jezdzilbym tym autem do wyjasnienia sprawy .
    Jesli czyjesz sie na silach to zdejmij oslone paska i opodgladnij na biegu jalowym czy rolka i napinacz nie maja bicia .
    Mogla tez zatrzec sie pompa wodna ale wtedy bylyby problemy z temperatura .
    Jesli dzwiek jest metaliczny to tak jak Pawel napisal bedzie to napinacz lancuszka napedzajacego walki .

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Panowie, dzieki za odpowiedz.

    BTW... Arttur! Nie rob nam tego wiecej - nie kaz nam tyle czasu drzec ze strachu, czy wszystko u Ciebie OK!

    Podczas wymiany rozrzadu wymienilem standardowy komplet: pasek, rolke, napinacz, pompa wody. Pasek wielorowkowy zostawilem, bo wygladal dobrze. Producenta teraz nie pamietam, ale nie oszczedzalem.

    Dzwiek jest zdecydowanie bardziej "szmaciany" niz metaliczny. To w zasadzie suchy szum. I dochodzi jednoznacznie spod tego plastikowego dekielka przykrywajacego pasek rozrzadu.

    Z rzeczy towarzyszacych: ostatnio uszczelnilem styk wylotu turbiny z DP (zmienilem sruby/podkladki i uszczelke, bo mialem tam przedmuch), wiec na nowo odkrywam dzwiek silnika z szczelniejszym ukladem turbo. Jednak... pojawila sie rzecz, ktora jest troche niepokojaca - przy przypieszaniu z wolnych obrotow, jeszcze zanim zalaczy sie turbina silnik pracuje jakby w czterotakcie - pojawia sie takie lekkie pulsowanie z czestotliwoscią 1/4 obrotow silnika, praktycznie to samo co wczesniej czulem, gdy powietrze uciekalo zza turbiny przed DP. Zakladam, ze to kolejny element nieszczelnosci ukladu turbo (uszczelnilem poprzedni przeciek, wiec gdziej ujawnia sie nastepny), ale mam nadzieje, ze to nie np wynik tego, ze cos sie dzieje z rozrzadem i zmienia mi sie timing silnika, etc?!?!? Poza tym po otwarciu korka wlewu oleju z otworu zaczela unosic sie ospale jakas para/przezroczysty jasny dym. Moze mi sie przycierają walki rozrzadu?!?! Nie znam sie - dobijcie lub pocieszcie...

    Umowilem sie asap z serwisem, ktory mi wymienial rozrzad i gdzie mam na niego gwarancje. Jednak juz raz od nich uslyszalem, ze jest OK... Serwis nie ASO, ale "markowy"

    Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Spoczko Daj znac co bylo bo jestem ciekawy ...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Spoczko Daj znac co bylo bo jestem ciekawy ...
    Heh... na tym forum to Ty mowisz co bylo, a wtedy ASO/etc to naprawia (tu oczywiscie uklony dla wszystkich kolegow, ktorzy nas dzielnie wspierają).

    A wiec... Bylem w serwisie i o samym serwisie powiedziec zlego slowa nie moge, chociaz nic nie stwierdzili. Zdjeli caly rozrzad, poprawdzali wsystkie rolki, etc - stwierdzili, ze jest ok. Wymienili rolke napinacza paska wielorowkowego, bo byla jedynym kandydatem (i nie byla wymieniana podczas wymiany rozrzadu). Zatem ze swojej strony zamkneli sprawe, ze o rozrzad są spokojni. Samochod stal na stanowisku praktycznie caly dzien, a wzieli symboliczną stowke (pln), wiec honorowo punkt dla nich.

    [INFO: Przedytowalem tę wypowiedz, poniewaz wczesniej pisalem, ze wydawalo mi sie, ze ten halas nie jest zgodny z obrotami silnika, lecz przy delikatnym kopnieciu gazem i szybkim powrocie silnika do wolnych obrotow halas jeszcze sie chwile rozpedza i dluzej wygasa niz obroty silnika, ale poobserwowalem to jeszcze raz uwaznie patrzac na obrotomierz i jednak halas jest w 100% zgodny z obrotami silnika]

    Teraz sprobuje umowic sie z dobrym mechanikiem na zmiane uszczelek pod pokrywą zaworow i ewentualnie wszystkie dodatkowe gadgety (napinacze, uszczelniacze). Moze jak podniesie pokrywe (mam w tej chwili drobny przeciek w prawej tylnej czesci pokrywy wlasnie przy napinaczu lancuszka) to moze bedzie widac cos nowego.

    Bardzo prosze o Wasze typy co moze halasowac...

    Przy okazji prosze podpowiedzcie co warto, a moze co koniecznie trzeba wymieniac przy wymianie uszczelki pod pokrywą zaworow. Dzieki z gory!

    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Od jakis dwoch dni uslyszalem dziwny szum, tak jakby z okolic rozrzadu. Slysze go tylko na postoju, podczas jazdy jest jak narazie nieslyszalny. Nagralem filmik, mam nadzieje ze cos on pomoze



    Dziekowac
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  8. #8
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    sciag pasek wielorowkowy i sprawdz czy wyje, jak nie to pewnie napinacz lub lozysko alternatora sie konczy.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak byś przynajmniej maskę otworzył pewnie było by łatwiej coś powiedzieć.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Wersja z otwarta maska




    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    sciag pasek wielorowkowy i sprawdz czy wyje, jak nie to pewnie napinacz lub lozysko alternatora sie konczy.
    Opisz prosze mi ta czynnosc troche jasniej, w stylu dla dummies
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  11. #11
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Masz sciagnac pasek od alternatora i wtedy odpalic i zobaczyc czy piszczy, jak dalej piszczy to eliminujesz tym alternator, sprezarke klimy i napinacz

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A nie zbieglo sie to piszczenie razem z usuwaniem zbtednego sprzetu z pod maski??

  12. #12
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Nie, nie ma to nic do usuwania smieci niestety
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zdecydowanie coś napędzane przez pasek od osprzętu . W pierwszej kolejności sprawdź napinacz .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    sciag pasek wielorowkowy i sprawdz czy wyje, jak nie to pewnie napinacz lub lozysko alternatora sie konczy.
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Masz sciagnac pasek od alternatora i wtedy odpalic i zobaczyc czy piszczy, jak dalej piszczy to eliminujesz tym alternator, sprezarke klimy i napinacz
    Chodzi o to, ze pasek i jego podzezpoly to dla mnie czarna magia jak narazie. Jak pasek peknie podczas jazdy to silnik do remontu, a tu mi mowicie zeby sobie go sciagnal i odpalil samochod No chyba , ze sa dwa paski ,a nie tak jak ja myslalem jeden W bentley'u tak to opisali jakby nie chcieli zeby do tego samemu podchodzic , jak do tego podejsc. Co odkrecic, gdzie sciagac itd. ?


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Zdecydowanie coś napędzane przez pasek od osprzętu . W pierwszej kolejności sprawdź napinacz .
    Mozna go sprawdzic nie sciagajac paska ?
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  15. #15
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    pasek rozrządu a pasek klinowy to dwa rożne paski ... ten z zewnątrz to pasek klinowy/wielorowkowy ktory napędza tylko osprzęt silnika , i jego możesz zdjąć i odpalić auto, jezeli nadal bedzie hałasować , to bedzie oznaczało ze to coś głębiej
    Drr

Podobne wątki

  1. Witam z okolic Warszawy !
    Przez ArnoldTT w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 12:14
  2. Witam z okolic Szczecina
    Przez _arek_ w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 04:30
  3. Forumowicz z okolic Słupska
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 15:56
  4. są tu posiadacze TT'ki z okolic Bytomia?
    Przez evert12 w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 18:44
  5. Witam z okolic Częstochowy
    Przez ENZO w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 21:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •