Strona 3 z 58 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 865

Wątek: Ile naprawde pali wam TT?

  1. #31

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Belfast
    Posty
    18
    nie sadze zebys mial racje - w dzisiejszych czasach silniki dizla to nie to samo co kilka lat temu
    Dizlem prosciej i wygodniej sie jezdzi z powodu duzego mometu obrotowego ( bardzo dobrze zbiera od samego dolu - nie trzeba go krecic na obroty redukowac tak jak bezyne )
    Biorac pod uwage auta ktore wymieniles hmmm np BMW z 3,5L dizlem i moc okolo 260kM [nie chce mi sie sprawdzac 3,0L ma cos 218kM] spalanie przy zwawej jezdzie cos pomiedzy 12-15 L czy to duzo czy malo hmmm masz takie auto to stac Cie zeby zatankowac , aaa i jeszcze jedno zeby czasem ktos znow nie przeliczal ze dizel jest tanszy od bezyny bo np u mnie jest na odwrot

  2. #32
    no bez przesady panowie tetetka nie jest i nie była jakimś mega luksusowym samochodem - na spalanie nie patrzysz jak kupujesz 911, bentleya albo lamborghini

    aha i to spalanie rzędu 25 litrów to chyba ten znajomy lekko podkoloryzował, albo ma coś nie tak z samochodem lub naprawde ostro katuje, bo tyle to palą jednostki ze dwa razy większe, a nie 1.8

  3. #33

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Te 25 litrów - to nie przesada, tylko przy ostrej jeździe zużycie drastycznie wzrasta, tak samo przy prędkościach bliskich Vmax. Ja Leonem (starym) 1.8T TopSport (180 KM) po mieście bez problemu robiłem średnią na poziomie 20-22 litrów (po kilku godzinach jazdy, nie mowie, że to średnia z miesiąca ). Zużyć 2-3 raza tyle co w normie w silniku z turbo nie jest problemem - staropolskie powiedzenie mówi - "turbo żyje, turbo pije" !

  4. #34
    Awatar micjed
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Wierzchowiska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    430
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Bleu Île
    Posty
    157
    Mnie tez tak wyszło jak pomykałem do Poznania autostradką
    z prędkościami rzędu Vmax to spalił mi 22-23
    ale zabawy było co niemiara
    Ja jak mnie pytają ile pali zawsze mówię
    "ILE WLEJE TYLE SPALI"
    na początku to może i zwracałem uwagę na spalanie
    ale przyjemność z jazdy bierze górę nad ekonomią

  5. #35

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    warszawa
    Posty
    13
    Poczekalam kilka dni, aby przyjrzec sie "mojemu" spalaniu i dorzucic swoje 2 grosze.
    Na trasie 7,5 l (trasa w Polsce), na miescie ok.12 l przy normalnej jezdzie, gdzie trzeba to kopyto, gdzie dziury to wolniej, czyli bez myslenia o oszczednosciach.
    Zgadzam sie z poprzednikiem, przyjemnosc z jazdy bierze gore nad portfelem!
    Poprawka: wlasnie wrocilam z trasy Warszawa-Krakow, na wyswietlaczu 7,1 na 100 km. Jestem w pelni usatysfakcjonowana

  6. #36

    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Skąd
    LUBIN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czerwony
    Posty
    134
    moje średno pali 9-11 litrów przynajmniej komputer tyle pokazuje ale przy 210 km/h to już pokazywał ostatnio 30 l ale co tam spalanie liczy sie radość z jazdy !!!!!!!!!!!

  7. #37
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Truizm, ale trzeba przyznac ze w przypadku TT rozbieznosci przy spalaniu sa kolosalne:
    1) Trasa W-wa --> Mlawa, przy stalej 120-130 km/h - srednie na calym odcinku 6,9l/100 !!!
    2) Trasa Mlawa --> W-wa, usuwanie zamulenia spowodowanego punktem nr.1 zaskutkowalo srednia 12,1 l/100

    Skad taka roznica ? Ano w jedna strone z rodzicielka, w druga tylko z "The Best of U2"

    Update:
    oczywiscie na PlumBum98, opony 225- ale tak czy siak TT musi byc popsuta bo za malo spalila jak na moj gust
    Pozdro Artix

  8. #38

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    19
    **** **** ****
    Po przejechanych 1500 km po miescie stwierdzam ze jak powciskam to wychodzi 13,5-14 L na setke a przy oszczędnej jezdzie 12,5L wiec miedzy bajki mozna wlozyc spalanie 7 litrów nawet na trasie.

    To tak samo jak dzwonilem do goscia pytac o BMW 316, oczywiscie pelno gratów nieorgynalnych pod maską,stozkowy filt powietrza itp. jak sie zaputalem o spalanie to mi powiedzil ze 6-6,5 L w miescie...rozlączylem sie...

    Najlepsze jest jak ludzie piszą ze jak im malo spalil lub duzy i są zaskoczeni hehe, to tak jak sie pije z kumplami pół litra. Niby wszyscy wiedzą ze kiedyś sie wódka skonczy, lecz zawsze jest to zaskoczeniem

  9. #39

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Mi pali w mieście średnio 14l/100km, na trasie 9-10l/100km, także autko ekonomiczne nie jest no, ale coś za coś Moja jest quattro, więc ośka powinna palic na oko ze 2 litry mniej... Aha, co do mojej jazdy to lubie sobie posłuchać jak turbo pracuje

  10. #40
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Jeżeli chodzi o spalanie mojej TT to bardzo mnie zaskoczyło (pozytywnie oczywiście).
    Przejechałem na pełnym baku trasę Nurnberg-Gliwice (30km przed Gliwicami). Jechałem cały czas autostradą starając się utrzymywać w miare stałą prędkość.
    Dodam, że auto było załadowane na max: 4 koła zimowe, 4 proszki do prania po 20kg, plecak 75l, skrzynka browarów, 50m kabla miedzianego 3x2mm (cięzki). Sam nie wiem jak to wszystko tam się zmieściło
    W ogóle to myślałem że paliwa starczy na wiele więcej, gdyż mam podobny problem jak niektórzy na forum, że zawyżają mi wskaźniki paliwa i temperatury. Wskaźnik pokazywał zę przejade jeszcze jakieś 100km, gdy nagle na autostradzie auto zaczęło się dławić i zgasło. Możecie sobie wyobrazić brak hamulców i wspomagania przy 150km/h ?! Naszczęście akurat był zjazd, ale nie na stację tylko na jakiś zajazd i trzeba było (innym autem) zapinkalać 30km po paliwo Teraz patrze tylko na wskazanie komputera i mam nadzieje że chociaż on nie przekłamuje

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A mi pali tyle ile ja chce, jak chce to mi pali 8 czasem 10 , a jak sobie zarzyczę to mi pali 15

  12. #42
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Ja swoją jeszcze nie mogę jeździć, ale nawet jak będzie ssała 13l-14/100 na mieście to mi to w zupełności wystarcza gdyż, poprzedniczka B4 przy pojemności 2.0, 85Kw/115ps ssie tyle samo aż szkoda spalać to rocznikiem 92'

    więc dedukcja jest prosta w moim przypadku, czym lepiej fuelik zburnować

    btw.: a auto kupiłem żeby czerpać z tego radość, przynajmniej ja tak uważam - pracujesz? masz? to coś ci się od życia należy
    A przyszłościowo - ekonomicznie to zapewne będę myślał kiedyś, nie teraz :P wtedy to zapewne jakiś passacik/A8/S8 z TDI.

  13. #43
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    S8 z TDI.
    ???

  14. #44
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witam,
    mnie w drodze do PL (750 km) spalila 7.2 wg komputra...a wg moich wyliczen 7.5, przy predkosci 120-150 kmh.

    Po za tym, macie racje...pali tyle ile jej na to pozwolimy...albo zalejemy... ahaha
    Co do spalania w miesice..hmmm.. nie wiem, przez miasto jade tylko 13km, reszta 35 to Autobahn. A to wszytsko w jedna strone do pracy... drodzy Panowie... i tak codziennie..

    pzdr.
    EmiliaS

    =========
    Vorspung durch Technik

  15. #45

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Ja jeszcze niedawno robilem do pracy 70km w jedna strone i tez dziennie, na szczescie te czasy minely i na szczescie nie robilem tego tt A aktualnie spalanie przy podziale 70% miasto 30% trasa mam 9,4l
    ttless..

Podobne wątki

  1. TT 225Q duzo pali.
    Przez ŁukaszS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 21:53
  2. ile pali 225
    Przez piter w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 04:02
  3. pomocy naprawde dziwna sytuacja ze skrzynia
    Przez janmot3 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 21:24
  4. Kontrolka ABS sie pali :((
    Przez Bartosz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2007, 01:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •