Strona 21 z 58 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 315 z 865

Wątek: Ile naprawde pali wam TT?

  1. #301
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    W mieście i tylko mieście - zwykle stoję w korkach i zazwyczaj jak tylko jest możliwość, to korzystam z mocy, pali 13 litrów jak uparty.
    Mały wypad za miasto powoduje, że od razu spalanie spada.

    19 spalić cały bak, to ładnie trzeba cisnąć... Mam wrażenie, że spokojnie jeżdżę Chyba max co wydusiłem, to było 15 czy 16 l.

  2. #302
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    19 ale nie cały bak a ok 30 km mowa o średnim spalaniu pokazywanym przez FIS
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #303

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Mi najmniejsza średnia jak jeździłem tak jak normalny człowiek, czyli wyprzedzając w potrzebie, bez szaleństw wyszła 10.5L, głównie po mieście

  4. #304
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Łoo panie, to nie ma co się chwalić zużyciem paliwa na takim odcinku, bo to niczego nie odzwierciedla dla tych co chcą się czegoś dowiedzieć.

    Miarodajna jest jazda cały bak np. w mieście, poza miastem, albo w trybie mieszanym.
    Jak powiem, że mi pokazuje średnie spalanie 20 czy 40 kilka litrów, ale co z tego jak przejadę tak kilka kilometrów?

    Poza miastem zdarzyło mi się spalić najmniej (nie pamiętam dokładnie) koło 7,5 litra - cały bak, w zimie.
    Wystarczy polecieć chwilę trasy czy spokojnej jazdy bez ciągłego ruszania i zatrzymywania się by spalanie znacznie spadło.

  5. #305

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Ja miałem na myśli 10.5L/100km

  6. #306
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Odnosiłem się do spalania 19 litrów na 30 km, sorry za brak cytowania

  7. #307
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Łoo panie, to nie ma co się chwalić zużyciem paliwa na takim odcinku, bo to niczego nie odzwierciedla dla tych co chcą się czegoś dowiedzieć.

    Miarodajna jest jazda cały bak np. w mieście, poza miastem, albo w trybie mieszanym.
    Jak powiem, że mi pokazuje średnie spalanie 20 czy 40 kilka litrów, ale co z tego jak przejadę tak kilka kilometrów?

    Poza miastem zdarzyło mi się spalić najmniej (nie pamiętam dokładnie) koło 7,5 litra - cały bak, w zimie.
    Wystarczy polecieć chwilę trasy czy spokojnej jazdy bez ciągłego ruszania i zatrzymywania się by spalanie znacznie spadło.
    FIS pokazuje ci średnie z 30km ( o ile się nie mylę ) + chwilowe ale tego nie biorę pod uwagę. Średnie spalanie z 30 km może dać ci obraz spalania w czasie jazdy dynamicznej, delikatnej, zrównoważonej. Jeśli jadąc ostro 30km FIS pokazuje 19 to dokładnie tyle bym spalił wyjeżdżając tą techniką cały bak czemu niby to nie jest wg Ciebie miarodajne? Na FIS-ie nigdy nie zszedłem niżej 12 L i po tankowaniach widzę, że się zgadza czy w tym miesiącu spaliłem litr więcej czy mniej wydaje mi się, że nie ma już takiego znaczenia.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #308
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Moim zdaniem 30 km to zbyt mała próba by określić realne zużycie paliwa (chyba, że ktoś się tankuje po 5-10 litrów).
    W realnych warunkach ciężko osiągnąć taki wynik (chyba, że cały czas się ścigając czy na torze), a przyjdzie ktoś na forum, czyta... i później będzie twierdził, że tyle to pali. No po prostu się z tym nie zgadzam.

    FIS pokazuje spalanie do czasu aż go nie skasujesz i czasem może być bardziej rozbieżny.

    Dziwi mnie troszkę takie spalanie w 180 KM, chociaż nie wiem jak jeździsz. Spróbuj przejechać cały bak tak dynamicznie jeżdżąc

    Jeżdżę dynamicznie, po mieście max co osiągnąłem to 14.5 l - pełny bak, zdarzyło się to raz, a tak to od miesięcy wychodzi mi 13 l.

  9. #309

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    przy normalnej jeździe,czyli tylko jak trzeba przycisnąć to bierze mi 10l po mieście,ale jak mam ochotę na troszkę szaleństwa to 13l,więc nie jest źle

  10. #310
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez franc Zobacz posta
    przy normalnej jeździe,czyli tylko jak trzeba przycisnąć to bierze mi 10l po mieście,ale jak mam ochotę na troszkę szaleństwa to 13l,więc nie jest źle
    Taa chyba jak jeździsz nocami i nigdy nie stoisz w korkach bo 10l to tyle w katalogu Audi nie podaje nawet w mieście tylko coś ok 12.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #311

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    piszę to co pokazuje mi komputer,czyżby przekłamywał?,bo ja nie mam interesu w tym żeby kłamać

  12. #312
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Mówisz o jeździe po Poznaniu? Czy trasa -> miasto -> trasa? TT to nie jest auto które pali 10L w mieście (PRAWDZIWYM MIEŚCIE) więc taka średnia ci może wychodzić ale wcześniej jeździłeś poza miastem.
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #313
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    moja dzisiejsza trasa Polna((malopolskie)) - Berlin ok 750km.. Polna -Krakow ok 100cos km. jazda normalna z uwagi na teren, drogi, tiry, ruch, od Krakowa juz do Berlina autostrada ((autko zapakowane na max )) i tak gdzie sie dalo to sie dalo ale raczej powiedzal bym iz byla to przecietna jazda ...suma sumaru koncowy wynik 7,7 koszt ok 100€..... wychodzi ok. 0,50gr/km wiec jestem zadowolony !

  14. #314
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez franc Zobacz posta
    przy normalnej jeździe,czyli tylko jak trzeba przycisnąć to bierze mi 10l po mieście,ale jak mam ochotę na troszkę szaleństwa to 13l,więc nie jest źle
    Oszczedne ma kolega to auyko moje w miescie ponizej 14 nie chce zejsc i nie musze go przyciskac aby tyle lyknal. Na trasie przy spokojnej jezdzie schodze do 10. No ale pozostaje ci sie cieszyc z twojego wyniku

  15. #315
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Ja właśnie na szybkości policzyłem spalanie w mojej TeTetce, 1.8t 225km Quattro
    trudno ocenić ja za 100 procentowo miarodajne jeśli mowa o konkretnej jeździe mieszanej, miejskiej czy w trasie.
    Na początku piłowałm zdeczke, później parę tras, no mniejsza o to, wyszło tak :
    średnio po przejechaniu ok 1160 km - 12,7 l/100 km , zalewając od połowy tego przebiegu benzyne 98 - przy czym nie zauwazyłem znacznej zmiany czy to w spalaniu o mocy juz nie wspominając
    Jadąc w trasie , nie czerpiąc większej przyjemności z jazdy, wychodziło ok 8 l/100 km, miasto i z początkowe ostre piłowanie ok 14,5 l/100km
    ostatnie 200 km jeżdżac normalnie, typowa mieszana jazda, ograniczenia itd , jak trzeba to się zniszczy jakieś calibry, psuedo M "pałerowe" trójki , spalanie ok 10,5l/100km
    Jedno jest pewne - pali ile pan zapragnie
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez meta ; 05-08-2011 o 14:28

Podobne wątki

  1. TT 225Q duzo pali.
    Przez ŁukaszS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 21:53
  2. ile pali 225
    Przez piter w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 04:02
  3. pomocy naprawde dziwna sytuacja ze skrzynia
    Przez janmot3 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 21:24
  4. Kontrolka ABS sie pali :((
    Przez Bartosz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2007, 01:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •