Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
Panowie, można sobie burzliwie dyskutować jeśli jest jakaś drastyczna różnica w poglądach i podejściu do sprawy ale nie będę tolerował osobistych wycieczek i wzajemnego obrażania się a w tym przypadku już się dyskusja o to ociera .

Każdy ma inne podejście.
Są ludzie dla których ważniejszy jest każdy dodatkowy koń a spalanie jest na końcu listy priorytetów bo mogą wyjść z założenia że ileż by nie spalił silnik o pojemności do 2.0 litra to będzie to i tak do przyjęcia

Są też ludzie ( chyba większość ) dla których spalanie ma duże znaczenie bo autem poruszają się po prostu na co dzień i jest to ich główny środek transportu.
TT to nie jest auto wyprodukowane w jakiejś małej limitowanej ilości i wielu obecnych i przyszłych właścicieli zakochało się w aucie ze względu na jego wygląd po prostu.

Przyznam że też mnie irytują zwroty typu ''silniczek'' bo ten silnik jest solidną bazą i w zależności od modyfikacji może być używany z sukcesem w wielu dziedzinach moto sportu . Jeśli oczywiście ktoś nie ma schizy na jakieś inne brzmienie, choć moim zdaniem auto ma w pierwszej kolejności wymiatać


To tyle tylko w kwestii odniesienia się do dyskusji i proponuję na tym zakończyć bo nijak ma się to wszystko do tematu o spalaniu.

Proszę o większy dystans i wzajemne uszanowanie innych poglądów bo nie będę dalej tolerował takiego stylu wypowiedzi.








Pozdrawiam
Witam kilka slow wyjasnien z mojej strony.
Arttur nie masz sie czym irytować bo akurat w twoim przypadku ty posiadasz SILNIK 1.8T i jeszcze kilku innych klubowiczow, reszta wlaczejac mnie, posiadamy SILNICZKI 1.8t . Z zabawna moca 180/225 ktora w dzisiejszych czasach jest poprostu smieszna, TT prezetuje sie bardzo ladnie tylko co z tego jezeli oblatuja je nowe disle . Podniecanie sie silniczkiem 1.8t przez pana Cuma9 jest po prostu zalosne jak i te jego teksty typu "to dla mnie jest osobą, której nie stać na TT tylko na golfa IV w TDI....." to jest dopiero IRYTUJACE koszty eksplantacji TT, spalanie itd jest zblizone do Skody Octavi 1.8t w kombi, cena TT tez nie powala ok 20k i przebiegi okolo 200 normalka, no i wiek 16 lat. Na chwile obecna status TT mk1 jest "STARY SAMOCHÓD " nie zaden klasyk ,Young/old timer (niestety) trzeba sie pogodzic z tym faktem na te chwile. Wiec jak widze taki tekst to po prostu chce mi sie śmiać bo utrzymanie TT jest na poziomie normalnego rodzinnego samochodu, którego uzywa sie do jazdy na codzien a nie tylko na weekendy i od swieta . No chyba ze sie robi z TT taki projekt jak twoj, to jest oczywiscie inna bajka i rozmawiamy wtedy o zupelnie innym samochodzie. Porównując konkretnie twoje TT do TT serii nie wiem czy to w ogole by mialo jakis sens bo niby z wierzch te same auta ale od srodka to zupelnie inna liga.


Zycze milego weekenndu Panie i Panowie.