Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Problem z turbiną.

  1. #1
    Awatar TTer
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15

    Problem z turbiną.

    Witam,

    Otóż mam taki problem, że czasami po odpaleniu auta nie włącza się turbina, czuć, że auto jeździ bez niej, zero przyspieszenia itp. Ale wystarczy wyłączyć silnik i włączyć i już wszystko wraca do normy. Mam tak już od jakiegoś czasu i byłbym wdzięczny jeśli ktoś by nakierował mnie co może to powodować. Nie świeci się kontrolka check engine, auto działa idealnie. Nie dzieje się to za każdym razem, ale czasami tak. Nie jest to jakoś wkurzające czy coś, lecz fajnie by było to naprawić

    Pozdrawiam,
    TTer

  2. #2
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    jakie błędy wywala? może ECU przechodzi w tryb awaryjny i tnie doładowanie

  3. #3
    Awatar TTer
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15
    No właśnie nie ma błędów żadnych, wystarczy wyłączyć silnik i włączyć i już wszystko gra, dzieje się tak parę razy na miesiąc. hmm dziwne

  4. #4
    Awatar asthor
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    74
    szczelność, szczelność i jeszcze raz szczelość - poszukaj popękanych wężyków, poczytaj na forum jak sie to sprawdza i z czym to się je W moim wypadku miałem kiedyś podobne objawy... Co pokazuje kanał 032?

  5. #5
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    jesli dolot jest szczelny , osprzet sprawny, to konieczna korekta softu, jesli auto po chipie tym bardziej , zapewne wyrzuca 17705, w niektórych autach była to wada fabryczna softu, do skorygowania oczywiscie.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Tak jak Gregor pisze, mialem dokladnie to samo. Korekta naprawila to

  7. #7

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Gdzie zrobic taka korekte? ASO..?

    Przy okazji podepne sie do tematu..

    Otóż dzisiaj byłem zmuszony odkręcic dolną osłone od silnika. Kłade sie pod autko i oczom nie wierze.. z pod gumowej złączki od intercoolera (pierwszego od turbo), poprzez całą długość metalowej rury aż do drugiej gumowej zlączki do drugiego coolera.. spora ilość oleju silnikowego.. popatrzyłem wszedzie i zadnego wycieku z gory nie ma zeby na ta rure cos lecialo, ewidentnie widac ze olej gromadzi sie na dolnej jej części i wypychany jest przez powietrze z układu. pomyślałem, sprawdze gumowy wąż który jest od góry (lewa strona patrząc na silnik) polączony z metalową rurą turbiny.. i tam tez olej! Strasznego ubytku oleju po przejechaniu 4500km nie ma.

    Panowie co to oznacza? Turbawce **** cmentarzem smierdzi i mam zacząć sie powarznie juz martwic? Czy moze jest to spowodowane sprawdzaniem szczelności i wtloczeniu powietrzem jakiejs ilosci oleju.. test szczelności robiłem ostatnio dosyc często ale ksiazkowo bez przeginania z cisnieniem i nic nie szumialo.. więc jak wycisnęlo tamtedy olej i dlaczego ;//
    Ostatnio edytowane przez Mumin ; 29-06-2013 o 19:18

  8. #8
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Być może to inna przyczyna, ale moze sprawdź jeszcze mocowanie filtra oleju. Jak walnąłem mocno w dziurę to od wstrząsu uszkodził sie gwint filtra i zaczął cieknąć, musiałem go wymienić.

  9. #9
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Mumin Zobacz posta
    Gdzie zrobic taka korekte? ASO..?

    Przy okazji podepne sie do tematu..

    Otóż dzisiaj byłem zmuszony odkręcic dolną osłone od silnika. Kłade sie pod autko i oczom nie wierze.. z pod gumowej złączki od intercoolera (pierwszego od turbo), poprzez całą długość metalowej rury aż do drugiej gumowej zlączki do drugiego coolera.. spora ilość oleju silnikowego.. popatrzyłem wszedzie i zadnego wycieku z gory nie ma zeby na ta rure cos lecialo, ewidentnie widac ze olej gromadzi sie na dolnej jej części i wypychany jest przez powietrze z układu. pomyślałem, sprawdze gumowy wąż który jest od góry (lewa strona patrząc na silnik) polączony z metalową rurą turbiny.. i tam tez olej! Strasznego ubytku oleju po przejechaniu 4500km nie ma.

    Panowie co to oznacza? Turbawce **** cmentarzem smierdzi i mam zacząć sie powarznie juz martwic? Czy moze jest to spowodowane sprawdzaniem szczelności i wtloczeniu powietrzem jakiejs ilosci oleju.. test szczelności robiłem ostatnio dosyc często ale ksiazkowo bez przeginania z cisnieniem i nic nie szumialo.. więc jak wycisnęlo tamtedy olej i dlaczego ;//
    Olej w dolocie mogl nazbierac sie przez te 14lat tak samo jak na ściankach rur tym bardziej jak turbina zaczyna lekko puszczac olej.
    Wyczyść caly uklad, wyplukaj olej, poskladaj i sprawdz za jakis czas co sie tam dzieje. Zauwazyles ubutki oleju w silniku??
    Druga sprawa to taka, ze jak olej cieknie na złączce to znaczy, ze jest tam nieszczelnosc i tak samo cisnienie wypracowane przez turbine tam ucieka.

  10. #10

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    A czym to przepłukać? Zwykłą woda?
    Ubytek oleju od ostatniej wymiany (4,5 tyś temu) jest minimalny.
    A co do nieszczelności to jak sprawdzałem to nie uciekalo powietrze.. Wiec nie wiem z kad on się tam wzioł.. Wytarlem to wszystko i za jakiś czas sprawdzę znowu.
    Mam tylko nadzieje ze turbo zdrowe.. :/

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Wielmoża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    117
    Też tak miałem , rozebrałem wyczyściłem i jest wszystko ok!

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kolega jasno ci napisał skąd się tam wziął olej, przepłucz ic możesz, zrobić to benzyną i powinno być wszystko ok.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Cytat Zamieszczone przez piotrek_1221 Zobacz posta
    Też tak miałem , rozebrałem wyczyściłem i jest wszystko ok!
    a przed czyszczeniem oprócz wycieku odczuwałeś jakiegos mula przy nizszych obrotach?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 23:42
  2. Turbina
    Przez largoclark w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 23:06
  3. Turbina
    Przez agent9 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 19:18
  4. Problem z turbiną
    Przez Krystian___ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 18:31
  5. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •