Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: TT vs Toyota GT86

  1. #31
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Mozna jeszcze dodać, ze to jest auto roku 2012 w rankingu TopGear http://www.topgear.com.pl/toyota-gt8...,artykuly,1806

  2. #32

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Mozna jeszcze dodać, ze to jest auto roku 2012 w rankingu TopGear http://www.topgear.com.pl/toyota-gt8...,artykuly,1806
    można też tego nie dodawać .... - jakiś czas temu ich autem roku był ford mondeo...
    pozdr

  3. #33
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    można też tego nie dodawać .... - jakiś czas temu ich autem roku był ford mondeo...
    pozdr
    Ciężko mi w to uwierzyć ;] ze wybrali mondeo...

    Co do GT86, auto ma 200KM 200Nm i 7,5s do setki , więc wcale znowu nie jest takie wolne, parę podstawowych modów i bez problemu da się urwać tą sekundę, a wtedy auto ma osiągi seryjnej MK1 225 Quattro ... z tym że Toyota nie była zbudowana do wyścigów równoległych tylko do zabawy na torze i latania bokiem ... tak samo wzór na którym się opiera czyli stare kultowe AE86, silnik raptem max to 130KM, więc osiągi mizerne tym bardziej na dzisiejsze czasy, a do dziś ludzie nimi latają jak pojebani
    Drr

  4. #34
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    - Turbina...
    - Kompresor...
    - Podkręcenie...

    Spokojnie jest na to sposób, często te same auta wychodzą z silnikiem wolnossącym o większej pojemności. Na przykład taki Saturn Sky (w europie Opel GT - jestem w jego posiadaniu) w serii ma 265ps 2.0T, ale jest jeszcze jedna wersja na którą poluję od jakiegoś czasu:

    Opel GT Irmsher z silnikiem od Corvetty 480ps. Dodam auto ma tył napęd, szeroki rozstaw osi i jest bardzo lekkie!













  5. #35
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Słyszałem o tym oplu. Nie wiedziałem tylko czy puścili go na rynek. Były na początku jakieś spekulacje i nie interesowałem się tematem już później. Gratulacje auta, miałem przyjemność i powiem,że robi wrażenie.

    Zwiększenie pojemności jest dobrą opcją, jednak po wsadzeniu v6 straci balans, a ile można jeszcze z czterech garów ugrać? Akademicką dyskusją, teoretycznie 2,4l i podniesienie obrotów moim zdaniem kulturalne 250-260HP. Cokolwiek więcej bardziej popsuje niż poprawi.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  6. #36
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Panowie a wy tu o francuskich autach? prawdziwy Japoniec to był Skyline, a Gtr to Renówka ze znaczkiem Nissana, dla tego taka gumowa jak reszta ich aut.
    Chyba musisz sporo poczytać by tak pisać ... tu taka mała pomoc http://www.youtube.com/wa...player_embedded zobacz sam ile w tym renówki .... jak dla mnie najlepsze auto jakie jest do tej pory na rynku , cena , jakość , moc ...!!!!

  7. #37
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Szweda, dzięki za opinię. Najrozsądniej powiem tak. Zawsze jest coś kosztem czegoś, duży silnik - duża moc i większa waga auta, a co za tym idzie słabsza sterowność i przyczepność.
    A mniejszy silnik z turbo to większa turbodziura, mniejsza elastyczność, lżejsze auto... Zawsze trzeba iść na kompromis.
    Ja lubię mocne auta na trasę i na miasto, nie muszą być ultra sterowne w ostrych zakrętach, hammerheadach itp

    ----


    ziembol89:

    Żuczkowi chodzi o to, że do aut Nissana skrzynie biegów produkują francuskie zakłady. Tak jak do standardowych modeli Nissana deski podłogowe są na bazie francuzów.

    A co do GT-R'a, powtórzę. To jest świetne auto, ale tylko w serii zachowuje bezawaryjność, a Audi TT mk1 i mk2 może pomarzyć o takich parametrach jezdnych (zakręty, przyspieszenie) jakie posiada GTR.
    Nissan GTR jest produkowany w w Japonii w Tochigi. I jest tam w całości składany. Aluminiowe części karoserii GTR'a są z recyklingu puszek aluminiowych. I tyle wiem.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 11-07-2013 o 01:46

Podobne wątki

  1. TT vs Toyota Celica
    Przez moskowal w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •