Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Wątek: TT vs Toyota GT86

  1. #16
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    humidorek ale podziel sie podziel....

  2. #17
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    co do filmiku z GTRem, to żaden wyznacznik, z kazdym autem kazdej marki sa takie filmy, w którym jakiś barani łeb musi cos odpieprzyć

    MichałTT bierz na kawalerski ;]
    Drr

  3. #18
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    humidorek ale podziel sie podziel....
    Proszę bardzo

  4. #19
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Tak jak juz ktos wspomnial GT86 zostal stworzony do latania bokami. Ponoc daje frajde nawet nowicjuszom, ktorzy bez problemu pociagna go bokiem. Mi sie wizualnie nie podoba, podobny do Celiki, cienkie oponki rodem z Priusa (niby dzieki temu latwiej lata bokami) i ogolnie wg. mnie wyglada gorzej od TT

  5. #20
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Tak jak juz ktos wspomnial GT86 zostal stworzony do latania bokami. Ponoc daje frajde nawet nowicjuszom, ktorzy bez problemu pociagna go bokiem. Mi sie wizualnie nie podoba, podobny do Celiki, cienkie oponki rodem z Priusa (niby dzieki temu latwiej lata bokami) i ogolnie wg. mnie wyglada gorzej od TT


    Nie no co Ty gadasz ja bym zamienił swoją TT na to!

  6. #21

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    chłopacy - dajta spokój... inne auto, inna cena i przeznaczenie.... nie ma co porównywać... takie moje zdanie... są fani japończyków i są fani saaba krokodyla turbo, a szczerze mówiąc gt86 czy brz jest w moim odczuciu dużo bardziej zdefiniowane niż tt... no offence....
    p.s. ostatnio moim "nowym tt" ugrzmociłem spod swiateł 2x alfe giuliette 170ps i choć w papierach ma lepsze osiągi 0-100km/h to 4x4 robi robote tak dobrą, ze alfa zanim przestawała mielic przodem już ginęła w moim lusterku....

    pozdr

  7. #22
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Najmocniejszy GTR w Polsce za 250tys? Chyba całkiem niedrogo...
    http://www.autotrader.pl/nissan_gt_r...20/125058676/d

  8. #23
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Mariusz.. dolicz do tego cenę dodatkowej zapasowej skrzyni 90.000zl skrzynia + 10.000zł serwis w ASO.
    (GTR nie jest przystosowany do bezawaryjnej pracy przy takiej mocy, GTR jest bezawaryjny tylko w serii)
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 29-06-2013 o 11:08

  9. #24
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    skrzynie w GTRach się wzmacnia
    Drr

  10. #25
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    (GTR nie jest przystosowany do bezawaryjnej pracy przy takiej mocy, GTR jest bezawaryjny tylko w serii)
    Gtr jest bezawaryjny jak sie go nie rusza. Auto kosztuje połowe tego ile powinno kosztować na takie osiągi, gdzieś te pieniązki zaoszczędzono. Skrzynia w serii na LC idzie się kochać zastraszająco szybko. Przeniesienie napędu jak się go używa w warunkach bojowych też na długo nie starcza. Dodatkowo środek na poziomie lanosa do wybaczenia tylko przez ludzi mających hormonalną burzę na widok wyświetlacza ze wskaźnikami.

    Co do GT86, to auto jest fantastycznie zbalansowane, reaguje w sposób do samego końca przewidywalny i prowadzone zgodnie ze sztuką daje odromną satysfakcje. Największą zaletą jest silnik NA, jak na swoje ograniczenia to w każdym momencie jest wystarczający zapas, każdy ruch gazu przynosi spodziewaną reakcję. Zawieszenie jest komfortowe na tyle ile potrzeba, a chcac wykorzystać całe auto, tylko pomaga.
    Cudowne auto dla doświadczonego kierowcy, kogoś kto współgra z autem a nie stara się z nim walczyć i docenia jego idee. Zdecydowanie nie dla ludzi "dotykających" się na widok cyferek i polepszających sobie mniemanie wyprzedzeniem kogoś na prostej. Taka nowsza MX5 NA.
    TT lubie, ale jest to przednionapędowy nosorożec z opcją dopięcia tyłu, z rozkładem mas jak w śmieciarce i z silnikiem (tylko 225 jeździłem) nastawionym na osiągi z niską przyjemnością oddawania mocy. Wiem, że wielu się obrazi, ale miałem GT na 3 dni i to będzie następne drugie auto w rodzinie.
    Na moje to auto dekady.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  11. #26
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Dokładnie skrzynię w GT-R można wzmocnić koszt około 50kpln w ECU performance. Bez tego nie ma sensu ruszać mocy w GTR'ze. Chociaż jest też druga szkoła z której opinią spotkałem się na różnych zawodach 1/4 mili, że do 600ps można bezpiecznie bez modyfikowania napędów robić GTR'a, tak przynajmniej wypowiadali się właściciele tych aut. Pewnie prawda jest gdzieś po środku



    Dobra ja kończę offtop


    Stosunek mocy i ceny - TT rulez!
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 30-06-2013 o 11:07

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie a wy tu o francuskich autach? prawdziwy Japoniec to był Skyline, a Gtr to Renówka ze znaczkiem Nissana, dla tego taka gumowa jak reszta ich aut.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    Na moje to auto dekady.
    Autem dekady będzie gdy Subaru wreszcie pójdzie po rozum do głowy i włoży tam pod maskę trochę więcej koni. Fajnie, że wdzięcznie chodzi bokiem, ale dobre 8 sekund do setki to ma passat w mocniejszym dwulitrowym dieslu. Codziennie w drodze do pracy mijam właśnie takie sreberko na grafitowych felgach - prezentuje się zacnie (klasyczne proporcje zawsze będą działać), aż byłem w salonie obejrzeć sobie to auto dokładniej. Ale chyba nie mógłbym żyć ze świadomością, że kupiłem do jazdy po mieście (co nie sprzyja lataniu bokiem) "sportowe auto", przy którym na światłach zostawia mnie Skoda Octavia 1.8T w gazie...

  14. #29
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Widzisz dokładnie o tym pisałem. Chodzi o to, że jeżeli komuś się robi przykro, że ktoś Skodą, Dacią czy ambulansem będzie szybszy, znaczy, że nie jest to auto dla niego. Druga sprawa,ze auto mogłoby być mocniejsze, ale:
    - Turbina, powoduje utratę przyjemności z rzutkości reakcji NA
    - Kompresor byłby niegłupi, jednak chyba by był problem z miejscem na wysokość.
    - Podkręcenie NA. dałoby rade pewnie ugrać ze 20% vide s2000. Jednak, moment praktycznie by został, a cały zysk poszedł by na góre.

    Doszłyby koszty, auto w specyfikacji około 280KM (Turbo) pewnie podrożałoby o jakieś ca. 30kplnów (marketing + realne koszta instalacji), a tak mamy relatywnie tanie, frajdogenne i pseudosportowe.

    Z Zuczkiem się zgodze, że teraz toyota robi miałkie badziewie, a kiedyś to było fiu fiu. R34, RX7, Supra i GTiR, jednak audi Quattro też przeminęło. Sam miałem celice i z rozrzewnieniem wspominam. Ja na swojego 300ZX ciągle zbieram, ale patrząc na to co mamy dziś do wyboru, to z lekkich, żwawych i rozsądnych cenowo aut niewiele ma podejście do GT86.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ponoć rynek części tuningowych do tego modelu w Japonii mocno się rozrasta, więc pewnie kwestia czasu jak pojawią się kity wzmacniające i wtedy będzie fajna zabawa z tym autem, jeżeli będzie można skonfigurować je pod swoje potrzeby
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. TT vs Toyota Celica
    Przez moskowal w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •