Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 45

Wątek: Mańka mi chcieli ukraść ;-/

  1. #16
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    TT niestety nie ma dobrych zabezpieczeń fabrycznych. Wystarczy, że laptopem się podłączą ... dlatego trzeba mieć własne dodatkowe zabezpieczenia.
    Co Ty , nie trzeba laptopa , wystarczy takie male pudelko wielkosci paczki po fajkach i odjeżdzasz tt siną dal... niestety, tylko wlasne zabezpieczenia mogą pomóc.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  2. #17
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Ja jestem baaaaardzo emocjonalna i do tego mam baaaaaardzo bujną wyobraźnię i zastanawiam się teraz, jak bardzo wczorajszy incydent i to wszystko co powyżej piszecie wpłynie na moją psychikę, kiedy będę musiała gdzieś Mańka zostawić.
    Kilka tygodni temu zatrzymałam się na górnym parkingu w Dolinie Trzech Stawów (taki bardzo duży i z ładnym widokiem, często się tam zloty odbywają - widać go tutaj od 2:39 i dalej), poszłam na koncert, a wracając zaczęłam sobie takie schizy wkręcać, że szczerze się zdziwiłam, kiedy go nienaruszonego zastałam.

    Swoją drogą ten powyższy filmik z Fokusem polecam wszystkim, którzy Śląsk/ Katowice kojarzą z czarnym kolorem.

    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta

  3. #18
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez raper54 Zobacz posta
    W Katowiach trzeba uwazać. Mojemu kuzynowi tez ukradli samochód tam. Co prawda było to juz z 8 lat temu. No, ale widze, ze duzo sie nie zmieniło .
    "Wojna bydzie, wojna! Przed wojnum tyż był wungiel" (cyt. z prod. pol. pt. "Miś" reż. St. Bareja)

  4. #19
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Ja mam odcięcie pompy paliwa z ukrytym wyłącznikiem,tylko laweta złodziejom pozostaje,takich zabezpieczen oni nie lubia najbardziej.Polecam dla spokojniejszej glowy.

  5. #20
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Ja mam odcięcie pompy paliwa z ukrytym wyłącznikiem,tylko laweta złodziejom pozostaje,takich zabezpieczen oni nie lubia najbardziej.Polecam dla spokojniejszej glowy.
    No cóż, złodziej potrzebuje 30 sekund więcej - podłącza mały, dwulitrowy zbiornik z pompą paliwa wprost pod szynę paliwową. Chociaż w większości przypadków jak zobaczą niestandardowe zabezpieczenie to darują sobie kradzież.

  6. #21
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ha, o tym to jeszcze nie słyszałem... Nie ma już chyba skutecznego zabezpieczenia

  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    No cóż, złodziej potrzebuje 30 sekund więcej - podłącza mały, dwulitrowy zbiornik z pompą paliwa wprost pod szynę paliwową. Chociaż w większości przypadków jak zobaczą niestandardowe zabezpieczenie to darują sobie kradzież.
    Buahaha dobry żart, w zasadzie to i ze swoim silnikiem przyjdzie, zamontuje i odjedzie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #23
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Ludzie.....!!! Około 250 zł-koszt mini casco plus około 200 zł ukryty wyłącznik, zainstalowany NIESTANDARTOWO. I sen spokojniejszy i samopoczucie...
    A TT MK1 od lat w Małopolsce nie ukradli ( ostatnio w 2008 roku)....

  9. #24
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta
    Zostawiłam go w Katowicach pod Silesią na parkingu podziemnym, tradycyjnie jak najdalej od wejścia*. Wracam po 1,5 h, na dywaniku leży coś srebrnego (pierwsza myśl - jakaś śruba wypadła?), staram się włożyć kluczyk, a stacyjki nie ma. Normalnie serce mi prawie pękło. Jak mogli, no jak? ;-(
    Katowice i okolice! Uważajcie na swoje auta - panowie z naszego serwisu mówili, że to chyba jakaś wzmożona akcja w regionie - ostatnio mają bardzo dużo tego typu napraw.

    * - żeby mi go nikt nie poobijał. ;->

    W sumie dzięki za przypomnienie, ostatnia TT jaką kupiłem nie ma zabezpieczeń, jak tylko odbiorę auto polecę do elektryka od takich rzeczy!

    Pozdrawiam i bez kradzieżowych sytuacji życzę, szkoda Mańka żeby sobie poszedł! ))

  10. #25
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    w odcieciu pompy chodzi nie tyle o to by nie odjechali,
    tylko by odjechali... i staneli kilka mertow dalej, czesto na ulicy,
    wtedy sie spiernicza z auta, a nie mysli jak to obejsc nawet jesli mialoby to zajac wspomniane dodatkowe 30s
    to samo z odcieciem gniazda diagnostycznego - pewnie ze do obejscia,
    ale zawsze dodaje to dodatkowy element zaskoczenia i stresu dla srednio zaawansowanego amatora cudzej wlasnosci,
    a chyba o to chodzi

    "Love Them BOTH" - M.

  11. #26
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    w odcieciu pompy chodzi nie tyle o to by nie odjechali,
    tylko by odjechali... i staneli kilka mertow dalej, czesto na ulicy,
    wtedy sie spiernicza z auta, a nie mysli jak to obejsc nawet jesli mialoby to zajac wspomniane dodatkowe 30s
    to samo z odcieciem gniazda diagnostycznego - pewnie ze do obejscia,
    ale zawsze dodaje to dodatkowy element zaskoczenia i stresu dla srednio zaawansowanego amatora cudzej wlasnosci,
    a chyba o to chodzi
    To by się zgadzało z tym, co gdzieś tutaj w starych wątkach wyczytałam - nie da się zabezpieczyć auta w 100%, ale można choć zniechęcić tego typu zabezpieczeniami do jego przejęcia.

    Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
    A TT MK1 od lat w Małopolsce nie ukradli ( ostatnio w 2008 roku)....
    To tak, jak w Katowicach. Gdzieś tam wyżej pisałam, że panowie policjanci byli bardzo zdziwieni, że ktoś się na Mańka porywał.

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta

    Pozdrawiam i bez kradzieżowych sytuacji życzę, szkoda Mańka żeby sobie poszedł! ))


    Dzwonił do mnie wczoraj pan rzeczoznawca, jutro przyjeżdża na oględziny. Uprzedzał, że szkoda rozliczona będzie kosztorysowo i że w takich wypadkach bardzo często dochodzi do różnic pomiędzy szacunkami ubezpieczalni, a wyliczeniami serwisu. Różnicę będziemy musieli pokryć sami.
    Mieliście do czynienia z taką sytuacją? Czy to są spore różnice? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale AC mamy wykupione w Ergo Hestii.

  12. #27
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    w odcieciu pompy chodzi nie tyle o to by nie odjechali,
    tylko by odjechali... i staneli kilka mertow dalej, czesto na ulicy,
    wtedy sie spiernicza z auta, a nie mysli jak to obejsc nawet jesli mialoby to zajac wspomniane dodatkowe 30s
    to samo z odcieciem gniazda diagnostycznego - pewnie ze do obejscia,
    ale zawsze dodaje to dodatkowy element zaskoczenia i stresu dla srednio zaawansowanego amatora cudzej wlasnosci,
    a chyba o to chodzi
    Gorzej jak ktoś zabiera auto z parkingu lawetą, a jest to dosyć częsta forma kradzieży aut. Wówczas dodatkowy element zaskoczenia dotyczy samego właściciela, któremu ukradziono auto, pomimo posiadania zabezpieczenia w postaci odcięcia paliwa z opóźnionym czasem załączania

  13. #28
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta


    Dzwonił do mnie wczoraj pan rzeczoznawca, jutro przyjeżdża na oględziny. Uprzedzał, że szkoda rozliczona będzie kosztorysowo i że w takich wypadkach bardzo często dochodzi do różnic pomiędzy szacunkami ubezpieczalni, a wyliczeniami serwisu. Różnicę będziemy musieli pokryć sami.
    Mieliście do czynienia z taką sytuacją? Czy to są spore różnice? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale AC mamy wykupione w Ergo Hestii.


    Zapytaj czy bezgotówkowo możesz dokonać serwisu i czy koszt w przypadku takiej formy płatności nie będzie po części obciążać Ciebie. Przeczytaj dokładnie umowę gdyż jeżeli ubezpieczyciel nie zapłaci całości, będziesz zobowiązana zapłacić różnicę, podpisując dokoment czytaj dokładnie punkty bo często prawnie zabezpieczają się serwisy przed takimi rzeczami

  14. #29
    Awatar ela
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    206
    Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
    Ludzie.....!!! Około 250 zł-koszt mini casco plus około 200 zł ukryty wyłącznik, zainstalowany NIESTANDARTOWO. I sen spokojniejszy i samopoczucie...
    A TT MK1 od lat w Małopolsce nie ukradli ( ostatnio w 2008 roku)....
    w jakiej ubezpieczalni jest takie mini casco? Mi na samą kradziez nic nie chcieli dac

  15. #30
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Z AC takim czy mini jest lekki problem z autami powyżej np. 10 lat. TT z rocznikiem <2002 może być więc problem. Najczęściej w starszych modelach minicasco (Mini Car Assistance) to pomoc w holowaniu do najbliższego serwisu ale za to jest to niewielki koszt jako dodatek do OC np. w TU Allianz.
    http://serwisy.gazetaprawna.pl/finan...to_zrobic.html

    Trzeba w umowie faktycznie poszperać przed przedsięwzięciem kosztów, bo każda ubezpieczalnia ma swoje układziki drobnym druczkiem (udział własny). No ale auTTo i tak trza naprawić
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 27-06-2013 o 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •