Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Wątek: Mańka mi chcieli ukraść ;-/

  1. #31
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    dokladnie MK1 juz jest za stare na AC , chyba ze ktos cos pokombinuje po znajomosci ;]
    Drr

  2. #32
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Zapytaj czy bezgotówkowo możesz dokonać serwisu i czy koszt w przypadku takiej formy płatności nie będzie po części obciążać Ciebie. Przeczytaj dokładnie umowę gdyż jeżeli ubezpieczyciel nie zapłaci całości, będziesz zobowiązana zapłacić różnicę, podpisując dokoment czytaj dokładnie punkty bo często prawnie zabezpieczają się serwisy przed takimi rzeczami
    Liczę się z dopłatami, bo pan mi właśnie o tym przez telefon mówił. Pani sprzedająca ubezpieczenie albo zapomniała, albo byłam w takim amoku po kupnie Mańka, że zupełnie tego nie słyszałam. ;-/

    Ergo mówi, że szkody rozlicza (czyli tak jak wszędzie) na dwa sposoby:
    - kosztorysowo, na podstawie własnej wyceny, która - jak mówił pan rzeczoznawca - będzie pewnie niższa niż wyliczenie serwisu, bo obejmuje rocznik samochodu itd.,
    - serwisowo, na podstawie przedłożonych rachunków, po ich akceptacji.
    Maniek załapuje się tylko na pierwszy wariant. Pan mówił, że to jest norma w przypadku "starszych aut" (cios w serce). Mówił, że nie tylko Ergo, ale większość ubezpieczalni stosuje taką praktykę w przypadku samochodów starszych niż 10-12 lat. Faktycznie tak macie?

    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    Z AC takim czy mini jest lekki problem z autami powyżej np. 10 lat.
    A to też fakt.
    W naszym przypadku dodatkowym minusem był fakt, że Sławek (bo to na niego Maniek jest zarejestrowany) nie miał do tej pory AC - sam od dobrych kilku lat użytkuje tylko i wyłącznie auto firmowe, a na mojego poprzedniego Mańka AC nie kupowaliśmy. Praktycznie tylko Ergo i chyba PZU się zgodziły.

    Cytat Zamieszczone przez doktorsr Zobacz posta
    dokladnie MK1 juz jest za stare na AC , chyba ze ktos cos pokombinuje po znajomosci ;]
    Maniek (r. 2000) bez znajomości się załapał w tych dwóch powyższych firmach. Ale taniej nas wyszło wykupienie AC w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania, niż samego AC.
    Ostatnio edytowane przez wi_ ; 27-06-2013 o 14:29

  3. #33
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez doktorsr Zobacz posta
    dokladnie MK1 juz jest za stare na AC , chyba ze ktos cos pokombinuje po znajomosci ;]
    Moja z 2001 roku tylko w 3-4 firmach nie łapała się na AC - akurat te co mają największą kampanię reklamową (m.in. Proama i Liberty). AC dla MKI do wyboru do koloru. Wystarczy wejść na dowolną stronę albo wyszukiwarkę ubezpieczeń - bez znajomości.

  4. #34
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Cytat Zamieszczone przez ela Zobacz posta
    w jakiej ubezpieczalni jest takie mini casco? Mi na samą kradziez nic nie chcieli dac
    Moje MK1 rocznik 2000, wycenione i ubezpieczone w PZU na mini casco, wartość auta około 18.000zł w przypadku kradzieży, zniżek 60%, co ważne- miasto Kraków. Mini casco działa w przypadku kradzieży, uszkodzenia auta w jakiejkolwiek formie oprócz ruchu pojazdu ( wybicie szyb, kradzież kół, radia, siekiera w dachu, porysowanie karoserii i WSZYSTKO inne).
    Teraz najważniejsze- wypłacenie szkody NIE POWODUJE utraty zniżek ( bo przecież ta szkoda to nie twoja wina). Korzystałem dwa razy i absolutnie bez problemu. Koszt roczny 285 zł.
    Większość moich znajomych po moim przykładzie to zakupiło i śpią spokojnie W miarę.....

    PS
    Nie jestem agentem ubezpieczeniowym...

  5. #35
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
    PS
    Nie jestem agentem ubezpieczeniowym...
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  6. #36
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez ela Zobacz posta
    w jakiej ubezpieczalni jest takie mini casco? Mi na samą kradziez nic nie chcieli dac
    hestia i pzu

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez doktorsr Zobacz posta
    dokladnie MK1 juz jest za stare na AC , chyba ze ktos cos pokombinuje po znajomosci ;]
    lub po prostu dokladniej poszuka

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #37
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    BTW - czy można od kradzieży ubezpieczyć auto w jednej firmie, a od szkód wypadkowych w innej? Auto po tuningu ma znacznie wyższą wartość niż z tabel (w sytuacji kradzieży), ale przy stłuczce to typowe elementy.

  8. #38
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    mozna

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #39
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    mozna
    Robi się OT ale w jakiej firmie można ubezpieczyć auto wyłącznie od kradzieży poza AXĄ?

  10. #40
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Robi się OT ale w jakiej firmie można ubezpieczyć auto wyłącznie od kradzieży poza AXĄ?
    temat i tak jest w dziale ot
    na pewno w hestii

    "Love Them BOTH" - M.

  11. #41
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Sprawdziłem, że w AXA na polisie nie jest podawana wartość auta, piszą, że w przypadku kradziezy obliczają rzeczywistą wartość na dzień szkody, więc to jest chyba dobre, jeśli ma się sporo doinwestowane (tylko trzeba mieć dokumentację, zdjęcia). Czy ktos z Was poleca/odradza AXĘ?

  12. #42
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Robi się OT ale w jakiej firmie można ubezpieczyć auto wyłącznie od kradzieży poza AXĄ?
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    temat i tak jest w dziale ot
    Może Panowie moderatorzy dodadzą kiedyś do tematu "Dysputy nt. ubezpieczeń i zabezpieczeń."

    humidorku, nie wiem na ile to będzie pomocne (bo wiadomo, że anonimowe opinie na forach mogą być mało przydatne), ale trochę info jest tutaj: http://ipolisa.pl/Opinie-o-AXA-Direct,kategoria,39

  13. #43

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    kurcze a propos lawet, to w Chorwacji straż miejska czy jak jej tam zabrała koledze auto źle zaparkowane w czasie , kiedy poszliśmy kupić pomidorki na bazarku... trwało to dosłownie kilka chwil i zachodziliśmy w głowe jak to możliwe... no i się dowiedzieliśmy kiedy innym razem w Splicie, siedząc przy piwku , obserwowaliśmy akcję kiedy w samym środku starówki stał źle zaparkowany mesiek - e klassa z tych nowszych, na niemieckich blachach, i podjechał do niego taki mały busik laweta z wysięgnikiem - żurawiem z taką klatką z pasów jakby holowniczych... obsługiwało go 2 takich karków, że i tak się nie chciało o nic ich spytać... hehe no i raz dwa bardzo sprawnie panowie przezucili pasy pod autem, zapieli nad dachem i tym żurawiem do góry ,na kipe i długa - pewnie na parking policyjny całość trwała może minutę...??? podejrzewam , że właściciel po powrocie w ciężkim szoku był.... zaznaczam , że nikt nic nie zrobił- wokół szalał tłum turystów, auto mimo że bujnęło nim zdrowo nawet nie zająknęło się żadną wyjką czy czymś takim... byłem w szoku jak im błyskawicznie poszło...
    a gdyby tak samo działali złodzieje???
    pzdr

  14. #44
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Sprawdziłem, że w AXA na polisie nie jest podawana wartość auta, piszą, że w przypadku kradziezy obliczają rzeczywistą wartość na dzień szkody, więc to jest chyba dobre, jeśli ma się sporo doinwestowane (tylko trzeba mieć dokumentację, zdjęcia). Czy ktos z Was poleca/odradza AXĘ?
    Owszem wyliczają na dzień szkody, ale jak liczyłem ubezpieczenie swojej TT to AXA dawała mi 16900 konkurencyjne firmy dawały 20900 - 21500. I ubezpieczenie wyłącznie od kradzieży w AXA ma wysoki udział własny (25%?), tak więc trzeba wszystko przeliczyć

  15. #45
    Awatar Matee
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    ALMS
    Kolor
    Avus Pearl
    Posty
    267
    Apropo AC - dla mnie niestety głównym kryterium podczas zakupu auta, było to, że nie może być starsze niż z 2002 roku... Choćby nie wiem jaki egzemplarz się trafił.
    Właśnie ze względu na AC.
    Ubezpieczalnie po prostu nie ubezpieczają starszych aut (chyba, że zachowana jest ciągłość ubezpieczenia!).
    A mi zależało na pełnowartościowym ubezpieczeniu bez żadnych kombinacji.
    Wiem, że czasami da się ubezpieczyć starsze auto niż 10 lat - ale to u agenta lub po ocenie rzeczoznawcy.
    Znalazłem jeszcze 2 czy 3 firmy, które granice wieku mają podniesioną do 12 lat - ale stawki dla mnie mieli koooosmiczne jak przyszło do wyceny (OC+AC około 4 tysięcy...)
    W sumie dzięki temu ubezpieczeniu AC skończyłem z TT a nie z Boxsterem, na którego byłem napalony jak szczerbaty na suchary (na tego się śliniłem:http://imageshack.us/g/707/1w8j.jpg/) Bo auta z 1998-9 roku już bym AC nie objął.

    P.S ile orientacyjnie kosztuje założenie dodatkowego zabezpieczenia? Np. odcięcia paliwa? Ktoś to robił w ostatnich czasach i zna w miarę aktualne ceny?
    Ostatnio edytowane przez Matee ; 01-07-2013 o 11:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •