Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 89

Wątek: Opony

  1. #31
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Ja jakbym mial cos na lato kupowac w tym momencie to bym wybral Dunlop Sport Maxx RT. Jest w nich stosowana ta sama mieszanka gumy co jest uzywana w oponach stosowanych do jazdy na torze. Daje rade nawet w chlodniejszych temperaturach. Super sie kleja na suchym jak i na mokrym, to samo tyczy sie drogi hamowania. Dodatkowo co ciekawe sa calkiem dobre na sniegu . Dla mnie wazny jest rownie komfort jazdy jak i glosnosc opony, ta naprawde jest cicha. No i ostatnie, ale nie najmniej wazne, scieranie sie - naprawde male w porownaniu do innych rownie dobrze klejacych sie.
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  2. #32
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Mały update. Jak kupowałem to Dunlopy były tylko SP SPORT MAXX GT a nie RT, więc tamto porównanie Dunlop / Michelin było pomiędzy Sport Maxx GT i Pilot SuperSport.

    RT ma wyższe wykresy na stronie dunlop'a niż GT, wygląda na naprawdę dobrą gumę, jak nie najlepszą.
    http://www.dunlop.eu/dunlop_plpl/tir...sport-maxx-gt/
    a
    http://www.dunlop.eu/dunlop_plpl/tir...sport-maxx-rt/

    Jest też teraz jeszcze: MICHELIN Pilot Sport Cup http://www.michelin.pl/opony/michelin-pilot-sport-cup coś pomiędzy torówka ale z dopuszczeniem na drogi publiczne.

  3. #33
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Z tym, ze MICHELIN Pilot Sport Cup nie ma porownania z Dunlop Sport Maxx RT na mokrym i pod wzgledem wytrzymalosci gumy. Za to na suchym jest zdecydowanie lepsza
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  4. #34
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Powiem tak, jak jest mokro zimno to i tak jadę wolno dlatego bardziej mi zależy aby kleiła jak jest sucho i w miarę ciepło. Podsumowując wywody rozumiem ,że z MICHELIN Pilot Sport Cup na pewno bedę zadowolony jak klei? Tym bardziej że auto ma Q i to wspomagane przez Blue haldex

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak kupisz w dobrym stanie, to będziesz zadowolony, ja obecnie też brał bym Piloty.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Powiem tak, jak jest mokro zimno to i tak jadę wolno dlatego bardziej mi zależy aby kleiła jak jest sucho i w miarę ciepło. Podsumowując wywody rozumiem ,że z MICHELIN Pilot Sport Cup na pewno bedę zadowolony jak klei? Tym bardziej że auto ma Q i to wspomagane przez Blue haldex
    Z klejenia na suchym bedziesz bardziej niz zadowolony, ale na mokrym to juz padaka No i dochodzi do tego scieranie sie opony,ktrore przy zazucaniu dupcia przy twojej mocy napewno bedzie szybko zauwazalne.
    No, ale relacje na 100% bedziesz mogl zdac tylko ty
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  7. #37
    Awatar edwardboss
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    bolesławiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    40
    Gdzieś, ktoś,kiedyś nagrywał opony w dobrych cenach i za groma nie mogę odnaleźć tego wątku. Już pomału szukam letnich w rozmiarze 225/45/r17 w budżecie plus/minus 1500 zł.

  8. #38
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Słuchajcie potrzebuję porady. Mam felgi 19" 8.5 szeroka, opony 225/35/19 ładnie wygląda ale czasem kurde ciężko się tym jeździ Czy mogę wpakować 245/35/19? nie będzie obcierać itd?

  9. #39
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Szerszą będzie się lepiej jeździć? Nie jestem pewny, zwłaszcza jeśli chodzi o jazdę ekspresówką w koleinach po TIR. Rozmiar jest ciut ponad 2% nominału więc jedynie będzie wskazywał za dużo licznik (ca.3-4km/h więcej) a co do ocierania to zależy bardziej od ET/dystansów i dobrania zawiasu.

  10. #40
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Koleiny nie są dla mnie problemem i nie biorę ich pod uwagę Dużo samochodów ma oponę 245 włączając w to TT mk2. Dla mnie montowanie szerszej opony ma o tyle sensu, że przy tym samym profilu, będzie trochę więcej gumy po bokach opony. Dodatkowo teraz mam felgę szerszą niż opona więc rant felgi jest odsłonięty. Fajnie to wygląda ale stanowi problem na dziurach i podczas parkowania dlatego zastanawiam się czy nie będzie to obcierać. Czytałem na zagranicznych forach że nie powinno być problemu ale może ktoś ma doświadczenie z lokalnego podwórka.

  11. #41
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Z fusów nic nie wywróżymy.
    Weź rozmiar opony i et felgi sugerowane przez audi, wklep w kalkulator et i porównaj do tego co chcesz założyć.
    Są takie gdzie możesz porównać sobie dwa rodzaje i tam masz zaznaczone co gdzie i o ile jest szerzej /wężej. Ważne żebyś nie przekraczal tego co zaleca audi bo wtedy coś może obcierac choć oczywiście nie musi.

  12. #42
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie wiem, czy będzie Ci obcierać, w MK2 nawet 255 nie obcierają, choć na przód są IMHO trochę za szerokie, wyrywa kierownicę przy pzyśpieszaniu, jak rasowy rumak

  13. #43
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Zależy od felgi, ja mam w mk2 245, 45 18 i na jednych felgach obciera tył na chopkach a na ORI już nie bo są bardziej schowane.

  14. #44
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Do Pawła Mk1 wsadziliśmy moje koła 255/35/19 et52 i nic nie obcierało, a auto prowadziło się dobrze, czuć było jedynie opór szerokiej opony.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #45
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Zuczek były jakieś dystanse czy bezpośrednio?
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 18-05-2015 o 20:15
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Opony 235/30 R20
    Przez Morissxd w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 02:05
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 19:16
  3. Opony 225/45/17
    Przez miskof w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 19:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •