Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Wymiana łożyska

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276

    Wymiana łożyska

    Pomocy coś mi huczy chyba w tylnej osi. Byłem w warsztacie i dowiedziałem się ze nie można wymienić samego łożyska tylko wymienia się je razem z czymś tam ( zapomniałem nazwy ) w każdym bądź razie za tą operacje pan podał koszt. 300zł część oraz 80 - 100zł robocizna. I czy ktoś się spotkał z piszczeniem hamulców jak się leciutko pedał naciska? Oraz jak cofam tez mi coś tak huczy tylko że głośniej.

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    I czy ktoś się spotkał z piszczeniem hamulców jak się leciutko pedał naciska?
    klocki,pewnie tył
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    Pomocy coś mi huczy chyba w tylnej osi. Byłem w warsztacie i dowiedziałem się ze nie można wymienić samego łożyska tylko wymienia się je razem z czymś tam ( zapomniałem nazwy )
    łożyski jak łożysko ale niech sie wypowie ktoś kto zmieniał bo nie chce w błąd wprowadzić

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Przypomniało mi się nie można samego łożyska bez piasty wymienić ( chyba tak ) A czy aby klocki nie mają czujników ? Bo u mnie są ( ale nie pamiętam czy z tyłu )

  4. #4
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    Przypomniało mi się nie można samego łożyska bez piasty wymienić
    mi się WYDAJE odwrotnie ale podkreślam wydaje
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    A czy aby klocki nie mają czujników ? Bo u mnie są ( ale nie pamiętam czy z tyłu )
    Z tyłu ja nie mam czujników,z przodu tak

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    SilverTM napisał/a:
    Przypomniało mi się nie można samego łożyska bez piasty wymienić

    mi się WYDAJE odwrotnie ale podkreślam wydaje
    Ogolnie zazwyczaj piasta jest wymieniana z calym lozyskiem albo lozysko z piasta...niektorzy desperacji staraja sie wymienic samo lozysko wypychajac stare zpiasty jakimis domowymi sposobami ale to sie mija z celem....

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Jestem ciekaw jak z ceną czy ktoś wymieniał już? Musze przestrzec was tych co mieszkają i nie mieszkają w lublinie żeby nie parkowali aut w centrum handlowym PLAZA. Bo mi ktoś powiązał kokardki na felgach, wylał piwo i opluł samochód. Szybko umyłem autko i na szczęście chyba nic więcej się nie stało. Ludzie TT kosztują już po 30 tys niech buraki kupują takie posklejane z 3-ch aut. Będzie mniej na świecie buraków ;P

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Lozysko wymienia sie bezproblemowo i nie trzeba wymieniac piasty....
    Jesli mechanik mowi inaczej to wynika to z jego lenistwa lub braku sciagacza do lozysk ....
    Wymienialem u siebie 2 tyg temu tylne lewe lozysko , mechanik nawet nie poruszyl tematu piasty ...
    Jesli dla mechanika problemem i trudnym zadaniem jest wyjecie lozyska to lepiej zmienic mechanika..

    Czujniki jesli sa to tylko w przednich klockach ...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Powiedział mi to pan który siedział przed komputerem i na stronie był z częściami chyba. A czy wersje 4x4 nie różnią się od FWD ?

  9. #9
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    stronie był z częściami
    to niech ten pan wejdzie na allegro i tam zobaczy zakup samego łożska

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    No ogólnie mówiąc to się różnią m.in napędem ;p A tak na serio ostatnio wymieniałem łożyska w przedniej osi P i L i nie musiałem wymieniać żadnej piasty.. A koszty... ok 300zł za dobre łożysko + robocizna, ale jak się uprzesz to i za 50zł łożysko skombinujesz ale zaraz będziesz wracał do mechanika żeby zrobił to jeszcze raz...

    P.S. Mam takie pytanko na marginesie, bo ostatnio w aucie zaczęło mi tak delikatnie huczeć... taki delikatny przygłuszony huk czy szelest, zastanawia mnie co to może być?? Jakiś objaw łożyska może gdzieś przy skrzyni?? Spotkał się ktoś z was z czymś takim może? Na pewno jest to zależne od prędkości... jadąc wolno jest tak delikatnie i można nazwać nawet że nie przez cały czas tylko pulsacyjne, przy większej prędkości jest jednolity hałas a przy nieprzepisowej prędkości można powiedzieć że nawet trochę zanika i staje się mniej słyszalny (nie jest to żaden pisk ani obijanie czegoś o coś)

    Autem jeździ żona i mówi że ją to rozprasza, więc powiedziałem że temu zaradzę;]

    EDIT:

    Objawy są podobne do opon zimowych... może coś w tym być?? Bo w zasadzie objawy są takie same, czyli przy małych prędkościach auto się toczy a przy wyższych powoli zanika...

    Co o tym sądzicie?

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Co do twojego problemu Ankus to nie mogę się wypowiedzieć bo się nie znam. A co do mnie byłem właśnie u mechanika i stwierdził że to przez opony. Kręcił kołami jak szalony i jedyne co ja słyszałem ze klocki o tarcze szorują wydając podobny dźwięk. Jednak on stwierdził ze to przez opony. A i jeszcze jedno co do skrzypienia auta to czy przy tylnych sprężynach na dole powinny być podkładki jakieś? Bo zdziwiło to mechanika ze ich nie ma. I nie wiedział czy powinny być czy nie.

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    Co do twojego problemu Ankus to nie mogę się wypowiedzieć bo się nie znam. A co do mnie byłem właśnie u mechanika i stwierdził że to przez opony. Kręcił kołami jak szalony i jedyne co ja słyszałem ze klocki o tarcze szorują wydając podobny dźwięk. Jednak on stwierdził ze to przez opony. A i jeszcze jedno co do skrzypienia auta to czy przy tylnych sprężynach na dole powinny być podkładki jakieś? Bo zdziwiło to mechanika ze ich nie ma. I nie wiedział czy powinny być czy nie.
    Jest fajna stronka odnośnie wyposażenia samochodu: www.vagcat.com Zobacz czy o to ci chodzi KLIK

Podobne wątki

  1. łożyska kół
    Przez jimmy7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-03-2020, 15:38
  2. Dziwny odgłos łożyska oporowego po wymianie sprzegla
    Przez Woszczyn w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 16:12
  3. Wymiana łożyska kola przedniego
    Przez mate1993 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 11:36
  4. transfer box/przedni dyf - łozyska?
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 15:15
  5. Przegub napędu półosi i łożyska amortyzatorów
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •