Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 56 z 56

Wątek: Audi TT 1.8T 225 Quattro by TTyoung

  1. #46
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Panowie jaki jest sens jechać w ogóle na hamownie skoro macie przepływkę z 1.9 tdi. W ogóle piszecie ,że to koszta , oczywiście ale taki pomiar na hamowni to tez koszt i według mnie wyrzucanie kasy w błoto;/ Najpierw sie ogarnia szczelność logi dynamiczne i jeśli wszystko jest ok to pomiar na hamowni ma jakiś sens a jeżeli auto jest niesprawne i wiadomo czemu ( bo chyba oczywiste jest to ,że taki przepływomierz to powoduje) to po co w ogóle mierzyć auto;/
    Dalsze dywagacje czemu jest tak a nie inaczej są chyba bez sensu bo to tak jakbym napisał ,że mam pusty bak paliwa i pytał czemu auto nie chce mi zapalić ;/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-05-2014 o 14:14

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Taki silnik po remoncie, w idealnym stanie, powinien pokazać ok 230-40hp i 300nm
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia/Wejherowo
    Pojemność
    brak
    KM
    400
    Rocznik
    92
    Kolor
    Biały
    Posty
    6
    Nie moje auto, nie moja ciekawość. Wstawi się przepływkę i się zrobi jeszcze raz. Bardziej chyba chodziło o to ze facet z hamowni powiedział ze coś jest z haldexem.
    + jest ze auto jest zrobione na zas do ewentualnych dalszych zmagań z materią. Za jakiś czas będzie wstawiony nowy wykres.
    Hmm skoro fabrycznie to auto ma 224 KM to jak to możliwe ze po remoncie mają mu wzrosnąć konie?? Przecież fabrycznie miało 224 czyli w nowym silniku &). Fakt spotkałem się z hamownią która nie zmieniała w programie nic a konie rosły .


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Panowie jaki jest sens jechać w ogóle na hamownie skoro macie przepływkę z 1.9 tdi. W ogóle piszecie ,że to koszta , oczywiście ale taki pomiar na hamowni to tez koszt i według mnie wyrzucanie kasy w błoto;/ Najpierw sie ogarnia szczelność logi dynamiczne i jeśli wszystko jest ok to pomiar na hamowni ma jakiś sens a jeżeli auto jest niesprawne i wiadomo czemu ( bo chyba oczywiste jest to ,że taki przepływomierz to powoduje) to po co w ogóle mierzyć auto;/
    Dalsze dywagacje czemu jest tak a nie inaczej są chyba bez sensu bo to tak jakbym napisał ,że mam pusty bak paliwa i pytał czemu auto nie chce mi zapalić ;/

  4. #49
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    No już dobra dobra, po to jest forum by spytać jak się czegoś nie wie czy nie rozumie a ja właśnie laikiem jestem więc pytam :P
    Dostałem odpowiedź, że przepływka ma być zmieniona i dopiero wtedy ponownie wybrać się na pomiar - w takim razie tak zrobimy : )

  5. #50

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia/Wejherowo
    Pojemność
    brak
    KM
    400
    Rocznik
    92
    Kolor
    Biały
    Posty
    6
    Dokładnie tak sie zrobi


    Cytat Zamieszczone przez TTyoung Zobacz posta
    No już dobra dobra, po to jest forum by spytać jak się czegoś nie wie czy nie rozumie a ja właśnie laikiem jestem więc pytam :P
    Dostałem odpowiedź, że przepływka ma być zmieniona i dopiero wtedy ponownie wybrać się na pomiar - w takim razie tak zrobimy : )

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Samaeli Zobacz posta
    Nie moje auto, nie moja ciekawość. Wstawi się przepływkę i się zrobi jeszcze raz. Bardziej chyba chodziło o to ze facet z hamowni powiedział ze coś jest z haldexem.
    + jest ze auto jest zrobione na zas do ewentualnych dalszych zmagań z materią. Za jakiś czas będzie wstawiony nowy wykres.
    Hmm skoro fabrycznie to auto ma 224 KM to jak to możliwe ze po remoncie mają mu wzrosnąć konie?? Przecież fabrycznie miało 224 czyli w nowym silniku &). Fakt spotkałem się z hamownią która nie zmieniała w programie nic a konie rosły .
    A wiesz kolego co to są gifty? właśnie o tym mówiłem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Kilka fotek z życia codziennego z moją kochaną
    Kolega na zdjęciu z TTRS (Audi TTRS APR Project Stage III GTX) posiada moc 610KM, pomiar: 2.8 do setki. Wkrótce będziemy kręcić filmy i wrzucać fotki. U mnie również zajdą zmiany, zaraz po hamowaniu pokażę wykresy obu aut. Pozdrawiamy

    Załącznik 7675<br>Załącznik 7676<br>Załącznik 7677<br>Załącznik 7678<br>Załącznik 7679<br>Załącznik 7680<br>Załącznik 7681<br>Załącznik 7682<br>Załącznik 7683<br>Załącznik 7684<br>Załącznik 7685

  8. #53
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kolega od placków już nie lubi naszego forum:P
    Fajna ta TTRS a to ktoś od nas z forum?

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie z forum, ale są filmiki na YT i TTrs jedzie zacnie, dobry rywal dla Michała
    TTYoung wrzucaj wykresy filmiki itp. jestem bardzo ciekawy co tam nadłubaliście i jak finalnie wyszły te mody.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #55
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Informuję, iż TTRS pojechało na kolejne mody. Wiosną nowe filmy i foty. TTRS miało 610PS i 2.8s do setki. Za mało, właściciel chce mieć najszybsze TTRS w Europie, wkrótce się pochwalimy
    TT 225 również leci na małe mody, oba autka będą ładnie opisane już po zmianach, dzięki, pozdrawiam!

  11. #56
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Coś mi się o uszy obiło że celuje w 700hp i 800nm no zobaczymy co z tego wyjdzie, bo to już poważna sprawa w R5.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 04:14
  5. Audi TT 1.8 quattro 225 VS Audi TT 2.0TFSI 200KM
    Przez Kazek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 01:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •