Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 56

Wątek: Audi TT 1.8T 225 Quattro by TTyoung

  1. #1
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252

    Audi TT 1.8T 225 Quattro by TTyoung

    Witam,

    zacznę powoli pisać o swoich czterech kółkach i będę starał się co jakiś dodawać nowe fotografie i informacje o zaszłych na bieżąco zmianach :P

    AUDI TT 1.8T 225 Quattro
    Rok produkcji: 1999-2000
    Pierwsza rejestracja: 2001

    Wyposażenie:
    - Nagłośnienie BOSE
    - Ksenony Fabryczne
    - Podgrzewane Fotele
    - Czarna Skóra / Tapicerka

    START mojej TT 225:
















    Nie obyło się bez przeszkód, w zeszłym roku sarenka wyskoczyła mi w lesie na drogę... Efekty widać na poniższej fotografii.







    Zakupiony nowy reflektor w serwisie Allegro.pl za 900zł okazał się zwykłą podróbką marki BOSCH, najważniejsze, że jednak działa w pełni i wygląda również dobrze, tylko naklejki nieoryginalne :P
    Kolejne przygody mnie nie ominęły. Wracając w sobotnią noc z klubu w Sopocie, uderzył we mnie pijany kierowca Mercedesa. Dostałem w lewy tylni bok. Co zabawne (widać na zdjęciach poniżej),
    stałem na czerwonym świetle sam, wokół żywej duszy nie było ani innych pojazdów, 4 pasy z czego jeden zajęty przeze mnie - trafił akurat we mnie...









    Mogłem sprzedać pojazd, dostać kasę z OC sprawcy i kupić nową TT (trzecią z kolei, gdyż: http://www.klubtt.pl/showthread.php?...f+wjecha%C5%82, jednak postanowiłem ją robić, naprawiać i poprawić osiągi, zyskać więcej

    Także po kolejnych przygodach... Blacharz-Mechanik, którego polecił mi w Gdyni kierowca lawety, również się nie popisał. Nie będę brnął w szczegóły ale zamiast naprawić pojazd i pozwolić mi go użytkować,
    skończyło się na tym, iż pojazd od stłuczki przez kolejne 4 miesiące spędził pod dachem owej firmy w Gdyni i oddany został niesprawny i w niezbyt dobrze wykonanej robocie blacharskiej. Kasę z OC sprawcy zgarnął,
    natomiast ja w dalszym toku naprawiam pojazd za pieniądze wykładane z własnej kieszeni. Nie chciałem faceta na oczy widzieć, za dużo nerwów i czasu traciłem na niego, tak więc pojazd został oddanych w nowo zaznajomione
    miejsce, gdzie odbywa swoją regenerację i modyfikację. Odradzam z góry wszystkich ludzi od tego miejsca: http://www.car.gd.pl/. Stłuczka miała miejsce w Grudniu, do dnia dzisiejszego nie mam w pełni sprawnego pojazdu ale już się nie martwię, jest w dobrych rękach.

    Nie brnę na razie w szczegóły ale zakupione rzeczy i modyfikacje są widoczne na poniższych fotografiach, wszelkie kolejne kroki w przód będę oczywiście zamieszczał w temacie


    Nowe serce TT dzisiaj:




















    Do wizualnej zmiany na razie nie wkładam za dużo, wolę inwestować pod maskę, tak więc tylko spojler i dupka R32:

    http://www.thettshop.com/exterior.as...product=701507
    oraz spojler z Allegro:
    http://allegro.pl/audi-tt-8n-r32-v6-...306907270.html
    Ostatnio edytowane przez TTyoung ; 16-06-2013 o 16:22

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Po takim czasie wkoncu wziales sie za opis Ale lepiej pozno niz wcale TT sie zacnie prezentuje

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Fajnie że opisałeś i podzieliłeś się ze wszystkimi nie mniej jednak brakuje mi szczegółów dotyczących tego co robisz z silnikiem .
    Szkoda też że nie poradziłeś się na forum jeśli chodzi o dobór ''gratów'' bo na przykład to aluminiowe koło jedno masowe będzie strasznie '' hałasować '' i osobiście bardziej polecałbym stalową jedno-masówkę . No i do tego jeszcze tarcza i bez sprężyn amortyzujących , będzie ''hardkorowo''
    Podobnie z korbami , pewnie nie mają otworu do smarowania pod ciśnieniem trzpienia tłoka ..

    Ciekawi mnie co planujesz . Większa turbina ?
    Wymieniałeś coś w tylnym zawieszeniu ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Widzę że mody ostro do przodu, jednak brak info, no i faktycznie dobór gratów mógł by być lepszy, czekam na szczegółowy opis co i jak? Może zanim poczynisz dalsze zakupy coś jednak doradzimy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia/Wejherowo
    Pojemność
    brak
    KM
    400
    Rocznik
    92
    Kolor
    Biały
    Posty
    6
    Ja może dodam coś od siebie na temat tych modyfikacji. Wiec tak. Auto trafiło w moje ręce jako nie działające. Wiec można było szukać silnika nie wiadomego pochodzenia lub zreanimować to. I sie zaczęło. Wiadomo że kasa nie spada z nieba wiec starałem sie znaleźć graty w cenach podobnych do oryginałów a reprezentujące już coś. Wiec tłoki poszły wossnerowskie o zmniejszonym stopniu sprężania. Korby są firmy Prism i fakt nie mają smarowania do główki korbowodu ale nie wiem czy jest akurat to az tak ważne. Każda ingerencja w korbę to jej osłabianie a nie o to nam chodzi. Panewki ACL. Głowica jak na razie w standardzie ale doprowadzona do stanu używalności. Szlif cylindrów czyli czeka nas docieranko. Co do sprzęgła SPEC Stage 3 to nie ma sprężyn a miały być. Niestety zostało sprowadzone ze stanów i ciężko by było je zwrócić wiec zobaczymy co będzie. Najważniejsze ze jest mocniejsze i jeśli właściciel nauczy sie używać spiek to nie zajedzie tak szybko bo w Q nie trudno o to. Co do koła zamachowego pierwszy raz montuje alu. Wiem że lepiej absorbuje i oddaje ciepło, jest dużo lżejsze i zobaczymy jak będzie współpracować. Turbo dostało nową obudowę i i bebechy. To tak na razie. Ogólnie plan był taki że skoro robimy remont silnika to wzmocnimy słupek aby nie trzeba było kilkakrotnie wyciągać silnika do dalszych modyfikacji. Co dalej będzie się działo będę opisywał i czekał na wasze sugestie. Dalszy plan jest taki dotrzeć motorek na spokojnie. Wtrysk wydajniejszy i pompa paliwa mocniejsza. Wydech o zwiększonym przelocie ale nie za dużo co by zachować ciśnienia w układzie wydechowym. Chciał bym zmienić rury od chłodnic powietrza na kwasówki aby nie było strat ciśnienia oraz pulsowania ciśnienia. Na kolektor wydechowy osłony termiczne, i tak samo na turbinę strona goraca( straty energi) i zimna (grzanie powietrza doładowania). Nie wiem czy stożek jako dolot to dobry pomysł. Chyba jednak ssanie powietrza wyprowadzę gdzieś na zewnątrz. Wszystko zależy od funduszy. Czytałem gdzieś kiedyś o farbie którą maluje się promy kosmiczne która działa jak ekran cieplny. Słyszał ktoś coś kiedyś gdzie można to kupić.

    Tymczasem pozdrawiam

  6. #6
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Wszystko bardzo fajnie, podoba mi się też podejście , że może i nie będzie kosmosu , ale postaraliście sie zamontować części które będą mocniejsze niż seria w podobnych cenach.

    Widzę niestety jeden Fuck Up - nie wiem po co jeszcze zmniejszaliście stopień sprężania.... seryjny motor ma już zdecydowanie dobre odprężenie na duże dmuchanie, a po doborze gratów na pewno nie będziecie robić wiecej jak 400 więc bez sensu zmniejszycie tylko sprawność silnika.
    taka moja luzna uwaga.
    pozdr i powodzenia w dlubaniu
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia/Wejherowo
    Pojemność
    brak
    KM
    400
    Rocznik
    92
    Kolor
    Biały
    Posty
    6
    Nie wiem czy nie będziemy ciągnąć do może i tak 400 . Co miałeś na myśli doborze gratów?? To co zrobiliśmy to na razie kropla w morzu w stosunku do 400KM. To tylko sprzęgło, korby i tłoki , no i najważniejsze sprawny silnik z którego konie nie pouciekały. Zmniejszenie sprężania może zmniejszy sprawność ale polepszy elastyczność silnika. Przy późniejszej zmianie turbiny lub turbin mamy już jednego asa w rękawie. Kiedyś leciał taki film o facecie który bił rekord prędkości na Indianie. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Fajnie że opisałeś i podzieliłeś się ze wszystkimi nie mniej jednak brakuje mi szczegółów dotyczących tego co robisz z silnikiem .
    Szkoda też że nie poradziłeś się na forum jeśli chodzi o dobór ''gratów'' bo na przykład to aluminiowe koło jedno masowe będzie strasznie '' hałasować '' i osobiście bardziej polecałbym stalową jedno-masówkę . No i do tego jeszcze tarcza i bez sprężyn amortyzujących , będzie ''hardkorowo''
    Podobnie z korbami , pewnie nie mają otworu do smarowania pod ciśnieniem trzpienia tłoka ..

    Ciekawi mnie co planujesz . Większa turbina ?
    Wymieniałeś coś w tylnym zawieszeniu ?







    Pozdrawiam
    Wiesz planów jest dużo ale trzeba robić na raty gdyż fundusze są potrzebne.
    Czytałem Twój opis... podziwiam ....

  8. #8
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Co miałem na myśli w doborze gratów - że tłoki są źle dobrane, przy tym samym doladowaniu wasz silnik nie będzie robił mocy.
    Inaczej - To samo wyjdzie na seryjnym stopniu sprężania z mniejszym doladowaniem , więc tylko zmarnuje się potencjał reszty osprzetu i nic nie wniesie pozytywnego takie odprężenie poniżej 8.5 , bo to juz jest baaaardzo niski stopień sprężania.
    Zmniejszenie sprężania może zmniejszy sprawność ale polepszy elastyczność silnika.
    Dobry żart Zmniejszy sprawnosc i zmniejszy elastyczność.
    No i jeszcze pytanie co powie na to seryjny komputer , korby mogą 'dzwonić' No ale skoro budujesz mu to autko to na pewno masz obcykane wszystkie scenariusze.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 26-06-2013 o 00:11
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Korby nie mają prawa dzwonić bo niby jak? chyba ,że się wygnie i spotka z blokiem to wtedy zadzwoni ale tylko raz.
    Niestety odprężanie silnika przy seryjnej turbinie to mega bzdura bo aby zrobić przykładowo te 270km z k04 będziecie musieli mieć większy przeplyw którego może już nie dać ta mała biedna turbinka. Jeżeli chcecie robić 500 to spoko ale w takie moce chyba nie celujecie?
    Zastanawia mnie jeszcze jedno, blok był splanowany pod głowicę a potem pomalowany cały bez zakrywania powierzchni pod uszczelkę. Pierwszy raz widzę taki patent bo ja zawsze zakrywałem aby był gładki metal a tutaj uszczelka pójdzie na farbę. Być może nic się nie stanie ale taka warstwa farby też ma jakąś grubość i jeżeli się wypali w danym miejscu to istnieje ryzyko ,że uszczelka puści w danym miejscu i ją wydmucha. Nie mam doświadczenia w tej kwestii bo nigdy tak nie robiłem ale mi się wydaje ,że zdecydowanie pewniej jest zasłonić miejsce pod uszczelkę niż się zastanawiać czy ją wydmucha czy nie...

  10. #10
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Paweł-2005 - nie chodzi o takie dzwonienie jak piszesz
    kute korby /tloki zazwyczaj dzwonią , dzwonią, Twoje też na pewno zostało to uwzglednione w ecu podczas strojenia. poczytaj sobie o falszywym stuku
    eot.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #11
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Paweł-2005 - nie chodzi o takie dzwonienie jak piszesz
    kute korby /tloki zazwyczaj dzwonią , dzwonią, Twoje też na pewno zostało to uwzglednione w ecu podczas strojenia. poczytaj sobie o falszywym stuku
    eot.
    dzwonią tłoki przez luźne pasowanie a nie korby

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    dzwonią tłoki przez luźne pasowanie a nie korby
    właśnie .....przecież korba niema żadnego styku z blokiem silnika, seryjna też jest kuta tylko sporo cieńsza .
    A odnośnie tłoków i ich głośnej pracy to wiem coś na ten temat bo nie bez powodu kupowałem tłoki WISECO gdzie są spasowane na 6 setek i są z tego samego stopu co nasze ori

  13. #13
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Paweł-no o tym wlasnie mowie
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak tak czytam, to ten projekt wcale taki tani może nie być, błędy kosztują, a środki które ponieśliście mogą nie przynieść efektu, po co wam ciśnienia w wydechu? 400 koni mogliście spokojnie dać fabryczne tłoki, w razie co odprężyć można uszczelką, no i dodatkowe smarowanie tłoka przez otwór w korbach to też krok do przodu, fakt osłabicie, jedynie smarowanie i trwałość elementów, a na pewno nie samych korb.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 26-06-2013 o 14:24
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdynia/Wejherowo
    Pojemność
    brak
    KM
    400
    Rocznik
    92
    Kolor
    Biały
    Posty
    6
    Odprezenie nie zaszkodzi a co będzie dalej robione sie zobaczy. Plan jest wielki a jak narazie na części wydałem niecałe 10000. Zważywszy na fakt ze dziwnym trafem wysłali mi przez pomyłkę Sprzęgło stage 4 więc nie skoczymy na tym. Powiedzcie czy swiatek wymyślił coś modnego jeśli chodzi o walki rozrzadu?? Tak celuje w coś koło 500

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W celach wykorzystania drgan falowych dolotu i wydechu

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Korby nie mają prawa dzwonić bo niby jak? chyba ,że się wygnie i spotka z blokiem to wtedy zadzwoni ale tylko raz.
    Niestety odprężanie silnika przy seryjnej turbinie to mega bzdura bo aby zrobić przykładowo te 270km z k04 będziecie musieli mieć większy przeplyw którego może już nie dać ta mała biedna turbinka. Jeżeli chcecie robić 500 to spoko ale w takie moce chyba nie celujecie?
    Zastanawia mnie jeszcze jedno, blok był splanowany pod głowicę a potem pomalowany cały bez zakrywania powierzchni pod uszczelkę. Pierwszy raz widzę taki patent bo ja zawsze zakrywałem aby był gładki metal a tutaj uszczelka pójdzie na farbę. Być może nic się nie stanie ale taka warstwa farby też ma jakąś grubość i jeżeli się wypali w danym miejscu to istnieje ryzyko ,że uszczelka puści w danym miejscu i ją wydmucha. Nie mam doświadczenia w tej kwestii bo nigdy tak nie robiłem ale mi się wydaje ,że zdecydowanie pewniej jest zasłonić miejsce pod uszczelkę niż się zastanawiać czy ją wydmucha czy nie...
    Powierzchnia bloku była planowana a przed malowaniem wszystkie elementy zabezpieczone tak ze po malowaniu farba łatwo zeszła. Np smar w sprayu. Oryginalne tłoki są 8.9:1 a te które założyłem 8.5:1
    Nie lubię odprezania za pomocą uszczelki

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 04:14
  5. Audi TT 1.8 quattro 225 VS Audi TT 2.0TFSI 200KM
    Przez Kazek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 01:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •