Samaeli - Szkoda że o pewnych rzeczach dyskutujemy już po fakcie bo mi osobiście nie sprawia żadnej przyjemności ani satysfakcji wytykanie komuś błędów .
Zdecydowanie bardziej wolę coś doradzić i pomóc więc odbierz to co napiszę bardziej w tym kontekście mimo że może trochę '' musztarda po obiedzie '' to być może jednak coś weźmiesz z tego dla Siebie bo czasem lepiej i taniej jest coś poprawić jak się da niż później wszystko przerabiać . Lub wydać kasę i być niezadowolonym ....

Zacznę od tego że silnik ten jest na rynku sporo czasu , wiele szlaków jest dawno przetartych i nie trzeba wyważać otwartych drzwi
Widzę kilka błędów które musisz sobie uświadomić

- 8.5:1 to naprawdę zły pomysł do auta na co dzień nawet jak celujesz w moce 500+ .
Zbudujesz silnik który będzie ospały i mulasty bez doładowania / z mniejszym doładowaniem i aby osiągnąć przyzwoitą moc będziesz potrzebował większego doładowania niż w analogicznym setupie ale np 9:1 .
Taki stopień sprężania jest dobry do auta typowo na 1/4 mili gdzie i tak startuje się z wysokich obrotów i często już na doładowaniu a doładowanie w piku jest w okolicach 2 - 2.5 bara .
Poza tym seryjne 1.8T w TT mają 9,5:1 lub 9:1 ( 225 ) i nie występowały 8,9:1 ( to tak dla formalności ) .

- Korby z otworem do smarowania pod ciśnieniem mają kluczowe znaczenie jeśli chodzi o trwałość silnika . Przecież ten trzpień jest narażony na duże siły a w przypadku korb bez otworu są smarowane tym co '' siknie '' i rozchlapie się z natrysków na dno tłoka .
O osłabienie korby nie ma się co martwić bo auta nie o takich mocach używają takich korb i jeszcze nie słyszałem o problemach . Poza tym renomowany producent bierze takie sprawy pod uwagę .

- Seryjne tłoki z trzpieniami 20 mm spokojnie się nadają w okolice 400 -500 KM

- Aluminiowe koło zamachowe , już wspomniałem że będzie głośno ale chcę abyś był świadomy , to nie będzie tak że coś tam troszkę się pogorszy tylko to będzie masakra I chodzi mi zarówno o bieg jałowy jak i specyficzny dźwięk podczas jazdy .

- Tarcza , czyli ten spiek bez amortyzacji będzie działać prawie jak przełącznik ''on / off '' precyzyjne parkowanie będzie wyzwaniem że tak to określę .

- Wydech rób cały 3 cale jak celujesz w takie moce , ewentualnie 3 cale Down Pipe i dalej 2.75 .
O '' back pressure '' nie musisz się martwić bo w silniku turbodoładowanym turbina i kawałek DP się tym zajmie .
To nie silnik N/A gdzie jest to bardzo istotna sprawa .

To tyle z głównych spraw , tak jak wspomniałem może to musztarda po obiedzie ale masz rzetelne info i od Ciebie zależy jakie wnioski wyciągniesz lub nie







Pozdrawiam