Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Homelink Audi TT

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133

    Homelink Audi TT

    Witam,
    mam problem z moim Homelink'iem- mianowicie nie umiem go zaprogramowac zeby otwieral brame garazowa... moze ktos wie jak to obslogiwac?

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    a masz instrukcjie obslugi? W instrukcji z 99 roku nic nie ma o homelinku ale ja mam swoja instrukcje po niemiecku z 2003 i tam pamietam bylo to ladnie opisane. Jak nie znajdziesz swojej to ci moge fotke wrzucic.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Ja mam instrukcje z 2003 jak chcesz moge sprawdzić czy cos jest na ten temat.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    chlopaki bede wdzieczny jak mi to sprawdzicie pozdro

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    prosze






  6. #6

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    wielkie dzieki

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    I co działa?

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50
    o kurcze ale fajne a ja niemam takiej opcji u siebie :/ ja też tak chce!!

  9. #9
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Żeby nie zakładać nowego tematu: próbował ktoś zamontować sobie Homelink do MK2? W ASO taka przyjemność kosztuje coś koło 2100 zł plus zapewne parę stówek za montaż. Po paru minutach szukania znalazłem taki nowy zestaw za 300$ (moduł + kable + przyciski) - potrzebna byłaby zapewne jeszcze kratka z wycięciem na przyciski i zaprogramowanie. Przyciski są na zatrzaski więc raczej pasują.
    Samych modułów jest dużo używanych więc można to zrobić jeszcze niższym kosztem.

  10. #10
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Homelink nie wszędzie działa. Teraz robią piloty z jakim tam systemem zabezpieczeń, że nie można "przechwycić sygnału" Ja mam tak w domu i w pracy za to działa mi w bramie u kumpla do domu... świetna sprawa.
    Może słyszał ktoś jak nauczyć homelink takiego "zabezpieczonego" sygnału?

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Kozi Zobacz posta
    Homelink nie wszędzie działa. Teraz robią piloty z jakim tam systemem zabezpieczeń, że nie można "przechwycić sygnału" Ja mam tak w domu i w pracy za to działa mi w bramie u kumpla do domu... świetna sprawa.
    Może słyszał ktoś jak nauczyć homelink takiego "zabezpieczonego" sygnału?
    Mam dokładnie ten sam problem w innym aucie i się zastanawiam czy nie dałoby się zrobić tak aby gość od bramy w jakiś sposób wygenerował sygnał, który będzie można przechwycić? Ewentualnie dać do zaprogramowania jakiś zwykły pilot aby dało się go sklonować.
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #12
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Z tego, co wiem, to tym zabezpieczeniem, o ktorym piszecie jest po prostu zmienny kod. Taki pilot jest calkowicie niekopiowalny. Skopiowac mozna tylko piloty z kodem stalym, lecz sa juz coraz rzadziej uzywane (np. ja jeszcze takiego nie mialem do zadnej bramy czy szlabanu). Pilota ze zmiennym kodem programuje sie do centralki sterujacej mechanizmem i wtedy dziala (jezeli oczywiscie mamy pilota mogacego wspolpracowac z dana centralka). Nie sadze, aby dalo sie zaprogramowac do niej pilota ze stalym kodem (chyba, ze jest rozbudowana na tyle, ze dziala w dwoch systemach). Jedynym rozwiazaniem jest wymiana centralki badz... Nie wiem czy uda mi sie to zrozumiale opisac, ale... Mozna by sprobowac dolozyc kolejne urzadzenie, ktore bedzie dodane do centralki i bedzie wysylalo do niej kod zmienny wg obowiazujacego algorytmu, natomiast samo bedzie dzialalo na kod staly. Wtedy kopiuje sie kod staly z pilota do tego urzadzenia do samochodu i tym samym sterowanie z samochodu dziala (bo ono raczej zmiennego kodu nie wygeneruje - chyba, ze troche je zmodyfikujemy, podmieniajac / dodajac pare czesci [w teorii jest to mozliwe, nie wiem jak w praktyce]), a dodatkowo dzialaja wszystkie piloty, ktore tez byly uzywane wczesniej. Oczywiscie wszelkie te kombinacje wymagaja swobodnego dostepu do centralki, czyli w wiekszosci przypadkow wypadaloby byc jej wlascicielem .
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 28-04-2014 o 17:45
    ----
    Pozdrawiam.

  13. #13
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Ja mam ten luksus że jestem przed zakupem bramy garażowej (lub mechanizmu) więc będę mógł wybierać. Dzięki za info!

  14. #14
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Spoko . Wiec najlepiej jeszcze porozmawiaj z fachowcem od bram przed dokonaniem ostatecznego wyboru, opisz mu jak sprawa wyglada i moze Ci doradzi cos jeszcze ciekawszego, o czym ja nie wiem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Znalazlem strone, na ktorej sa podane systemy kompatybilne z HomeLink. Link do strony podaje Audi w opisie tego wlasnie systemu, wiec sadze, ze jest bardzo wiarygodna.

    http://www.homelink.com
    ----
    Pozdrawiam.

  15. #15
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    147
    Ma ktoś homelink'a w 8N? Spotkałem się tylko raz, aby 8N miała to cudo na wyposażeniu.
    Z tego co się dowiedziałem potrzebne są takie przyciski 8N0 959 719 (cena około 700 zł, wycofane z ASO). Takie same montowali w Lambo.
    Nazwa:  Homelink.jpg
Wyświetleń: 133
Rozmiar:  101.3 KB

    Dodatkowo potrzebny jest sterownik bramy garażu 8E0 909 511 (nowy około 4500 zł ), montowany za przednim zderzakiem oraz uchwyt 8N0 907 371.
    Może ktoś demontował to z jakiegoś anglika i wie jaka wiązka tam idzie? Lub montował to u siebie? Jak wygląda zaprogramowanie tego vcds'em? Jeżeli ma ktoś jakieś zdjęcia to będę wdzięczny

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •