Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Homelink Audi TT

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Z tego, co wiem, to tym zabezpieczeniem, o ktorym piszecie jest po prostu zmienny kod. Taki pilot jest calkowicie niekopiowalny. Skopiowac mozna tylko piloty z kodem stalym, lecz sa juz coraz rzadziej uzywane (np. ja jeszcze takiego nie mialem do zadnej bramy czy szlabanu). Pilota ze zmiennym kodem programuje sie do centralki sterujacej mechanizmem i wtedy dziala (jezeli oczywiscie mamy pilota mogacego wspolpracowac z dana centralka). Nie sadze, aby dalo sie zaprogramowac do niej pilota ze stalym kodem (chyba, ze jest rozbudowana na tyle, ze dziala w dwoch systemach). Jedynym rozwiazaniem jest wymiana centralki badz... Nie wiem czy uda mi sie to zrozumiale opisac, ale... Mozna by sprobowac dolozyc kolejne urzadzenie, ktore bedzie dodane do centralki i bedzie wysylalo do niej kod zmienny wg obowiazujacego algorytmu, natomiast samo bedzie dzialalo na kod staly. Wtedy kopiuje sie kod staly z pilota do tego urzadzenia do samochodu i tym samym sterowanie z samochodu dziala (bo ono raczej zmiennego kodu nie wygeneruje - chyba, ze troche je zmodyfikujemy, podmieniajac / dodajac pare czesci [w teorii jest to mozliwe, nie wiem jak w praktyce]), a dodatkowo dzialaja wszystkie piloty, ktore tez byly uzywane wczesniej. Oczywiscie wszelkie te kombinacje wymagaja swobodnego dostepu do centralki, czyli w wiekszosci przypadkow wypadaloby byc jej wlascicielem .
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 28-04-2014 o 17:45
    ----
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •