Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 45

Wątek: Zmiana lusterka na fotochrom z czujką deszczu

  1. #16

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Ja mam lusterko z fotochromem do MK2 + przycisk auto + moduł. Miałem to montować u siebie ale chyba się nie zdecyduję bo musiałbym jechać do Warszawy aby mi ktoś to ogarnął. Jak chcesz mogę ci lusterko i moduł sprzedać.
    skoro humidorkowi nie pasuje, to ja jestem chętny, szkoda tylko że nie cały komplet.

  2. #17
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    8J0 857 511 4PK
    Tylko ja mam czarne.
    No właśnie, a nie wiem, jaki symbol ma wersja jasnoszara. Czy ktoś ma dostęp do bazy części?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kws Zobacz posta
    skoro humidorkowi nie pasuje, to ja jestem chętny, szkoda tylko że nie cały komplet.
    Przełącznik teoretycznie mam - teoretycznie, bo sprzedający z allegro nie może go znaleźć. Zatem pewnie kupię od Jaqoba, a jak się znajdzie, to będę mógł Ci go odstąpić. Zatem obaj musimy poszukać wiązki oraz uchwytu do szyby i jechać do jakiegoś magika, który to zamontuje. Nie wiem jeszcze co to za "moduł", jeśli jest niezbędny to także jego będziesz potrzebował, dam Ci znać na PW, jak dostanę zdjęcia od Jaqoba.

  3. #18

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    Super, więc temat ogarniamy razem, magika elektronika znającego się na autach mam.

  4. #19
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    I mam też drugą dobrą nowinę dla Ciebie. Ja jednak opcji z czujką deszczu nie będę robił, więc cały komplet od Jaqoba możesz brać Poniżej opisuję to, czego się dowiedziałem z innych for:

    1. automatyczne włączanie świateł (zawsze z zapłonem)
    Wystarczy przeprogramować ECU, kupiłem kabelek z programem.

    2. ściemnianie lusterka (fotochrom)
    wymagana jest zmiana lusterka i podpięcie mu zasilania (np. z żarówki w podsufitce by nie robić dużego zamieszania)

    2. fotochrom plus czujka zmierzchu
    zmienia światła dzienne na krótkie po zmroku. Potrzebne jest lusterko w wersji z wbudowanym czujnikiem zmierzchu (pasuje na obecny uchwyt w szybie), wyłącznik z funkcją Auto, wiązka między lusterkiem a ECU, pojedynczy przewód między wyłącznikiem a ECU. Mi ten wariant wystarczy

    3. fotochrom, czujka zmierzchu i deszczu
    poza powyższym także podnosi szybu, włącza światła i wycieraczki po wykryciu deszczu (w kabrio może składa dach), reguluje ich intensywność. Wymaga prawdposobnie wymiany modułu komfortu (stąd moduł, o jakim pisał Jaqob) oraz innego uchwytu na szybę. I tu jest problem, bo mało kto potrafi zamienić te uchwyty, kilka prób skończyło się rozwaleniem szyby. Optymalne jest więc zrobienie tego wraz z nową szybą (czyli Żuczek to przewidział, choć nie z powodu, o jakim pisał). Ja wprawdzie mam szybę z drobnym uszkodzeniem, więc akurat przydałoby się to wymienić, ale szkoda mi takiej kasy dla samego reagowania na deszcz (w kabrio byłoby to już wskazane)

  5. #20

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    I tu jest problem, bo mało kto potrafi zamienić te uchwyty, kilka prób skończyło się rozwaleniem szyby. Optymalne jest więc zrobienie tego wraz z nową szybą (czyli Żuczek to przewidział, choć nie z powodu, o jakim pisał). Ja wprawdzie mam szybę z drobnym uszkodzeniem, więc akurat przydałoby się to wymienić, ale szkoda mi takiej kasy dla samego reagowania na deszcz (w kabrio byłoby to już wskazane)
    no to mnie zmartwiłeś, też nie uśmiecha mi się wymieniać szyby, tylko na potrzeby automatycznych wycieraczek.

    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    1. automatyczne włączanie świateł (zawsze z zapłonem)
    Wystarczy przeprogramować ECU, kupiłem kabelek z programem.
    rozumiem że nie chodzi ci o światła dzienne

  6. #21
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez kws Zobacz posta
    no to mnie zmartwiłeś, też nie uśmiecha mi się wymieniać szyby, tylko na potrzeby automatycznych wycieraczek.

    rozumiem że nie chodzi ci o światła dzienne
    Tak, chodziło o światła xenon/led, dzienne już w standardzie się właczają. Znalazłem też wypowiedzi, że da się założyć nowy uchwyt na starą szybę (tylko trzeba mieć ten nowy uchwyt, zwykle lusterka sprzedawane są bez niego, on jest z szybą).

  7. #22
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sprawdzę to z domykaniem szyb, gdy wykryje deszcz.

  8. #23
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    To co ja mam to:

    1. lusterko fotochrom



    2. przełącznik



    3. moduł



    Cały ten komplet kupiłem dodatkowo od Malika za 300 zł. Z tego co z nim rozmawiałem to jest firma w Warszawie co się zajmuje takimi rzeczami i ogarnie to bez problemu. Nie trzeba wymieniać szyby. Do kompletu brakuje sensor deszczu (ok 70 zł na allegro) + sam uchwyt na szybę (najlepiej w ASO zamówić). Miałem to montować u siebie ale musiałbym jechać do Warszawy i zwlekam z tym już ponad rok. Jak ktoś z was chce mogę cały komplet sprzedać za tyle co kupiłem czyli 300 zł.

    Te moduł z tego co pamiętam ma za zadanie przełączać światła z ledów/dziennych na drogowe w momencie zmierzchu.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #24
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Właśnie znalazłem na forum A3 inspirację, by wstawić czujnik deszczu/zmierzchu bez wymiany lusterka, więc ok, biorę ten zestaw i jakoś z kws to w wawie ogarniemy dokupując brakujace elementy.

  10. #25
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cóż za szybki deal lusterko już spakowane i czeka na transport do Humidorka
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #26
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Tak jest, wprawdzie wydaje mi się, że ten zestawik pójdzie raczej do autta KWS (jeśli będzie chciał), ale jak już zacząłem to staram się ogarniać temat mechanicznie. @KWS - mógłbyś spytać tego znajomego elektryka, czy robił takie rzeczy - zwieźlibyśmy mu wszystkie graty i porozdzielałby je na oba auta A jak nie, to ja mam kontakt do firmy w Józefowie, jaki dał mi poprzedni właściciel auta Jaqoba.

    Znalazłem też potrzebne czujki zmierzchu/deszczu:
    http://allegro.pl/audi-sensor-czujni...261253355.html
    http://allegro.pl/audi-sensor-czujni...283860135.html

    Obie od tego samego sprzedajacego, więc możemy je kupić (tylko czekam na info, czy działają bez lusterka). Poza tym będziemy potrzebowac jeszcze dwie wiązki, jeden-dwa uchwyt na szybę oraz jeden przełącznik (ale może dojdzie ten, jaki ja zamówiłem). Także jakoś do wakacji powinniśmy ogarnąć sprawę w obu autach

  12. #27
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Z ciekawości zapytam, jeśli chciałbym mieć tylko automatycznie przyciemniane lusterko (bez auto wycieraczek i świateł) to wystarczyłoby lusterko + uchwyt + wiązka?

  13. #28
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Z ciekawości zapytam, jeśli chciałbym mieć tylko automatycznie przyciemniane lusterko (bez auto wycieraczek i świateł) to wystarczyłoby lusterko + uchwyt + wiązka?
    tak naprawdę nawet wiązki wtedy nie potrzebujesz. Lusterko Trzeba podłączyć do + i - , więc możesz pod zasilanie lampki sufitowej.

  14. #29
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    No cóż... ja z tego jednak zrezygnowałem. Pogadałem z użytkownikami przelącznika auto oraz takich lusterek i jednak rezygnuję z tego. Przy każdym wjechaniu w tunel/garaż włączają się xenony, po wyjeździe z myjni właczają się wycieraczki, ściemniane lusterko wewnętrzne bez wymiany bocznych niewiele pomaga itd. Podobno więcej z tym drobnych problemów niż korzyści.
    Przekazuję więc zestaw od Jaqoba dla kws (zna moją opinię, ale chce).

  15. #30
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Myślę, że zbyt pochopnie zrezygnowałeś. Mam te udogodnienia w obu AUDI, jestem z nich bardzo zadowolony, problemów z nimi nie stwierdziłem.

Podobne wątki

  1. Lusterko fotochromatyczne, czujnik deszczu :)
    Przez damianek506 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 14:37
  2. czujnik deszczu jak dziala
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 11:04
  3. Czujnik deszczu/zmierzchu
    Przez Chrisman w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 11:26
  4. parująca maska podczas deszczu
    Przez Tamm w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 21:24
  5. Zmiana opon na zimowe a zmiana felg??
    Przez Justa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •