Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Demontaż kanapy i boczka od strony zmieniarki

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    17

    Demontaż kanapy i boczka od strony zmieniarki

    Cześć.Mam mały problem mianowicie nie mogę zdemontowac boczka od strony zmieniarki oraz kanapy...trzeba to ciągnącć traktorem czy jak ???potrzebuje dostać się do napinaczy pasów bezpieczenstwa.Proszę o pomoc ..dzięki.

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Hej!

    siedzisko tylnej kanapy jest na wcisk wiec to jest maly problem - poprostu wyciagasz. Potem odkrecasz oparcia - po 2 sruby mocujaced. Nastepnie musisz odkrecic bolce - ograniczniki tylnych oparc - jak skladasz oparcia to one wystaja po bokach. Jak je odkrecisz to wypinasz boczki - boczki sa tez tylko na wciski. Rob to ostroznie bo mozna wciski polamac...



  3. #3

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Dzięki,naprawdę mi pomogłeś.Pozdro

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    nie ma problemu! pamietaj zeby delikatnie z wyczuciem....jak do kobiety

  5. #5
    Awatar X-K
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    76
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    nie ma problemu! pamietaj zeby delikatnie z wyczuciem....jak do kobiety
    jak bedzie delikatny to moze mu sie nie udac , dosc mocno to trzyma

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Środa Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarna
    Posty
    59
    Mam pytanko do ludzi którzy już demontowali boczek z tyłu od str. wlewu paliwa :

    Czy dostanę się tą drogą do wew. strony blachy nad błotnikiem która jest w okolicach połowy tylnego słupka ?? Chodzi o to , że próbowałem sprawdzić na ile ugina sie spring z tyłu i zrobiłem delikatne wgniecenie które chciałbym spróbować wypchać od środka. Od bagażnika nie ma dostępu , od nadkola również ;/

  7. #7
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Odgrzewam starego kotleta
    jako że skorzystałem z instrukcji od Hubiego (wielkie dzięki za fotki i całe szczęście że fotki nie znikły) to chciałbym dodać parę fotek i instrukcję już samego demontażu boczku i wymontowania zmieniarki (oparcie i sofę miałem już wymontowaną u siebie więc nie mam fotek z tej czynności)...tak więc zacznijmy

    Po zdemontowaniu sofy/oparcia pora dokopać się do zmieniarki i ściągnąć boczek, zaczynamy od wykręcenia tej śruby z nakrętką.
    Na zdjęciu zaznaczono czerwona strzałka - nakrętka, żółta strzałka śruba z gniazdem na imbus/torx (ja użyłem imbusa ale wygląda mi to na torx-a)



    Jeśli nie mamy aż tak długiej nasadki aby dosięgnąć nakrętki to można użyć małego triku a konkretnie, używamy imbusa lub torx-a i !UWAGA! WKRĘCAMY (ruch zgodny z ruchem zegara) śrubę z imbusem, nie kręcimy w drugą stronę bo choćby nie wiem jaką siłę użyjemy to objedziemy gniazdo w śrubie.
    Śruba się wkręci dalej i automatycznie przybliżymy sobie nakrętkę i będziemy mogli użyć klucza nasadowego.

    Po odkręceniu wygląda to tak (na żółto zaznaczona śruba z imbusem/torx-em, na czerwono nakrętka)



    Po wykręceniu otrzymujemy taki oto widok i możemy przystąpić do ściągnięcia boczka...



    czerwoną strzałką zaznaczyłem miejsce w którym można już ciągnąc do siebie boczek, trzeba użyć trochę siły ale nie ma się co martwić,jest kilka zaczepów/klipsów i serio ciężko siedzą (można oprócz ciągnięcia do siebie poruszać nim lewo/prawo/góra/dół oczywiście w miarę możliwości).
    Po odczepieniu siłowym kilku zaczepów otrzymujemy taki oto widok, już prawie jesteśmy



    Pora przystąpić do demontażu zmieniarki, na początek pamietajmy o odpięciu jedynego przewodu od zmieniarki, później przystępujemy do odkręcania śrub.
    Na pierwszym zdjęciu przewód a na drugim na czerwono zaznaczone śruby niezbędne do demontażu.




    Jeśli zdemontowaliśmy już wszystkie śruby to praktycznie jesteśmy na końcu naszej drogi, tutaj niestety jeszcze ukryta pułapka a konkretnie? od wewnątrz boczka mamy jeszcze elastyczne mocowanie podtrzymujące zmieniarkę, jest ono na kleju także wystarczy że użyjemy płaskiego śrubokrętu i wsio



    i to by było na tyle... to tak w ramach rozwinięcia instrukcji demontażu, może się komuś przyda akurat

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dodatkowa aktualizacja...
    Jako że u mnie w TT coś nie za bardzo pasowało z montażem zmieniarki (czyt. coś jest nie halo i u mnie jest jakaś rzeźba wyraźnie, czego sam nie wiedziałem i na szczęści kolega Acid mnie oświecił) to poniżej wrzucam zdjęcie jak powinno wyglądać fabryczne oryginalne mocowanie zmieniarki.
    Zmianiarka nie powinna być montowana do boczku jak u mnie lecz do karoserii samochodu, u mnie wyraźnie coś było grzebane i nie wygląda to jednak tak jak powinno.


    Proszę traktować to jako uzupełnienie tutka.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mysle, ze w miare mozliwosci powinienes upolowac ori mocowanie zmieniarki i zastanowic sie jak madrze (tym razem) przerobic ten boczek co masz, zeby spasowal sie jak trzeba z reszta. Mysle, ze przy tak unikatowej sztuce jak Twoja to powinno byc ogarniete profi

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    RavenBlack
    Posty
    8
    Kanapa zeszła, bez jakiś większych problemów... Utknąłem jednak na tej nakrętce w boczku (od składania kanapy). Czym wy wkręcaliście tę śrubę pod imbus, końmi?? Ani drgnie ani jedna ani druga strona... A nawet jeśli jakimś cudem wkręcę ją tyle ile widać gwintu to i tak nie wiem skąd taka długą nasadkę wezmę ;/

  10. #10
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Młody92 Zobacz posta
    Kanapa zeszła, bez jakiś większych problemów... Utknąłem jednak na tej nakrętce w boczku (od składania kanapy). Czym wy wkręcaliście tę śrubę pod imbus, końmi?? Ani drgnie ani jedna ani druga strona... A nawet jeśli jakimś cudem wkręcę ją tyle ile widać gwintu to i tak nie wiem skąd taka długą nasadkę wezmę ;/
    Ja właśnie miałem problem z tą śrubą imbusową bo normalnie jej wykręcić się nie dało, dopiero jak ją właśnie udało się ruszyć żeby ją wkręcić (tak że gwintu praktycznie nie było już widać) to wtedy sięgła moja nasadka na to (nasadki miałem trochę dłuższe ale dopóki nie wkręciłem tej śruby imbusowej to nie było opcji dojść nawet tą długą nasadką).

  11. #11
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Ja właśnie miałem problem z tą śrubą imbusową bo normalnie jej wykręcić się nie dało, dopiero jak ją właśnie udało się ruszyć żeby ją wkręcić (tak że gwintu praktycznie nie było już widać) to wtedy sięgła moja nasadka na to (nasadki miałem trochę dłuższe ale dopóki nie wkręciłem tej śruby imbusowej to nie było opcji dojść nawet tą długą nasadką).
    Paczem - myślem i myślem i może kluczem do świec przytrzymać tą nakrętkę plus imbus w środek. Nie wiem to chyba 13'-15' - nie wiem czy takie świece produkują ale można spróbować a w środek włożyć imbus. Mądra kontra inżynierów z Audi Git poradnik !

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    RavenBlack
    Posty
    8
    Dziś spróbowałem jeszcze raz i śruby poszły, znalazłem po prostu OCZKOWY ODGIĘTY który się tam wpasował

    Z boczkami też jest udręka, zwolniłem ze 4-5 zatrzasków (dół i środek), trzyma jeszcze góra i nie wiem w którym miejscu się za to zabrać, żeby nie połamać całego boczku... Może ma ktoś foto boczku od wewnątrz, tak aby było widać miejsca zatrzasków - albo mógłby mi je zaznaczyć na zwykłej fotce boczku od zewnątrz (głównie chodzi mi o górną część - od apteczki wzwyż).
    Ostatnio edytowane przez Młody92 ; 01-02-2018 o 17:26

  13. #13
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Panowie takie pytanie jak wyciągnąć tą sztywną wykładzine/podłogę bagażnika ? Chodzi mi o ten składany element który przykrywa koło zapasowe. Trzyma mocno przy tylnej kanapie, nie chcę szarpać bo wiadomo jak może się to skończyć.

  14. #14
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Panowie takie pytanie jak wyciągnąć tą sztywną wykładzine/podłogę bagażnika ? Chodzi mi o ten składany element który przykrywa koło zapasowe. Trzyma mocno przy tylnej kanapie, nie chcę szarpać bo wiadomo jak może się to skończyć.
    W plastiku pod srebrnymi oczkami od siatki masz ukryte po dwie śrubki na ampulka. Po odkręceniu owych śrubek sama wyjdzie.

  15. #15
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Piękne dzięki ! musze w niej wymienić materiał na nowy

Podobne wątki

  1. Chłodnica wody dodatkowa ta mała boczka od R32
    Przez unsuitable w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 04:14
  2. Zdejmowanie boczka drzwi
    Przez humidorek w dziale Kosz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 19:34
  3. grupowe wykonanie rozpórek na tył zamiast kanapy
    Przez Pawel-2005 w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 23:23
  4. Demontaż zmieniarki Audi TT Roadster
    Przez grandpa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 10:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •