Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Wątek: MOD ktory nic nie kosztuje - no moze troche pracy

  1. #31
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    http://www.klubtt.pl/forum/topics2/mod-ktory-nic-nie-kosztuje-no-moze-troche-pracy-vt826.htm
    tu jest wszystko

    spoko czytałem cały topic z tym tylko że taki lajk jak ja to potrzebuje 10x tyle opisów żeby załapać gdzie przeprowadzić wężownicę, jak to zrobić ile złączek załatwić sobie i do czego podłączyć... bo ja bym z chęcią już zabrał się do rozebrania auta - od 2 tygodniu się na to napalam i pogrzebać trochę

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na pierwsze podejscie zaplanuj sobie tylko modyfikacje seryjnej puszki , jak bedziesz ja mial sciagnieta to zobaczysz i wybadasz jak to wszystko tam wyglada i dalsze modyfikacje srobisz przy nastepnym podejsciu ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    dzisiaj rozkręciłęm puchę nie było żadnego problemu, ktoś już to przedemną robił bo brakowało jednek śrubki mocującej pucję do obudowy co mnie z deka lekko podkur**ło no ale spox
    dzisiaj tylko zmienię filtr a innym razem zaplanuję małe zakupy i podłączę wężownicę.

    [ Dodano: 6 Sierpień 2008, 16:44 ]
    btw na zdjęciach nie widziałem gdzie mam wężownicę z powietrzem podłączyć.. Normalnie do puchy z filtrem od strony "brudnego powietrza"?

    Myślę że cold air duction jest lepsze niż dziurwanie puszki, btw tylko jedno ale gdzie mam podłączyć tą wężownicę? Mam własny otwór sobie zrobić czy podłączyć to do tego OEM'owskiego?

  4. #34
    Awatar arab
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Essen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2--
    Rocznik
    1990
    Kolor
    bialy
    Posty
    16
    zrobie maly odkop...
    a wiec i ja zdecydowalem sie zrobic pare dziurek w swojej puszce-zobaczymy co to bedzie.
    po zdjeciu dolotu okazalo sie ze dosalem w "gratisie" od poprzedniego wlasciciela wysuszona mysz (weszla tam i sie chyba zaklinowala)-sprawa ogarnieta.
    no i jako laik mam pytanko. po odpieciu przeplywki zobaczylem troche oleju lub spalin-czy to jest normalne zjawisko???
    a drugie pytanko dotyczy tez przeplywki-kedys na forum czytalem ale nie moge tego wyszukac ze da sie ja jakos przeczyscic. czy ktos moze mi pomoc?

  5. #35
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ogólnie olej w dolocie to normalne zjawisko, lecz jeśli znajduje się w puszce filtra powietrza czy w przepływomierzu to już nie. Jeżeli tam coś jest to tak jak piszesz mogą to być spaliny (woda + olej + niespalone paliwo). Sprawdź czy poprawnie działa zaworek combi-valve od układu SAI. Gdzieś to pisałem już na ogólnym.
    Co do czyszczenia przepływomierza to proszę:

    http://klubtt.pl/forum/topics10/czys...zep%B3ywomierz

    Pozdro

  6. #36
    Awatar arab
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Essen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2--
    Rocznik
    1990
    Kolor
    bialy
    Posty
    16
    wielkie dzieki...
    PS. to forum jest niesamowite

  7. #37
    I ja troche odgrzeje...

    A: Czy w wersji 225 da sie zrobic dolot zimnego powietrza do filtra tak jak w 180, czyli za pomocą jakiejs kuchennej aluminiowej rury z okolic lewego dolnego wlotu w zderzaku - tam przeciez jest drugi intercooler, wiec skad wziac zimne powietrze?

    B: Jezeli da sie zrobic powyzsze, to czy faktycznie nie oplaca sie bardziej zrobic dolot zimnego powietrza, niz robic dziury - co jak rozumiem uniemozliwia zrobienie dolotu, bo dziur bedzie tyle, ze powietrze bedzie ciagniete z komory silnika a nie z rury. Pomijam oczywiscie kwestie wrazen dzwiekowych.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli masz to robić z jakiejś kuchennej lub od kibla rury to lepiej daj sobie na luz. Rura ta powinna być z jak najlepszych izolowanych termicznie komponentów a te tanie nie są
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Jeżeli masz to robić z jakiejś kuchennej lub od kibla rury to lepiej daj sobie na luz. Rura ta powinna być z jak najlepszych izolowanych termicznie komponentów a te tanie nie są
    Dzieki za odpowiedz.

    Absolutnie nie mialem na mysli jakiejs tandety, czy zle pojetych oszczednosci. Po prostu odwolalem sie do rozwiazania, ktore w tym watku zaproponowano (mnie rowniez troche zdziwilo to nieco "domatorskie" rozwiazanie). Jestem jak najbardziej za zastosowaniem profesjonalnych materialow.

    Jednak bardzo prosze o opinie dotyczacą sedna sprawy - czyli czy ciac dziury dla dzwieku, czy nie robic tego, a dac silnikowi oddychac lepszym powietrzem? No i jak poprowadzic powietrze w wersji 225.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W temacie na pierwszej stronie jest link z testami przeplywu , wynika z niego ze modyfikacja ta daje pryrosty przeplywu .. Dla auta po programie i z dobrym FMIC-em bardziej istotny jest wlasciwy przeplyw Jesli wiekszosc otworow w puszce bedzie po stronie blotnika i od spodu to temperatura nie powinna byc zmartwieniem
    Jesli chodzi o doprowadzenie powietrza to ma to sens tylko wtedy gdy powierzchnia jej przekroju bedzie wieksza od powierzchni przekroju seryjnej '' rurki ''..

    W 225 nie powinno byc problemu bo nie ma potrzeby wyprowadzac wezy az do kratek , wystarczy troche do blotnika i zakonczyc nad IC .
    Jesli bedzie ciasno na rure o wiekszej srednicy to smialo mozna zamontowac 2 mniejsze rury .
    Jedna klasycznie 2-ga po przeciwnej stronie , prowadzac ja pod podstawa akumulatora , jest tam '' okienko '' w sam raz na rure ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41
    Dzieki! Wszystko jasne.

    Chociaz nie mam FMIC zdecyduje sie na WAKa, bo mocy brakuje mi zdecydownie mniej, niz jeszcze bardziej rasowego dzwieku, ktory tak zachwalają wszyscy "już doswiadczeni"

    Pozdrowienia!
    Marcin

  12. #42

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    payne100, Prosimy o foto relacje po skończonej pracy
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  13. #43
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Chyba sound relacje bo co ciekawego w podziurawionej puszce
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #44

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    26
    W mojej TT-tce w chwili zakupu byla juz rura doprowadzajaca zimne powietrze ze zderzaka ja natomiast wykonalem kilkanascie dziórek w obudowie filtra pozostawiajac rure i jestem zadowolony z efektow dzwiekowych takze polecam..

  15. #45
    Dzis i ja wzialem sie za dziurawienie puszki. Dzwiek po zalozeniu jest naprawde suuuper
    Slychac taki basowy zasys powietrza. Mysle ze bylo warto.
    Nie jest to moze profesjonalnie zrobione, ale efekt ten sam...


Podobne wątki

  1. Częstotliwość pracy wycieraczek ... ?
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 13:23
  2. Może małe spotkanie(może być duże;) ) a Warszawie...:)
    Przez 4mario w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:44
  3. Sporo pracy... Zawieszenie
    Przez Mattes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 19:28
  4. Moze scalic troche forum w mniej dzialow?
    Przez kilazz w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2007, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •