Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 45

Wątek: MOD ktory nic nie kosztuje - no moze troche pracy

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155

    MOD ktory nic nie kosztuje - no moze troche pracy

    Wiec jak w temacie przegladam przez dluzszy czas angielskie forum TT i napotkalem sie na wiele pochlebnych opnii na temat moda ktorego mozna wykonac samemu. Otoz chodzi oto:
    WAK BOX
    Ma ktos moze to zrobione u siebie, jesli tak jak sie sprawuje ?
    Czy orientujecie sie moze czy sa jakies ewentualne przeciwskazania ?
    No i w ogole co na ten temat sadzicie ?
    Przyznam szczerze ze chyba sie za to wezme w weekend... no chyba ze ktos potrafi podac powod (powody) dlaczego nie warto byloby tego zrobic...


    By Arttur
    Post z instrukcjami jak wykonac ta modyfikacje zostal przeniesiony do dzialu Warsztat ........
    ...

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Generalnie nie ma jakis wiekszych przeciwwskazan .
    Jedynym minusem lub plusem jest glosniej slyszalna praca turbiny i DV
    Powinienes odczuc troche wiecej mocy w gornym zakresie obrotow....
    Jesli Ci sie nie spodoba zawsze mozna '' zalatac '' otwory.....

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    No to sie zabieramy w weekend do roboty
    Jak juz skoncze to podziele sie wrazeniami.
    Dzieki za odpowiedz.

    [ Dodano: Pią Lis 09, 2007 3:38 pm ]
    Jako ze mam problemy z ladowaniem sie strony - pisze dopiero teraz.
    No wiec tak. oooooooooooooooo !!!!!!!!
    Efekt przeszedl moje najsmielsze wyobrazenia. Dzwiek ktory teraz jest slyszalny - nieporownywalnie lepszy. Co do osiagow - hmm raczej malo wyczowalne. Jakkolwiek caloksztalt naprawde imponujacy. Polecam wszystkim. Roboty moze na jakas godzinke (jak sie ma jakikolwiek przyrzad do ciecia plastiku) a efekty bardziej niz satysfakcjonujace !!!

    Jako że otrzymałem zapytanie od jednego z uczestników forum (Max123546) co do tego moda i w odpowiedzi zawarłem kilka dodatkowych informacji. Podziele się również nimi tutaj

    1 tak przerobiłem
    2 wrażenia są zdecydowanie pozytywne !!!!!!!!!
    3 co do przyrostu mocy to nie mierzyłem (niestety nie mam hamownii pod ręką - he) - mam zamiar dokonać pomiaru jak już wymianie wydech i wstawie nowe DV. Może minimalnie jest więcej mocy ale naprawdę minimalnie udczówalny
    4 tak zdecydowanie gra jest warta świeczki. Jeśli nie miałbym tego zrobione załóżmy w nowej TT którą bym sobie kupił zdecydowałbym się bez dwóch zdań
    5 co do problemów - hmmm nie przypominam sobie większych (jeśli masz coś do wycinania plastiku - roboty na 45 min do godziny). No i klucze bodajże 10 mm. Naprawdę nawet laik da radę oprócz głupich angoli którzy jak wyczytałem na angielskim forum TT płacą pieniądze za wykonanie tego. no ale oni tak mają jesli trzeba otworzyć maskę to już śmigają do serwisu
    A i jeszcze jedno co do wykonania samych dziur to zdecydowałem się na MK2 jako że podobno daje najlepsze rezultaty, choć wszytstkie wersje ponoć są bardzo do siebie zbliżone wynikiem jaki otrzymasz
    6 nie komp w zaden sposób nie szaleje
    Podsumowując brak wad - same zalety No i ten dźwięk (szczególnie przy niskim biegu, no i oczywiście przy wyzszych obrotach po sciagnieciu nogi z gazu pshhhhhh) ahhh chyba idę sobie poordzić moją TiTi. Aaaaaaaa jedna wada mi przyszła do głowy zdecydowanie nie tak często jak kiedyś urzywam radia - szkoda by mi było tracić te dźwięki
    ...

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    a jak ze zużyciem paliwa wzrosło, zaopserwowałeś wogole jakąś zmianę czy wręcz przeciwnie -spadło. bo udało mi się znaleść trochę wolnego czasu w przyszły wekend i tak sobie pomyślałem że można by spróbować
    NO RISK,
    NO FUN.

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Bez sensu jest jak dla mnie dziorawienie fabrycznej obudowy filtra. Wystarczy zrobic doprowadzenie zimnego powietrza do obudowy wlasnie taka gumowa rora i wtedy jest sie pewnym ze zrobilo sie juz wszystko jezeli chodzi o wdech autka :]

    pozdro

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez Paweł
    Bez sensu jest jak dla mnie dziorawienie fabrycznej obudowy filtra. Wystarczy zrobic doprowadzenie zimnego powietrza do obudowy wlasnie taka gumowa rora i wtedy jest sie pewnym ze zrobilo sie juz wszystko jezeli chodzi o wdech autka :]

    pozdro
    może i bez sensu, ja tam przyznaje fachowcem nie jestem więc szperam, przeglądam, wyczytuje co mądrzejsi ode mnie proponują i wtedy ewentualnie się decyduje.

    co do spalania to nie zauważyłem jakiś zmian- wszystko tak samo jak było

    a i jeszcze jedno znalazłem PORÓWNANIE różnych opcji jak to opisał Paweł wdechów. Jak widać na załączonym obrazku gra warta świeczki
    ...

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Witam,

    Jako ze nie jestem expertem podobnie jak odeen, lubie jednak dlubac w swoim autku.
    Tak wiec jestem nastepna osoba ktora zrobila to samo i podziurawila sobie obudowe
    Dzwiek silnika jest przyjemniejszy i teraz troszek slysze DV Forga ktory rowniez dzisiaj zamontowalem. Jesli chodzi o wzrost mocy to nie mam zielonego pojecia, jakies odczucia sa, ale jest zima i wszedzie slisko. Tak wiec czekam na suche dni i zobaczymy.

    Jednak nie napalam sie na jakakolwiek poprawe, chodzilo glownie o dzwiek :P

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    A ja mam takie pytanie odnośnie tych rur doprowadzających powietrze... masz jakieś swoje wskazania przy wyborze, bo nie powiem ale może w weekend bym sie zabrał za dopływ powietrza i chce wymienić odrazu na sportowy filtr powietrza, no chyba ze sie zdecyduje ns stożek z prawdziwego zdarzenia, bo będzie już dopływ zimnego powietrza wiec w zasadzie działanie filtra nie spowoduje pogorszenia osiągów jak przy dostawaniu się ciepłego powietrza.

  9. #9

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Jako ze nie jestem expertem podobnie jak odeen, lubie jednak dlubac w swoim autku.
    Tak wiec jestem nastepna osoba ktora zrobila to samo i podziurawila sobie obudowe
    Dzwiek silnika jest przyjemniejszy i teraz troszek slysze DV Forga ktory rowniez dzisiaj zamontowalem.
    no i brawo dla Ciebie. Ja również lubie dłubać w aucie o ile moje umiejętności mi na to pozwalają no i właśnie też mam zamiar założyć DV Forga ponoć ten zestaw daje duuuuuuużo frajdy
    ...

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Wa-wa
    Posty
    33
    panowie a czy nie lepiej jest zalozyć zwyczajny storzek?????

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Witam wszystkich po wakacyjnej przerwie !!!
    Wracajac do tematu , mysle ze jest to modyfikacja warta zachodu , tym bardziej ze nic nie kosztuje ....





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Arttur, no i o takoą rekomendację mi chodziło we czwartek zabieram się do roboty(jak mi nic nie wypadnie) podziele się po tem wrażeniami.
    NO RISK,
    NO FUN.

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    odeen, Może opracujesz tłumaczenie ? Może masz jaka swoja relacje foto
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    max1236454, Ile ci to zajeło i gdzie kupiłes materiał
    p.s. masz marnej jakości zdjecia i mało precyzyjny opis moze berdziej go opiszesz dla mnie np.

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    zdjęcia specjalnie zrobiłem takiej marnej jakości bo jak robilem w matrycy 7mega pikseli to kur*a żadne z nich nie chciało się tu załadować a ja nie mam czasu na bawienie się w jakieś "w rzutki " czy coś

    a co do instrukcji montażu to tak jak wyżej a zresztą tu http://www.wak-tt.com/mods/ramair/cheapinduction.htm
    http://www.wak-tt.com/mods/induction...ctiontests.htm
    masz jeszcze raz adresy modyfikacja wraz z szukaniem i kupnem materiałów zajęła mi (w między czasie obiad i dwie herbaty+przerwa na wyschnięcie farby) 4h ale powtarzam wcale się nie śpieszyłem i chyba z godzinę łaziłem po sklepach i wydziwiałem co chce kupić w końcu zdecydowałem się na rurę o średnicy 10cm (4cale) do odpowietrzania kuchni lub łazienek rura jest aluminiowa więc bardzo male ryzyko zapalenia się od temp. silnika, kupiłem również power taśme i obiemki takie jakie stosuje się do spinania kabli lub zamiast kajdanek przez antyterorystów jak kto woli a i oczywiście nowy orginalny filterek koszt przróbki byl banalny a efekty przerasTTaja najśmielsze oczekiwania życzę powodzenia i dobrej zabawy
    NO RISK,
    NO FUN.

Podobne wątki

  1. Częstotliwość pracy wycieraczek ... ?
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 13:23
  2. Może małe spotkanie(może być duże;) ) a Warszawie...:)
    Przez 4mario w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:44
  3. Sporo pracy... Zawieszenie
    Przez Mattes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 19:28
  4. Moze scalic troche forum w mniej dzialow?
    Przez kilazz w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2007, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •