Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: Wąż, Przewód etc..

  1. #16
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    OK, zamówiony.
    Temat raczej do zamknięcia

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    zgadnijcie które to forge a które to fmic.pl????

    Wydaje mi się ,że era złączek samco i forga przeminęła z wiatrem gdyż zamienniki robione dla firm fmic.pl i re5pect nie są gorsze a powiedziałbym ,że nawet lepsze .
    Wilczyca jeżeli CI się to rozpadło to albo złączka była coś źle dopasowana albo wypadało by założyć taki kocyk jak jest na oryginalnej złączce i wtedy musi to poprawnie działać Tak na marginesie to ja już wiele tego w życiu założyłem i odpukać nigdy nie miałem z tym problemu
    Nie tyle się rozpadło, co rozsadziło. Pękł wzdłuż na pół. Poza tym trzymał dobrze, ale zastanawiałam się czy własnie nie była za mała średnica, to co wybraliśmy, bo w porównaniu do ori, ori było dużo większe. Miskof, upewnij się co do średnic.

  3. #18
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Wydaje mi się ,że era złączek samco i forga przeminęła z wiatrem gdyż zamienniki robione dla firm fmic.pl i re5pect nie są gorsze a powiedziałbym ,że nawet lepsze
    mysle, ze slowo "wydaje mi sie" jest tu kluczowe,
    bo to co widac golym okiem, czytaj ilosc oplotow to jedno - forge jak widze 4 warstwy a fmic 5
    (= obie robia swoje, nie sadze by ten jeden oplot mial znaczenie),
    a to czego na oko nie widac - to drugie,
    kluczem jest moim zdaniem sama mieszanka silikonowa - oba weze wygladaja identycznie, jednak identyczne nie sa, co dobitnie udowadnia praktyka na wezykach cisnieniowych,
    ktore rowniez na oko wygladaja tak samo, natomiast forge/samco spelniaja swoja role, natomiast zamienniki typu fmic sa do niczego

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kiedyś Forge robiło 7 warstw zbrojenia, potem 5, a ostatnio widziałem już 3, a cena dalej zaporowa, tak więc wolę te od FMICA

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    mysle, ze slowo "wydaje mi sie" jest tu kluczowe,
    bo to co widac golym okiem, czytaj ilosc oplotow to jedno - forge jak widze 4 warstwy a fmic 5
    (= obie robia swoje, nie sadze by ten jeden oplot mial znaczenie),
    a to czego na oko nie widac - to drugie,
    kluczem jest moim zdaniem sama mieszanka silikonowa - oba weze wygladaja identycznie, jednak identyczne nie sa, co dobitnie udowadnia praktyka na wezykach cisnieniowych,
    ktore rowniez na oko wygladaja tak samo, natomiast forge/samco spelniaja swoja role, natomiast zamienniki typu fmic sa do niczego
    I tu byś się zdziwił, ja miałem do tej pory same samco i forge złączka samco od turbo do colera się poddała szybko, więc nie jest to już takie mocne więc po co przepłacać.
    Też jestem fanem markowych gratów, ale na oczy zobaczyłem jak jest w tym przypadku, firmy poleciały z jakością, a te dostepne w PL podciągnęły się w górę, tak że róznica się obecnie zaciera już, kiedyś to faktycznie albo Samco Forge albo nic.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 26-05-2013 o 22:01
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Bo teraz wszystko i tak jest robione w chinach Forge, Samco i inne "firmówki" z kontrolą jakości, a te np. od FMIC to najtańsze produkty z pola ryżowego i jak widać na prawdę daja rade !!!
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #21
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Pozostaje jeszcze pytanie ile z przewodów opatrzonych napisem Forge czy Samco, pochodzą faktycznie od tych producentów. W dzisiejszych czasach nawet w sklepach sprzedają podróbki. Przykład- wchodzę do sklepu z garniturami nazwijmy to średniej klasy w Białymstoku i widzę że na półce leżą paski opatrzone logo Hugo Bossa. Na pierwszy rzut oka widać że nawet przy takich nie leżały i mówię ekspedientce wprost że chyba sprzedają podróby, na co ona mi odpowiada że faktycznie one nie są oryginalne, ale że kosztują "tylko" 75zł i się zajebiście sprzedają. O Grouponie już nie wspominam- jest to portazl który na masową skalę wprowadza do obiegu podrobione ubrania kupione od chińczyka na www.ioffer.com.
    Wracając do tematu przewodów- wniosek z tego taki, że jeżeli w Polsce nikt nie zajmuje się tak na prawdę kontrolą autentyczności/oryginalności sprzedawanych produktów, to tak na prawdę każdy może sobie handlować czym chce, dopóki chyba sam producent nie udowodni że sprzedawany produkt jest podróbą jego produktu i istnieje duże prawdopodobieństwo że w kontenerach z Chin każdego dnia mogą docierać do Polski przewody wyglądające jak Forge czy Samco, a nie różniące się niczym (lub nawet różniące się ale na swoją niekorzyść) od tych przewodów sprzedawanych na fmic.pl.
    Ostatnio edytowane przez jasiel ; 28-05-2013 o 12:24

  7. #22
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jeśli chodzi o PL to jakaś tam kontrola poprzez Urząd Celny jest, także przejdzie lub nie przejdzie :/ Jeśli natomiast najpierw ściągniesz cos np do UK (kontrola celna tylko na podstawie deklaracji) a później do PL to nie masz juz żadnego problemu i wprowadzasz towar do obiegu...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #23
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    istnieje duże prawdopodobieństwo że w kontenerach z Chin każdego dnia mogą docierać do Polski przewody wyglądające jak Forge czy Samco, a nie różniące się niczym (lub nawet różniące się ale na swoją niekorzyść) od tych przewodów sprzedawanych na fmic.pl.
    dlatego produkty forge zamawia sie od... forge, a samco... od samco

    "Love Them BOTH" - M.

Podobne wątki

  1. Pęknięty przewód
    Przez karoltt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 10:03
  2. przewód wąż wspomagania
    Przez DarkMajkel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 11:25
  3. Przewód odpowietrzający 06A 103 221 BQ AJQ
    Przez DJ_TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 22:08
  4. Przewód
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 22:02
  5. Przewód paliwowy
    Przez eb84 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 06:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •