Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #91
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Informacje zaczerpnalem z ich strony na facebooku. Tam jest duzo wiecej aktualnych informacji niz na tej "normalnej" stronie, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Natomiast z mojej strony wyglada to po prostu tak, ze orientacyjnie podali mi budzet jaki jest potrzebny na kompleksowe zrobienie auta, zeby bylo przystosowane na takie moce. I tak naprawde co by nie zrobili z DSG, to jest mi to obojetne, jezeli tylko dostane gwarancje, ze po tym co zrobili bedzie to dobrze i dlugo dzialalo . Oczywiscie bedzie mnie interesowalo co mam w samochodzie, bo lubie wiedziec z czym jezdze. Na pewno to wszystko z nimi szczegolowo ustale oddajac auto .
    Wiem, ze Michala ogranicza tylko skrzynia i ma on juz mocniejsze sprzegla. U mnie jednak bedzie sporo mniej mocy i momentu, wiec do takich wartosci maja wszystko ogarniete i sprawdzone. A ja, tak szczerze, to do swoich sprzegiel nie jestem za bardzo przywiazany :P.


    EDIT: Grzesiek, prosze - dodaje link z FB do tego, o czym pisalem .
    https://m.facebook.com/story.php?sto...66106913424919
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 31-05-2014 o 00:32
    ----
    Pozdrawiam.

  2. #92
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Moja troska o skrzynię w Twoim samochodzie wynika z faktu, iż nie chcę, by coś jej się stało w czasie jazdy testowo-pokazowej, ktorą mam nadzieję odbyć, po zakończeniu wszelkich prac związanych z podnoszeniem mocy.
    Przeczytałem to, co CS mają na fb, powinni w takim razie zaktualizować swoją stronę internetową.

  3. #93
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Wiem, wiem i bardzo Ci dziekuje . Tez nie chcialbym, zeby skrzynia sie wysypala. Dlatego pisalem, ze z checia wymienie sprzegla, jezeli zajdzie taka potrzeba, tak jak wszelkie inne podzespoly, ktorych wymiana bedzie wymagana . Nawet myslalem, ze z tym 600 Nm wkradl sie jakis blad, ale w komentarzach tez to potwierdzali. Powinni aktualizowac albo usunac nieaktualne informacje i pozamieszczac odnosniki do FB przynajmniej. Gdzies czytalem, ze chyba chca sie za to zabrac, ale nie maja kiedy.

    Oj, ale chcesz jazde testowo-pokazowa dopiero po zakonczeniu WSZELKICH prac zwiazanych z podnoszeniem mocy? Bo ja chcialem Cie przewiezc po zakonczeniu tego Stage'a - no wiesz, moze jeszcze pozniej wpadnie pare dodatkowych "gratow", zobaczymy jak bedzie wygladala sytuacja, takze niewykluczone, ze jakies bardzo wolno postepujace prace majace ma celu podnoszenie mocy beda nadal w trakcie . Ale jak tak chcesz odwlekac, to dobra, rozumiem, trudno, moze uda mi sie jeszcze Cie przekonac, zebys jednak chcial wczesniej :Pl
    ----
    Pozdrawiam.

  4. #94
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Projekt w całości ogarnia CS więc raczej nie ma się czego bać. Biorą odpowiedzialność za swoje projekty i dają na nie gwarancje. Dlatego pozostaje tylko czekać na nowe konie w stadzie i satysfakcję z jazdy Różnica w mocy będzie ogromna i będziesz mega zadowolony.
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #95
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Wysoczan Zobacz posta
    Wiem, wiem i bardzo Ci dziekuje . Tez nie chcialbym, zeby skrzynia sie wysypala. Dlatego pisalem, ze z checia wymienie sprzegla, jezeli zajdzie taka potrzeba, tak jak wszelkie inne podzespoly, ktorych wymiana bedzie wymagana . Nawet myslalem, ze z tym 600 Nm wkradl sie jakis blad, ale w komentarzach tez to potwierdzali. Powinni aktualizowac albo usunac nieaktualne informacje i pozamieszczac odnosniki do FB przynajmniej. Gdzies czytalem, ze chyba chca sie za to zabrac, ale nie maja kiedy.

    Oj, ale chcesz jazde testowo-pokazowa dopiero po zakonczeniu WSZELKICH prac zwiazanych z podnoszeniem mocy? Bo ja chcialem Cie przewiezc po zakonczeniu tego Stage'a - no wiesz, moze jeszcze pozniej wpadnie pare dodatkowych "gratow", zobaczymy jak bedzie wygladala sytuacja, takze niewykluczone, ze jakies bardzo wolno postepujace prace majace ma celu podnoszenie mocy beda nadal w trakcie . Ale jak tak chcesz odwlekac, to dobra, rozumiem, trudno, moze uda mi sie jeszcze Cie przekonac, zebys jednak chcial wczesniej :Pl
    Może jednak dam się przekonać, że jazdy odbywać trzeba wcześniej i systematycznie.
    Zresztą wiesz, że jesteś mile u nas widziany, jak zresztą każdy forumowicz, który miał okazję mnie poznać ( osobiście nie poznani też mają zaproszenie ).

  6. #96
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Wiem, Jaqob, dlatego wlasnie wybralem te firme i nad zadna inna nawet sie nie zastanawialem. Rowniez dlatego pisalem, ze daje im wolna reke podczas tworzenia projektu .

    Wiem, elmacho, ciesze sie, ze przekonywanie Cie idzie we wlasciwa strone .
    ----
    Pozdrawiam.

  7. #97
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ciekawe co na to klienci którym zmieniono sprzęgła? tym samym ponieśli oni zbędne koszty, no ale można to tłumaczyć iż świat idzie na przód i to co rok temu było jeszcze nie osiągalne teraz jest dostępne, bardzo cieszy mnie fakt iż dostępne są już softy na spory niuton w tej skrzyni, za to ją kocham i nienawidzę jednocześnie, bo jestem na przepaści czy kupować mocniejsze sprzęgło, czy liczyć na soft?
    W przyszłym tyg. będziemy to konsultować z pewnym tunerem, tak więc może rozświetli mi mocniej temat.
    HPA i HGP ogarniają już mocne softy, ale cena jest zabójcza, na razie więc musimy posiłkować się tym co mamy w Pl.
    Wysoczan, gdy byś jednak myślał o wzmocnieniu skrzyni podaje linka, mają tu fajne zestawy do dq250
    http://www.sspperformance.com/franchise
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #98
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    fajne turbo i będzie bardzo fajnie wstawać w 2.0 tfsi Tak u mnie na zwykłym paliwie nie dało się przekroczyć 450km ale w silniku z bezpośrednim wtryskiem myślę ,że jest na to spora szansa także pozostało tylko czekac na efekty. Widzę ,że tutaj część gorąca jest zupełnie inna także od tego będzie finalnie zależało ile mocy się ugra bo blokadą w tej turbinie jest przepływ na muszli gorącej a nie zimnej ( na wysokim boost turbo tez mocno grzeje powietrze). Także fajnie ,że coś się dzieje i będzi to dobre porównanie ile uda się ugrać taka sama turbina w innym teoretycznie lepszym silniku.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 31-05-2014 o 20:50

  9. #99
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    ZUCZEK, na pewno wtedy jeszcze nie mieli gotowego i sprawdzonego softa, wiec dawali sprzegla. Tak samo pewnie jest z roznymi Stage'ami - nie od razu wszystko nagle jest opracowane i dostepne. Przeciez Audi tez co jakis czas wypuszcza nowa generacje TT, takze rzeczywiscie wszystko idzie do przodu . Wielkie dzieki za strone z zestawami do DQ250. Musze przyznac, ze takie wzmocnienie skrzyni moze sie okazac bardzo droga zabawa (oczywiscie jezeli sie wysypie, to wiem, ze koszta beda jeszcze wieksze). W kazdym razie ufam, ze CompSport naprawde swietnie zna sie na rzeczy i nie bede im sie we wszystko mieszal. Wiem, ze zrobia to najlepiej jak na dana chwile beda potrafili i zastosuja sprawdzone rozwiazania, dlatego mysle, ze nie ma tu ryzyka .

    Pawel-2005, zobaczymy, porownamy. Ja nie mam calej masy "dodatkow" wspomagajacych, ale za to nowszy silnik. Ciekawe jak to wypadnie. Byc moze tez bede musial dorzucic cos z tego, w co Ty sie "doposazales"... Ciesze sie, ze pozytywnie wypowiadasz sie o tej turbinie, bo osobiscie ja testowales i to przez dosyc dlugi czas. Jezeli chodzi o czesc goraca, to jest ona inna, jednak tez jest to podyktowane tym, zeby zestaw zmiescil sie P&P. Zobaczymy jak to sie przelozy na dzialanie turbiny, ale skoro producent na swojej stronie podawal potencjal nizszy niz BW dla samej turbiny, to obawiam sie, ze raczej nie bedzie to cos, czego glownym zadaniem bedzie poprawa osiagow. Jednak nie powinno byc zle .

    P.S.
    Widzialem, ze byly troche tajemnicze nawiazania, wiec kiedy mozna oczekiwac aktualizacji Twojego watku? Bo tu tak tylko cos pojawia sie i znika ;P.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ostatnio kupiłem wyjątkowo niepraktyczną i bezsensowną rzecz do mojego TT - dywaniki do tyłu . Ogólnie bardzo mi się podobają i są ładnie wykonane, jednak w samochodzie kompletnie ich nie widać i nie będą nigdy używane, ponieważ nie ma u mnie miejsca, żeby ktokolwiek mógł usiąść z tyłu, a dodatkowo w najbliższym czasie mam w planach pozbycie się zbędnego balastu w postaci tylnych pasów bezpieczeństwa wraz z ich mocowaniami i zapięciami . Żeby było wszystko jak należy, to po tym zabiegu będę musiał podjechać do diagnosty, następnie do wydziału komunikacji i dokonać zmiany w karcie pojazdu.

    A oto zdjęcie moich nowych dywaników, z których tak czy siak jestem bardzo zadowolony :

    Załącznik 6637
    ----
    Pozdrawiam.

  10. #100

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Naprawdę ładne. rzeczywiście dość często widzi się w sprzedaży dywaniki do tyłu do TT. Nigdy jeszcze jednak nie widziałam ich tam założonych

  11. #101
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    A ja mam dywaniki z tyłu.
    Tylko moje urodą niestety ustępują.

  12. #102
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Wilczyca, dzieki, troche szukalem dywanikow na allegro, bo oryginalnych jeszcze nigdzie nie widzialem. Jak przegladalem katalogi Audi, to do TT tylko przod byl w ofercie... Wiec te zrobilem na zamowienie u jednego ze sprzedawcow .

    elmacho, nieprzejmuj sie - i tak nikt nie zobaczy . No, moze oprocz paru panow na myjni :P.
    ----
    Pozdrawiam.

  13. #103
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Od siebie przede wszystkim gratuluję podjęcia decyzji i szybkiego pójścia za ciosem
    O ile się nie mylę to chyba będzie to pierwsze 2.0 TFSI z Big Turbo na forum i być może przetrzesz szlak dla kolegów z MK2 którzy zastanawiają / wahają się nad tym tematem

    Oczywiście trzymam kciuki i czekam na efekt końcowy .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #104
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Bardzo dziekuje . Oczywiscie wszyscy wiemy, ze ten projekt powstal i nabral tempa dzieki Tobie .

    Tez tak mi sie wydaje, ze bede pionierem w tej kwestii na forum. Co wiecej - chyba bedzie to pierwszy BW EFR w 2.0 TSI w Polsce oraz byc moze pierwszy projekt z BT na swiecie w silniku CES.

    Mam nadzieje rowniez, ze innym na przyszlosc pomoze to rozwiac watpliwosci i zacheci do dzialania .

    A tymczasem tez z niecierpliwoscia czekam na efekt koncowy i rowniez trzymam kciuki .
    ----
    Pozdrawiam.

  15. #105
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Och , nie przesadzajmy z tym moim udziałem








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •