Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #61
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    To ja uzupelnię. Mam standardowe (jeszcze) zaciski i pamiętałem, jak pisałeś, że są dwie wersje w tej firmie. Ale nie zastanawiałem się nad tym ponownie, ufając słowom Jaqoba, że na pewno będą pasować. Trudno, wymieniłem tylko tylne przewody, przednie poczekają na zaciski Brembo.

  2. #62
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    No, gwint w zaciskach od TT/TTS jest inny od tego w TT RS (Brembo), dlatego jak zmienia sie zaciski na Brembo, a zostawia przewody seryjne, to koniecznoscia jest uzycie innej sruby drazonej do mocowania przelotowego.

    Humidorek, niczym sie nie martw. Przeciez planujesz zmiane na zaciski Brembo, wiec jak juz to zrobisz, to wtedy bedziesz mial najlepsza mozliwa konfiguracje z tymi przewodami, bo wlasnie taki sposob mocowania jest rekomendowany (trwalosc i niezawodnosc konstrukcji jest najwieksza). A przeciez chyba o to chodzi, zeby efekt finalny byl calkowicie dopracowany, prawda?
    ----
    Pozdrawiam.

  3. #63
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Dokładnie tak

  4. #64
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ok, to już wszystko jasne Dziękuję za info.

  5. #65
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Nie ma za co, sluze pomoca .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dzisiaj (a wlasciwie juz wczoraj, tj. w piatek - Wielki Piatek) dokonalem kolejnej modyfikacji (oczywiscie ze spora pomoca Pierra z Garazu Czarodzieja), a mianowicie doposazylismy samochod w podgrzewanie lusterek. Na poczatku myslalem o fotorelacji, ale wlasciwie nie ma tam co fotografowac. Kiedys zakladalem temat o tym, lecz nie bylo zadnej merytorycznej odpowiedzi, wiec w koncu wzialem sprawy w swoje rece i sie tym zajalem (pomocne okazaly sie zagraniczne fora TT oraz po prostu demontowanie czesci krok po kroku, porownywanie z innymi dostepnymi oraz szukanie tych wlasciwych, a potem zamawianie).

    Niestety w w/w temacie znalazlo sie kilka niescislosci, poniewaz ETKA w tej sprawie okazala sie zbyt uproszczona (badz zbyt trudno bylo to dobrze wyszukac). Oto co bylo potrzebne:

    1) wiazka lusterka 6-cio pinowa dla lewego i prawego lusterka, czyli sztuk dwie;

    2a) szkla obu lusterek z mata grzewcza;

    2b) uniwersalne maty grzewcze;

    3) zestaw czarnych strapsow, ewentualnie oryginalne spinki mocujace wiazke lusterek (moga sie przydac tez te do tapicerki drzwi);

    4) VCDS.

    Ja akurat uzylem wiazek z Audi R8. Tak samo zrobilem ze szklami lusterek (wybralem oczywiscie bardziej profesjonalna opcje "2a"), natomiast szklo lusterka prawego kupilem z "Anglika", poniewaz jest ono asferyczne (w TT/R8 asferyczne sa lusterka tylko od strony kierowcy, od pasazera sa sferyczne, wyjatkiem jest R8 GT, ale ono ma juz troche inne lusterka oraz co za tym idzie - ich szkla), a przy okazji zalezalo mi na zminimalizowaniu tzw. martwego pola.

    Aby wykonac modyfikacje nalezy zdjac tapicerke drzwi, wypiac wiazke lusterek z kostki w drzwiach (przelozyc plastikowa dodatkowa oprawe mocujaca wtyczke wiazki na wtyczke nowej wiazki), zdemontowac glosnik srednio-niskotonowy, rozebrac lusterko (wyjac szklo, zdemontowac wklad lusterka oraz obudowe, wypiac wszystkie wtyczki - tu uwaga na wtyczke zasilania silniczka lusterek, jest delikatna) i teraz przechodzimy do wyciagania wiazki...

    Rozcinamy strapsy mocujace kable, wyciagamy gumowa uszczelke oraz rozdzielamy ja na dwie czesci (ta wieksza czesc musimy przeniesc na nowa wiazke i zespolic z mniejsza czescia na niej).
    Wkladamy reke przez otwor glosnika i sledzac przebieg kabla wyciagamy go z trzema spinkami, ktore musimy uprzednio wypiac (1 zielona i 2 czarne). Teraz mozemy juz wyjac dotychczasowe kable, a wsadzic nowe - warto kupic te spinki do kabli wczesniej (ew. mozna wykorzystac stare, posilkujac sie strapsami). W podobnym rozmieszczeniu trzeba zamontowac spinki na nowych kablach i poprowadzic je szlakiem dotychczasowych, przytwierdzajac je spinkami, mocujac z pozostalymi wiazkami do drzwi oraz wpychajac uszczelki w swoje miejsca i najwazniejsze - podlaczajac wszystkie wtyczki wiazki (do drzwi i lusterek). Skladamy lusterko, podpinamy kable podgrzewania do maty grzewczej, wkladamy nowe szkla, ponownie montujemy tapicerke drzwi, ustawiamy polozenie szkla lusterka jak bylo wczesniej.

    A teraz powtarzamy to samo z druga strona.

    Czas na VCDS i kodowanie... W sterowniku zarowno drzwi kierowcy, jak i pasazera do aktualnej wartosci dodajemy +32. Oczywiscie nalezy zapisac sobie dotychczasowe kodowanie, aby moc do niego wrocic w razie jakichkolwiek komplikacji. Sprawdzamy bledy i gotowe. Wszystko powinno dzialac.

    U siebie dodatkowo wymienilem caly wklad lusterka kierowcy, poniewaz silniczek mial maly luz po wczesniejszych probach doposazenia w podgrzewanie lusterek w ...ASO.

    Troche pracy to pochlonelo, ale bylo warto. Wszystko dziala P&P, bez zadnego lutowania, laczenia kabli czy dodawania czegos - wyglada to calkowicie fabrycznie i przeprowadzone doposazenie jest zupelnie nie do poznania. Dlatego osobiscie jestem w pelni usatysfakcjonowany tym modem .
    ----
    Pozdrawiam.

  6. #66
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Teraz to mnie zaskoczyles, myslalem ze kazda mk2 ma grzane lustra...

    Moze zaloz oddzielny watek o tym ?

  7. #67
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Jak najbardziej podgrzewanie lusterek jest na liscie wyposazenia dodatkowego... Mnie tez to bardzo zaskoczylo, ale coz. No wiesz, w koncu sportowy samochod, wiec uzywasz go tylko latem, takze po co podgrzewac lusterka, a jeszcze ile to wazy?! W sportowym aucie?! Pewnie wlasnie taka droge obrali tu ekonomisci :P.

    Wspominalem, ze zakladalem osobny temat o tym pare lat temu, wiec dodalem w nim link do mojego posta z opisem. Mysle, ze tak bedzie czytelnie.
    ----
    Pozdrawiam.

  8. #68
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Mnie zdziwilo ze nie kazda ma skladane elektrycznie, no ale jak kto lubi to konfiguruje

  9. #69
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    W sumie funkcja mi do niczego niepotrzebna, wiec za bardzo sie nia nie interesowalem. Ale nie powiem, gdyby byla w standardzie, to zdecydowanie bym sie nie obrazil .
    ----
    Pozdrawiam.

  10. #70
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    W MK1 podgrzewanie było w standardzie i jakie było moje zdziwienie kiedy to w bogatej wersji MK2 (jaką miałem) zimą lusterka mi zamarzły i nie chciały się same rozmrozic Do tej pory mam komplet lusterek podgrzewanych i elektrycznie składanych do MK2 ale nie doczekały się montażu.

    Gratuluję modyfikacji!

  11. #71
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Dziś widziałem to TT na żywo.
    Dodatki z carbonu są mega!
    Pozdro 4 Łukasz.

  12. #72
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    "Będzie! Będzie zabawa!
    Będzie się działo!
    I znowu nocy będzie mało.
    Będzie głośno, będzie radośnie (...)!"


    Załącznik 6496
    ----
    Pozdrawiam.

  13. #73
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Pudełko całkiem ładne ale co w nim? :P Jak rozumiem BT się szykuje?
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #74
    Awatar haszczu
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    198
    Uuu.. A cóż tam w pudełku ?

  15. #75
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mam nadzieje ze to nie jest k04 szkoda kasy na takie turbo,w tym silniku, gt30 i 420hp 500nm robisz nie ruszajac slupka, do tego quatro i masz piekny stage.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •