Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #31
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    To już wszystko wiem, dziękuję!

  2. #32
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Dużo tu było opisów "mogą być takie, ale lepiej takie", "dobierz kąt, ja dobrałem taki jak xxx" - proponuję to właśnie streścić do 2-3 zdań "przewody do MK2 z zaciskami Brembo mają być takie: xxxx, yyyyy, kąt yyy" itd. Zakup ich przez jaqoba to idealna okazja by scalić tę "szeroką wiedzę"

  3. #33
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Już je zamówiłem tak więc zdam relację z montażu.

  4. #34
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Możesz zacytować tu treść zamówienia, by kolejna osoba nie musiała czytać całego wątku?

  5. #35
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jak zamontuje i będzie wszystko ok dam znać, które przewody należy zamówić.

  6. #36
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Humidorek podalem znane mi dostepne opcje, ktore beda funkcjonowac poprawnie. Rowniez napisalem wprost jaki zestaw osobiscie zamowilem. Nie napisze nikomu, ze jest to jedyny dzialajacy i najlepszy zestaw. Bo o ile w moim mniemaniu jest to najlepsza opcja (dlatego ja wybralem), to nie jest jedyna, ktora zda egzamin. Nie moge tym samym napisac, ze przewody maja byc takie a takie, koniec kropka. Opisuje jakie moga byc i polecam opcje, ktora wybralem, ale nie bede nikogo klamal, ze innej nie ma. Zyjemy w wolnym kraju, piszemy na forum na ktorym panuje wolnosc slowa i wyboru, wiec kazdy moze zrobic po swojemu, nie musi dokladnie tak jak ja. Ale oczywiscie moze, wtedy ma proste rozwiazanie na tacy. Moze tez inaczej, wtedy ma informacje zdobyte przeze mnie na temat innych rozwiazan, ktore mozna zastosowac - rzeklbym do wyboru, do koloru . Jak przeczytasz moj post opisujacy modyfikacje, to jest tam jasno napisane, iz zamowilem komplet przewodow do TT RS. Po prostu. U mnie dziala. Potwierdzalem to tez w paru kolejnych postach. Jak dla mnie jest to rozwiazanie optymalne, co potwierdza jeszcze pare osob, z ktorymi sie konsultowalem.

    Jaqob w takim razie powodzenia i mam nadzieje, ze bedziesz tak samo zadowolony, jak ja .
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 31-01-2014 o 15:04
    ----
    Pozdrawiam.

  7. #37
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Czasem lubię sobie podywagować, ale cenię też konkrety, by szukając informacji nie czytać o wariantach, jakie na kolejnych stronach są odrzucane poprawiane itd. Zatem skoro:

    Właściwym wyborem dla MK2 z zaciskami Brembo jest zestaw HEL Performance dedykowany do TT RS, bez żadnych modyfikacji/wariantów np. z http://sidmotorsport.pl/pl/hamulce/1...dy-hel-tt.html.

    to takiego zdania bym własnie się spodziewał, zamiast długich opisów
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 31-01-2014 o 15:30

  8. #38
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Alez tu padaly same konkretne informacje. Z niczego sie na kolejnych stronach nie wycofalem. To, ze konkretnych informacji na dany temat moze byc wiecej niz jedna jest chyba zbyt oczywiste, zeby o tym pisac. Wez, prosze, pod uwage to, ze na naszym forum czesto jest polecana jako podstawowa modyfikacja ukladu hamulcowego wlasnie wymiana przewodow na oplot, zalanie lepszego plynu, lepsze tarcze i klocki, a dopiero jako kolejny etap zmiana zaciskow i tarcz na wieksze. Nie kazdy (tak jak my) od razu kupuje zaciski Brembo i przewody do tego. Dlatego chcialem przedstawic wszystkie opcje, zeby ktos kto chce stopniowo wprowadzac zmiany znalazl tez cos dla siebie i nie musial kupowac dwoch zestawow przewodow. Ewentualnie wyjasnic temat doglebnie, zeby nikt sie nie wystraszyl, ze jego przewody do Brembo wygladaja inaczej niz seryjne, bo maja inny system laczenia, wiec nie uznal ich za niepasujace i wtedy mial mase watpliwosci.

    Ale reasumujac i konczac te akurat dywagacje, potwierdzam to, co napisales z podkresleniem - dokladnie masz calkowita racje .
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #39
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    No to sobie podyskutowalismy
    A Ty tez masz racje, ja niczemu nie zaprzeczam

  10. #40
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Humidorek - pogadać pogadaliśmy, ważne, że wszystko wyjaśnione i usystematyzowane ;).

    Jaqob, obiecałem Ci zdjęcia tego elementu ozdobnego na tylnej półce do końca zeszłego tygodnia. Niestety aktualnie mam spore problemy z wygospodarowaniem czasu, więc przepraszam i już uzupełniam braki.
    Oto i one:

    Załącznik 5363
    ^ Widok z zewnątrz po otwarciu bagażnika pilotem. Trochę niewyraźne, ale musiałem robić jak było w miarę ciemno, bez lampy, a nie miałem pod ręką statywu.
    P.S. Grzejnik po prawej - autko też musi mieć cieplutko :D.

    Załącznik 5364
    ^ Tak to wygląda po podniesieniu klapy.


    Załącznik 5365
    ^ Widok od spodu na instalację świetlną.

    Załącznik 5366
    ^ I zdjęcie od góry z lepszym oświetleniem.

    Na zdjęciach widać mleczne, zlokalizowane obwodowo zacieki, które pojawiły się ostatnio. Niestety żywica nie trzyma tak jak powinna, dlatego będzie to niedługo poprawiane lub zupełnie przerabiane. Wcześniej nie pojawiały się na tym żadne zmiany przez okres około roku.

    Arttur, na Twoje "zamówienie" wrzucam lepszej jakości fotki tylnego dyfuzora. Ciągle w garażu, ale lepszym aparatem. Na sesję zdjęciową w plenerze szansa jest niestety dopiero pod koniec lutego...

    Załącznik 5367

    Załącznik 5368

    Mam nadzieję, że tu będzie już trochę lepiej go widać.


    Poza tym mam jeszcze jedno zdjęcie w lepszej jakości obrazujące jak świecą nowe żarówki Osram w halogenach przeciwmgielnych, w porównaniu do LEDów DRL oraz widać na nim carbonową dokładkę do przedniego zderzaka i oklejone żeberka w plastikowej osłonie przy halogenie.

    Załącznik 5369








    Pisałem też wcześniej, że wrzucę link do sklepu, w którym kupowałem włókno węglowe. Więc proszę: http://www.carbonmade.eu/.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 04-02-2014 o 12:27
    ----
    Pozdrawiam.

  11. #41
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dzięki za zdjęcia, bardzo ciekawe rozwiązanie Ta jaszczurka to widzę jakiś Twój symbol? Z ciekawości zapytam ma coś wspólnego z Majorką? Odnośnie halogenu świeci jak xenon i też chcę go wymienić. Czy jest większy wybór barwy światła?

  12. #42
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Jaszczurka czy tez gekon to symbol quattro, nie moj, ani nie mialem na mysli nawiazania do Balearow . Przynajmniej tak bylo w zamysle. To Majorka tez jest jakos powiazana z jaszczurkami? Tak, jest wiekszy wybor barw - mozesz znalezc o nizszej temperaturze barwowej (w kierunku zolci, a jak wiemy nie o to chodzi), badz wyzszej (bardziej wpadajace w niebieski). Z tego co kojarze, widzialem gdzies na eBay takie ok. 5000K. I to jak dla mnie bylby najladniejszy kolor. Jednak trzeba bylo je sciagac z zagranicy i prawie na pewno nie mialy homologacji drogowej. Natomiast szukalem tylko z firm Osram lub Philips.
    ----
    Pozdrawiam.

  13. #43
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Z jaszczurką już wszystko rozumiem. Wspomniałem o Majorce bo to symbol tej wyspy. Odnośnie żarówek dziękuję za informację, zaczynam poszukiwania

  14. #44
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    ciekawie prezentuje sie ten mod z ta jaszczurka troche urozmaica ta polke

  15. #45
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    MaTTeusz, też ta półka jakaś taka nudna mi się wydawała ...i pusta :D.

    ----------------------------------------------------------------------------

    A żeby w wątku coś się działo, to wrzucę parę nowych fotek :).

    Więc na początek - nowe progi. Robione przez Garaż Czarodzieja. Oczywiście na zamówienie, nie jest to seryjna produkcja (tzn. mieliśmy formę z włókna szklanego, którą trzeba było dopasować, obrobić i połączyć wszystko oraz pomalować).

    Załącznik 6014

    Załącznik 6015

    Załącznik 6016


    Kolejnym punktem na liście są fotele, które zostały trochę urozmaicone oraz miały wnieść mały powiew luksusu :P.

    Załącznik 6017

    Załącznik 6018


    A jak fotele, to i kierownica...

    Załącznik 6019


    Bo tunel środkowy już chyba wszyscy znają... Ale przypomnę :D.

    Załącznik 6020


    Przy okazji znalazłem drobne zarysowania na tym plastiku nad pasem bezpieczeństwa (ma on w sobie otwór, z którego wychodzi pas). Nie byłem w stanie znieść tej świadomości i bardzo mnie to drażniło, więc trzeba było coś zaradzić (wymiana wyglądała na skomplikowaną i ...nie popadajmy w paranoję - ryska była drobniutka; naprawdę nie mam zielonego pojęcia skąd się wzięła). Ale już o niej dawno zapomniałem, a nikt inny się nie dowie ;P.

    Załącznik 6021


    Również denerwowała mnie ta spora srebrna część od zamka. Zaburzało mi to linię samochodu z profilu. Z tym też sobie poradziliśmy (po kilku niezbyt udanych próbach). Najlepiej spisała się folia 3M. Dobrze maskuje, a w razie potrzeby użycia klucza, można ją łatwo i szybko zerwać.

    Załącznik 6022



    Niedługo dodam informacje o doposażeniu w podgrzewanie lusterek (samo podgrzewanie, bez żadnych dodatkowych funkcji), bo przed Świętami powinienem to załatwić. To na koniec zdjęcie, które jakoś szczególnie przypadło mi do gustu z tamtej sesji :).

    Załącznik 6023




    P.S.
    Od razu się przyznaję, że zdjęcia podczas tej sesji były robione na ostatnią chwilę do prezentacji samochodu na Zlot quattro, dlatego nie zdążyłem nawet porządnie umyć auta, co na niektórych ujęciach niestety rzuca się w oczy... Generalnie nie udało mi się wtedy wcisnąć na myjnię ręczną, więc sam opłukałem go na bezdotykowej z zewnątrz i pobieżnie przetarłem szmatką środek. A był wtedy wyjątkowo brudny.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 09-04-2014 o 22:59
    ----
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •