Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #16
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gratuluję nowych modów. Dzięki za linki do produktów bo przewody w oplocie też sobie zamówię i wymienię żarówki w halogenach. Odnośnie carbonu to mi po głowie od dłuższego czasu chodziła myśl oklejenia plastiku w konsoli środkowej. Mam na myśli prawdziwy carbon tak jak mają inne modele Audi. Sam plastik spoko tylko nie wiem czy tak ładnie da się pokryć wieczko popielniczki.

    Zdjęcie tylnej półki i bagażnika koniecznie zrób!


    BTW: ten zestaw pasuje P&P do naszych TT? http://sidmotorsport.pl/pl/hamulce/1...dy-hel-tt.html wszystkie śrubki itd. są w komplecie?

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czy wydech w tym aucie jest fabryczny czy jest to zabieg MTM bo podwójne widziałem w TT-s lub 3.2vr
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 30-01-2014 o 18:22
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ładnie to wygląda. Tylny dyfuzor wykonany w całości od podstaw, czy na ,,ramie"?

  4. #19
    Awatar KpRacing
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    brak
    KM
    XXX
    Rocznik
    2014
    Kolor
    Nimbusgrey
    Posty
    468
    W nowych TT bodajze od 10 lub 11r sa juz 1x1 ja w 3.2V6

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Taka ciekawość, ile dałeś za zrobienie tej dokładki z CARBON'u?

  5. #20
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Gratuluję nowych modów. Dzięki za linki do produktów bo przewody w oplocie też sobie zamówię i wymienię żarówki w halogenach. Odnośnie carbonu to mi po głowie od dłuższego czasu chodziła myśl oklejenia plastiku w konsoli środkowej. Mam na myśli prawdziwy carbon tak jak mają inne modele Audi. Sam plastik spoko tylko nie wiem czy tak ładnie da się pokryć wieczko popielniczki.

    Zdjęcie tylnej półki i bagażnika koniecznie zrób! :)


    BTW: ten zestaw pasuje P&P do naszych TT? http://sidmotorsport.pl/pl/hamulce/1...dy-hel-tt.html wszystkie śrubki itd. są w komplecie?
    Dziekuje ;). Rowniez zycze powodzenia w przyszlych modach. Pewnie z pokryciem tego wszystkiego nie byloby wiekszego problemu, tylko trzeba wszystko rozmontowac. Ksztalty nie sa zbyt wymagajace, tylko wez pod uwage jedna bardzo wazna rzecz jak ciasne spasowanie elementow. Niby sam carbon nie jest gruby, ale na to idzie jeszcze kilka warstw zywicy, wiec ogolnie rzecz biorac powstaje nam calkiem gruby element. Nie wiem czy nie okazaloby sie to za grube i nie powstalyby problemy ze zlozeniem tego.

    OK, zdjecia beda jeszcze w tym tygodniu :).

    Co do przewodow, to tez musisz zamowic zestaw do TT RS. Ja tam zadzwonilem i jeszcze pozniej im w mailu napisalem dla potwierdzenia, ale chyba sam mail do zamowienia powinien wystarczyc. Chodzi o to, ze my mamy przednie zaciski Brembo, czyli z tej firmy z jakiej sa fabrycznie w TT RS, a wszystkie zaciski Brembo maja takie samo wejscie. Tyl jest taki sam we wszystkich wersjach (jezeli chodzi o mocowanie przewodu). Zestaw byl zlozony z czterech przewodow i jest to komplet od producenta (ewentualnie moga zrobic Ci przewody na zamowienie, oczywiscie uzywajac czesci z HEL Performance). W serwisie mowili tylko, ze musieli troche przerobic mocowanie przewodu do karoserii, ale poszlo bezproblemowo. Poza tym wszystko pasowalo idealnie imtak tez sie spisuje (czy musieli jeszcze dokladac jakies podkladki to nie wiem, bo nie mowili o tym i na fakturze tez nic takiego nie widnialo).


    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Czy wydech w tym aucie jest fabryczny czy jest to zabieg MTM bo podwójne widziałem w TT-s lub 3.2vr
    No wiesz... Sa pewne plany co do wydechu i MTM, ale na razie wole nie zapeszac :P. Ten na razie jest seryjny - w quattro MY 2011 juz takie zakladali.


    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Ładnie to wygląda. Tylny dyfuzor wykonany w całości od podstaw, czy na ,,ramie"?

    Dzieki :). W tym projekcie stary posluzyl jako forma. Nie oszukujmy sie, zbyt wielu kilogramow nie odjeloby wywalenie tego kawalka plastiku, wiec raczej sie to robi dla wygladu. A tak jest latwiej, bo wykonanie formy jest bardzo kosztowne i nieoplacalne, szczegolnie, ze jest to jeden jedyny egzemplarz, ktory tam powstal i wiecej ich juz nie powstanie. Z tego co wiem :P.


    Cytat Zamieszczone przez KpRacing Zobacz posta

    Taka ciekawość, ile dałeś za zrobienie tej dokładki z CARBON'u?:)
    Oj tam, gentlemani o pieniadzach nie rozmawiaja :D. A tak serio, to akurat w tym przypadku cena byla zupelnie nie z cennika, uslugi takiej nie oferuja i ogolnie bylo to robine po bardzo dobrej znajomosci, lacznie z kilkoma innymi poprawkami lakierniczymi, wiec sam nie wiem ile konkretnie zaplacilem za ten jeden element, ale i tak bylaby to zupelnie nieprzydatna i niewiazaca informacja. Dodatkowo wlokno weglowe kupowalem we wlasnym zakresie (jak znajde, to tez wrzuce link do sklepu, gdyby ktos chcial). W kazdym razie dostalem wyjatkowo przyjazna dla mojego portfela cene ;).
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 31-01-2014 o 00:19
    ----
    Pozdrawiam.

  6. #21
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez Wysoczan Zobacz posta
    Co do przewodow, to tez musisz zamowic zestaw do TT RS. Ja tam zadzwonilem i jeszcze pozniej im w mailu napisalem dla potwierdzenia, ale chyba sam mail do zamowienia powinien wystarczyc. Chodzi o to, ze my mamy przednie zaciski Brembo, czyli z tej firmy z jakiej sa fabrycznie w TT RS, a wszystkie zaciski Brembo maja takie same wejscie. Tyl jest taki sam we wszystkich wersjach (jezeli chodzi o mocowanie przewodu). Zestaw byl zlozony z czterech przewodow i jest to komplet. W serwisie mowili tylko, ze musieli troche przerobic mocowanie przewodu do karoserii, ale poszlo bezproblemowo.
    Jaqob - przydałoby się, jakbyś po montażu napisał, co dokładnie trzeba zamówić, by bez problemu zamontować w kwadrans. A najlepiej jeszcze fotki z montażu, jakby ktoś chciał to samemu wykonać

  7. #22
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Jaqob - przydałoby się, jakbyś po montażu napisał, co dokładnie trzeba zamówić, by bez problemu zamontować w kwadrans. A najlepiej jeszcze fotki z montażu, jakby ktoś chciał to samemu wykonać
    Tak jak pisalem - do zaciskow Brembo zestaw do TT RS, do montowanych w pozostalych modelach - do takiego modelu jaki masz (mysle, ze wszystkie powinny miec identyczne mocowania, ale nigdy nie zaszkodzi przeciez dopisac w zamowieniu, do jakiego samochodu dokladnie to ma byc).
    To mocowanie przewodu do karoserii jest takim jakby motylkiem, w ktorym trzeba bylo troche powiekszyc dziurke na przewod.

    Natomiast rzeczywiscie fotek niestety nie mam, jedynie moglem ogladac prace przy samochodzie przez kamerke podlaczona do telewizora w poczekalni .
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 31-01-2014 o 00:28
    ----
    Pozdrawiam.

  8. #23
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ja też planuję zaciski Brembo, więc już wiem, co zamawiać, jako główny zestaw, ale dodałeś, że może jeszcze coś, a moze jakaś drobna zmiana w warsztacie, więc warto, by kolejny "pacjent" zanotował dokładnie "receptę" oraz umieścił to w nowym wątku w dziale DIY

  9. #24
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Pewnie, im wiecej osob to zrobi, tym lepiej. Ja zdecydowanie nie robilem tego jako DIY, dlatego nie chcialem gwarantowac, ze sam sprawdzilem i zrobilem. Jedynie przekazuje to, czego sie dowiedzialem robiac/zlecajac to u siebie . Dlatego ostroznie podchodze do opisywania, nie mniej jednak zadnych problemow nie bylo, wiec mysle, ze samemu tez da sie to ogarnac, jak ktos ma pojecie.

    Z przewodami opcji jest wiele, na przyklad do zaciskow Brembo bedziesz mogl zostawic tez przewody do TT ze srubami przelotowymi, tylko bedziesz musial zmienic sruby na takie, ktore beda pasowaly do Brembo. Albo, tak jak pisales, wtedy dokupic tylko dwa przewody do Brembo. Albo od razu kupic zestaw do Brembo i zamontowac pod nowe hamulce. W sumie kazdy robi wg swojego uznania.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 31-01-2014 o 01:31
    ----
    Pozdrawiam.

  10. #25
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie odbieraj mojej propozycji, jako sugestii odebrania Ci autorstwa tego modu. Miałem na myśli, by opisać to w dedykowanym wątku, by powiększać bazę wiedzy o modach w TT (ja przynajmniej tak się staram, nie opisuję modów w moim wątku). Teraz wygląda na to, że masz jednak dość dokładną wiedzę w tym temacie, więc proponuję, byś założył taki wątek, podał żródła i nazwy elementów, a Jaqob (lub inna osoba, jeśli zrobi to wcześniej) może dodać zdjęcia z prac mechanika

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję nowych modów, takie przemyślane detale dodają naszym furom trochę indywidualnego charakteru
    Przydały by się lepsze fotki dyfuzora bo w sumie na tych słabo widać











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Wysoczan Zobacz posta
    Tak jak pisalem - do zaciskow Brembo zestaw do TT RS, do montowanych w pozostalych modelach - do takiego modelu jaki masz (mysle, ze wszystkie powinny miec identyczne mocowania, ale nigdy nie zaszkodzi przeciez dopisac w zamowieniu, do jakiego samochodu dokladnie to ma byc).
    To mocowanie przewodu do karoserii jest takim jakby motylkiem, w ktorym trzeba bylo troche powiekszyc dziurke na przewod.

    Natomiast rzeczywiscie fotek niestety nie mam, jedynie moglem ogladac prace przy samochodzie przez kamerke podlaczona do telewizora w poczekalni .
    Tak mnie oświeciło teraz. Przecież ja mam 100% seryjne przewody obecnie. Więc jeśli założyli mi serię na zaciski Brembo to przewody w oplocie też powinienem kupić seryjne?! Jak rozumiem przewody różnią się tylko długością i końcówkami? Z tego co pamiętam to właśnie jakieś podkładki trzeba było zastosować do przewodów ale samo podłączenie było bezproblemowe.

  13. #28
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Nie odbieraj mojej propozycji, jako sugestii odebrania Ci autorstwa tego modu. Miałem na myśli, by opisać to w dedykowanym wątku, by powiększać bazę wiedzy o modach w TT (ja przynajmniej tak się staram, nie opisuję modów w moim wątku). Teraz wygląda na to, że masz jednak dość dokładną wiedzę w tym temacie, więc proponuję, byś założył taki wątek, podał żródła i nazwy elementów, a Jaqob (lub inna osoba, jeśli zrobi to wcześniej) może dodać zdjęcia z prac mechanika
    Zupelnie tego tak nie odbieram. Tak samo jak nie jestem autorem tego modu, bo skoro czesci do niego sa w masowej produkcji, to wiele osob zrobilo to przede mna i zrobi po mnie. Jedynie co, to chcialem odpowiedziec na jak najwiecej Twoich pytan i pomoc w takim stopniu, w jakim moge. Natomiast jeszcze raz podkreslam, ze nie robilem tego sam, nie znam szczegolow dotyczacych montazu (a np. slyszalem dwie wersje dotyczace stosowania podkladek miedzianych przy takim systemie wkrecania przewodow), jedynie co, to dziele sie wiedza teoretyczna, ktora uzyskalem zabierajac sie za tego moda. I na moje wskazowki z jej zakresu mozecie liczyc, ale wskazowki praktyczne co do montazu - tym niestety musialby zajac sie ktos inny, bo ja wszystko zlecalem i odbieralem gotowe.


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Gratuluję nowych modów, takie przemyślane detale dodają naszym furom trochę indywidualnego charakteru
    Przydały by się lepsze fotki dyfuzora bo w sumie na tych słabo widać











    Pozdrawiam
    Dziekuje . Na tym wlasnie mi zalezalo, zeby detalami dodac indywidualnego charakteru samochodowi.
    Zdjecia dyfuzora sa robione telefonem w garazu, dlatego jakosc jest marna. Nie ma sprawy, wrzuce tez zdjecia dobrej jakosci, jak znajde na to chwile i bedzie sprzyjajaca pogoda .

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Tak mnie oświeciło teraz. Przecież ja mam 100% seryjne przewody obecnie. Więc jeśli założyli mi serię na zaciski Brembo to przewody w oplocie też powinienem kupić seryjne?! Jak rozumiem przewody różnią się tylko długością i końcówkami? Z tego co pamiętam to właśnie jakieś podkładki trzeba było zastosować do przewodów ale samo podłączenie było bezproblemowe.
    Tez mialem wczesniej zaciski Brembo na seryjnych przewodach. I tak jak pisalem wyzej - jest taka opcja. Wtedy masz koncowke przewodu w ksztalcie "o", a w nia wchodzi drazona sruba. Jedyna roznica jest taka, ze do zaciskow seryjnych i tych Brembo wchodza troche inne sruby (do Brembo M10x1). Oczywiscie obie sruby pasuja do koncowki przewodu seryjnego. Gdybys chcial zamowic przewody w oplocie takie jak seryjne (ze srubami przelotowymi), to rowniez by to podeszlo, ale srube musialbys zostawic ta, ktora masz teraz, badz zamowic do tych nowych przewodow taka jak wchodzi do Brembo. Jednak przy zmianie przewodow mozesz skorzystac z okazji i rowniez zmienic system laczenia przewodu z zaciskiem, na taki ktory jest mniej awaryjny i proponowany jako najlepszy do zastosowania w RS z zaciskami Brembo (ewentualnie mozesz sobie dobrac kat zagiecia koncowki do kata pod jakim jest ustawione wejscie na przewod wzgledem plaszczyzny zacisku; w zestawie do TT RS to 90* i u mnie sie to sprawdzilo; jeszze jedna uwaga, nie bierz prostych koncowek, bo te sa najbardziej awaryjne). Ja wybralem opcje taka, zeby zastosowac zestaw dokladnie taki, jaki poleca do TT RS LOBA Motorsport oraz konsultowalem to z Pawlem (od ktorego mamy hamulce) i Andrzejem z SIDmotorsport.pl, wszyscy mowili, ze taki zestaw bedzie OK i rzeczywiscie tak jest (bo jakby moglo byc inaczej ). A odpowiadajac na Twoje pytanie: tak, przewody roznia sie dlugoscia i koncowkami (jezeli oczywiscie mowimy o przewodach i koncowkach danej firmy z danej serii). A i jeszcze kolorem .
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 31-01-2014 o 13:20
    ----
    Pozdrawiam.

  14. #29
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Wysoczan Zobacz posta
    Tez mialem wczesniej zaciski Brembo na seryjnych przewodach. I tak jak pisalem wyzej - jest taka opcja. Wtedy masz koncowke przewodu w ksztalcie "o", a w nia wchodzi drazona sruba. Jedyna roznica jest taka, ze do zaciskow seryjnych i tych Brembo wchodza troche inne sruby (do Brembo M10x1). Oczywiscie obie sruby pasuja do koncowki przewodu seryjnego. Gdybys chcial zamowic przewody w oplocie takie jak seryjne (ze srubami przelotowymi), to rowniez by to podeszlo, ale srube musialbys zostawic ta, ktora masz teraz, badz zamowic do tych nowych przewodow taka jak wchodzi do Brembo. Jednak przy zmianie przewodow mozesz skorzystac z okazji i rowniez zmienic system laczenia przewodu z zaciskiem, na taki ktory jest mniej awaryjny i proponowany jako najlepszy do zastosowania w RS z zaciskami Brembo (ewentualnie mozesz sobie dobrac kat zagiecia koncowki do kata pod jakim jest ustawione wejscie na przewod wobe plaszczyzny zacisku; w zestawie do TT RS to 90* i u mnie sie to sprawdzilo; jeszze jedna uwaga, nie bierz prostych koncowek, bo te sa najbardziej awaryjne). Ja wybralem opcje taka, zeby zastosowac zestaw dokladnie taki, jaki poleca do TT RS LOBA Motorsport oraz konsultowalem to z Pawlem (od ktorego mamy hamulce) i Andrzejem z SIDmotorsport.pl, wszyscy mowili, ze taki zestaw bedzie OK i rzeczywiscie tak jest (bo jakby moglo byc inaczej ).
    Dzięki serdeczne za wyjaśnienie. Zatem składam zamówienie na przewody (przód i tył) i w zamówieniu wystarczy, że napiszę [ dedykowane do TT RS LOBA Motorsport ] i dostanę co trzeba? Tył mam seryjny pytanie czy przewody od TTRS na tył będą ok czy im już totalnie namieszać i napisać, że na przód od TTRS a na tył seria?

  15. #30
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Dzięki serdeczne za wyjaśnienie. Zatem składam zamówienie na przewody (przód i tył) i w zamówieniu wystarczy, że napiszę [ dedykowane do TT RS LOBA Motorsport ] i dostanę co trzeba? Tył mam seryjny pytanie czy przewody od TTRS na tył będą ok czy im już totalnie namieszać i napisać, że na przód od TTRS a na tył seria?
    Nie ma za co, cala przyjemnosc po mojej stronie. Na tyl we wszystkich TT MK2 jest jeden producent zaciskow, wiec jedno wejscie. Beda pasowac, bo i u mnie pasowaly (a zmiana hamulcow z tylu jest dopiero w planach, choc tych najblizszych). Dlatego caly zestaw od TT RS pasuje idealnie do TT z hamulcami Brembo. W zamowieniu wystarczy napisac, ze zestaw dedykowany do TT RS. LOBA Motorsport tez na swojej stronie oferuje przewody HEL Performance do TT RS, ale musialbys je sciagac z Niemiec oraz zaplacic ~200,00€ (z przesylka). Pisalem do nich i sprzedaja po prostu zestaw produkcji HEL do TT RS, ktory polecaja jezeli ktos chcialby zmienic przewody na oplot. Wiec w Polsce kupujesz dokladnie to samo, tylko jest taniej i szybciej.
    ----
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •