Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #211
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Jaqob, niby masz racje z tym wyciaganiem wybieraka, ale o ile Marcin z Pawlem to ogarna bez problemu, to np. ja mialbym z tym spory problem - na szybko sam sobie tego nie rozbiore (tzn. rozbiore, ale moze nie nadawac sie juz do zlozenia :P), a wyciagniecie wybieraka unieruchamia auto na dluzej...
    Nr galki ustalalem z Michalem po VINie poliftowego TTSa z USA, wiec numer galki poliftowej jest pewny. Gorzej z wybierakami, ale mysle, ze powinny byc takie same - przeciez to sa dwie DQ250 (choc z innymi przelozeniami, u mnie jest chyba taka jak w VW R36).

    ZUCZEK, jak bedziesz wsadzal DQ500, to rzeczywiscie lepiej od razu z wybierakiem, ktory bedzie mial linki dla 7-mki i wtedy galka z RS. Bedzie to zrobione raz a dobrze i profesjonalnie. A tak na marginesie, czyzby znane tu TT R32T mialo takie rozwiazanie w skrzyni? Moglbys napisac cos wiecej o tym? Bardzo mnie interesuje ten temat, bo nie moge sobie wyobrazic jak w DSG mozna manualnie wrzucic bieg... I jak juz wymieniali cala skrzynie i dostosowywali wszystko, to przeciez wymiana wybieraka, to najmniejszy problem. Szczegolnie, ze nowy kosztuje 420€, a w tamtym samochodzie siedzi juz galka nowego typu - taka jaka jest u mnie fabrycznie (jezeli to ten samochod).

    Tak, samochod dostaje pakiet TTS . Progow tez szukalem do "zwyklej" wersji, przegladalem wiele stron na allegro, az zobaczylem cos, co wygladalo obiecujaco. Pojechalem, obejrzalem - wszystkie zaczepy cale, nigdzie nie naprawiane, delikatnie porysowane. Wiec wzialem, choc przyznam, ze jakbym nie pojechal osobiscie, to mialbym opory przed zakupem na odleglosc, bo az podejrzanie tanio bylo. A ze zderzakiem sie juz tak przejechalem. Myslalem, ze znalazlem supertania okazje (chyba ok. 200 zl z przesylka), ze zdjec wygladal dobrze, telefonicznie potwierdzalem, ze nie byl popekany i zaczepy sa cale. Niby bylo OK, ale jak go potem ogladalem z lakiernikiem, to okazala sie masakra. Odeslalem, na szczescie z tym nie bylo problemu. Potem kupilem jeszcze jeden, tym razem naprawde idealny i to z ta dokladka na dole. Wtedy juz nie polowalem na zadna okazje, ale na dobry jakosciowo produkt. I tak kupilem zderzak z dokladka z 2012 roku z TTS chyba za 700 zl z przesylka o ile dobrze pamietam. Takze i tak udalo sie tanio .
    Z grillem mialem spory dylemat, ktory wybrac, nawet kupilem zniszczony przed i po liftowy za grosze, zeby tylko mniej wiecej zobaczyc jak beda wygladaly na aucie i wyrzucic, bo do niczego innego nie nie nadawaly. Wybor padl na przedliftowy. Kto wie, mize kiedys bedzie poliftowy, jednak na obecna chwile ten mi podoba mi sie bardziej, wiec on zostaje. A tak w ogole, to kupilem go w stanie idealnym (tylko do przemalowania na Piano Black) od lekarz00 - jeszcze raz wielkie dzieki, Krzychu .

    Dokladke w carbonie oraz wszelkie prace lakiernicze, lacznie z nakladaniem powloki kwarcowej nanolex wykonal, jak zwykle, niezastapiony Pierre Bodin w swoim Garażu Czarodzieja - tu rowniez przeogromne podziekowania!

    Poza tym jest nowy element dekoracyjny na tylna polke - z pleksi, swieci sie tylko wyciety znaczek Audi. Zrobila to firma EuroPlex. Im tez bardzo dziekuje, profesjonalne i szybkie wykonanie czegos, o czym inni nawet nie chcieli slyszec. Doradza, pokaza, wytlumacza i co najwazniejsze - rewelacyjnie zrobia.

    A, no i hamulce. Tyl jest od TTS/TTRS. Zestaw od Marka Pasternaka (nick z allegro: Marezo). Praktycznie nowy (chyba mial cos ok. 2 000 km przebiegu), nieregenerowany, swietnie pomalowany. Dziekuje i polecam. A za zamontowanie tego dziekuje chlopakom z CS.
    Natomiast przod 6-tloczkowy z Porsche Cayenne od Pawla Zukowskiego. Coz, w sumie dziekuje, bo hamuje wspaniale, jednak reszty wole juz nie komentowac - mysle, ze lepiej bedzie oszczedzic sobie nerwow, cieszyc sie samochodem i wiecej nie miec potrzeby zmiany zaciskow na wieksze. Tylko tu jeszcze chcialbym podziekowac SIDowi za dostarczenie srub, ktorymi mozna te zaciski zamontowac zgodnie ze sztuka, bo te, ktore dostalem w komplecie byc moze sie do czegos nadawaly, ale na pewno nie do zamontowania zaciskow, a juz kompletnie nie u mnie. Kto ogarnial temat, wiecie juz z poprzednich postow .

    Nie wspomnialem jeszcze (chyba), ze dzieki CompSport w auTTku siedzi juz od dluzszego czasu sterownik Haldex Competition. Jest wprost genialny! Rowniez wykonali pare innych drobnych prac przy samochodzie, o ktore ich troche meczylem :P. I nawet mnie za to nie pogonili, ani nie przestali byc mili, wiec moge im tylko bardzo dziekowac. Jak zwykle uslugi na najwyzszym poziomie. A to jak auto jezdzi! Mmm, tego nie da sie opisac slowami . Im dluzej nim jezdze, tym bardziej mi sie podoba i tym wiecej chce jezdzic. Z TT naprawde nie chce sie wysiadac! Co wiecej, od modyfikacji zrobilem juz ponad 15 tys. kilometrow bez najmniejszych problemow. Takze wszystkim bardzo polecam CompSport.

    No, to chyba w miare uaktualnilem moj watek :P...
    ----
    Pozdrawiam.

  2. #212
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja teraz nie pamiętam, ale za moje progi zapłaciłem albo 100 zł, albo 150 zł. Oczywiście za 2 sztuki.
    Jednak jak piszecie, takie ceny to mega okazje i sprzedający nie mają wtedy pojęcia, co sprzedają.
    Porównałbym to do uprawiania seksu bez zabezpieczenia ze wszystkimi atrakcyjnymi kobietami świata, bez konsekwencji w postaci potomstwa i chorób. Prawie niemożliwe.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #213
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Manualnie w DSG znaczy łopatką, lub gałką w pozycji sekwencyjnej, po prostu 7mka nie wchodzi sama być może nie zapisane jest to w wybieraku i dla tego, ja bym wymienił, ale mając nowszy typ bym się zastanawiał, chodź gałka RS tylko do niego pasuje, chodź powiem Ci że mi bardzo podoba się tak którą Ty masz, tym bardziej że jest wersja z obszyciem do mojej skóry, RS nie wychodził w takiej specyfikacji.
    Odnośnie body, kilka rzeczy udało mi się kupić okazyjnie, ale nie aż tak jak piszecie, chodź taniej, po głębszym zastanowieniu sporo gratów kupiłem nowych, mam taki fetysz nie lubię łatanych, niektóre rzeczy z allegro powinny leżeć na złomie, lub Niemcy wyrzucają to do śmietnika, do nas trafia na rynek trochę się poklei przymaluje i jest nówka sztuka, dla tego taka decyzja.
    Fajnie jest też czytać ze auto po modach sprawia frajdę, nie nudzi się, nie psuje, tak więc oby jak najdłużej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #214
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Marcinie, dzieki za wytlumaczenie manualnej zmiany w DSG. W sumie nie jest to wcale problematyczne, ale wolalbym, zeby juz wszystko dzialalo jak w oryginale. Wiesz moze czy po zamontowaniu DQ500 rowniez pozbywamy sie laga przy LC?
    Galka od RS tez jest bardzo ladna i bedzie Ci bardziej pasowala do licznika i bodykitu, ale Twoj projekt, Twoja decyzja. Zawsze sam mieszek mozna uszyc, to zaden problem.

    Ja mam tez sporo niwych czesci, bo klejonych czy naprawianych nie uznaje. Niestety czesto chcialem kupic tanio, okazywalo sie, ze szrot, to szlo do kosza i kupowalem nowe z ASO. Wiec czesto tanio okazywalo sie najdrozej. Polityke mam prosta - mam niebite auto z malym przebiegiem, wiec nigdy nie zmieniam niczego na gorsze. Tuning polega na ulepszaniu, wiec zakladam tylko takie same jak byly fabrycznie badz lepsze elementy. "Jak nowe" odpadaja, musza byc naprawde nowe albo w idealnym stanie (badz z mozliwoscia doprowadzenia ich do takiego stanu w prosty i "nieinwazyjny" sposob).

    Ale nowe tez mozna poprawic :P. Widzieliscie piekna galke od TTS (nowa z ASO), to teraz prezentujac przedsmak kolejnych modyfikacji wizualnych, pokaze Wam, jak teraz wyglada moja galka od TTS . Dodam tylko, ze idealnie wpasowala sie i bedzie tworzyla zgrany komplet z calym wnetrzem.

    Załącznik 8135
    ----
    Pozdrawiam.

  5. #215
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak w dq 500 jest możliwość odpalenia turbiny na LC.
    Odnośnie TTRS to gałka pasuje tylko do wybieraka 7 biegów, więc obecnie była by tylko opcja TTs lub taką jak miałeś, tak więc odpuszczam temat, bo nie warto znowu potem zmieniać.
    Gałka super i ważne że nowa, nikt jej łapą nie maltretował a i cena przystępna
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #216
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Ponoc w nowych DQ250 tez jest taka opcja, wiec myslalem czy nie daloby sie podmienic i zaadoptowac samego sterownika skrzyni. DQ500 przy moim samochodzie nie potrzebuje, ale pozbycie sie opoznienia przy LC jest kuszace. Tyle, ze nie tak kuszace, aby tylko dlatego wsadzic taki worek kasy w skrzynie...

    Choc cena przystepna, to nie taka, zeby galki kupowac jak cukierki, wiec tez bym odpuscil na Twoim miejscu, zeby dwa razy nie zmieniac. U mnie nie dosc, ze nowa galka, to od razu na nowo obszyta perforowana skora i nowy mieszek, czyli praktycznie podwojnie nowa .
    ----
    Pozdrawiam.

  7. #217
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ooo, to byłoby ciekawe. Pozbyć się tego opóźnienia przez sam sterownik, skoro programem się nie da...

  8. #218
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Programem teoretycznie by sie dalo, ale sterownik w naszej generacji DQ250 w ogole nie obsluguje takiej funkcji. W nowych DQ250 jest juz sterownik innej firmy, ktory obsluguje tez podtrzymanie turbo. Tzn. zezwala sterownikowi silnika na podtrzymanie, ktory to ogarnia bez problemu. Tylko najwiekszym pytaniem jest to czy istnieje mozliwosc zaadoptowania samego nowego sterownika czy nie? Jezeli tak, to bylby to tani sposob na pozbycie sie tego denerwujacego opoznienia. Jednak w nowej skrzyni na pewno zmienili cos wiecej niz sterownik, wiec jego podmiana moze byc niemozliwa. Wtedy trzeba by bylo wsadzic cala nowa skrzynie, a to juz tez bedzie wiekszy koszt.
    Mysle, ze trzeba po prostu troche poczekac az tunerzy dobrze rozgryza nowy osprzet VAGa i wtedy popytac kogos ogarnietego.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przedsmak... Po raz drugi .

    Załącznik 8166
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #219
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To na zamówienie robiłes wygląda ciekawie fajna alternatywą dla org rs
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #220
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Dokladnie, na zamowienie. Niestety nie mam innych zdjec, a na tym kolory nie wyszly rzeczywiste. Najbardziej rzuca sie w oczy to, ze pasek na kierownicy wyglada na zolty, a jest tak naprawde z pomaranczowej skory z palety Lamborghini. Zdjecie jest "robocze", na profesjonalne musimy troche poczekac .

    Jak dla mnie jest to o tyle lepsza alternatywa dla ori kierownic, ze w projekcie tej moglem uczestniczyc i jest ona wykonana dokladnie pod moje preferencje, tak zeby idealnie lezala w moich rekach. Dodatkowo moglem sobie "pomacac", poprobowac, kazdy etap projektu byl dokladnie konsultowany. W efekcie tego powstala kierownica calkowicie pode mnie, a bardzo sobie cenie to, jak trzyma sie kierownice. Oczywiscie wykonanie takiej kierownicy, zeby wygladala dokladnie jak z RS nie jest tez zadnym problemem.
    ----
    Pozdrawiam.

  11. #221
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Bardzo dobrze wygląda. Sam się zastanawiam dlaczego te wszystkie kierownice są takie chude..

  12. #222
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mod na duuuży plus
    A masz więcej jakiś żółtych akcentów w aucie? Ja zrobiłem sobie szary celownik ale mam kilka szarości w aucie a na taki jaskrawy się nie zdecydowałem :P

  13. #223
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Dzieki . To prawda, kierownice Audi niestety sa za cienkie... Na szczescie mamy w PL firmr, ktora wstrzelila sie w te nisze rynkowa i radzi sobie doskonale.
    Pasek, jak pisalem, nie jest zolty. To pomarancz z Lambo. Dosc jaskrawy. Jest to i bedzie jedyny taki jaskrawy dodatek w samochodzie. Specjalnie mial sie wlasnie wyrozniac, zeby byl rajdowym akcentem i byl gotowy do spelniania swojej funkcji (choc spelnial bedzie ja rzadko, o ile w ogole :P).
    ----
    Pozdrawiam.

  14. #224
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Taki pasek to dla mistrzów prostej, więc mam nadzieję ze nie przyda się za często
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #225
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Nie no, jak ? Przeciez to po to, ze jak sie jezdzi po szturze czy sniegu/lodzie i trzeba czesto i duzo krecic kierownica kontrujac, to pasek ma ulatwic szybkie zlokalizowanie pozycji "0". Jednak ja tak ekstremalnie nie jezdze :P.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dzisiaj odebralem auto po kolejnych przerobkach . Jestem naprawde zachwycony efektami, niedlugo przedstawie pelna fotorelacje, a na razie na zachete...

    Załącznik 8210
    Załącznik 8211
    ----
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •