Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 195 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #181
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Pawel-2005, hehe, akurat o katalog sam prosilem, bo bylem pojezdzic nowym TT .

    A tu kolejna juz dostawa od michal26. Niedlugo montaz, ale najpierw bedzie trzeba jeszcze cos nabroic z obszywaniem .

    Załącznik 8008

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i jeszcze Michal przeslal mi cos takiego .

    Załącznik 8009
    ----
    Pozdrawiam.

  2. #182
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Gałka super, a powiedz jaką wersję masz obecnie? przycisk z przodu czy z boku, również planuje taki mod. ale mam trochę komplikacji z wybierakiem starszego typu, ponoć można ten plastik obrócić ale najpewniej wymienić cały.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #183
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gałeczka cudna!

    Co do modyfikacji ze starszej wersji na nowszą to ucinają plastikową pętlę i z powrotem przyklejają obróconą. Znam też takich co drut tam wsadzili... Ja miałem opcję z uciętą pętlą i wszystko pięknie działało przez rok ... aż się urwało. Na szczęście stało się to jak Pan Mechanik w ASO wjeżdżał na warsztat i wymienili mi cały wybierak gratis na ten nowszy.

    Jak masz możliwość to można wybierak podmienić tyle, że jest trochę zabawy z rozbieraniem ale masz gwarancję, że nic się nie rozleci i będzie 100% profi a nie drutowanie
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #184
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Dzieki . A będzie jeszcze ładniejsza, już niedługo ;P.

    Wybierak mam poliftowy, gałka fabrycznie była taka sam jak ta z TTS, tylko z napisem TT na tym "kapslu" na górze. To jedyna różnica.
    Jeżeli chodzi gałki, to TTSowe też się dzielą na przedliftowe i poliftowe - mają inne numery, choć z zewnątrz wyglądają tak samo, to jednak mocowanie do wybieraka jest różne. Tak się (nie)szczęśliwie składa, że mam obydwie wersje u siebie, więc mogę jutro zrobić zdjęcia tych mocowań i wrzucić, jeżeli to jakkolwiek pomoże.
    ----
    Pozdrawiam.

  5. #185
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To wrzuć fotki przydadzą się i nry wrzuć tych wybieraków.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Gałeczka cudna!

    Co do modyfikacji ze starszej wersji na nowszą to ucinają plastikową pętlę i z powrotem przyklejają obróconą. Znam też takich co drut tam wsadzili... Ja miałem opcję z uciętą pętlą i wszystko pięknie działało przez rok ... aż się urwało. Na szczęście stało się to jak Pan Mechanik w ASO wjeżdżał na warsztat i wymienili mi cały wybierak gratis na ten nowszy.

    Jak masz możliwość to można wybierak podmienić tyle, że jest trochę zabawy z rozbieraniem ale masz gwarancję, że nic się nie rozleci i będzie 100% profi a nie drutowanie
    Jeżeli wyciąga się go a raczej tak od dołu to zabawy więcej niż trochę bo wydechy i osłony trzeba zwalać, ale warto to zrobić raz a dobrze bo sklejanie to druciarstwo.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 02-03-2015 o 23:30
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #186
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Wyciąga się do góry, ale wymaga to zdjęcia całego tunelu (obie cześci). Tak na 2-3h pracy. Sklejania nie polecam, jak pęknie w czasie jazdy to nawet kluczyków można ze stacyjki nie wyjść. Ale odpowiednio wtopiony drut jako pętla , o za którą ciągnie uchwyt gałki chyba dałby radę. Problem jest też z samą gałką, bardzo delikatne sprężynki trzymające uchwyt... Robota dla zegarmistrza

  7. #187
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ty też zdaję się masz TTS, jak robiłeś?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #188
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Pętla z grubego drutu wtopiona w istniejący pręt. Moim zdaniem bardziej solidne niż oryginalna pętla plastykowa i znacznie bardziej solidne niż obrócenie na ciepło pierwotnego pręta plastykowego. Ale to zdaniem niektórych "druciarstwo", więc tylko informuję, a nie zachęcam

  9. #189
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Czy wsadzisz tam drut czy skleisz niestety istnieje ryzyko, że prędzej czy później może to się urwać a wtedy mamy poważne kłopoty. Jeśli urwie się tak, że ręką będziemy w stanie ciągnąć za cięgno to jakoś uda nam się dojechać do domu. Jak urwie się tak, że nie będzie za co złapać to czeka nas laweta...

    Miałem w domu 3 wybieraki i 2 gałki. Bawiłem się tym i wg mnie mega, mega trudno jest spasować to tak aby pętla, którą stworzysz będzie idealnie taka sama jak w oryginale. Jak będzie minimalnie luźniejsza to przycisk nie będzie idealnie dopasowanie leżał.

    Reasumując, jak ktoś ma wybitne zdolności manualne może spróbować wstawić drut ja osobiście bym nie ryzykował i dał nowy wybierak, który kosztuje raptem 150 zł i mamy profi jak fabryka dała.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #190
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Zgadzam się z Tobą, że było to mega trudne. Ku$wica mnie brała, jak to spasowywałem. Ale nie wyrwie się, bo przebiłem ori pręt sporo poniżej jego czubka. Jednakże zgadzam się, że lepiej wstawić oryginalny wybierak (zwłaszcza za takie pieniądze, czas jest znacznie droższy). Akurat ja w weekend się uparłem i wizja jechania po wybierak oraz demontażu całego tunelu wydała mi się wtedy znacznie dłuższa czasowo.

  11. #191
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Mala aktualizacja odnosnie ostatnio wykonanych prac . Oczywiscie przy okazji wymiana plynu na Motul RBF660. Szczerze polecam VAG Serwis z Tarnogajskiej we Wroclawiu - fachowo, solidnie, szybko i milo. Chlopaki naprawde zajeli sie tematem jak trzeba. Takze moge im tylko za to wszystko bardzo podziekowac - kawal swietnej roboty, a wcale nie bylo tak latwo i prosto .

    https://www.facebook.com/VAGserwis/p...39134512848136

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A tu macie obiecane zdjecie galek.
    Na wszystkich ponizszych obrazkach po LEWEJ stronie przed FL (do 2010 r.), a po PRAWEJ stronie po FL (od 2010 r.).

    Załącznik 8016

    Załącznik 8019

    Załącznik 8022
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 03-03-2015 o 15:09
    ----
    Pozdrawiam.

  12. #192
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to jeszcze pozostaje rozkminić który wybierak do której gałki, może Michał26 by pomógł, potem wydzielę to do nowego tematu tak aby było wiadomo co i jak, bo jak widać można się wtopić, nie wiedząc tego.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Zgadzam się z Tobą, że było to mega trudne. Ku$wica mnie brała, jak to spasowywałem. Ale nie wyrwie się, bo przebiłem ori pręt sporo poniżej jego czubka. Jednakże zgadzam się, że lepiej wstawić oryginalny wybierak (zwłaszcza za takie pieniądze, czas jest znacznie droższy). Akurat ja w weekend się uparłem i wizja jechania po wybierak oraz demontażu całego tunelu wydała mi się wtedy znacznie dłuższa czasowo.
    Jak widać u Ciebie jakoś daje radę ten drut ale biorąc pod uwagę z jakiego powodu unieruchomimy auto, a stanie się to np w Maladze, raczej nie zaryzykuje, oczywiście 150zł za wybierak to cena z rynku wtórego, a i tak trzeba polować bo niektórzy i 400 potrafią zaśpiewać, o nowym nie wspomnę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #193
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Numery wybierakow mozna sprawdzic np. tu: http://ifinterface.com/page/page3.php. Tak, jak pisalem, graniczny jest MY2011 dla liftu. Wybieraki dla aut poliftowych (czyt. jak moje) beda wspolpracowaly z galka po prawej (od Michala zreszta). A przed liftem trzeba zobaczyc czy zwykla TT i TTS maja inny nr wybieraka i tyle. Jak jest inny, to trzeba zmieniac. W przeciwnym razie mizna zamowic galke przedliftowa (po lewej) i tyle .

    No dobra, zapedzilem sie. Ten wybierak jest w grupie 713-15 oznaczony numerem na rysunku 21, ale nie ma go tam na spisie czesci, wiec ETKA online na nic sie nie zda. Zatem pozostaje ...michal26.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 03-03-2015 o 16:15
    ----
    Pozdrawiam.

  14. #194
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No tak a do TTRS jest jeszcze inny wybierak, super, ale wiem dokupię dq500 i gałka podejdzie
    Tyle ustaliłem
    Wybierak przedliftowy czyli do 2011 to 8J1 713 025 L
    Wybierak poliftowy czyli od 2011 to 8J1 713 025 K
    Wszystko dla 6 biegowych skrzyń dq250
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 03-03-2015 o 16:47
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #195
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kup dq500 a ja odkupie Twoją

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •