Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #151
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Do mocy rzędu 550hp i 600nm ta skrzynia daje sobie radę i nie widzę powodu pchać 20-30tyś zł, no chyba że by podnieść margines bezpieczeństwa, LC można sobie ogarnąć i z tym żyć, puszczam pół sec. wcześniej hebel i po problemie.
    Opony przy takiej mocy to podstawa, nawet w Quattro, dla tego ja już zainwestowałem w komplet super gum i Tobie mógł bym je polecić, Pilot Super Sport w rozmiarze 255 będzie ciężko ci zerwać trakcję w normalnych warunkach, bo kleją niesamowicie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #152
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    No tak, zakup nowej skrzyni to kupa kasy. Gdyby bylo to konieczne, to oczywiscie bym kupil, jednak tu zysk z DQ500 nie jest warty swojej ceny. W uzywana balbym sie pchac, bo uzywanymi czesciami mozna naprawiac jak ktos chce tanio, bo naprawic trzeba. Tuning musi byc na nowych czesciach, bo w koncu chodzi o ulepszenie i pewnosc, ze bedzie dzialalo.
    Jedyne co, to jak nowe skrzynie DQ250 beda bardziej popularne, wtedy zastaniwie sie ponownie nad mozliwoscia wymieny sterownika.
    Oczywiscie opony beda nowe na kolejny sezon. Tak naprawde na tych jezdzi sie dobrze, jedynie jest problem z LC. Zupelnie nie chodzi o to, ze nie nadaja sie juz do jazdy - na upartego i jeszcze jedno lato daloby sie na nich przejezdzic zgodnie z prawem, ale tez nie o to chodzi . Teraz ich zmiana wydaje mi sie przesada, bo przeciez niedlugo bedziemy zmieniac na zimowe (miesiac, gora dwa), a przyznam, ze jak mialem 270 KM, to nawet nie myslalem, ze troche pogorszyly sie ich wlasciwosci. Kolejne beda wlasnie Michelin . W CS tez je bardzo polecali i mowili, zebym je kupil i innych nie szukal.

    ZUCZEK, ale Ty dajesz 255 R19, prawda? U mnie jest R18, ale szerokosc felgi jak w R19 (mowa o fabrycznych), wiec nawet myslalem, zeby pojsc w najszersze, ktore wyjda na felge i w nadkole - 265. Chociaz tez zastanawialem sie nad R19... W sumie to nie wiem czy nawet dobra opona 245 nie ogarnie tej mocy. W koncu jest quattro, a lekko ponad 400KM to nie az taka moc.

    Jaqob, po prostu stwierdzilem najpierw, ze chip wystarczy. Pozniej stwierdzilem, ze sie jednak mylilem :P. To trzeba bylo wymieniac czesci i isc grubiej, wiec warto przy okazji troche dorzucic i wstawic BT, bo to tak naprawde tylko troche wiecej pracy niz K04. A 400+ tez niedlugo bedzie standardem w tuningu. Kiedys 200+, pozniej 300+ to bylo cos. A teraz? Teraz z Golfa 7 R samym programem robisz 380 KM. Takze trzeba sie zbroic, sam wiesz ;P.
    ----
    Pozdrawiam.

  3. #153
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dokładnie, wyścig zbrojeń wiecznie trwa! Co do mocy to bierz jak najszersze opony. Ja mam 255 przód, 295 tył i potrafi zerwać trakcje na LC.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #154
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja bym z tym nie szalał;/ Masz 400km ale z drugiej strony tylko 400km. Ja miałem u siebie 4x 19tki 235 na 35 i trakcja była na prawdę dobra;/ Pamiętaj ,że im większa opona tym gorzej na 100-200. Ja za czasów k04 na stalowych 16tkach zamknąłem szafę i jeszcze szła by dalej aby droga się nie skończyła a na tych oponach co mam teraz (albo już nie mam bo prawie ich nie ma) poszła 237 i koniec;/
    szczerze uważam ,że 245 w zupełności wystarczy...ja obecnie kupiłem pilot sport 235 takie jak uprzednio i nie wydaje mi się aby był problem z trakcja :P

  5. #155
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Problem z trakcją nie wynika tutaj z powodu szerokości opony, lecz z jej jakości, tak więc wystarczy to co jest teraz, ważne aby guma była nowa, pamiętaj że bieżnik to nie wszystko.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #156
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Wiem, wiem . Moje niby maja jakies 3 lata, wiec tez tragedii nie ma, choc fakty sa takie, ze nie maja juz pozadanych wlasciwosci, wiec bez wzgledu na wiek i bieznik kwalifikuja sie do wymiany. W koncu to czesc eksploatacyjna i tyle. Po zimie beda nowe, bo w tym roku tak naprawde projekt zostal ukonczony na koniec lata.
    W takim razie znowu wezme fabryczny rozmiar, bo szkoda tracic czas 100-200, a tez sadze, ze przeniesienie 4XX na 4 kola to nie jest nie wiadomo jakie wyzwanie dla dobrych opon.

    A tymczasem auto szykuje sie do odwiedzenia ASO na duzy przeglad. Teoretycznie chyba wypada on przy 60 tysiacach, mnie samochod wysyla przy niecalych 56 tysiacach, wiec jade :P. Wiem, ze tez licza sie lata (4), ale do tego jeszcze brakuje prawie pol roku.
    Co ciekawe, korzystajac z wymiany oleju w trybie Long Life, komputer bardzo szybko zmniejsza pozostale kilometry do kolejnej wymiany i wysyla mnie do serwisu nawet przed przejechaniem 10 tys. km.
    Jak dla mnie super, bo nie musze pamietac sam o czestszej wymianie oleju. Raczej interesuje mnie to, ze serwisy LongLife sa odradzane po wiekszym tuningu, a w tym wypadku wydaja sie duzo lepsze dla silnika od stalych interwalow (rok lub 15 000 km).
    ----
    Pozdrawiam.

  7. #157
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Podzielam opinie co do opon , sam latam na miśkach Pilotach i są rewelacyjne, kto raz spróbuje 2 raz nie kupi innych niż misiaki.
    Jeśli auto jest streetowe ja bym nie przesadzał z szerokościami typu 265 gruba przesada moim zdaniem.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  8. #158
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    No to wezme standardowa szerokosc opon, jaka byla fabrycznie, skoro tak bedzie najlepiej .

    A ze nie sama moca czlowiek zyje, bo w koncu trzeba sie zatrzymac, a klocki i tarcze kwalifikowaly sie do wymiany (zuzycie klockow przednich i tylnych po 70% oraz slady przegrzania na tarczach - tak okazalo sie w poniedzialek, podczas przegladu w ASO) to od michal26 przyszla do mnie dzis taka oto paczka:

    Załącznik 7360

    Tarcze przednie: Zimmermann Sport Coat Z - 345 mm
    Tarcze tylne: Zimmermann Sport Coat Z - 310 mm
    Klocki (przod i tyl): ATE Ceramic

    Czekam jeszcze tylko na adaptery do przednich zaciskow oraz tylne zaciski i jarzma z TTS/TTRS od pavel20VTurbo i zestaw trafi do samochodu, lacznie z kontrolerem Haldex Competition, na ktory tez z reszta jeszcze czekam, az przyjdzie do CompSport .
    ----
    Pozdrawiam.

  9. #159

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    44
    to sobie troche poczekasz

  10. #160
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Masz jakies informacje, o ktorych ja nie wiem i chcialbys sie nimi podzielic?
    ----
    Pozdrawiam.

  11. #161
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Piękny zestawik hamulcowy. Miałem takie same tarcze z przodu + zaciski 6 tłoczkowe. Przód od TTRS teraz będziesz miał czy to co masz obecnie (Brembo)? Tam też chyba 6 tłoczków jest?
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #162
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Dzieki . Zaciski z przodu zostaja te, co byly - 4-tloczkowe Brembo. Z reszta tez w TTRS sa 4-tloczkowe i robi je Brembo (tylko tarcza ma 370mm). Ze swoich jestem zadowolony i nie zamierzam ich zmieniac (CS tez polecali, zeby zostawic zaciski, a tak w ogole, to mowili, ze nie trzeba nic robic z hamulcami, bo juz dzialaja jak trzeba). Naprawde auto teraz swietnie hamuje, wiec po zmianach powinno byc jeszcze lepiej.
    Takze 4-tloczkowe sa calkowicie wystarczalne jak na moje potrzeby. Domyslam sie, ze 6-cio zrobilyby jeszcze lepsza robote .

    A musiales cos robic z oslonami przeciwpylowymi, jak zmieniales tarcze na 345mm czy sie zmiescily? Bo z moich obliczen wynikala, ze powinny zmiescic sie praktycznie na styk z fabryczna oslona.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Sprawdzilem w ETKA - dobrze pomierzylem . Moje TT ma taka sama oslone tarczy jak TTS (tarcze 340mm) i nawet o 5mm wieksza niz Golf R32, ktory ma wlasnie tarcze 345mm. Czyli spokojnie nowa tarcza bedzie pasowala z dotychczasowa oslona .
    ----
    Pozdrawiam.

  13. #163
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Szczerze mówiąc to pewnie nie poczułbyś różnicy między 4 a 6 tłoczkowymi zaciskami. Nie wiem o jakiej osłonie mówisz ale wszystko pasowało bez przerabiania. Co do wystarczalności hamulców to powiem Ci, że Brembo w TT były jak brzytwa, idealne. Byłem nimi zachwycony i nie czułem potrzeby wzmacniania. Jak wsiadłem do pandy (auto o 500kg cięższe) okazało się, że ma jeszcze lepsze hamulce i to wyraźnie odczuwalne. Pomimo swojej wagi auto zdecydowanie lepiej hamowało. Być może dlatego, że są większe koła i jeszcze większe tarcze. Reasumując nigdy nie jest tak dobrze, że nie może być lepiej chociaż to już balansowanie na granicy praw fizyki.
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #164
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie hamulcy to szczerze przyznam ,że przy dziadkowej jeździe ich się nie da sprawdzić. U mnie ojciec ma a3 8p i tam ma heble 280 albo 288. Jak jeździłem to miałem wrażenie ,że lepiej hamują niż u mnie w tt ale to pierwsze wrażenie bo biorą ostro i nagle. Rozpędziłem się wyhamowałem ostro potem znowu i auto przestało już hamować tak jak za 1 razem. Niestety nie mają odpowiedniego odprowadzania ciepła co przy ostrym użytkowaniu od razu wychodzi;/ Dlatego aby sprawdzić działanie hamulców to lepiej poużywać ich ostro i wtedy wyjdzie na ile są dobre. W mojej a3 mam tarcze 288 i byłem zadowolony jak dobrze bierze. Ale po pewnej nocnej rundzie typu OS po mieście zatrzymałem się autem i okazuje się ,że tarcze są czerwone i idzie dym z klockow a auto przestało już hamować;/ To jest właśnie przykład o którym wyżej pisałem

  15. #165
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Być może miałeś tylko takie wrażenie ja raczej "widziałem" różnicę, którą potwierdza wielkość tarcz jakie mam. Przód 390mm tył 350mm. Przód zaciski 6 tłoków, tył zaciski 4 tłoki. Żeby nie robić zbędnego OT powiem tylko, że warto zainwestować w dobre hamulce tak jak Wysoczan bo kiedyś mogą komuś uratować zdrowie lub ocalą auto. Dosyć niedawno Cezary coś mówił, że dzięki "całkiem sprawnym" hamulcom udało mu się uniknąć poważnej kolizji z pieszym.
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •