Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 242

Wątek: [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

  1. #1
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444

    [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro

    [Wysoczan] Audi TT 2.0 TFSI quattro S-tronic (155 kW).

    Więc oto nadszedł już najwyższy czas, aby przedstawić mój samochód.

    Rok modelowy 2011, pochodzi on z polskiej sieci dealerskiej (Auto Viva).

    Oprócz wyposażenia standardowego, dodatkowo: kolor czarny Phantom, czarna skórzana tapicerka „Feinnappa", nawigacja, czujniki parkowania, czujnik zmierzchu i deszczu z asystentem świateł, złącze Bluetooth i zestaw głośnomówiący, reflektory Ksenon Plus z układem zmywania, felgi 9J x 18” z oponami 245/40, podgrzewanie foteli przednich, pakiet skórzany II, sportowa wielofunkcyjna kierownica z funkcją zmiany przełożeń, asystent pojazdu, pakiet optyczny świateł – czarne obudowy reflektorów, pakiet oświetlenia wnętrza LED, ISOFIX na fotelach tylnych, lusterko wewnętrzne z funkcją przeciwoślepieniową, pakiet optyczny z aluminiowymi aplikacjami rozszerzony o elementy ze stali szlachetnej, pakiet schowek, tempomat, elektryczna regulacja foteli przednich, Audi Music Interface, autoalarm fabryczny.

    W kwietniu 2012 r. został wykonany chiptuning we Wrocławiu przez firme MTM, czego rezultatem jest 270 KM i 390 Nm.

    Dodatkowo przeprowadzane są modyfikacje(głównie wizualne) przez Garaż Czarodzieja (Sorcier Garage).

    Lista modyfikacji:
    - tuning silnika MTM;
    - 4-tłoczkowe zaciski Brembo z przodu;
    - dystanse MTM 4 x 10 mm (odlew tytanowy);
    - carbonowe dokładki pod przednim zderzakiem;
    - rama grilla w Pakiecie Czerń;
    - obudowy lusterek w Optyce Aluminium;
    - przyciemnione szyby (tylna oraz dwie tylne boczne);
    - tylne zaciski pomalowane na czerwono;
    - malowanie wszystkich plastików zewnętrznych na czarny mat;
    - malowanie osłony silnika na srebrny satynowy;
    - dyfuzor dorobiony do blendy tylnego zderzaka;
    - przemalowanie fabrycznych felg;
    - felgi szprychowe na zimę z oponami 245/40 R 18;
    - naniesienie powłoki kwarcowej C-quartz;
    - stożkowy filtr powietrza Amsoil;
    - oświetlenie bagażnika LED;
    - parę zmian VCDSem;
    - kilka elementów malowanych artystycznie;
    - …

    Galeria wybranych zdjęć poniżej (z różnych okresów). ;)



    DSC_0825.jpgDSC_0775.jpgDSC_0814.jpgIMG_0686.jpgIMG_0698.jpgIMG_0696.jpgDSC_0064.jpgDSC_0055.jpgIMG_0699.jpg




    ----
    Pozdrawiam,
    Wysoczan.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 21-05-2013 o 09:14

  2. #2
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Piękna, gratulacje
    Masz dobrą trakcję na tych oponach 245, czy sądzisz, że lepsze byłyby trochę szersze?

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ładna sztuka no i mody, ale przydało by się uzupełnienie, co tam ten MTM wykonał i jaki jest efekt, przy zmianie zacisków można by się pokusić było o nowe logo, lub przynajmniej usunięcie Alfa Romeo.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pięknie się furka prezentuje a lakier na fotkach zimowych normalnie powala na kolana
    Ciekawi mnie czy te właśnie fotki były robione po nałożeniu warstwy na lakier czy ta różnica wynika z techniki fotografowania ...





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gratuluje, super furka Wizualnie zderzak od TTS bym dał ale to kwestia gustu.
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Masz dobrą trakcję na tych oponach 245, czy sądzisz, że lepsze byłyby trochę szersze?
    Z napędem quattro z trakcją żadnych problemów nie mam, a 245 były fabrycznie przy osiemnastkach.


    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    (...)przydało by się uzupełnienie, co tam ten MTM wykonał i jaki jest efekt, przy zmianie zacisków można by się pokusić było o nowe logo, lub przynajmniej usunięcie Alfa Romeo.
    MTM zmienił mapy silnika oraz skrzyni biegów (aby nie obcinała niutona przy 350 chyba), efektem tego jest 270 KM i 390 Nm (j/w). Niestety nie mogłem pokusić się o usunięcie loga Alfy Romeo, ponieważ...nigdy nie było go na moich zaciskach :P. Jest napis Audi oraz Brembo.


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Ciekawi mnie czy te właśnie fotki były robione po nałożeniu warstwy na lakier czy ta różnica wynika z techniki fotografowania ...
    Różnica wynika z tego, że górne fotki są po przejechaniu ok. 4 000 km po Europie, a myjni niestety nie znalazłem. Na innych jest umyty .
    Też były robione różnymi aparatami (od lustrzanki przez kompaktowy po iPhone'a). Jeżeli chodzi o różnicę w wyglądzie po nałożeniu, to dla mnie za bardzo widoczna nie była, ponieważ nakładałem na praktycznie nowy samochód. Tyle, że po zwykłym umyciu wygląda jak dobrze wywoskowany i tak też zachowuje się na nim woda podczas deszczu oraz przy pomiarze czujnikiem grubości lakieru wartości stały się większe.


    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Wizualnie zderzak od TTS bym dał ale to kwestia gustu.
    Też o tym myślałem, ale jakoś tak szkoda było mi mojego praktycznie nowego wyrzucać/sprzedawać. A potem wpadły do niego robione na zamówienie dokładki z włókna węglowego i pleksi, więc tak już został.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 20-05-2013 o 15:56
    ----
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    ...można by się pokusić było o nowe logo, lub przynajmniej usunięcie Alfa Romeo.
    ZUCZEK, gdzie Ty tam widzisz napis Alfa Romeo ????

    p.s. Wysoczan, gratki sztuki. W końcu z głową i dobrze zrobione MK2.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Faktycznie trochę z automatu określiłem napis, moja wina, biję się w pierś.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ładne TT, dobra konfiguracja. Podobają mi się też te srebrne lusterka.

  10. #10
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Co tu dużo mówić jak tu nie ma o czym gadać - piękne auTTko - gratulacje
    I TT

  11. #11
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Piękne TT bardzo dobrze że każda modyfikacja jest wykonana z głową to się w tych czasach ceni zresztą po co nadmiernie upiększac coś co jest już piękne

  12. #12
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Wow, jak dla mnie zestaw 2.0Tchip+Quattro+S tronic idealny do TTki, gratulacje!

  13. #13
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Cholera... Ładna sztuka

  14. #14
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Nom, pieknie sie blyszczy
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  15. #15
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Po dłuższym czasie wypadałoby uaktualnić trochę wątek, żeby nie było tak, że nic się nie dzieje ;). Powolutku, pomału, małymi kroczkami, ale do przodu. Nie wrzucałem osobo każdej pierdółki, bo i po co – teraz zaprezentuję ich zbiór :P.

    A więc po kolei:

    1. Wymieniłem żarówki w halogenach przeciwmgielnych na kolorystycznie bardziej zbliżone do ksenonów, jednak nadal z homologacją drogową. Moim zdaniem światło jest bardziej białe, niż było wcześniej. Nie wpada jednak w lekko niebieskawy kolor jak ksenony i LEDy, jednak nie wygląda też już tak jakby paliły się tam świeczki. Teraz powinien być księżyc :D! Bo idealna biel wyznaczona na podstawie jego światła to temperatura barwowa 4300K, natomiast moje żarówki mają 4200K. Aktualnie korzystanie z funkcji Coming/Leaving Home czy doświetlania zakrętów przeciwmgielnymi wygląda w mojej opinii lepiej.
    (http://www.kolegaberlin.pl/product-p...DUO-2-szt.html)

    Załącznik 5332

    2. Po przeprawie z ciągle to niedziałającymi (tzn. powodującymi błąd spalonej żarówki) LEDami do podświetlenia tablicy rejestracyjnej, postawiłem na żarówki C5W z niebieskimi filtrami i co ważne – z homologacją drogową. Jak dla mnie efekt jest genialny! Zachowujemy trwałość zwykłej żarówki (no, może odrobinę mniejszą), nie ma żadnych błędów, nie trzeba instalować grzejących się rezystorów, światło jest ładnie biało-niebieskawe i …nie jest tak intensywne jak w LEDach, więc tablica jest tylko delikatnie podświetlona na ładny kolor. A to wszystko za naprawdę małe pieniądze.
    (http://allegro.pl/mega-c5w-36m-blue-...918031403.html)

    Załącznik 5333

    Załącznik 5334
    Załącznik 5338Załącznik 5339

    3. Tylny dyfuzor został wykonany z carbonu. Jest to oczywiście prawdziwe włókno węglowe i żywica, nie jakaś folia imitująca je. Element został wykonany przez Pierra Bodin z Sorcier Garage (www.garazczarodzieja.pl) na specjalne zamówienie, robiony w całości ręcznie.

    Załącznik 5336
    Załącznik 5337

    4. Żeberka w kratkach bocznych zderzaka przedniego a’la carbon. Niestety tutaj musiała zostać użyta folia, ponieważ były ogromne trudności z oklejeniem ich prawdziwym carbonem. Na hydrografię ich kształt okazał się też zbyt skomplikowany. Dlatego została użyta folia 3M, najpierw tak na próbę, jednak efekt spodobał mi się i została ona na stałe. Dla porównania pod zderzakiem widać dokładkę z prawdziwego włókna węglowego i pleksi. Z daleka wygląda to identyczne, jednak gdy przyglądamy się uważnie z bliska, bądź samochód jest mokry – widać różnicę. No cóż, zawsze stroniłem od folii jak się dało, ale tu się przełamałem i uznałem, że na tego typu elementach jako ostateczna alternatywa świetnie się sprawdza.
    Natomiast ramka tych kratek została pomalowana na czarny głęboki połysk.
    (http://allegro.pl/3m-folia-carbon-cz...882254320.html)

    Załącznik 5335

    5. Przyszedł też czas na cały zestaw przewodów w oplocie firmy HEL. Podczas wymiany klocków przednich ASO Audi zauważyło, że w okolicach łączenia przewodu z zaciskami występuje pocenie. Przy lewym i prawym kole. Uznałem, że nie ma sensu wymieniać najpierw podkładek, potem być może śrub, a następnie być może i tak przewodów. Wolałem od razu zmienić całość, skoro dostępne jest coś lepszego, a mi trafił się powód, żeby się tym zająć. Zestaw HEL Performance dedykowany do TT RS w kolorze carbon przezroczysty (chciałem wprawdzie czarny, lecz dostałem taki i nie narzekam, bo szarawy też rewelacyjnie wygląda – wydaje mi się teraz, że nawet lepiej niż czarny; no i przecież mam dodatki z carbonu w samochodzie, więc tym bardziej się komponuje) z dożywotnią gwarancją, polecany przez LOBA Motorsport, a zakupiony na http://www.sidmotorsport.pl. Wymiany dokonał VAG Serwis we Wrocławiu, a przy okazji wymienili płyn hamulcowy na Motul RBF 660.

    Załącznik 5341Załącznik 5342

    6. A na koniec ostatni smaczek – oryginalne nakrętki zabezpieczające zawór wentyla z Audi. Dostałem je jako prezent już jakiś czas temu, jednak ciągle bałem się je założyć, gdyż mogłyby być bardzo łakomym i łatwym kąskiem dla złodziei. Jednak teraz TT zupełnie nie jest już samochodem użytkowym (do takich celów mamy samochód do tego stworzony, czyli miejskiego SUVa), więc mogę mieć pewność, że będę w stanie trzymać je tylko i wyłącznie w garażu lub na parkingach strzeżonych, także kapturkom nie zagraża niebezpieczeństwo. Taka drobnostka, a cieszy przeogromnie.

    Załącznik 5340

    Na razie to by było na tyle, jednak wkrótce z pewnością nadejdą kolejne modyfikacje i zdam z nich raport, jak będzie o czym pisać ;).

    P.S.
    Jeszcze zapomniałem o tym, że już jakiś czas temu zostały wymienione głośniki – z tyłu oraz tweetery na oryginalne Bose, z przodu trójdrożne Blaupunkty (http://carhifi24.pl/katalog/139_blau...tx_803_de.html). Wyciszone zostały miejsca za głośnikami, aby wyeliminować najistotniejsze odbicie dźwięku. Jak dla mnie jest to kompromis między przyjemnością słuchania muzyki a wagą auta. Nie jest to już takie szczekanie jak na zwykłych głośnikach oraz nie dołożyłem zbyt dużo zbędnych kilogramów do samochodu. Także uważam to za całkowicie akceptowalny i zadowalający mnie kompromis. Oczywiście do zamontowania głośników niezbędne były dystanse (http://sklep.basser.pl/pl/dystanse-m...nik-200mm.html) oraz mata bitumiczna (http://www.automuza.pl/?p=productsMo...to-m1-z-stp%29).

    P.S. 2
    Również nie opisałem jeszcze elementu ozdobnego na tylnej półce nad bagażnikiem – jest to płytka z carbonu oraz pleksi na której jest czarny znaczek Audi oraz satynowo srebrny gekon (w kolorze lusterek), całość jest przykręcona na niskich nóżkach w tym samym srebrnym kolorze i jest od spodu podświetlana białymi LEDami zapalającymi się i gasnącymi przy otwarciu i zamknięciu bagażnika. Niestety zapomniałem sfotografować, ale za pamięci potem podrzucę fotkę, żeby to lepiej zobrazować. Oczywiście wykonanie: Czarodziej ze swojego Garażu ;).

    No teraz to by było na tyle. Chyba ;)...
    ----
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Madry TT 2.0 TFSI S-tronic Quattro
    Przez madry w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 15:33
  2. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  3. Audi TT-S (2.0 TFSI, 269 KM, Quattro) na Nurburingu - FILM
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2008, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •