Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 45

Wątek: s3 spiety na stale naped, nie rozlacza sie.

  1. #16

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    krosno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    Ja mam I generacji. A ten odpowietrznik haldexa to do czegoś mam podpiąć? Bo był tylko taki króciutki wężyk i do niczego nie podpięty.
    Ostatnio edytowane przez michal129 ; 17-05-2013 o 07:38

  2. #17
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    sorry za OT, ale nie jeden Ci tu zazdrości, że cały czas możesz sobie bokiem polatać ;p
    zrobić haldexa zawsze spiętego nie powinno być problemem, wystarczyłoby mechanicznie zblokować sprzęglo

  3. #18
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    zrobić haldexa zawsze spiętego nie powinno być problemem, wystarczyłoby mechanicznie zblokować sprzęglo
    czyli jak to zblokować ?
    btw - wtedy dyfer z tylu poleci i wszystko w koło.

  4. #19

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2001
    Kolor
    brak
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez michal129 Zobacz posta
    Ja mam I generacji. A ten odpowietrznik haldexa to do czegoś mam podpiąć? Bo był tylko taki króciutki wężyk i do niczego nie podpięty.
    Wydawało mi się, że czytałem gdzieś, że gen1 to tylko TT i Golf MK IV. Mea culpa. W takim razie kup dowolny sterownik z gen1. W ramach generacji nie ma różnych sterowników. Można to zobaczyć patrząc na opisy na stronach sprzedających sterowniki 'performance'. Pasują do każdego haldex'a z danej generacji.
    Co do 'wężyka' - najlepiej jakbyś pstryknął kilka fotek i wtedy będzie bardziej wiadomo o co chodzi. A nawet ktoś z quattro może zerknie jak to u niego wygląda i gdzie ewentualnie ów wężyk podczepić.

    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Cez - nieprawda, michał potrzebuje haldexa I generacji. I podejrzewam że starczy mu zwykly działajacy haldex. Niebieski to koszt rzędu 1000$.
    Jak to Joker powiedział "Why so serious?" Wiadomo, że wystarczy mu zwykły. Ale jak kupi zwykły nowy to też zapłaci nie mało. Jak kupi używany to nie ma pewności, że za pół roku mu znowu nie padnie. Pół-żartem, pół-serio (ztąd emotka) zasugerowałem koledze zakup 'blue', bo raz - będzie nowy, dwa - poczuje zdecydowaną poprawę działania napędu quattro. A chyba po to się wersje Q zamiast ośki kupuje żeby 4 kółka pracowały a nie by tylko wozić ze sobą 130kg podwieszonego dodatkowego balastu.
    Ale obiecuję, że już więcej o 'blue' w tym wątku nie wspomnę.

  5. #20
    Awatar maciej22.86
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Gniezno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    green
    Posty
    174
    Koledze zapewne chodzi o wężyk odpowietrzajacy...Czarny cieniutki weżyk z gumowym kolankiem....Wchodzi on do góry w podloge..

  6. #21

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    krosno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    następny dyfer i następna poraszka:/
    dalej dziala tak jak 2 wcześniejsze hmm może to nie jest wina sterownika? Goscie mi mówili ze to może być pompa abs. W dyfrze co dziś kupiłem było mało oleju i w ogóle nie załączał w tescie wyjsc wiec przełożyłem sterownik do swojego starego i pod piąłem go do wtyczki (bez masy) to po odpaleniu się nie załączał. Po skręceniu wszystkiego do kupy znowu zonk robi to samo.(masa ma wpływ na taka prace) Po zrobieniu testu wyjść i od razu odpaleniu napędu nie spina. Zgaszę odpalę ponownie i już spina. Na kanale 51 pompka jest w pozycji high i nie reaguje na ręczny czy nożny.Pompka po odpaleniu pracuje cały czas.

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a są jakieś błędy w dziale naped na 4 koła albo abs? może sterownik widzi cały czas uślizg przedniej osi z powodu;/ tylko w takim razie zaciągnięcie ręcznego powinno pomóc. Jeżeli kupiłeś drugi sterownik i nie wiesz co z nim zrobić to napisz na pw , mam kupca

  8. #23

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    krosno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    Nie ma żadnych błędów :/
    Podpinając do komputera i robiąc na VAGCOMie test wyjść wszystko działa tak, jak ma działać. Zapina, rozpina, ogólnie okej. Odpalając samochód na tym samym zapłonie, co robię test napęd się nie spina, działa wtedy dobrze. Natomiast po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta znowu spina się na stałe.
    Aktualnie na samochodzie mam mój stary dyferencjał, który przez kilku mechaników jest stwierdzony jako mechanicznie sprawny, moją pompkę i przełożony sterownik od zakupionego dyfra, bo na nim nie ma błędu, a mój stary sterownik wywalał błąd na kompie. Nie wymieniałem oleju, jest zalany ten, z którym kupiłem samochód.
    Poza tym słyszałem, że utrapieniem A3/S3 są te 3 bezpieczniki koło akumulatora. Przy jednym z nich jest przyfurany plastik, nawet klapka jest biała. Zastanawia mnie też pompka od cieczy chłodzącej, która prawie cały czas chodzi. Raz się wyłączy po zgaszeniu auta, raz chodzi jeszcze przez pół godziny. Może to ma też wpływ?

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    zrobić haldexa zawsze spiętego nie powinno być problemem, wystarczyłoby mechanicznie zblokować sprzęglo
    Nie tyle mechanicznie co hydraulicznie że tak się wyrażę
    Jest taki patent w sprzedaży od dłuższego czasu , montuje się to w miejsce sterownika i ręcznie regulowanym zaworem ustawia się w jakim stopniu Haldex ma być na stałe spięty .
    Oczywiście przeznaczone jest to do aut typowo sportowych i najlepiej strojonych na ''stand alone '' bo w normalnych przypadkach trzeba by trochę pokombinować aby seryjne ECU '' strawiło '' taką konfigurację ...



    Wracając do tematu .....
    Haldex to w zasadzie tylko bardziej zaawansowane sprzęgło które przekazuje napęd na tylny dyferencjał , napisałem bardziej zaawansowane bo dodatkowo poza przekazaniem momentu może przekazywać różne jego wartości w zależności od potrzeby .
    Idąc dalej .... Haldex nie steruje prędkością obrotową poszczególnych kół na tylnej osi bo za to odpowiedzialny jest dyferencjał .
    Nie ma żadnego znaczenia czy Haldex jest spięty czy też nie w odniesieniu do ''szurania'' tylnych kół bo to nie ''on'' za to odpowiada ... Przecież nie rozpina nam napędu na tył jak ostro pałujemy w zakręcie
    Teoretycznie jedynie widzę możliwość obwiniania Haldex-a gdyby hamował dyfer lub zapinał i jednocześnie szybko odpinał napęd ale z dużym momentem . Nie mniej jednak wydaje mi się że objawy nie byłyby takie jak opisujesz .

    Nie wykluczam że coś z dyferencjałem czy nawet Haldex-em jest nie tak ale duże luzy w zawieszeniu i bardzo nieprawidłowa geometria tylnego zawieszenia może powodować takie '' szuranie '' .

    Zanim kupisz kolejny dyfer i inne graty sprawdź po prostu całe zawieszenie tylne czyli mocowanie wahacza wleczonego do karoserii , gumy tegoż wahacza , 4 wahacze poprzeczne i ich gumy oraz tulejki mocujące do piasty .

    Dodatkowo sprawdź też poprawność mocowania półosi do dyfra .. Montuje się to na zdecydowany wcisk z kliknięciem jak nie kliknie to z czasem się wysunie i poniszczy mocowanie w dyferencjale .
    Nie zaszkodzi sprawdzić same półośki czy są sprawne ...

    Mógłbyś też nagrać jakiś film jeśli możesz i pokazać co się dzieje bo po Twoim opisie nie do końca jest to dla mnie jasne










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez michal129 Zobacz posta
    następny dyfer i następna poraszka:/
    dalej dziala tak jak 2 wcześniejsze hmm może to nie jest wina sterownika? Goscie mi mówili ze to może być pompa abs. W dyfrze co dziś kupiłem było mało oleju i w ogóle nie załączał w tescie wyjsc wiec przełożyłem sterownik do swojego starego i pod piąłem go do wtyczki (bez masy) to po odpaleniu się nie załączał. Po skręceniu wszystkiego do kupy znowu zonk robi to samo.(masa ma wpływ na taka prace) Po zrobieniu testu wyjść i od razu odpaleniu napędu nie spina. Zgaszę odpalę ponownie i już spina. Na kanale 51 pompka jest w pozycji high i nie reaguje na ręczny czy nożny.Pompka po odpaleniu pracuje cały czas.
    A sprawdzales napiecia na wtyczce ?
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  11. #26
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Jakie masz opony w aucie? rozmiary i marka ta sama? bo zdarzaja sie przypadki tzw huczenia tylu np na parkingach i ostrych zawracaniach wlasnie przez rozne rozmiary badz nawet marki opon na osi przedniej i tylnej,mowa o Quattro.

  12. #27
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Characteristics of the Haldex coupling:
    • Permanent all-wheel drive with electronically
    controlled multi-plate clutch
    • Front drive characteristic
    • Quick response
    • No strain on clutch when parking and
    maneuvering vehicle
    Compatible with different tires (e.g.
    emergency wheel)

    • No restrictions on towing with the rear
    axle on the ground
    • Fully combinable with systems such as
    the anti-lock brake system (ABS), the
    electronic differential lock (EDL), the antislip
    regulation (ASR), the electronic brake
    distribution system (EBD) and electronic
    stabilization program (ESP)
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  13. #28
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Pytanie, co autor miał na myśli pisząc "compatible"

  14. #29
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Pewnie mial na mysli to co napisal :P
    Tu kompletny artykul, dla potwierdzenia ze nie jakis idiota to pisal
    http://www.vaglinks.com/Docs/Audi/TT...StudyGuide.pdf
    Ostatnio edytowane przez lelu666 ; 24-05-2013 o 18:42
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  15. #30
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Szkoda tylko ze po Angielsku i wiekszosc osob i tak nie zrozumie.

Podobne wątki

  1. haldex spina na stale, uszkodzony?
    Przez 4k4rol w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 23:29
  2. Stale powracjający błąd 17705
    Przez Jackq w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 19:44
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 13:24
  4. Stale wyskakujący błąd 16825
    Przez GumiA3 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 07:40
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •