Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 77

Wątek: "Szara myszka" TT225 by Pawel-2005 and Żuczek

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    "Szara myszka" TT225 by Pawel-2005 and Żuczek

    W związku z zaistniałą sytuacją iż Spot w Pieczyskach zbliża się wielkimi krokami a TT Żuczka z racji braku części nie zdąży się złożyć postanowiliśmy nabyć inną TT Jechać na taki spot bez TT to wielka strata a ,że na sprzedanie była akurat TT którą dosyć dobrze znam to długo się nie zastanawialiśmy. Jak niektórzy się domyślają padło na tą sztukę:
    http://www.klubtt.pl/nasze-auta/10931.htm
    Od początku gdy się u mnie pojawiła ponad pół roku temu zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Dlatego gdy się dowiedziałem ,że jest na sprzedaż to nie mogłem się oprzeć by jej nie kupić. Żuczkowi byłą potrzebna TT na spot dlatego spontaniczna decyzja i jest nasza

    Ogółem do rzeczy. Auto bardzo zadbane , powłoka lakiernicza wszędzie o odpowiedniej grubości, jedynie 2 przednie błotniki z przedniej części mają deczko grubszą warstwę. W TT było sporo zmienionych rzeczy i włożone sporo pieniędzy bez zbędnych oszczędności co zresztą można przeczytać w temacie kolegi Legion
    Pół roku temu dostała nowy FMIC:

    Została naprawiona zepsuta gruszka od turbiny.W aucie usunąłem zbędne n249 i całą tą plątaninę po czym sprawdziłem szczelność , błędy ( nigdzie niema aż do dziś żadnego błędu na vag) a potem komplet logów. W logach też wszystko jest bardzo poprawnie dlatego aucie została podniesiona moc do 240-250km i 320nm ( jest wykres z jakiejś hamowni inercyjnej ) dzięki czemu auto przyjemnie się porusza. Auto w takim setupie poruszało się przez pół roku bezawaryjnie. W międzyczasie został zmieniony rozrząd przy przebiegu 196 tys i przyszła kolej na następne rzeczy które planuję w niej zrobić,ale już w roli współwłaściciela co mnie jeszcze bardziej motywuje.
    W związku z tym ,że auto ma się pojawić na zlocie iż jego losy nie są do końca jeszcze przesądzone (gdyż jest to quattro a jak wiadomo Żuczek ma ośkę :P) to postanowiliśmy doprowadzać ją do stanu perfekcji
    Zaczynamy od komory silnika:

    wydawało by się ,że wszystko jest poprawnie ale:

    taki fant u mnie nie przejedzie. Niby bardzo delikatnie się poci i na przestrzeni długiego czasu nazbierało się tam kurzu ale zdecydowanie trzeba zająć się uszczelnieniem pokrywy dlatego od razu zwaliłem dekiel i ujrzałem taki ładny widok:

    Wałeczki ładne nie powycierane , kolor głowicy też świadczy ,że nie była katowana i przegrzewana co mnie bardzo ucieszyło. Przy okazji pokrywę zaworów potraktowałem chemią aby usunąć troszkę nagaru z niej:

    niestety troszkę się pospieszyłem i cyknąłem fotkę po samej chemii a potem poszedł jeszcze druciak i została wyczyszczona do białego
    Teraz z czystym sumieniem można było to poskładać na nowej uszczelce:

    Plastiki nie zostały założone gdyż wszystko zostanie teraz wymyte aby nie było tutaj kurzu a plastiki odpowiednio zakonserwowane i wypastowane także gdy będzie już finalny efekt pod maską to na pewno się pochwalę
    Teraz pora na zderzak, niestety miał spotkanie z sową jak to poprzednik określił co się przełożyło na taki stan rzeczy:

    PS jak widzicie ten komar miał parcie na szkło, albo na naszą TT:P
    i z drugiej strony:

    Skoro auto ma być idealne to takie fanty nie mogą mieć miejsca dlatego zderzak został zdjęty i profi lakiernik się nim zajmie gdyż już ocenił ten stan rzeczy na "pikuś". Przy okazji renowacji zderzaka raczej będzie nowy design wszystkich kratek od niego czym mam nadzieję ,że się pochwalę :P

    Z postępów nad naszą "szarą myszą" to by było na tyle ale lista szczegółów które będziemy poprawiać jeszcze się nie zakończyła. Dlatego myślę ,że w tym wątku nie będzie wiało nudą tym bardziej ,że auto zostanie pokazane na naszym TTkowym spocie
    Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego auTTa to zachęcam do pytań w tym wątku :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-05-2013 o 08:32

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ładna sztuka i ważne, że dobrym stanie.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Przez moje podwórko troszkę się ich przewinęło dlatego mam porównanie. Gdyby na tle reszty się nie wyróżniła to nie zdecydowalibyśmy się na zakup:P

  4. #4
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    ale zderzak kitowany był już chyba
    Zuczek, sprzedaj ośkę, zostaw quattro

  5. #5
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Hehe, no i wyprzedziliście mnie z moim pomysłem kupna drugiej 225Q
    Wczoraj wieczorem przy bro z miskof'em i malaaga jeszcze rozmawialiśmy o tej "szarej myszce" 225Q że skoro ogłoszenie zniknęło z forum to pewnie Paweł z Zuczkiem kupili na spółkę i będą modzić
    A tutaj z rana taka nowina....idę puścić dziś totka skoro tak przewidziałem przyszłość

    Gratki
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    auto jest już od soboty z nami i cyknałem nią już z 500-600km. Domyślam się ,że moja TT zrobiła się już lekko zazdrosna:P

  7. #7

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2001
    Kolor
    brak
    Posty
    24
    Miałem po nią pojechać w poniedziałek, ale niestety nie doczekała - teraz wiem dlaczego.

    Wiem, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale muszę zapytać - jaka będzie jej orientacyjna cena? Niestety budżet mam ograniczony (a kto nie ma) i chciałbym wiedzieć czy dalej będzie się w nim mieścić.

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Plusem tego, że są nowi właściciele auTTka jest to, że będzie to naprawdę dobry samochód. Myślę, że warto poczekać i kupić myszę.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Cez Zobacz posta
    Miałem po nią pojechać w poniedziałek, ale niestety nie doczekała - teraz wiem dlaczego.

    Wiem, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale muszę zapytać - jaka będzie jej orientacyjna cena? Niestety budżet mam ograniczony (a kto nie ma) i chciałbym wiedzieć czy dalej będzie się w nim mieścić.
    Jeżeli będzie na sprzedaż to wtedy porozmawiamy o pieniądzach, na razie nie ma co bić piany, bo autko będzie doprowadzane do perfekcji i eksploatowane przez nas puki nie poskładamy mojego ulepa, trzeba czymś na zloty jeździć che che.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Plusem tego, że są nowi właściciele auTTka jest to, że będzie to naprawdę dobry samochód. Myślę, że warto poczekać i kupić myszę.
    Dzięki Elmacho za wiarę, ale masz racje priorytetem jest aby autko było perfekt salon.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Hehe, no i wyprzedziliście mnie z moim pomysłem kupna drugiej 225Q
    Wczoraj wieczorem przy bro z miskof'em i malaaga jeszcze rozmawialiśmy o tej "szarej myszce" 225Q że skoro ogłoszenie zniknęło z forum to pewnie Paweł z Zuczkiem kupili na spółkę i będą modzić
    A tutaj z rana taka nowina....idę puścić dziś totka skoro tak przewidziałem przyszłość

    Gratki
    Faktycznie coś w tym musi być że tak przypuszczałeś, puszczaj Lotto szóstka czeka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    No proszę to się nazywa pasja do TT i zarazem zaradne głowy Bez TT ciężko żyć sam coś o tym wiem jak parę dni nie pojeżdżę TT to już nie mogę się doczekać a w przypadku Żuczka to już musi być mega tęsknota

  11. #11
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Gratulacje. Szkoda tylko, ze nie roadster czarny z quattro, wtedy byloby jasne, co trzeba zrobic

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Chłopcy, zainteresujcie się szykowaniem większej ilości tt na sprzedaż Zobaczcie, jaki jest popyt na autka, które mają wyjść z Waszych rąk

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No w sumie fajny pomysł z zakupem tego auta , gratuluję .
    Wydaje mi się jednak że jego los jest przesądzony bo widziałem już w kilku wątkach zapowiedzi że będzie do sprzedania po zlocie .
    Pytanie do Zuczka ...
    Nie zastanawiałeś się choćby przez chwilę na poważnie aby zamienić FWD cabrio na coupe quattro i przerzucić wszystkie graty tuningowe ( wiem zawiasu i wydechu się nie da ) ?






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    A mi sie wydaje ze to kabrio 225hp bedzie na sprzedaz

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    No w sumie fajny pomysł z zakupem tego auta , gratuluję .
    Wydaje mi się jednak że jego los jest przesądzony bo widziałem już w kilku wątkach zapowiedzi że będzie do sprzedania po zlocie .
    Pytanie do Zuczka ...
    Nie zastanawiałeś się choćby przez chwilę na poważnie aby zamienić FWD cabrio na coupe quattro i przerzucić wszystkie graty tuningowe ( wiem zawiasu i wydechu się nie da ) ?






    Pozdrawiam
    Nad czym się tu zastanawiać, wiadomo że wszystkie drogi prowadzą do Quatro ale nie Coupe.
    Bynajmniej na razie pomęczę się jeszcze FWD

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    A mi sie wydaje ze to kabrio 225hp bedzie na sprzedaz
    Zapewne masz rację, ale nie w tym sezonie na pewno, nie wszystko na raz
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 17-05-2013 o 13:06
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 :"Projekt dupowóz 1.8t z jajem czyli Audi A3 RWD"
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 29-07-2020, 09:20
  2. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  3. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •