Pokaż wyniki od 1 do 15 z 77

Wątek: "Szara myszka" TT225 by Pawel-2005 and Żuczek

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    "Szara myszka" TT225 by Pawel-2005 and Żuczek

    W związku z zaistniałą sytuacją iż Spot w Pieczyskach zbliża się wielkimi krokami a TT Żuczka z racji braku części nie zdąży się złożyć postanowiliśmy nabyć inną TT Jechać na taki spot bez TT to wielka strata a ,że na sprzedanie była akurat TT którą dosyć dobrze znam to długo się nie zastanawialiśmy. Jak niektórzy się domyślają padło na tą sztukę:
    http://www.klubtt.pl/nasze-auta/10931.htm
    Od początku gdy się u mnie pojawiła ponad pół roku temu zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Dlatego gdy się dowiedziałem ,że jest na sprzedaż to nie mogłem się oprzeć by jej nie kupić. Żuczkowi byłą potrzebna TT na spot dlatego spontaniczna decyzja i jest nasza

    Ogółem do rzeczy. Auto bardzo zadbane , powłoka lakiernicza wszędzie o odpowiedniej grubości, jedynie 2 przednie błotniki z przedniej części mają deczko grubszą warstwę. W TT było sporo zmienionych rzeczy i włożone sporo pieniędzy bez zbędnych oszczędności co zresztą można przeczytać w temacie kolegi Legion
    Pół roku temu dostała nowy FMIC:

    Została naprawiona zepsuta gruszka od turbiny.W aucie usunąłem zbędne n249 i całą tą plątaninę po czym sprawdziłem szczelność , błędy ( nigdzie niema aż do dziś żadnego błędu na vag) a potem komplet logów. W logach też wszystko jest bardzo poprawnie dlatego aucie została podniesiona moc do 240-250km i 320nm ( jest wykres z jakiejś hamowni inercyjnej ) dzięki czemu auto przyjemnie się porusza. Auto w takim setupie poruszało się przez pół roku bezawaryjnie. W międzyczasie został zmieniony rozrząd przy przebiegu 196 tys i przyszła kolej na następne rzeczy które planuję w niej zrobić,ale już w roli współwłaściciela co mnie jeszcze bardziej motywuje.
    W związku z tym ,że auto ma się pojawić na zlocie iż jego losy nie są do końca jeszcze przesądzone (gdyż jest to quattro a jak wiadomo Żuczek ma ośkę :P) to postanowiliśmy doprowadzać ją do stanu perfekcji
    Zaczynamy od komory silnika:

    wydawało by się ,że wszystko jest poprawnie ale:

    taki fant u mnie nie przejedzie. Niby bardzo delikatnie się poci i na przestrzeni długiego czasu nazbierało się tam kurzu ale zdecydowanie trzeba zająć się uszczelnieniem pokrywy dlatego od razu zwaliłem dekiel i ujrzałem taki ładny widok:

    Wałeczki ładne nie powycierane , kolor głowicy też świadczy ,że nie była katowana i przegrzewana co mnie bardzo ucieszyło. Przy okazji pokrywę zaworów potraktowałem chemią aby usunąć troszkę nagaru z niej:

    niestety troszkę się pospieszyłem i cyknąłem fotkę po samej chemii a potem poszedł jeszcze druciak i została wyczyszczona do białego
    Teraz z czystym sumieniem można było to poskładać na nowej uszczelce:

    Plastiki nie zostały założone gdyż wszystko zostanie teraz wymyte aby nie było tutaj kurzu a plastiki odpowiednio zakonserwowane i wypastowane także gdy będzie już finalny efekt pod maską to na pewno się pochwalę
    Teraz pora na zderzak, niestety miał spotkanie z sową jak to poprzednik określił co się przełożyło na taki stan rzeczy:

    PS jak widzicie ten komar miał parcie na szkło, albo na naszą TT:P
    i z drugiej strony:

    Skoro auto ma być idealne to takie fanty nie mogą mieć miejsca dlatego zderzak został zdjęty i profi lakiernik się nim zajmie gdyż już ocenił ten stan rzeczy na "pikuś". Przy okazji renowacji zderzaka raczej będzie nowy design wszystkich kratek od niego czym mam nadzieję ,że się pochwalę :P

    Z postępów nad naszą "szarą myszą" to by było na tyle ale lista szczegółów które będziemy poprawiać jeszcze się nie zakończyła. Dlatego myślę ,że w tym wątku nie będzie wiało nudą tym bardziej ,że auto zostanie pokazane na naszym TTkowym spocie
    Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego auTTa to zachęcam do pytań w tym wątku :P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-05-2013 o 08:32

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 :"Projekt dupowóz 1.8t z jajem czyli Audi A3 RWD"
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 29-07-2020, 09:20
  2. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  3. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •