Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 28 z 28

Wątek: Tarcze, zaciski i klocki 300C SRT 8

  1. #16
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Prawda jest taka ze chcesz kupic hamulce ktore sa drozsze od 99% aut na tym forum, wiec jakiejs wielkiej pomocy bym tu nie szukal w takich sprawach. Oczywiscie ktos powie, ze ceramika, ale juz nic wiecej. Tyle wiadomosci to sam mozesz sobie znalezc wsrod sprzedawcow, na twoim miejscu poszukalbym takich info na forum amerykanskim, tam pewnie juz uzywali takiego czegos

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Prawda jest taka ze chcesz kupic hamulce ktore sa drozsze od 99% aut na tym forum, wiec jakiejs wielkiej pomocy bym tu nie szukal w takich sprawach. Oczywiscie ktos powie, ze ceramika, ale juz nic wiecej. Tyle wiadomosci to sam mozesz sobie znalezc wsrod sprzedawcow, na twoim miejscu poszukalbym takich info na forum amerykanskim, tam pewnie juz uzywali takiego czegos
    Czemu ty się wypowiadasz za innych i skąd masz info, że hamulce są droższe od TT? Ceramika jest bardzo droga ale można poszukać na ebayu dużo tańsze zestawy. Inna sprawa, że on nie pyta się o cenę a o rozwiązanie.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #18
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Ceramika za drogo wyjdzie , no chyba ze spisz na kasie. Ale jak nie to po pierwszej wymianie przestaniesz hamowac Ja bym celowal w cos w rozsadnych pieniadzach np. http://www.stoptech.com/products/big-brake-kits/touring , maja kity specjalnie do twojego auta. Jakis super plyn i wiekszy doplyw powietrza i bedzie git.
    Skoro jest to tylko zabawa, to zrob jakis jeden lekki przejazd, zchlodz hamulce i dalej but
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  4. #19
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez jzsho Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za pomoc. Idę w kierunku zacisków 6-tłoczkowych, tarcze ceramiczne jeszcze przemyślę, ale bez nich chyba nie da rady. Zaczynam rozumieć w czym rzecz, pewnie chodzi o odprowadzenie ciepła.
    W twoim przypadku polowałbym na ceramikę w dobrej cenie. 6 tłoków nie rozwiąże twojego problemu bo zwiększy się siła nacisku ale tarcza będzie tak samo puchła jak wcześniej.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez lelu666 Zobacz posta
    Ceramika za drogo wyjdzie , no chyba ze spisz na kasie. Ale jak nie to po pierwszej wymianie przestaniesz hamowac Ja bym celowal w cos w rozsadnych pieniadzach np. http://www.stoptech.com/products/big-brake-kits/touring , maja kity specjalnie do twojego auta. Jakis super plyn i wiekszy doplyw powietrza i bedzie git.
    Skoro jest to tylko zabawa, to zrob jakis jeden lekki przejazd, zchlodz hamulce i dalej but
    Taki zestaw tylko Brembo mam u siebie i tak jak mówię nie rozwiąże on problemu grzania tarcz. Ostre hamowanie z 200+ zagotuje prawie każdą tarczę poza ceramiką.
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #20
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Spokojnie Koledzy, miałem przyjemność poznać Pana jzsho na zlocie z Pawłem i Żuczkiem w Płońsku. Jest to bardzo miły człowiek (jeszcze raz dziękujemy za rybki ), pisze w dziale off-top i nerwy są niepotrzebne

    Myślę że z takimi gabarytami i mocą pozostają jedynie hamulce ceramiczne.

  6. #21
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Taki zestaw tylko Brembo mam u siebie i tak jak mówię nie rozwiąże on problemu grzania tarcz. Ostre hamowanie z 200+ zagotuje prawie każdą tarczę poza ceramiką.[/QUOTE]

    Ty masz pewnie BigBrakeKit, a to jest TouringBBK. Po nich sa juz tylko hamulce na tor
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  7. #22
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez lelu666 Zobacz posta
    Taki zestaw tylko Brembo mam u siebie i tak jak mówię nie rozwiąże on problemu grzania tarcz. Ostre hamowanie z 200+ zagotuje prawie każdą tarczę poza ceramiką.
    Ty masz pewnie BigBrakeKit, a to jest TouringBBK. Po nich sa juz tylko hamulce na tor [/QUOTE]

    Ja mam jeszcze co innego ale to już nie ma znaczenia. Chodzi o to, że jeśli ma przewody w oplocie + sportowy płyn + duże tarcze i nawet 4 tłoki to zwiększanie siły nacisku poprzez zmianę na 6 tłoków nie rozwiąże problemu grzania tarcz. Mowa oczywiście o ekstremalnie szybkich prędkościach i mocnym hamowaniu.

    Mój zestaw do jazdy na codzień jest idealny. Hamulec brzytwa itd. ale zdarzyło mi się trochę poganiać po autobanach i przy kilkukrotnym hamowaniu z ok 280 tarcze się gotowały.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #23

    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Raszyn
    Pojemność
    brak
    KM
    580
    Rocznik
    2009
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    Jaka średnica tarcz będzie optymalna przy fabrycznych felgach 20 cali.
    Czy 380 mm będzie dobrze, czy może dać jeszcze większe.

  9. #24
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez jzsho Zobacz posta
    Jaka średnica tarcz będzie optymalna przy fabrycznych felgach 20 cali.
    Czy 380 mm będzie dobrze, czy może dać jeszcze większe.
    W tej kwestii się nie wypowiem bo nie znam Twojego samochodu. Jedno jest pewne, że jeśli masz jeszcze możliwość zamontowania większych tarcz to:

    + większa siła hamowania
    + większy obszar do nagrzania
    - większa masa
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #25

    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Raszyn
    Pojemność
    brak
    KM
    580
    Rocznik
    2009
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    Chciałbym z tego miejsca bardzo, ale to bardzo, bardzo mocno wszystkim podziękować !!! DZIĘKUJĘ za pomoc i doradztwo..bo naprawdę skorzystałem !! gdyby nie Wy, mój wybór byłby całkiem nie przemyślany i przypadkowy, warto się posłuchać "starych" wyjadaczy.
    Muszę jeszcze parę rzeczy przemyśleć, przeanalizować, poczytać i mam nadzieję świadomie zdecydować.

  11. #26
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    To jak juz sie na cos zdecydujesz to daj znac

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja u siebie wykonałem moda który jest bardzo kosztowny. Polegało to na zakupie karbowanej aluminiowej rurki grzewczej. Średnica to fi90, koszt to 9zł + 6 trytytek czyli chyba niewiele:P
    Zrobiłem nakierowanie strugi powietrza z pod zderzaka na heble(tak ,że tego nie widać i pewnie nawet mało kto wie że mam takie coś u siebie) . Patent wykonałem tuż przed wyjazdem na tor i okazało się ,że działa gdyż wcześniej w momencie moje tarcze dostawały kolorów tęczy a po tym zabiegu nawet na torze w upał ciężko było je zagotować

  13. #28
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    I o to chodzi Nawet najlepsze hamulce musza miec chlodzenie, bo bez niego predzej czy pozniej pojedziemy prosto w zakrecie przy ostrej jezdzie Ile bym projektow nie ogladal, to wszystkie maja jakies patenty na chlodzenie. Mowa oczywiscie o autach, ktore maja byc meczone
    W życiu piękne są tylko chwile ...

Podobne wątki

  1. klocki i tarcze hamulcowe
    Przez Piootr w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 15-05-2020, 16:20
  2. Klocki hamulcowe a może zaciski ???
    Przez TTkowiec w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 12:20
  3. Tarcze+klocki Brembo max
    Przez strzelec w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 23:17
  4. Tarcze Zimmerman + klocki ATE
    Przez deSigner w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-05-2008, 01:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •