Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 41

Wątek: Umiejscowienie komponentów BOSE - marny dźwięk.

  1. #16
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    BOSE miałem w S8 D2 ( szału nie było ), w S6 C5, w TT 8N x2 i A4 B5 avant ( poezja dźwięku ). Tak więc mam jakieś porównanie i rozeznanie. U mnie jak pisałem dźwięk pozbawiony jest dynamiki i soczystości, jak gdyby sekcja basowa miała wolne. Odnoszę nieodparte wrażenie, że subwoofer absolutnie nie gra.
    W 8N BOSE sprawiało mi znacznie więcej radości, ale fabryczne radia wyminiałem na PIONEERy.
    Nawet w A6 C6 z systemem DSP dźwięk jest lepszy.
    Ogólnie, to BOSE w TT 8J gra najgorzej z dotychczasowych.
    W takiej sytuacji rzeczywiście ciekaw jestem o co chodzi z tym dźwiękiem . Co do BOSE w 8n to jeszcze nie spodkalem się z osoba niezadowolona z jakości dźwięku.
    Sam tez miałem Pioneera DEH 8300SD a następnie DEH X5500BT i pomimo braku specjalnego adaptera dedykowanego właśnie Bose dźwięk był bardzo dobry .
    Wracając do Twojego przypadku zaciekawił mnie ten temat i cały czas siedzę i googluje - muszę przyznać ze coś jest na rzeczy bo są rożne opinie .
    http://tt-r.de.tl/BOSE.htm nie koniecznie pozytywne ( jak tu np.)
    Jak Koledzy sugerują jedynym wyjściem aby upewnić się iż wszystko u Ciebie ok lub nie będzie właśnie możliwość odsłuchu w innej TT

    Jeśli natomiast nie znajdzie się pomocny Klubowicz to zawsze można do jakiegoś salonu Audi podjechać przedstawić sytuacje i poprosić o zaprezentowanie właśnie jakości dźwięku . Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 12-05-2013 o 14:08
    I TT

  2. #17
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    I jak, jest ktoś ze Śląska z 8J z BOSE?

  3. #18
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    I jak, jest ktoś ze Śląska z 8J z BOSE?
    Pisałem już ci gdzieś wyżej. Jak masz VCDS podłącz i sprawdź błędy. Jak nie ma żadnych to inwestuj w lepsze audio bo seryjne nie powala
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #19
    Awatar Matee
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    ALMS
    Kolor
    Avus Pearl
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    Co do BOSE w 8n to jeszcze nie spodkalem się z osoba niezadowolona z jakości dźwięku.
    Zgłaszam się!
    Dla mnie gra to dosyć przeciętnie, wiele utworów brzmi po prostu słabo, nie ma głębi dźwięku.
    Porównując dźwięk do mojego drugiego auta - A4 Avant z Bose - przepaść. Tam jest soczyście (nie mylić z pierdzącym basem) i natychmiast słychać że to niefabryczne audio.
    Natomiast gdybym nie miał znaczków Bose na drzwiach w TT - nie powiedziałbym, że siedzi tam coś innego niż standard...
    Może ja jestem nieco nienormalny na punkcie dźwięku, w domu słucham muzyki m. in. na sprzęcie mcintosh'a i może stąd moje zboczenie.
    W każdym razie dla mnie dźwięk w MK1 z systemem Bose jest raczej słaby.
    Być może nieco poratowałaby sytuację wymiana radia (mam Concerta II), albo wymiana moich uszu

    W ogóle dzięki temu czym się zajmuję, mam okazję słuchać wielu systemów audio w samochodach - i powiem szczerze, że to częsty przypadek:
    za ładnymi znaczkami z logo producentów dźwięku rzekomo klasy wyższej (bo do premium to im bardzo dużo brakuje) często stoi niska jakość dźwięku.
    Bose podpisuje m. in. Lagunę czy Mazdę 6 - oba przypadki równie marne.
    Jeden z lepszych systemów audio ma nowy Mini Cooper - sygnowany logo Harmana Kardona. Jak na tak niewielkie gabaryty auta osiągnięto naprawdę ciekawy efekt, do którego Audi niestety dużo brakuje.
    Ostatnio edytowane przez Matee ; 17-05-2013 o 18:28

  5. #20
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    U mnie całą sytuację ratuje fakt, że przyjemniej od zestawu audio słucha się silnika...
    Choć samo audio mogłoby grać lepiej, bo silnik czasem jest wyłączony.

  6. #21
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    U mnie w TT jest system BOSE, a raczej Oooo BOShE ....W samochodzie mojej żony Scenicu dźwięk jest o niebo lepszy na zwykłym standardowym radiu i głośnikach. No ale cóż w cabrio to i tak nie wypada głośno grać bo podpada pod wiochę, więc nie narzekam

  7. #22
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez gero3 Zobacz posta
    U mnie w TT jest system BOSE, a raczej Oooo BOShE ....W samochodzie mojej żony Scenicu dźwięk jest o niebo lepszy na zwykłym standardowym radiu i głośnikach. No ale cóż w cabrio to i tak nie wypada głośno grać bo podpada pod wiochę, więc nie narzekam
    Właśnie w cabrio potrzebna jest lepsza jakość itp.oczywiście nie mówię tu o jeździe po mieście jak buc ale w trasie to akurat głośna i dobra muzyka jest ok

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Właśnie w cabrio potrzebna jest lepsza jakość itp.oczywiście nie mówię tu o jeździe po mieście jak buc ale w trasie to akurat głośna i dobra muzyka jest ok
    No i jest, system w Cabrio gra dużo lepiej i głośniej niż w coupe, fajerwerków nie ma ale bez przesady nie ma co narzekać, gra przyzwoicie albo jest na zejściu i wtedy może być kibel, więc zanim ktos stwierdzi że cos jest do dupy czasem warto zdiagnozować bo tworzą się potem dziwne teorie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gero3 Zobacz posta
    U mnie w TT jest system BOSE, a raczej Oooo BOShE ....W samochodzie mojej żony Scenicu dźwięk jest o niebo lepszy na zwykłym standardowym radiu i głośnikach. No ale cóż w cabrio to i tak nie wypada głośno grać bo podpada pod wiochę, więc nie narzekam
    Tym bardziej warto przejrzeć audio, skoro w renault standard gra lepiej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wracam do tematu.
    System czasem gra dość przeciętnie, a czasem naprawdę raduje solidnymi dźwiękami ( subwoofer zachowuje się doskonale ). Nie ma reguły dlaczego i w jakich sytuacjach się tak dzieje. Jakby subwoofer raz dostawał sygnał, a raz nie. Sugestie, pomysły, rady?

  10. #25
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    stawiam na zaśniedziałe wtyczki

  11. #26
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Też o tym pomyślałem, wszak to nie pierwszy problem ze stykami w 8J.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wtyczki odpadają. Sprawdzone.
    Co ciekawe - pojawianie się i znikanie basu odbywa się łagodnie, zatem to nie jest wina zanikającego ,,mechanicznie" sygnału.

  12. #27
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Elmacho:

    Jesli masz bose to pierwsze co w lewym nadkole dostan sie do piecyka bose, wyciagnij go, rozkręć zobacz czy nie jest zgnity(zielony) a najlepiej wrzuc zdjecie/a. Objawy wg mnie jednoznacznie wskazuja na uszkodzenie jedenej z koncowek mocy (lacznie sa 4) Jak odkrecisz plytke,bedziesz je widzał bo są to 4 takie czarne ukladziki z metalowym maskiem do odprowadzania ciepła i pastą termoprzewodzacą powinny upaćkane i dotykać obudowy pieca(żeberek)

    U mnie objaw byl podobny i 2 z nich miały przegnite nóźki. U ciebie na 99% obstawiem to samo tyle ze mozesz miec usmażone, a nie przegnite(u mnie woda sie tam musiała dostawac /skraplac)

    Zapodaj zdjecia to Ci odpowiem
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  13. #28
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    Elmacho:

    Jesli masz bose to pierwsze co w lewym nadkole dostan sie do piecyka bose, wyciagnij go...
    Dodam tylko że operacja dostania się do piecyka Subwoofera w MK2 zajmuje dokładnie 1 minutę i 5 sekund
    Te Terrere Terrere terererererere …

  14. #29
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli to padnięty piecyk, to czy jest opcja ,,zmartwychwstania"?

  15. #30
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    oczywiscie, ale bez zdjecia nic nie powiem. Jeśli tak jak przewiduje -padła koncowka,albo dwie, lub wiecej to mozna wymienić - TDS7575PD

    http://www.usbid.com/assets/partphotos/83/TDA7575PD.jpg

    KOszt jednego w pl to ok 300zł netto

    Jak bys chciał,mi chyba jeszcze gdzieś zostały dwa bo z chin sciagałem duzo wiecej...

    Pozostaje jeszcze kwestia ogarniecia majstra co Ci to wlutuje ,a to nie koniecznie musi byc takie proste ponieważ tam masz "podbwójne dno" lib inaczej "podwojne scieżki" to znaczy ze nie ma tak jak na zwykłych układach ze jest sobie schemacik, nagle mamy np przylutowany kondensatorek a od spodu widzimy 2 luty które łączą go z plytką.... Tam masz kondensator ktorego nożek nie zobaczysz odwaracjać go do góry nogami...

    Ogolnie to bardzo precyzyjna robota i mi po znajomosci kolega wlutował 3 x 25zł sztuka...

    No i uwazac trzeba bo jeden niewlasciwy ruch , upalony lut i piec do smieci
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

Podobne wątki

  1. Umiejscowienie filtra powietrza
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 13:56
  2. Czujnik przyśpieszenia wzdłużnego umiejscowienie?
    Przez robsoon w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 17:07
  3. Umiejscowienie dodatkowych wskaźnik
    Przez pro rider w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 16:34
  4. Audio bose dziwny alarm/dzwiek
    Przez guilermo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 13:33
  5. Dzwięk TT
    Przez ZUCZEK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 08:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •